Mini Liga siatkarska Drukuj

 

   8 grudnia w SP nr 22 w Płocku odbyło się ostatnie spotkanie drużyn rywalizujących w lidze siatkarskiej organizowanej przez UKS Volley Płock. W rozgrywkach brali udział uczniowie płockich szkół podstawowych.

   Dziewczęta i chłopcy rywalizowali ze sobą w czterech kategoriach wiekowych: czwórek (klasy 6), trójek (klasy 5) oraz dwójek (klasy 4 i 3).

   W każdej kategorii rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”. Uczestnicy spotykali się na 3 miniturniejach. Po rozegraniu ostatnich meczy okazało się, iż uczennice z naszej szkoły wywalczyły najwyższe miejsca w każdej kategorii. Po raz pierwszy udział w lidze wzięli nasi chłopcy, którzy reprezentowali szkołę w kategorii trójek. Swoją rywalizację ukończyli na wysokim II miejscu. Chłopcy wystąpili w składzie: T. Leonarczyk kl.5b, L. Lewicki kl.5b, K. Marciniak kl.5b, W. Sztuczka kl.5b, B. Michalak kl.5c, K. Mielczarek kl.5c.

   Dwójki siatkarskie reprezentowały dziewczynki z klas 4c,4b oraz 3a. Uczennice po ciężkiej i wyrównanej walce zajęły wysokie lokaty. Wszystkie mecze wygrały reprezentantki naszej szkoły w składzie J. Wojtycka kl.3a oraz W. Rydzewska kl.4b zajmując I miejsce. Na miejscu V uplasowały się M. Marciniak i E. Kolasa z klasy 4c. Miejsce VII przypadło w udziale J. Głowackiej oraz A. Macioń.

   Trójki siatkarskie reprezentowały uczennice klasy 5s. I miejsce zajęły dziewczęta grające w składzie: W. Grodzicka, W. Klugiewicz i E. Rosiak. Troszkę szczęścia, aby stanąć na podium zabrakło dziewczętom występującym w składzie: W. Kowalska, K. Krystek, J. Wiśniewska i N. Woja, które zajęły miejsce IV. Pozostałe dziewczęta uplasowały się na miejscu VI i VII.

   Najstarszą kategorię reprezentowały dziewczęta klasy 6s i 6d. I miejsce wywalczył zespół z klasy 6s w składzie: K. Domeradzka, Z. Malinowska, A. Domińska i J. Kalinowska, II miejsce przypadło dziewczętom: N. Mrozowska kl.6s, J. Kubiak kl. 6s, W. Rybacka kl. 6s oraz N. Atlak kl. 6d.

   Wszystkim uczestniczkom mini ligi Volley Płock serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

   Opiekunami zespołów byli: p. A. Ławnicki (chłopcy), p. M. Wakuła i p. I. Szymańska.