logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Szkolny Dzień Dziecka - Konkurs „Zgadnij kto to?” i Koncert „Nauczyciele dzieciom” Drukuj
Nauczyciele Dzieciom

Nauczyciele grają i śpiewają uczniom z okazji DNIA DZIECKA. Ponadto życzą wraz z Dyrekcja Szkoły wszystkim dzieciom samych wspaniałych dni, bądźcie szczęśliwi.

29 maja uczniowie naszej szkoły zostali mile zaskoczeni przez swoich nauczycieli. Z okazji Dnia Dziecka, który w SP 23 odbywał się przez kilka ostatnich dni maja, nauczyciele przygotowali kolejne niespodzianki dla dzieci. Pierwszą z nich był konkurs pt. „Zgadnij kto to?”. Zgromadzeni na sali sportowej uczniowie mieli możliwość zobaczyć jak wyglądali ich nauczyciele we wczesnym dzieciństwie. Podczas wyświetlania prezentacji na dużym ekranie uczniowie z podekscytowaniem  dopasowywali zdjęcie do nazwiska nauczyciela. Zaskoczeniu, śmiechom i radości nie było końca. Klasy 5A oraz 6B.. poradziły sobie z tym zadaniem najlepiej, za co otrzymały Dyplomy za bystre oko w Konkursie „Zgadnij kto to? - rozpoznaj swojego Nauczyciela”.

 

Po tej fascynującej zabawie przyszedł czas na drugą niespodziankę tego dnia, tym razem muzyczną. Jako pierwszy wystąpił Szkolny Zespół Muzyczny pod kierunkiem Pana V-ce Dyrektora Romana Kusego, w skład którego weszli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Wspaniale zaprezentowali się w rozrywkowych kawałkach. Następnie swoje niesamowite zdolności wokalne ujawnili nauczyciele naszej szkoły. Repertuar był szeroki, usłyszeliśmy dawne przeboje, jak np. „Windą do nieba” w wykonaniu Pani Asi Kamińskiej, „Zacznij od Bacha” w wykonaniu Pani Kasi Kapeli, „Serduszko puka w rytmie cha cha” w wykonaniu Pani Edyty Paradowskiej. Było żywiołowo, barwnie, tanecznie, ale i nostalgicznie, nastrojowo - Pan Wojciech Gajewski oraz Pan v-ce dyr Roman Kusy zaśpiewali piosenkę zespołu Pod Budą pt. „Bardzo stara piosenka retro”, a Pani Jola Matusiak sięgnęła do repertuaru Czerwonych Gitar i wykonała piosenkę „Była to głupia miłość”. Na finał hit, który porwał uczniowską publiczność - „Ale Jazz” zaśpiewali Pani Małgosia Podwójci i Pan Wojciech Gajewski oraz licznie zgromadzona społeczność uczniowska. Nie można również nie wspomnieć o udziale ks. Tomasza Gerka w tym niecodziennym wydarzeniu, który pokazał się nam jako wspaniały perkusista oraz o doskonale pełnionej przez Pana Grzegorza Szczechowicza roli konferansjera i gitarzysty. Życzenia wszystkim uczniom złożyła również Pani Dyrektor Liliana Tomaszewska, a w organizacji wydarzenia miały swój udział Opiekunki Samorządów Uczniowskich: Pani Magdalena Nejman (kl. 4-8) oraz Pani Anna Frąś (kl. 1-3). Na koniec, w radosnej i beztroskiej atmosferze wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę łączącą pokolenia pt. „Puszek okruszek”. Było bardzo wesoło.