logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Minęło 25 lat... Drukuj

 

   8 października obchodziliśmy 25-lecie szkoły. Z tej okazji swoją obecnością zaszczycili nas znakomici goście: przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, związków zawodowych, duchowieństwa, kombatantów a także dyrektorzy instytucji i organizacji współpracujących ze szkołą, dyrektorzy szkół, przedszkoli i placówek oświatowo-wychowawczych. Ci, którzy przybyć nie mogli, nadesłali z okazji jubileuszu adresy z życzeniami. Wśród nas byli również Wielcy Nieobecni, których przywołaliśmy piosenką "Twarze".

   Obchody rozpoczęły się odsłonięciem jubileuszowej tablicy i posadzeniem drzewa. Dokonali tego dwaj panowie - Andrzej Nowakowski - Prezydent m. Płocka oraz Wojciech Majchrzak - pierwszy Dyrektor naszej szkoły, który zaczynał budować jej historię.

   Na hali sportowej zgromadziła się ubrana w galowe stroje cała społeczność szkolna, nauczyciele - byli i obecni, pracownicy administracji i obsługi, absolwenci oraz przedstawiciele mediów. Uroczystą galę rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły oraz odśpiewanie hymnu szkoły. Wszystkich zebranych serdecznie powitała Dyrektor Ewa Woźniak. Wkrótce po tym głos zabrali goście. W swych serdecznych przemówieniach podkreślali znaczącą pozycję naszej szkoły w zakresie nauczania i wychowania. W trakcie tej części uroczystości, z rąk Prezydenta p. Andrzeja Nowakowskiego panie dyrektor, wyróżnieni nauczyciele i pracownicy administracji i obsługi otrzymali nagrody.

  Po części oficjalnej prowadzący galę - p.Bożena Matlęga, p.Małgorzata Lechowicz, p. Małgorzata Podwójci oraz p. Robert Elwertowski zaprosili zebranych na multimedialną podróż w przeszłość. Obejrzeliśmy prezentację "Idziemy w przyszłość ale pamiętamy ...", ukazującą najważniejsze momenty z życia naszej szkoły wplecione w historię naszej Ojczyzny. Jubileuszową uroczystość uświetniły również występy dzieci - kabaretu "Szpila", który w humorystyczny sposób ukazał sceny z życia szkoły oraz par tanecznych ze szkoły tańca Falcon w Płocku.

   Miłym akcentem uroczystości było odznaczenie gwiazdami Szeryfa Praw Dziecka Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego oraz Dyrektor Ewę Woźniak. Dekoracji dokonali, w podziękowaniu za pracę na rzecz dobra dzieci, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.

   Po występach uczniów wszyscy zgromadzeni udali się na poczęstunek - wojskową grochówkę i chleb z boczkiem. W szkolnej stołówce, przy pysznym jabłeczniku, goście, obecni i byli pracownicy dzielili się wspomnieniami. Opuszczając mury szkoły można było podziwiać okolicznościowe wystawy - galerię nauczycieli, laurki dla szkoły, nasz patron i my oraz 25 lat świetlicy szkolnej.

   Każdy z przybyłych na jubileusz gości otrzymał okolicznościowe upominki.

    Obchody jubileuszu w murach naszej szkoły odbyły się dzięki zaangażowaniu dyrekcji oraz wielu nauczycieli, którzy przygotowali galę, wystawy, foldery oraz dekorację.

 

   Zapraszamy do przeczytania artykułu naszej absolwentki p. Małgorzaty Rostowskiej "Pierwsza szkoła na Podolszycach ma 25 lat" oraz obejrzenia zdjęć na Portalu Płock (galeria tu).