logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu – obchody w klasie IA. Drukuj
Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu – obchody w klasie IA.

Światowy Miesiąc Autyzmu jest powszechnie obchodzony w kwietniu, jako kontynuacja przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Klasa IA pod opieką Joanny Skubiszewskiej i Diany Głoskowskiej przez cały miesiąc zwiększała wiedzę na temat funkcjonowania oraz problemów osób z tym zaburzeniem. Promowaliśmy otwartość, empatię i zrozumienie dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu. Uczestniczyliśmy w szkolnych obchodach Dnia Świadomości Autyzmu włączając się w zorganizowany przez nauczycielki współorganizujące proces kształcenia konkurs ( wyróżnienie Tymek Pączkowski) oraz robiąc piękne zdjęcia w niebieskich strojach. W klasie oglądaliśmy filmiki przybliżające funkcjonowanie osób ze spektrum, malowaliśmy kolorowanki oraz wykonaliśmy piękne niebieskie serce na znak akceptacji, szacunku i zrozumienia. W dniu 3 kwietnia klasa Ia uczestniczyła w hucznych obchodach zorganizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka w SP nr 24 w Płocku. Było niebiesko i bardzo wesoło. Dzieci brały udział w konkursach, tańczyły w foto budce 3d, robiły wspólne, ciekawe zdjęcia a także uczyły się wykonywać świece z wosku pszczelego. Odbyły się również warsztaty podczas których tworzyły pachnące mydełka. Klasowe łakomczuchy zachwyciły się możliwością zjedzenia popcornu, waty cukrowej oraz wypiciem słodkiej lemoniady.Pamiętajmy, że mimo różnic, każdy z nas w równym stopniu chce być lubiany, szanowany i akceptowany.