Nasza szkoła pamięta! Drukuj

1 września najczęściej kojarzy się z pierwszym dniem w szkole, jednak ten dzień to także rocznica wybuchu II wojny światowej. Kampania wrześniowa udowodniła, iż w obliczu osamotnienia, kiedy sojusznicy zawiedli polscy żołnierze stawili czoła agresorom bohatersko broniąc ojczyzny.

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku upamiętnili rocznicę agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę. Dziewczęta z klasy 6 s – Larysa Ostrowska i Urszula Chwiałkowska wraz z nauczycielką historii p. Renatą Wojtycką zapaliły znicz i złożyły wiązankę kwiatów przy mogile żołnierzy Armii Krajowej.

Co prawda od tych tragicznych wydarzeń minęło już 77 lat, ale warto pamiętać, że podczas II wojny światowej śmierć poniosło 6 milionów Polaków.

Cześć ich pamięci!

obejrzyj galerię zdjęć