Dzień Otwarty w naszej szkole. Drukuj

17 marca 2018 społeczność naszej szkoły zaprosiła wszystkie sześciolatki wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, którego tematyką była "Calineczka". Mimo mrozu i silnego wiatru odwiedziło nas wielu gości.

W samo południe wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły p. Liliana Tomaszewska. Podczas swojego wystąpienia podkreśliła niewątpliwe walory naszej szkoły. Wiele miłych słów na temat naszej placówki popłynęło z ust przewodniczącej Rady Rodziców p. Joanny Madanowskiej i absolwenta naszej szkoły p. Krzysztofa Miedzińskiego. Następnie mali goście obejrzeli przedstawienie "Calineczka", w którym w role aktorów wcielili się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Swoimi umiejętnościami tanecznymi popisywali się również uczniowie klasy IIIg oraz dzieci z klas pierwszych i drugich. Na muzyczne zagadki zaprosiła wraz z chórem p. Małgorzata Podwójci.

Po części oficjalnej dzieci wzięły udział w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli, a przy okazji zwiedzały szkołę.

Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przygotowali zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz zajęcia plastyczne z origami.

Uczniowie klasy IIIc, pod opieką p. Joanny Jakubowskiej, jako postaci z bajki „Calineczka” (ang. Thumbelina) zachęcali przedszkolaków do wspólnej zabawy – witali się, przedstawiali się po angielsku oraz zaprezentowali wiosenną piosenkę z wykorzystaniem prostych gestów. Pani Justyna Grzyb prowadziła zabawy w języku angielskim z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, a p. Renata Idzik prezentowała bibliotekę anglojęzyczną. Oprócz wystawy książek można było obejrzeć prace plastyczne wykonane przez uczniów z klas IIIa, IIIc i IIId "Calineczka" oraz projekty klasy IVb "Moja ulubiona książka". Pani Agata Rychlik i uczniowie klasy Vd przygotowali dla młodszych kolegów z przedszkola zajęcia pt. „Kolorowy świat bajek, rysunek kredą”. Na przedszkolaki czekała tablica z liczbami w kolorze, arkusze papieru do wspólnego rysowania ulubionych postaci z bajek, różnokolorowe kredy, książki z bajkami oraz wykonane przez uczniów upominki – papierowa  koniczynka i biedronka do pokolorowania. Czekały też skrzaty w zielonych kapeluszach – 17 marca to Dzień Świętego Patryka w Irlandii. Goście wspomagani przez starszych kolegów i koleżanki oraz rodziców świetnie się bawili – pozostawili 4 arkusze fantastycznych, kolorowych rysunków, na wystawę na korytarzu. Z chęcią zabrali ze sobą szczęśliwe koniczynki i biedronki zapowiadające wiosnę.

Nauczyciele przyrody zaprosili naszych małych Gości na zajęcia pt. „Narodziny Calineczki”, które polegały na wspólnym sadzeniu roślin do małych doniczek z logo naszej szkoły. Posadzone roślinki dzieci zabrały ze sobą do domu obiecując jednocześnie, że będą je pielęgnować.

Na głównym holu zuchy zapraszały wszystkich do wspólnych pląsów.

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia prowadzone w oparciu o pedagogikę Marii Montessori. Urodzinowe Słoneczko należy do grupy zajęć dnia praktycznego. Obok walorów edukacyjnych pełni bardzo istotną rolę społeczną.

W szkolnej bibliotece można było wysłuchać recytacji wiersza M. Terlikowskiej „Chodzi mucha po globusie”. Na prawdziwym, szkolnym globusie kolorowa tekturowa mucha odtwarzała trasę wędrówki. Zajęciu towarzyszyła wystawa atlasów oraz książek przedstawiających otaczający nas świat. Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła wystawa wydawnictw nietypowych – książek z materiału, miniatur, książek w książce itp.

Na koniec wszyscy ponownie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie czekali nauczyciele wychowania fizycznego zapraszając przybyłych do wspólnej zabawy. Dzieci pokonywały tory przeszkód kształtujące zwinność i szybkość. Następnie rzucały woreczkami do celu i przebijały baloniki w formie zabawowej przez siatkę.

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas i czekamy na Was we wrześniu.