logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Spotkanie Va z pisarką Ewą Nowak Drukuj
Spotkanie Va z pisarką Ewą Nowak

19 kwietnia w Filii Książnicy Płockiej w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Pani Ewa Nowak opowiadała o swojej twórczości literackiej, o poruszanych przez nią tematach, bliskich młodemu czytelnikowi. Otrzymaliśmy wiele cennych rad, jak funkcjonować w domu, „przeżyć” w szkole zarówno w dobrych i złych chwilach, z rodzicami i przyjaciółmi. Autorka z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o swoich początkach pisarskich, trudnościach w dzieciństwie i wiecznych potyczkach z bratem, który stał się dla niej źródłem inspiracji. Pani Ewa Nowak zachęcając do czytania i podejmowania prób pisania ujawniała także tajniki warsztatu pisarskiego. Na koniec spotkania nie zabrakło czasu na pytania uczniów, na które autorka wyczerpująco udzieliła odpowiedzi.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy integracyjnej 5a pod opieką pani Edyty Paradowskiej i Agnieszki Jakubiak.

Dziękujemy Książnicy Płockiej za zaproszenie!