logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Kasy 3b i 3c w Warszawie Drukuj
Kasy 3b i 3c w Warszawie

 17 marca klasy 3b i 3c zapoczątkowały wiosenny sezon wycieczkowy wyjazdem do Warszawy.

 Pierwszą atrakcją było zwiedzanie z przewodnikiem Stadionu Narodowego trasą „Piłkarskie emocje”, co dostarczyło dzieciom wielu ciekawych wrażeń.

Kolejnym punktem (zupełnie odmiennym od poprzedniego) była wizyta w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, gdzie trzecioklasiści wzięli udział w lekcji teatralnej. Słuchali czym jest recytatyw, aria, bel canto. Następnie wysłuchali koncertu na żywo w wykonaniu solistów tejże Opery (taka okazja rzadko się zdarza).

Po wzmocnieniu sił wspólnym posiłkiem przyszedł czas na zwiedzanie warszawskiej Starówki i zabytków znanych dotychczas z kart podręczników. Spacer zakończony został wspólnym zdjęciem przed pomnikiem Małego Powstańca, który jest bardzo ważny dla społeczności SP 23, bo związany z patronem szkoły i niedawno obchodzoną uroczyście 80-tą rocznicą powstania Armii Krajowej.

Było więc i rozrywkowo, i poważnie, i patriotycznie.

Tekst: Urszula Kosińska

Fotografie: Edyta Paradowska