logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Jasełka 2017. Drukuj
 

   20 grudnia cała społeczność szkoły wraz z przybyłymi Gośćmi spotkała się na hali, aby wspólnie przeżyć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

   Świąteczne spotkanie rozpoczęło przekazanie na ręce Pani Dyrektor Liliany Tomaszewskiej Betlejemskiego Światełka Pokoju, które to harcerze przywieźli do naszej szkoły.

   Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stajemy się dla siebie lepsi, milsi, zapominamy o wszystkich sporach i waśniach. Dla podkreślenia wyjątkowego charakteru świąt uczniowie, tradycyjnie jak co roku, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Autorem scenariusza, scenografii i reżyserem spektaklu była p. Marzena Nejman, która wraz z obecnymi wychowankami - klasą 3e, byłymi wychowankami - klasą 6a oraz gościnnie występującymi dziewczynkami z klasy 2a, przygotowała wyjątkowe przedstawienie. Dzieci idealnie wczuły się w role granych postaci, a trafnie dobrana muzyka, pozwoliła przeżywać kolejne sceny biblijne w sposób czytelny i zrozumiały, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów naszej szkoły, a także zaproszonych gości, rodziców i dziadków.

   Byli Adam i Ewa, którzy za swoje nieposłuszeństwo zostali wypędzeni z raju. Byli Józef i Maryja, opiekujący się płaczącym, nowonarodzonym Jezusem. Byli aniołowie ogłaszający wesołą nowinę, pastuszkowie z owieczkami, postacie z bajek i trzej królowie. Wszyscy z radością przybywali do ubogiej stajenki, by oddać pokłon Dzieciątku. 

   Pięknym śpiewem pastorałek i kolęd w wykonaniu chóru, pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci, zostaliśmy wprowadzeni w nastrój Bożego Narodzenia, które jest już bardzo blisko.    

   Prawdziwą niespodzianką była piosenka "Jest taki dzień", w wykonaniu Pań Dyrektor i nauczycieli naszej szkoły, którzy zajęli miejsce chórzystów i na zakończenie przedstawienia zaśpiewali wspólnie z uczniami. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku. 

   Bardzo ucieszyły nas życzenia składane przez Panią Dyrektor i zaproszonych Gości. Wierzymy, że się spełnią!

   Podczas spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia w trzech konkursach.

   Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych przebiegał w tym roku pod hasłem: „Bóg jest dla wszystkich”. Konkurs towarzyszy Orszakowi Trzech Króli, a szopki, które zdobyły trzy pierwsze miejsca biorą udział w etapie miejskim. Nad przebiegiem etapu szkolnego konkursu czuwała p. Jolanta Matusiak. Szkolne jury przyznało: I miejsce – Pawłowi Adamskiemu (6c), II miejsce – Stasiowi Borczukowi (3g), III miejsce – Igorowi Gray (3h). Nagrody w konkursie ufundował proboszcz parafii Św. Krzyża ks. Grzegorz Dobrzeniecki. Ponad to Pani Dyrektor Liliana Tomaszewska przyznała wyróżnienia: Julii Wiankowskiej (6s), Szymonowi Stencelowi (1a) oraz Oliwierowi Łyzińskiemu (4d) – uczniowie, z rąk Pani Dyrektor, otrzymali wraz z dyplomem słodkie upominki.  

   W konkursie szkolnym na najpiękniejszy wianek bożonarodzeniowy, zorganizowanym przez panie – Barbarę Gasińską i Ilonę Borczuk, brali udział uczniowie klas IV-VII. Trudno było wybrać najładniejsze prace. Jury przyznało 4 nagrody główne i 3 wyróżnienia. Uczniowie nagrodzeni: I miejsca ex aequo: Emilia Zyznowska (5b), Leon Kowalski (5b), Adam Sapiński (5f), Leon Lichnowski (4c). Wyróżnieni uczniowie to: Paweł Adamski (6c), Karol Bielicki (4d) i Aleksandra Kluge (5s).

   Zuzanna Borkowska, Krzysztof Czubakowski, Julia Golatowska, Lena Jułkowska, Julia Kozłowska, Jakub Łęcki, Weronika Nowakowska, Klementyna Olejnik, Nadia Pędzikowska i Paulina Zarzycka to autorzy najpiękniejszych prac biorących udział w konkursie plastycznym pod tytułem „W krainie zabawek Świętego Mikołaja”, skierowanym do uczniów klas pierwszych i drugich. Konkurs zorganizowały i przeprowadziły panie: Małgorzata Gomułka i Joanna Skubiszewska.

   Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

   Jasełka w naszej szkole wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym występem podbili serca publiczności.

   W przygotowanie dzisiejszego spotkania, oprócz wymienionych już uczniów i nauczycieli, zaangażowali się również: nauczyciele religii – p. Bernadetta Staniszewska, p. Jolanta Matusiak i p. Katarzyna Popek;  nauczyciele dbający o dekoracje – p. Katarzyna Kapela, p. Agnieszka Elwertowska, p. Aneta Olszewska i p. Ilona Borczuk; panowie czuwający nad jakością dźwięku – p. Robert Elwertowski i p. Grzegorz Urbaczewski.

   Wszystkim dziękujemy i składamy serdeczne świąteczne życzenia!

 

świąteczne spotkanie społeczności szkolnej

 

 

Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych

 

 

szkolny konkurs na najpiękniejszy wianek bożonarodzeniowy

 

 

szkolny konkurs plastyczny „W krainie zabawek Świętego Mikołaja”