logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

I Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Opieka, wychowanie, edukacja osób z niepełnosprawnością – nowoczesność i doświadczenie” - warsztatowy dzień konferencji w naszej szkole. Drukuj

 

   W dniach 9 – 10 maja 2018 roku odbyła się I Konferencja Naukowo – Szkoleniowa „Opieka, wychowanie, edukacja osób z niepełnosprawnością – nowoczesność i doświadczenie”, zorganizowana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi Nr 23 w Płocku oraz Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy Nr 2 w Płocku.
   Pierwsza – plenarna część konferencji odbyła się na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego Nr 2 w Płocku. Zaproszeni prelegenci, wśród których nie zabrakło autorów książek i znanych propagatorów istotnych koncepcji pedagogicznych – dr Małgorzaty Mikszy z Łodzi, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Montessori  - przybliżyli uczestnikom problem niepełnosprawności w zakresie wieloaspektowej pomocy rodzinie, postaw społecznych wobec niepełnosprawności, a także najnowszych trendów edukacyjnych w pracy z wybranymi niepełnosprawnościami. Uczestnicy mogli zapoznać się także z ofertą edukacyjną dwóch firm : Topic Montessori oraz Kargulek. Drugi – warsztatowy dzień konferencji stanowił uzupełnienie wiedzy teoretycznej, zakładał poznanie praktycznych umiejętności w pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz uczniami klas integracyjnych i obejmował udział w zajęciach z dziećmi i młodzieżą zrealizowanych na terenie obu placówek będących współorganizatorami.
   Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i pracowników oświatowych Płocka i okolic – ogółem w konferencji uczestniczyło ponad 150 osób. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć…

 

 II dzień konferencji - SP23

 

 

I dzień konferencji - SOSW nr 2