logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Światowy Dzień Książki Drukuj
Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki to coroczne międzynarodowe święto na cześć książek i czytelnictwa obchodzone 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO w celu promowania czytelnictwa, ochrony praw autorskich oraz zachęcania ludzi do częstszych wizyt w bibliotekach i księgarniach.  

W tym dniu uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Gomułką starali się zachęcić swoje koleżanki i kolegów do odwiedzania wszelkich bibliotek, księgarni i czytania. Robili to przy pomocy wierszy Jana Brzechwy z cyklu ZOO. Wesołe i krótkie wierszyki to znakomita forma czytelnictwa na początku drogi do świata książek.

Czytanie jest ważne, ponieważ rozwija nasze myśli, daje nam niekończącą się wiedzę, jednocześnie utrzymując aktywność umysłu. Czytanie książek, pomaga nam się uczyć i rozumieć oraz czyni nas mądrzejszymi i  wrażliwszymi.