Społeczność naszej szkoły pamięta... Drukuj

1 września najczęściej kojarzy się z pierwszym dniem w szkole, jednak ten dzień to także rocznica wybuchu II wojny światowej. Kampania wrześniowa udowodniła, iż w obliczu osamotnienia, kiedy sojusznicy zawiedli polscy żołnierze stawili czoła agresorom bohatersko broniąc ojczyzny.

Uczniowie naszej szkoły, jak co roku upamiętnili rocznicę agresji Niemiec hitlerowskich na Polskę. Dominika Wiśniewska oraz Staś Borczuk, uczniowie klasy 3G wraz z p. Agnieszką Elwertowską w imieniu całej społeczności szkolnej zapalili znicze i złożyli wiązankę kwiatów przy mogile żołnierzy Armii Krajowej na Cmentarzu Zabytkowym.

Od tych tragicznych wydarzeń minęło już 78 lat, ale naszym obowiązkiem jest pamięć o wszystkich ofiarach II wojny światowej.

Cześć ich pamięci!

obejrzyj galerię zdjęć