logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

"Śladami znanych płocczan" Drukuj

 

   16 kwietnia 2015 r. uczennice klasy VI d: Katarzyna Majchrzak, Julia Bartuś, Natalia Jędrzejewska i Adrianna Aleks wraz z paniami Renatą Wojtycką i Janiną Łukasiak uczestniczyły w grze miejskiej "Śladami znanych płocczan". Celem zabawy było  zainteresowanie  uczniów płockich podstawówek małą ojczyzną, poprzez poznawanie topografii własnego miasta, rozwijanie wiedzy o znanych płocczanach i miejscach z nimi związanych.

   Wszystkie patrole biorące udział w grze, stawiły się pod pomnikiem Władysława Broniewskiego, gdzie otrzymały mapy i zestawy pytań. W trakcie marszu należało znaleźć na nie odpowiedzi. Trasa wiodła poprzez Stare Miasto, aż do Gimnazjum nr 5, gdzie podsumowano wyniki gry terenowej. Wszystkie grupy wykazały się niezwykłą spostrzegawczością i dużą wiedzą na temat naszego miasta i znanych płocczan. Organizatorem tej wspaniałej zabawy było Gimnazjum nr  5 i Stowarzyszenie "Dla Młodych".