Niezwykłe lekcje historii... Drukuj
 
   W grudniu odbyły się w naszej szkole niezwykłe lekcje historii. Na zaproszenie p. dyrektor Ewy Woźniak przybyli na nie kombatanci, którzy przybliżyli uczniom swoje przeżycia na tle wojennej zawieruchy.
   5 grudnia ciężki los dzieci, którzy zostali zesłani wraz ze swoimi rodzinami na Syberię i do Kazachstanu, przedstawili Członkowie Związku Sybiraków. Zebrani uczniowie klasy VI s i II gimnazjum w ciszy i przejęciu słuchali, jak ciężki los spotykał Polaków na obcej, nieludzkiej ziemi.

   W poniedziałek - 8 grudnia pani Zofia Cierpikowska przybliżyła uczniom klasy VI b przyczyny II wojny światowej oraz okupacyjne życie jej rodziny w Generalnym Gubernatorstwie.

   Doceniamy to, że możemy uczyć się historii od ludzi, którzy ją tworzyli, którzy byli jej świadkami.