Dni Patrona Szkoły 2017/18 Drukuj

 

 

Program obchodów Dni Patrona Szkoły

              12 - 16 lutego 2018 r.

 

 

 

 

  Niezwyciężeni

 

   Poniżej zamieszczamy harmonogram podejmowanych działań oraz przedsięwzięć w ramach Dni Patrona Szkoły 2018:

 

data

przedsięwzięcie

1 lutego

Wojna oczami dziecka – spotkanie uczniów klas   IV - VII z p. Teresą Krowicką i p. Krystyną Gajewską, więźniami obozu w Działdowie

12-16 lutego

- wystawy będące efektem realizowanych projektów edukacyjnych
- wystawy pokonkursowe

12 lutego

- Przegląd piosenki i poezji patriotycznej dla uczniów klas I - III
- Szkolny Turniej Unihokeja o puchar Żołnierzy AK
- pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów PUL

 13 lutego

- Co wiem o Ojczyźnie? – Międzyszkolny Konkurs dla klas III
- Polska – moja Ojczyzna – Międzyszkolny Konkurs Historyczny dla klas IV
-
Szkolny Konkurs Recytatorski

14 lutego

- Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej
- I can read in English – szkolny konkurs języka angielskiego
- podsumowanie konkursów

15 lutego

- otwarta lekcja historii w klasie VI na temat powstania warszawskiego, w ramach inauguracji II etapu programu „Lekki Plecak”

16 lutego

Uroczystości podsumowujące obchody Dni Patrona Szkoły
- uroczysta akademia dla klas I - III Niezwyciężeni
– uroczysta akademia „Bo my nie błagamy o wolność. My o nią walczymy.”

 

 

Realizowane projekty i przedsięwzięcia

Tadeusz Tomaszewski „Wąwóz” – Cichociemny z Płocka – wystawa we współpracy z Fundacją VIVAT POLONIA!

Niezwyciężeni – projekt edukacyjny realizowany w klasach I – III

Poeci – żołnierze Armii Krajowej  - projekt edukacyjny realizowany na lekcjach języka polskiego w klasach IV - VII

W każdej klasie, na lekcjach historii, będą realizowane następujące tematy:
- klasy czwarte i piąte: Opracowanie gry planszowej o Armii Krajowej      i wykorzystanie jej podczas lekcji.
- klasy szóste: Powstanie warszawskie.
- klasy siódme:
Niezwyciężone – historia Elżbiety Kozaneckiej „Basi”      i Janiny Samoraj „Celinki”, łączniczek w oddziałach AK i NSZ.

Polacy w Bitwie o Anglię – projekt edukacyjny realizowany na lekcjach  języka angielskiego w klasach starszych

Matka Boża Katyńska. Matka Boska AK – ikona powstania warszawskiego. - projekty edukacyjne realizowane na lekcjach religii w klasach starszych

Tajemnica szyfru Enigmy – cykl zajęć realizowanych na lekcjach matematyki i informatyki w klasach starszych

W każdej klasie, na godzinach z wychowawcą, będzie realizowany temat Poznajemy sylwetki cichociemnych.

Cykl zajęć literacko-artystycznych realizowanych w świetlicy szkolnej na kanwie opowiadania „Niezwyciężeni – dziadkowe opowieści”.

„Na obcej ziemi” – szkolny konkurs literacko-plastyczny

Na lekcjach muzyki – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okresu II wojny światowej z wykorzystaniem śpiewnika szkolnego

Na lekcjach plastyki i techniki – opracowanie i wykonanie elementów scenografii do podejmowanych przedsięwzięć związanych z obchodami Dni Patrona Szkoły.

 

 

   Przygotowując się do tegorocznych obchodów Dni Patrona 1 lutego nasza szkoła miała zaszczyt gościć, w ramach spotkania zatytułowanego Wojna oczami dziecka, wyjątkowe osoby - panią Teresę Krowicką oraz panią Krystynę Gajewską. Obie panie jako małe dziewczynki trafiły wraz ze swoimi bliskimi do niemieckiego obozu zagłady w Działdowie. Panie spotkały się z uczniami klas IV-VII, żeby opowiedzieć jak tamte straszne wydarzenia wyglądały z ich perspektywy, perspektywy małych dziewczynek, co pamiętają z tamtego czasu i jakie piętno w ich psychice odznaczył pobyt w obozie. Opowiadania obu pań przepełnione były opisami strasznych warunków, w których przyszło im przebywać, dotkliwego głodu oraz nieustającego strachu. Dzieci wraz z nauczycielami z ogromnym wzruszeniem i zainteresowaniem słuchali tych przejmujących historii. Cała społeczność szkolna wyraziła wdzięczność pani Teresie i pani Krystynie za przyjęcie naszego zaproszenia. Dzięki spotkaniu zorganizowanemu przez p. Annę Malik, nasi uczniowie mieli okazję poznać świadków trudnej, ale prawdziwej historii.

