integracja

Wigilia. Drukuj

Po raz kolejny spotkaliśmy się przy wigilijnym stole.
   Wigilia Klubu Rodziców JiM była kolejną okazją do wspólnych rozmów i przeżywania emocji. Poznaliśmy się kilkanaście miesięcy temu, w trakcie których razem się bawiliśmy oraz wspieraliśmy w pokonywaniu trudności.
   Teraz już wiemy, że stworzyliśmy wspólnie coś wspaniałego i wyjątkowego, coś co przetrwa największe burze z gradobiciem. I wiemy, że bez względu na czas i miejsce, zawsze możemy na siebie liczyć. Nieważne gdzie, ważne że liczą się Ludzie, którzy są dla siebie ważni i sobie ufają :-)
Możemy śmiało powiedzieć, że to już Nasza Klubowa Tradycja.

Pożegnanie lata Drukuj

18 września po raz drugi, odwiedziliśmy ,,Brwileńską Ostoję”. Niedzielny, słoneczny poranek był okazją do długiego ( 5km) spaceru wśród pięknej zieleni. W trakcie drogi Nasz przewodnik, przyjaciel Michał Umiński opowiadał uczestnikom wyprawy o przyrodzie, historii oraz mieszkańcach Brwileńskiego lasu. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić miło czas wśród pięknej przyrody. Na zakończenie mogliśmy odpocząć przy ognisku, a później szczęśliwi wrócić do domu.

Mikołajki Drukuj

Spotkanie z Mikołajem . Ozdoby świąteczne. Prezenty od Mikołaja. Radość dzieci bezcenna. Czego chcieć więcej? Dziękujemy Teatr Form Wielu.

SUPERAŚNY, wyjazd nad morze z naszym Klubem RodzicówAutyzm/Płock. Drukuj

Ostrowo (między Karwią a Jastrzębią Górą).
   Cudowna Ekipa oraz nasze Wyjątkowe Dzieci, ze swoimi niestandardowymi zachowaniami, zrekompensowały nam brak pogody "plażowej".
Władysławowo (polecamy Ocean Park), Karwia, Jastrzębia Góra, Ostrowo-zwiedzone.
Mieliśmy okazję posłuchać języka kaszubskiego oraz poznać Kaszubskie Nuty (alfabet-wyliczanka kaszubska), dzięki miejscowej kapeli Plësta Józefa Roszmana, która wykonała dla nas prywatny koncert. Dzieci miały okazję zagrać na instrumentach ludowych - diabelskich skrzypcach, bazunie oraz łyżkach. Do Płocka przywiezione pamiątki, upominki dla bliskich, nadmorski piasek, który "wcisnął" się wszędzie.

"Autyzm a seksualność"- warsztaty dr Fornalik w SP23. Drukuj

19 marca, w sobotę odbyły się w SP23 zajęcia szkoleniowo- warsztatowe pt. "Autyzm a seksualność" prowadzone przez słynną polską edukatorkę seksualną i pedagoga specjalnego- dr Izabelę Fornalik. Na wykład autorki licznych publikacji na temat seksualności osób z niepełnosprawnością intelekualną, znanej także jako konsultantki wątku małżeńskiego Maćka z serialu "Klan" przyjechali specjaliści, terapeuci i nauczyciele z wielu placówek, szkół oraz Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych. Nie zabrakło także rodziców dzieci ze spektrum autyzmu, głównie z naszego Klubu Rodziców Autyzm Help, którzy zaprosili dr Fornalik do Płocka. Naszą szkołę reprezentowały: logopeda Maria Ossowska-Widzyńska oraz pedagog specjalny Edyta Paradowska.
   Poruszane treści dotyczyły osób/dzieci z autystycznym spektrum zaburzeń, m.in ich rozwoju psychoseksualnego, dojrzewania jako etapu na drodze do dorosłości, prawidłowych i nieprawidłowych form ekspresji potrzeb seksualnych, prawidłowej reakcji dorosłego/rodzica/ nauczyciela/terapeuty na przejawy seksualności podopiecznych, rozwijania poprawnej świadomości seksualnej i kontroli zachowań. Omówione zostały także problemy wykorzystywania seksualnego i temat roli profilaktyki na różnych etapach życia. Najcenniejsze były porady praktyczne i możliwość otrzymania szczerej i bezcennej odpowiedzi na zadane pytanie.
   Mamy nadzieję, że dr Izabela Fornalik odwiedzi naszą szkołę ponownie i życzymy jej dalszych sukcesów w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 Następna > Ostatnie >>