Maskotki dla chorych dzieci od klasy 4c. Drukuj

Każdego roku, w Dniu św. Mikołaja, biskupa z Miry, kilkaset chorych dzieci przebywa w płockich szpitalach.

Od prawie dwudziestu lat tajemniczy gość w asyście baśniowych postaci, doskonale znanych dzieciom z realizacji płockiego Teatru, dociera na wszystkie szpitalne oddziały, przynosząc ze sobą radość, uśmiech i prezenty. Dzięki temu Mikołajki w szpitalu stają się radośniejsze.

Klasa 4c ze swoją wychowawczynią p. Małgorzatą Podwójci też włączyła się w akcję zbierania nowych maskotek i materiałów edukacyjnych dla dzieci, które w Mikołajki muszą przebywać w szpitalu.Chcemy, by w tym szczególnym dniu i one mogły cieszyć się z mikołajkowego podarunku.

W tym roku udało nam się zebrać niewiele maskotek, ale jak usłyszeliśmy od pracowników Teatru, każda rzecz jest na wagę złota. Cieszymy się, że możemy dać radość choć kilkorgu dzieci i obiecaliśmy, że za rok przyjedziemy z górą zabawek.

Wiadomość z ostatniej chwili: rodzice uczniów z klasy 4c mają jeszcze mnóstwo gier i zabawek i zawiozą je do Teatru jeszcze przed sobotą!