 

   12 lutego:

 

   Klasy I-III uczestniczyły w Festiwalu Piosenki i Poezji Żołnierskiej i Patriotycznej. Koncert rozpoczął się piosenką „Jestem Polką i Polakiem”. Uczniowie klas pierwszych i drugich zaprezentowali, między innymi, piosenki: „Płynie Wisła”, „Serce w plecaku”, „Sanitariuszka Małgorzatka”, „Pałacyk Michla”, „Warszawskie dzieci”. Uczniowie klas trzecich pięknie recytowali wiersze: „Ziemia rodzinna”, „Dziś idę walczyć Mamo”, „Modlitwa Szarych Szeregów”, „Chłopczyku, chłopczyku”. Na zakończenie wszyscy uczniowie wyrecytowali „Katechizm małego Polaka” oraz odśpiewali hymn „Armio Krajowa”. Każda klasa otrzymała słodki upominek. 
Koncert zorganizowały i poprowadziły panie: Urszula Kosińska, Joanna Matuszak i Małgorzata Szulborska.

 

   Na hali sportowej odbył się Szkolny Turniej Unihokeja i Czterech Ogni o puchar Żołnierzy AK, zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego. Sportowe zmagania w kategorii klas czwartych wygrała klasa IVF, klas piątych – VD, klas szóstych i siódmych - klasa VIA. Turniej rozpoczął pokaz samoobrony w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 4 Pułku Strzelców Konnych w Płocku, zorganizowany przez p. Monikę Woźniak.

 

   13 lutego:

 

   We wtorek w naszej szkole gościliśmy uczestników X edycji Międzyszkolnego Konkursu dla uczniów klas III "Co wiem o Ojczyźnie" przygotowanego przez panie: Małgorzatę Szulborską, Urszulę Kosińską i Dorotę Pankau. Wzięło w nim udział 5 drużyn z płockich szkół, które miały do rozwiązania 10 zadań związanych z historią, literaturą i muzyką naszego kraju. W tym roku przewodniczącą jury została p. Beata Borkowska, nauczyciel SP 18, która to placówka wzięła udział we wszystkich edycjach tego konkursu. Zmagania uatrakcyjnił występ dzieci z klasy IID SP23, które przygotowały piosenki i wiersze tematycznie związane z konkursem oraz prezentacja uczniów we wspaniałych strojach ludowych. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 5, II miejsce (gospodarze) - Szkoła Podstawowa nr 23, a III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 20. Uczestnicy w nagrodę  otrzymali gry planszowe, książki i notesy, a także pamiątkowe dyplomy z rąk przewodniczącej jury oraz dyrektor szkoły – p. Liliany Tomaszewskiej. Na koniec odbyła się sesja zdjęciowa oraz wspólny śpiew piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”.

 

       

   Tego samego dnia, w Izbie Pamięci odbył się Międzyszkolny Konkurs Historyczny dla klas IV - Polska- moja Ojczyzna. Była to już 10. edycja konkursu, który przygotowuje p. Renata Cichocka. Do testu konkursowego przystąpili uczniowie z płockich podstawówek. Rozwiązywali zadania dotyczące historii Polski, symboli narodowych, sławnych Polaków, znanych zabytków, czy wiadomości dotyczącej UE. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą. Najlepszą szkołą okazała się SP11, a my, gospodarze, zdobyliśmy wyróżnienie. Konkurs ma na celu popularyzowanie ogólnej wiedzy dotyczącej historii i tradycji naszego narodu, ale przede wszystkim ma budzić patriotyzm i miłość do Ojczyzny. Sponsorem konkursu jest Rada Rodziców oraz IPN a nagrody w konkursie wręczyła dyrektor szkoły p. Liliana Tomaszewska.

