Jasełka 2015 Drukuj

 

   Kolejne Święta Bożego Narodzenia. Dorośli z tego powodu mają więcej trosk i są bardziej zabiegani. Dzieci czekają na prezenty i niespodzianki. Często jednak gubimy istotę tych dni i ich wartość. Dlatego  tegoroczne jasełka "Bóg się rodzi w naszych sercach" , przygotowane przez dzieci z klas VE i VC pod kierunkiem katechetów, przekazały prawdę, iż szczególnie w te święta powinniśmy pamiętać, że żyjemy po to, by dzielić się z wszystkimi (najbliższymi i obcymi) pokojem, miłością i radością. W każdym zatroskaniu na pierwszym miejscu powinien być drugi człowiek.

   Przypominać musimy te prawdy szczególnie w tym roku liturgicznym, ogłoszonym przez Papieża Rokiem Miłosierdzia. 

   Treści ubogacił śpiew chóru szklonego pod kierunkiem pani Małgorzaty Podwójci, scenografię do przedstawienia wykonała pani Ilona Borczuk a o nagłośnienie zadbał pan Robert Elwertowski.

   Jak każdego roku odbył się konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Wielu uczniów wraz z najbliższymi zaangażowało się w wykonanie bardzo pięknych prac. Wszystkim należą się gratulacje.

   Nagrodzone prace - I miejsce - Szymon Skulski (VB) , dwa II miejsca - Bartosz Miecznik  (VS) i Dominik Nawrocki (IIID), III miejsce - Paweł Adamski (IVC). Wyróżnienia otrzymali: Julia Przybylska - VIC, Wiktoria Guzanek - VB, Hania Poleszek – IH oraz Igor Grodecki - IH. Specjalna nagroda Dyrektora Szkoły trafiła do Julii Zawadzkiej z klasy VA.

   W konkursie szkolnym "Choinka piękna jak las" brali udział uczniowie klas IV-VI, którzy wykonali przepiękne choinki. Trudno było wybrać najładniejsze. Organizatorki konkursu – p. Iwona Szymańska oraz p. Barbara Gasińska przyznały po 3 nagrody w  kategorii klas IV, V, VI.

   Nagrodzeni uczniowie z klas IV, V, VI:

   Klasy IV

Alan Zieliński  IVc- I miejsce

Paweł Adamski klasa IVc- II miejsce

Michał Mrozowski Klasa IVs- III miejsce

   Klasy V

Mikołaj Kowalski klasa Va- I miejsce

Kinga Mróz klasa Ve II miejsce

Oliwier Kapuściński klasa Vs- III miejsce

   Klasy VI

Emilia Grzelaka klasa VIc- I miejsce

Aleksandra Śliwińska klasa VIc- II miejsce

Aleksandra Mokrzka klasa VIc- III miejsce

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy.