Fundusze europejskie

Dni Patrona Szkoły 2020/21 Drukuj

Dni Patrona Szkoły 2020/21Harmonogram działań z okazji Dni Patrona 2021

15.02.2021 – 19.02.2021

Bohaterstwo - to godnie przeżyty każdy dzień.

Tak uczą nas Żołnierze Armii Krajowej.

data

przedsięwzięcie

16 lutego

IV Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało…” (online)

17 lutego

XXX Szkolny Konkurs Recytatorski(online)  godz. 11.00 – 12.30.

Konkurs „Co wiesz o Polsce?- klasy III

18 lutego

Prezentacja wierszy patriotycznych dla dzieci na stronie szkoły na FB -klasy I-III.

Podsumowanie konkursu literackiego „Bohaterstwo to godnie przeżyty każdy dzień. Tak uczą Żołnierze Armii Krajowej” przeznaczonego dla uczniów klas IV-VIII.

19 lutego

Podsumowanie Dni Patrona w klasach młodszych. Prezentacja prac dzieci na platformie Classtroom.

Akademia podsumowująca obchody Dni Patrona (online).

Realizowane projekty i przedsięwzięcia

Mali Bohaterowie  Armii Krajowej- działania edukacyjne  klas 1

Szare szeregi - rola harcerstwa w AK.  - działania edukacyjne  klas 2

"Związki Armii Krajowej z Wielką Brytanią”- projekt literacko-plastyczny dla klas

4-8, koordynator i pomysłodawca- pani Agata Rychlik

Koktajl Mołotowa w ujęciu chemika - reakcje spalania węglowodorów. Pogadanka z uczniami na temat broni użytej do walki z okupantem. Lekcje chemii w klasach 8b, 8d,8s

"Żołnierze Armii Krajowej, którzy byli strażakami"

Eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego – pani Ewa Warabida

Poznajemy sylwetki pisarzy, poetów – żołnierzy Armii Krajowej; w klasach

VII – VIII przybliżamy postać Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w związku z obchodzoną w tym roku 100 rocznicą urodzin poety;  lekcje języka polskiego lub godziny wychowawcze w klasach IV-VIII:

,,Mali Bohaterowie" - praca plastyczna na podstawie lekcji/ pogadanka na temat powstania warszawskiego: lekcje historii klasy 4

Barykada z klocków Lego na podstawie przeprowadzonej lekcji o powstaniu warszawskim; lekcje historii klasy 5

Armia Krajowa - mapa myśli na podstawie przeprowadzonej lekcji;

historia klasy 6

Projekt gry planszowej o powstaniu warszawskim.; lekcje historii klasy  7,8

„Życie i dzieło abp. A. J. Nowowiejskiego i bp. L. Wetmańskiego” lekcje religii klasy 7,8

Sportowcy związani z Armią Krajową- projekt ;nauczyciele w-fu

W związku z tematem Dni Patrona w ramach służby uczniowie klas 4-6 wykonają na technice zawieszki, kule tłuszczowe i karmniki dla ptaków z pełną świadomością, że dokarmianie mogą zakończyć dopiero na początku wiosny; lekcje techniki

Konkurs na najpiękniejsze podziękowanie za służbę AK wykonane przez uczniów klas 4-8 na lekcjach informatyki w postaci plakatu, listu, filmu.

Śpiewanie przez klasy 4-7 na lekcjach muzyki pieśni zw. z Armią Krajową, Powstaniem Warszawskim,; przygotowanie solistki i duetu do Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki... oraz nagranie ich wykonań; opublikowanie nagrania piosenki zw. z Armią Krajową w wykonaniu chóru ze zdjęciami chórzystek w strojach harcerskich lub stylizowanych na stroje z okresu II Wojny Światowej; przygotowanie oprawy muzycznej akademii. Lekcje muzyki pani Małgorzata Podwójci

„Bohaterstwo - to godnie przeżyty każdy dzień. Tak uczą nas Żołnierze Armii Krajowej.” Prace plastyczne wykonane przez uczniów  klas 4- 8 na lekcjach plastyki.

Jak być dobrym Polakiem?- projekt świetlicy szkolnej.

Dla wszystkich uczniów - propozycja wystylizowania się na ,,Dziewczynę lub chłopaka z powstania" i przesłanie zdjęcia. – nauczyciele historii.

W niedzielę z okazji 79 rocznicy powstania AK, w intencji żołnierzy tej formacji, odprawiono mszę św. w kościele na Cholerce.

W uroczystości wzięli udział m.in. Katarzyna Rabińska-Nowakowska, pseudonim „Kasia”, bohaterka Powstania Warszawskiego, senator Marek Martynowski, przedstawiciele "Solidarności", żołnierze WOT, a także nasza pani dyrektor Liliana Tomaszewska wraz z nauczycielkami panią Sylwią Pyrzak i panią Renatą Cichocką .

Obejrzyj galerię zdjęć

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>