 

   Po południu, w pracowni języka polskiego, odbył się XXVII Szkolny Konkurs Recytatorski. Konkurs był przeznaczony dla uczniów klas IV – VII, którzy interesują się poezją, a recytacja sprawia im przyjemność. Jeden z utworów konkursowych zawsze jest  tematycznie związany z II wojną światową, co pozwala uczniom, także poprzez poezję, uczyć się miłości do Ojczyzny, poznawać jej historię oraz rozbudzać w sobie podziw i uznanie dla bohaterskiej postawy walczących o wolność żołnierzy. Recytacje uczniów oceniali nauczyciele: p. Małgorzata Lechowicz, p. Iwona Kowalczyk i p. Włodzimierz Mazurkiewicz. Przyznali oni następujące nagrody i wyróżnienia:

wśród klas IV-V: I miejsce – Alicja Świtalska(IVE), II miejsce (ex aequo)- Klaudia Komuda (VS) i Nadia Dymek (IVB), III miejsce (ex aequo) – Anna Macińska (IVS) i Zuzanna Wereszczyńska (VS); wyróżnienia: Karol Bielicki (IVD), Natasza Guzek (IVB), Klaudia Wyrębkowska (IVB), Alicja Siwek (IVS);

wśród klas VI - VII: I miejsce (ex aequo) – Weronika Piecka (VIS) i Marta Potulska (VIIB), II miejsce (ex aequo) – Julia Wiankowska (VIS) i Bartosz Miecznik (VIIB), III miejsce (ex aequo) – Oliwia Brzezińska (VIA) i Adam Lewandowski (VIS); wyróżnienia: Jan Orzechowski (VIA), Wiktoria Rudowska (VIB), Julia Wojtycka (VIS), Marta Zacharska (VIIA), Zuzanna Tomaszewska (VIIB), Natalia Borkowska (VIIB), Weronika Rydzewska (VIIB).

 

   14 lutego:

 

   Rano odbyła się XIV edycja konkursu czytelnictwa w języku angielskim  „I can read in English”, organizowanego przez p. Renatę Idzik. Na stołówce szkolnej zebrali się chętni uczniowie, którzy przeczytali otrzymane wcześniej teksty o II wojnie światowej. W tym roku do uczniów klas IV, V i VI dołączyli uczniowie klas siódmych. Czytali tekst o ataku na Pearl Harbor. W konkursie wzięło udział 53 uczniów. Przyznano nagrody i wyróżnienia:

klasy czwarte: I miejsce - Nadia Dymek (IVB), II miejsce - Mateusz Witkowski (IVB), III miejsce - Wiktor Brzozowski (IVB);

klasy piąte: I miejsce - Karolina Kozyra (VC), II miejsce - Adam Bryk (VD), III miejsce -  Emilia Zyznowska (VB);

klasy szóste: I miejsce - Jan Orzechowski (VIA), II miejsce - Paweł Adamski (VIC), III miejsce - Kacper Kocot (VIC), wyróżnienie - Mikołaj Bartuś (VIC);

klasy siódme: I miejsce - Kamil Wakuła (VIIS), II miejsce - Damian Królikowski (VIIB), III miejsce - Nina Nowacka (VIIB), wyróżnienie - Grzegorz Koperski  (VIIB).

 

   Na średniej sali gimnastycznej odbył się, zorganizowany przez p. Małgorzatę Podwójci I Powiatowy Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Pieśń ujdzie cało..." w kategorii zespół wokalny i zespół wokalno-instrumentalny. W jury konkursu zasiedli: dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej p. Adam Mieczykowski, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku p. Michał Zawadzki i profesor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze p. Maciej Kołodziejski. Konkurs, swoim honorowym patronatem objęli: Prezydent Miasta Płocka, dyrektor Płockiej Orkiestry Symfonicznej oraz dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Płocku.

W kategorii zespół wokalny I miejsce zajął zespół "Oktawa" z SP8 w Płocku, II miejsce -  zespół "Tu Tu" z SP22 w Płocku, III miejsce - zespół "Viva la musica" z SP23 w Płocku oraz zespół "To i owo" z SP w Bodzanowie. W kategorii zespół wokalno-instrumentalny: I miejsce - zespół "Muzyczne Iskierki" z SP17 w Płocku", II miejsce - zespół "Tacy nie inni" z SP23 w Płocku, III miejsce - zespół "Rozlane Herbaty".

