logo programu laboratoria przyszłości

Dni Patrona Szkoły 2021/22

Harmonogram działań z okazji Dni Patrona 2022

24.01 2022- 28.01.2022 i 14 .02.2022

"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości"

Realizowane projekty , przedsięwzięcia i konkursy

•             zajęcia w muzeum „ Jak król Kazimierz zamek i mury w Płocku budował” oraz „Polska kultura dworska i rycerska w średniowieczu” – warsztaty – działania edukacyjne  klas 1

•        prace plastyczne „Płock dawniej” – pocztówka -  działania edukacyjne  klas 1

•        wystawa „Z albumu babci i dziadka” działania edukacyjne  klas 1

•        Obrońcy Płocka – zajęcia artystyczne – działania edukacyjne  klas 2

•        Konkurs dla klas trzecich „Co wiem o Ojczyźnie?” – działania edukacyjne  klas 3

•        W poszukiwaniu zasłużonych płocczan – z wizytą na cmentarzu  fotorelacja- klasy 3

Konkurs dla chętnych uczniów klas 2 i 3- „ Płock we wspomnieniach naszych dziadków” – wypowiedź pisemna.

Wystawa książek o tematyce II wojny światowej-  nauczyciele biblioteki

Cykl zajęć związanych z edukacją w czasie wojny.- projekt nauczycieli świetlicy szkolnej.

Projekt „Bohater wojenny, którego podziwiam” lekcje języka angielskiego w klasach 4-8.

Koktajl Mołotowa w ujęciu chemika - reakcje spalania węglowodorów- lekcje chemii.

"Żołnierze Armii Krajowej, którzy byli strażakami" - zajęcia kółka pożarniczego.

XXXI Szkolny Konkurs Recytatorski – nauczyciele języka polskiego

"Poezja okresu wojny i okupacji - prezentacja wybranych utworów."-lekcje  historii.

4 klasy -  konkurs „Polska moja ojczyzna” 5 klasy - Barykada z klocków Lego na podstawie przeprowadzonej lekcji o powstaniu warszawskim

Wszystkie klasy – zajęcia warsztatowe i gra planszowa na temat działalności AK.

8 klasy – gra planszowa o Powstaniu Warszawskim

Projekt: „Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński – ojciec naszej wolności”- nauczyciele religii.

Projekt: „Sportowcy związani z Armią Krajową”- nauczyciele w-fu.

Projekt: „Od morsowania do kodowania”. Przygotowanie nagrania uroczystości z okazji Dnia Patrona-nauczyciele informatyki.

Na lekcjach plastyki uczniowie klas 4-7 wykonają prace zw. z tematem Dni Patrona, nauczyciele plastyki wykonają dekoracje.

Śpiewanie przez klasy 4-7 na lekcjach muzyki pieśni zw. z Armią Krajową, Powstaniem Warszawskim, zorganizowanie VI  Powiatowego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Pieśń ujdzie cało…”; przygotowanie oprawy muzycznej akademii.

Białe koszulki z symbolem Polski Walczącej- przygotowanie przy pomocy nauczycieli techniki, plastyki, rodziców

Poniedziałek 14 luty 2022

Projekcja nagrania akademii w klasach dla wszystkich uczniów, którzy tego dnia wraz z nauczycielami przychodzą ubrani w Białe koszulki z symbolem Polski Walczącej na godzinach do dyspozycji wychowawcy lub lekcjach  języka polskiego, historii lub wos.

Poznajemy historię miasta.

W myśl hasła przewodniego tegorocznych obchodów Dni Patrona Szkoły:

"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości",

uczniowie klas 1a i 1c  w piątek 18 lutego wybrali się do Muzeum Mazowieckiego na zajęcia „ Jak król Kazimierz zamek i mury w Płocku budował”. Zwiedzając wystawy dzieci zobaczyły ogromnego jesiotra złowionego we Wiśle w okolicach naszego miasta kilkaset lat temu, oglądały makietę naszego miasta sprzed 200 lat, wyszukiwały różnice między dawnym Płockiem a dzisiejszym, dowiedziały się o roli muru obronnego, jakie były główne budowle miasta. W sali portretowej poszukiwały portrety władców i królów związanych z miastem: Bolesława Krzywoustego, Władysława Hermana i Kazimierza Wielkiego. Temu ostatniemu zawdzięczamy zamek w Płocku. Następnie oglądały dawne monety i sposoby ich wytwarzania. Zwieńczeniem zajęć było budowanie zamku z plasteliny lub klocków z uwzględnieniem najważniejszych jego elementów.

Wychowawczynie Joanna Dobrogoszcz i Małgorzata Szulborska mają nadzieję, ze wiedza zdobyta podczas tej lekcji na długo zostanie w pamięci uczniów.

Obejrzyj galerię zdjęć

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>