logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

2014/2015


Europejski Dzień Języków Obcych Drukuj

 

   W 2001 roku Komitet Ministrów Rady Europy ogłosił 26 września Europejskim Dniem Języków. I tak od 13 lat w wielu krajach europejskich, dzień 26 września jest wielkim świętem edukacji językowej.
   W trakcie obchodów Dnia Języków, uczniowie mieli okazję spotkać się z tłumaczem języka migowego panem - Mariuszem Umyszkiewiczem (zaproszonym przez p.Anię Malik i p.Renatę Idzik), który przybliżył dzieciom sposób komunikacji osób głuchoniemych, uczył alfabetu oraz wyrażeń w języku migowym.
   Przeprowadzone zostały lekcje, podczas których uczniowie mieli okazję obejrzeć różnorodne prezentacje multimedialne, dotyczące krajów obszary języka angielskiego. W związku z Dniem Języków Obcych, odbyła się lekcja o temacie „Święto językowej różnorodności”, podczas której uczniowie  zapoznali się z idiomami w różnych językach, próbowali dopasować obcojęzyczne wersje przysłów i podać ich polskie odpowiedniki. Poznali palindromy, czyli słowa i wyrażenia, które niezależnie od tego, czy są czytane od początku czy od końca, brzmią tak samo o mają to samo znaczenie. Uczniowie odkryli, ze nawet zwierzęta mówią różnymi językami.

   Zajęcia dotyczące obchodów EDJ odbywały się wg scenariusza przygotowanego przez p.Justynę Matusiak.

obejrzyj galerię zdjęć
 
Więcej artykułów…
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 164