 

   W trakcie obrad jury wręczone zostały nagrody laureatom w konkursach szkolnych, między innymi w szkolnym konkursie literacko-plastycznym „Na obcej ziemi”, zorganizowanym przez p. Ewę Wojtycką i p. Iwonę Kowalczyk, wspieranym w obradach komisji konkursowej przez p. Małgorzatę Lechowicz.
  
Tegoroczna XXII edycja Konkursu Literacko – Plastycznego dla klas IV –VII nosiła tytuł  „Na obcej ziemi”. Uczniowie w swoich pracach – listach, kartkach z pamiętnika, opowiadaniach, wierszach – ukazali losy naszych rodaków wywiezionych w głąb Rosji na Syberię, do Niemiec, osieroconych dzieci, które znalazły schronienie w Brazylii, Iranie, Nowej Zelandii. Pisali, co czuli Polacy, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swojego domu i ojczyzny, jak układało im się  na obczyźnie. Jury przyznało nagrody w II kategoriach wiekowych:

klasy IV-V: I miejsce – Emilia Zyznowska (VB), Klaudia Wyrębkowska (IVB), II miejsce –Nikola Kapuścińska (IVS), Natasza Guzek (IVB), III miejsce- Miłosz Matuszewski (VD),Nadia Dymek (IVB), wyróżnienia – Michalina Szczepańska (IVS), Martyna Zrzycka (VD);

klasy VI –VII: I miejsce – Julia Wiankowska (VIS), II miejsce – Kamil Wakuła (VIIS), III miejsce – Bartosz Miecznik (VIIB), Maja Żebrowska (VIS), wyróżnienia – Aurelia Olewnik (VIS), Marta Zacharska (VIIA).

 

   15 lutego:

 

   Rano, na średniej sali gimnastycznej, odbyła się inauguracja II etapu projektu „Lekki Plecak”. Po uroczystości zaproszeni goście mogli uczestniczyć w pokazowej lekcji historii z użyciem tabletów, poświęconej powstaniu warszawskiemu. Lekcję poprowadziła p. Renata Cichocka. O tym wydarzeniu można przeczytać tu.

 

   W trakcie całego tygodnia obchodów Dni Patrona Szkoły realizowaliśmy wiele projektów i przedsięwzięć, których efekty można podziwiać, między innymi, w postaci wystaw na holach szkolnych. I tak:

   W klasach I – III realizowano projekt edukacyjny Niezwyciężeni, uczniowie wykonywali sylwety, makiety i albumy związane z walką Polaków na różnych frontach II wojny światowej; w projekt zaangażowani byli nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej a  ekspozycją  prac zajęły się panie: Joanna Kamińska, Marzena Nejman i Joanna Pankowska.

 

   W świetlicy szkolnej realizowany był cykl zajęć literacko – artystycznych: Niezwyciężeni –dziadkowe opowieści. Podczas zajęć jedna z nauczycielek opowiedziała historię swojego dziadka, który uratował swojego syna z niemieckiej niewoli. Szczególną uwagę dzieci skupiły na wojennych pamiątkach po dziadku – różańcu i książeczce do nabożeństwa ze starymi obrazkami. Mogły je dotknąć i obejrzeć by poczuć klimat tamtych dni. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z wykorzystaniem śpiewnika M. Chamskiego przyniosły akordy nowych wzruszeń, które nie pozwolą zapomnieć „skąd nasz ród”. Wojenne opowieści utrwalone zostały przez uczniów podczas prac plastycznych wykonanych w różnych formatach na różnych fakturach (płótnie i kartonie). Z pewnością pomogły w tym pamiątki i oryginalne zdjęcia, które zatrzymały te straszne chwile w filmowym kadrze.

 

   Na lekcjach języka polskiego w klasach IV – VII realizowano projekt Poeci – żołnierze Armii Krajowej, w realizację projektu zaangażowani byli nauczyciele poloniści, a o ekspozycję prac zadbały panie: Iwona Kowalczyk, Małgorzata Lechowicz i Ewa Wojtycka.

 

   Lekcje języka angielskiego poświęcono Polakom biorącym udział w Bitwie o Anglię. Uczniowie oglądali film „Bloody Foreigners – Untold Battle of Britain” o udziale w bitwie pilotów Dywizjonu 303, przybliżane były sylwetki pilotów. Dzieci wykonywały plakaty pt. „303 Squadron – Polish Pride”. O ekspozycję tych prac zadbały panie - Anna Malik i Joanna Jakubowska wraz z koleżankami z zespołu samokształceniowego. Tuż obok stanęła makieta samolotu Jana Zumbacha, wykonana przez p. Ilonę Borczuk, p. Agnieszkę Elwertowską, p. Katarzynę Kapelę i p. Grzegorza Urbaczewskiego – każdy chciał tam sobie zrobić zdjęcie!

