logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Wycieczka do Nadleśnictwa Łąck Drukuj
Wycieczka do Nadleśnictwa Łąck

6 czerwca klasy 1E i 1C spędziły dzień w Nadleśnictwie Łąck. Plan dnia był bardzo intensywny. Rozpoczęliśmy od nietypowej lekcji o przyrodzie w sali edukacyjnej Nadleśnictwa. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o roślinności oraz zwierzętach występujących w naszych lasach, dopytywały, odpowiadały na pytania oraz miały okazję zobaczyć z bliska i dotknąć zgromadzonych w sali eksponatów. Po zdobyciu i pogłębieniu wiedzy przyrodniczej ruszyliśmy w teren. Podczas spaceru leśną ścieżką edukacyjną słuchaliśmy opowieści Pani przewodnik, a także z bliska obserwowaliśmy przyrodę. Zwiedziliśmy również zabytkową Wyłuszczarnię Nasion – powstała w 1921 r., wyłuszczano w niej nasiona z szyszek drzew iglastych i zaopatrywano w nie inne polskie Nadleśnictwa. Nasiona dawały początek nowemu pokoleniu lasu. Ostatnim punktem naszej wycieczki – najbardziej wyczekiwanym przez dzieci – było ognisko połączone ze swobodnymi, beztroskimi zabawami na świeżym powietrzu. Pogoda cały czas nam sprzyjała, atmosfera utrzymywała się bardzo miła, jedynie czas płynął zbyt szybko i z małym niedosytem musieliśmy wrócić do Płocka. Opiekę nad dziećmi sprawowali : p. Anna Frąś, p. Katarzyna Kapela i p. Wojciech Gajewski.