logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Konkurs „Płock – moja mała Ojczyzna” Drukuj

   7 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o naszym rodzinnym mieście. Wzięły w nim udział klasy piąte, które w zeszłym roku szkolnym uczestniczyły w programie „Płock na szóstkę”.

   W konkursie wzięło udział dwadzieścioro uczniów, którzy wcześniej zostali wyłonieni w trakcie klasowych eliminacji. Uczestnicy musieli odpowiedzieć na szereg pytań dotyczących historii naszego miasta, jego zabytków czy czasów współczesnych. W którym roku Płock otrzymał prawa miejskie? Jaki książę zatwierdził akt lokacyjny miasta? Jakie muzea można odwiedzić w Płocku? – to tylko niektóre z pytań. Należało też poprawnie pokolorować flagę i herb miasta oraz rozwiązać krzyżówkę.

   Wszyscy doskonale poradzili sobie z zadaniami, uzyskując dużą ilość punktów. Poziom był tak wysoki i wyrównany, że komisja przyznała kilka równorzędnych nagród. Pani Dyrektor Liliana Tomaszewska pogratulowała uczestnikom dużej wiedzy i wręczyła laureatom nagrody, wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy.

Laureaci:  I miejsce: Miłosz Matuszewski kl.Vd i Sebastian Furmański kl.Vd,

II miejsce: Dajana Durka kl.Ve i Aleksandra Korzeniewska kl.Vb,

III miejsce: Joanna Śladowska kl.Vd i Agata Tarka kl.Vb.

Wyróżnienia: Bartosz Kominek kl.Va, Emilia Zyznowska kl.Vb, Julita Gzylewska, Adam Bryk, Klaudia Gryszpanowicz kl.Vd, Maria Osiecka kl.Ve.

   Na koniec pan Piotr Gryszpanowicz podpisywał napisane przez siebie książki o Płocku, które uczniowie otrzymali jako nagrody.

   Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Dziękujemy panu Piotrowi Gryszpanowiczowi za pomoc i ufundowanie nagród. Konkurs przygotowały panie Ewa Wojtycka i Bożena Matlęga.