 

   Na godzinach z wychowawcą, w klasach starszych, realizowany był projekt Poznajemy sylwetki cichociemnych. Pomocą w realizacji projektu była wystawa zorganizowana we współpracy z Fundacją VIVAT POLONIA! i partnera technicznego firmy COPIFLEX Technika Biurowa, poświęcona Tadeuszowi Tomaszewskiemu „Wąwóz”, jedynemu cichociemnemu z naszego miasta. Efekty realizacji projektu można było podziwiać na holu głównym.

 

   Nauczyciele religii, w klasach starszych, wraz z uczniami realizowali projekt dedykowany dwóm obrazom: Matce Bożej Katyńskiej oraz Matce Boskiej AK – ikonie powstania warszawskiego. Różnorodne prace wyeksponowano na holu głównym.

 

   Na lekcjach historii: czwarto i piątoklasiści wraz z p. Joanną Wodowską opracowali gry planszowej o Armii Krajowej, w które następnie grali podczas lekcji pogłębiając tym samym wiedzę o Patronie. Szóstoklasiści, wraz z p. Renatą Cichocką poszerzali wiedzę na temat powstania warszawskiego, a siódmoklasiści wraz z nauczycielkami historii poznali losy Niezwyciężonych – Elżbiety Kozaneckiej „Basi” i Janiny Samoraj „Celinki”, łączniczek w oddziałach AK i NSZ.

 

   Podczas lekcji matematyki uczniowie poznali sylwetki trzech wybitnych polskich matematyków i kryptologów – ludzi, którzy łamiąc kod niemieckiej maszyny szyfrującej ENIGMA wpłynęli na losy II wojny światowej. Na podstawie scenariusza napisanego przez p. Aldonę Fijałkowską nauczyciele matematyki pokazywali i uczyli różnych sposobów szyfrowania i dekryptażu wiadomości.

   W zaaranżowanym namiocie szyfrantów i telegrafistów p. Aldona Fijałkowska prowadziła dla uczniów klas II – VII zajęcia, podczas których uczyli się oni odczytywać wiadomości zapisane alfabetem Mors’a a także, przy pomocy latarek i klucza telegraficznego nadawać zaszyfrowane wiadomości. W klasach starszych, na lekcjach informatyki, p. Barbara Gasińska kontynuowała te zajęcia, pokazując uczniom i ucząc wykorzystania różnych aplikacji przeznaczonych do szyfrowania wiadomości.

 

               

   Na lekcjach informatyki nauczyciele pokazywali i uczyli różnych sposobów przesyłania informacji w ramach projektu Tajna poczta.

 

               

   Podczas lekcji muzyki – p. Małgorzata Podwójci wspólnie z uczniami śpiewała pieśni patriotyczne z okresu II wojny światowej z wykorzystaniem śpiewnika szkolnego.

   Na lekcjach plastyki i techniki – uczniowie wraz z paniami – Anetą Olszewską i Iloną Borczuk opracowali i wykonali elementy scenografii do podejmowanych przedsięwzięć związanych z obchodami Dni Patrona Szkoły.

   16 lutego uroczyście podsumowaliśmy tegoroczne obchody.
 

   Podsumowaniem obchodów w klasach I – III było wspólne spotkanie – apel Niezwyciężeni,  który rozpoczął się od śpiewu piosenki połączonej z obrazem „Jesteśmy Polką i Polakiem”, wesołej i bardzo lubianej przez naszych uczniów. Następnie dzieci odpowiadały na pytania związane z patronem szkoły – Armią Krajową. Wypadły rewelacyjnie ku wielkiej radości nauczycieli. W ciszy i z ogromnym zaciekawieniem wspólnie obejrzały film „Niezwyciężeni”, który wywarł na nich duże wrażenie. Kolejnym punktem naszego spotkania była próba musztry oraz kodowania sygnałów, o których część klas uczyła się podczas specjalnych lekcji szyfrowania. Sprawiło to uczniom ogromną radość i było wesołym przerywnikiem w utrwalaniu wiadomości w obrębie tak niełatwych dla nich tematów. Obecne na spotkaniu panie dyrektor pochwaliły maluchy za wspaniałe zachowanie i wiedzę, a nauczycielom podziękowały za kształtowanie patriotycznych postaw. Apel zakończyliśmy hymnem Armii Krajowej w wykonaniu uczniów klasy IID.


