2016/2017


Nasi matematycy kolejny raz wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY Drukuj

 

   W czerwcu otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY 2017”, którego XXVI edycja odbyła się 16 marca na terenie naszej szkoły. Z wielką radością informujemy, że kolejny raz uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród najlepszych, wykazując się wiedzą matematyczną. Niemiernie miło jest pogratulować wyników wszystkim 12 wyróżnionym w konkursie uczniom. I tak:

·         dwie nagrody I stopnia za bardzo dobry wynik (dyplom, nagrodę książkową i bon do EMPIKU o wartości 60 zł) otrzymali: Weronika Rydzewska kl.6b - kategoria BENIAMIN (uczennica pani Anny Olczak-Mielczarek) oraz Maciej Kowalski kl.3e - kategoria MALUCH (uczeń pani Sylwii Pyrzak). Weronika zdobyła 145 punktów i do nagrody głównej zabrakło jej tylko 2 punktów (popełniła jeden błąd), a Maciek 105 punktów i jemu również do nagrody głównej zabrakło jedynie 4 punktów.

·         10 wyróżnień (dyplom i nagrody książkowe) otrzymali: w kategorii BENIAMIN: Kamil Wakuła kl.6s, Szymon Maćkowiak kl.6s (uczniowie p. Anny Olczak-Mielczarek), Marek Kozłowski kl.6e, Maja Marciniak kl.6c, Adam Morawski kl.6c (uczniowie p. Barbary Szymborskiej) i Julia Wojtycka kl.5s (uczennica pani Aldony Fijałkowskiej), w kategorii MALUCH: Miłosz Matuszewski kl.4d i Joanna Śladowska kl.4d (uczniowie p. Anny Olczak-Mielczarek) oraz w kategorii ŻACZEK: Adam Wiśniewski kl.2f (uczeń p. Magdaleny Nejman) i Maciej Ziółkowski kl.2i (uczeń p. Aleksandry Piaseckiej).

   Konkurs odbywa się pod patronatem Rady Europy i  jest  na stałe wpisany do kalendarza imprez UNESCO. Jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Głównym celem konkursu jest upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych startują w pięciu kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność.

 

SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY I CIESZYMY SIĘ Z ICH OSIĄGNIĘĆ!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Następna > Ostatnie >>

Strona 156 z 160