logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Uczestniczymy w Spalding Basketball IQ Drukuj

 

   W niedzielę 24 września 2017 roku w Orlen Arenie, po raz pierwszy w naszym mieście, odbył się Spalding Basketball IQ, który poprowadził współpracujący z Marcinem Gortatem (jedynym Polakiem grającym w najlepszej lidze świata NBA) i fundacją MG13 Kacper Lachowicz czyli Kacpa.

   W treningu udział brały dzieci z roczników od 2002 do 2008, w tym uczniowie naszej szkoły. Wszyscy uczestnicy dostali koszulki oraz napoje i upominki od firmy Spalding. Z naszej szkoły do udziału w treningu z Kacprem zgłosiło się 22 uczniów, głównie z klasy 4s i 6b. Jednym z trenerów był uczący w naszej szkole p.Tomasz Żórawski.  

   Głównym celem spotkania w Płockiej Arenie była popularyzacja koszykówki wśród dzieci i młodzieży oraz kształtowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

   Organizatorem eventu był MOSiR Płock, Orlen Arena, ZGB - Zorganizowana Grupa Basketu oraz firma Spalding. Patronem medialny całej imprezy był Tygodnik Płocki.