   

   Społeczność klas starszych, delegacje klas młodszych i zaproszeni goście spotkali się na uroczystej akademii, której mottem przewodnim były słowa Witolda Urbanowicza, dowódcy słynnego Dywizjonu 303, walczącego z Niemcami podczas bitwy o Anglię: „Bo my nie błagamy o wolność, my o nią walczymy.” Akademia ukazywała bohaterskie, ale i dramatyczne losy naszych rodaków w czasie II wojny światowej. Narracja, rozpoczynająca się od paktu Ribbentrop – Mołotow przybliżała widzom najważniejsze wydarzenia z tego okresu: wybuch wojny, okupację niemiecką i rosyjską, wywózki na Syberię, niemieckie obozy zagłady. Ukazano budzący się ruch oporu, powstanie Armii Krajowej - Patrona naszej szkoły oraz przygotowany przez nią największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie - powstanie warszawskie. W trakcie akademii  podkreślono też bohaterską postawę wielu tysięcy Polaków, którzy o swoją ojczyznę walczyli poza jej granicami u boku aliantów. Szczególną uwagę zwrócono na rolę polskich żołnierzy w czasie walk powietrznych o Wielką Brytanię oraz w zdobyciu masywu Monte Cassino. Narracja, słowa poezji, piosenki w wykonaniu chóru i jego solistów oraz prezentacja multimedialna pomogły zebranym przenieść się w czasy II wojny światowej. Całości dopełniała piękna scenografia, która tworzyła wspaniałe tło dla przedstawianych wydarzeń oraz pozwalała wyobrazić sobie życie w tamtych trudnych czasach. Dla obecnych na sali była to ciekawa lekcja historii i patriotyzmu, okazja do poczucia dumy z bohaterskich czynów naszych rodaków. Wszyscy z szacunkiem i podziwem patrzyli na uczestników tamtych wydarzeń – zaprzyjaźnionych kombatantów, którzy w tym dniu odwiedzili naszą szkołę. Łzy wzruszenia w oczach zaproszonych Gości, wśród nich, między innymi, rodzin żołnierzy AK, przedstawicieli Sejmu RP, przedstawicieli Urzędu Miasta Płocka i Kuratorium Oświaty, duchowieństwa, darczyńców, przedstawicieli instytucji oświatowych i kulturalnych, przedstawicieli związków zawodowych, przedstawicieli płockiej opozycji, były najwspanialszym podziękowaniem dla wszystkich osób współtworzących inscenizację.

 

 

Zespół wokalno-instrumentalny "Tacy nie inni" Warszawo ma posłuchasz tu

 

Akademię przygotowała przez p. Ewa Wojtycka wraz z uczniami z klas: VA, VIB, VIC i laureatami konkursu recytatorskiego z klas VIS i VIIB. Oprawę muzyczną zapewnił chór pod dyrekcją  p. Małgorzaty Podwójci. Multimedia – p. Robert Elwertowski, dekoracje – p. Ilona Borczuk, p. Agnieszka Elwertowska, p. Katarzyna Kapela i p. Aneta Olszewska.

Szczególne podziękowania należą się Płockiemu Ośrodkowi Kultury i Sztuki, który na tę ważną uroczystość udostępnił nam swój sprzęt.

Za serwis fotograficzny odpowiadały panie -  Janina Łukasiak i Edyta Paradowska.

 

   Po uroczystej akademii na uczniów czekała niespodzianka – spotkanie z członkami Płockiej Grupy Szturmowej Alpha. Goście natomiast udali się do Izby Pamięci, aby tam, w miłej atmosferze  spędzić na rozmowie i wspomnieniach wspólne chwile. Wzruszającym momentem tego spotkania było przekazanie przez sanitariuszkę „Kasię” i Jej syna – p. Krzysztofa Nowakowskiego kolejnej pamiątki związanej z Armią Krajową – odznaki noszonej przez AK-owców, którzy wyemigrowali do Ameryki Północnej i Ameryki Południowej, a której autorem projektu był Wincenty Gawron, oficer osadzony w obozie jenieckim w Murnau.     

  

            

 

 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 16