logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości Drukuj

 

 

   W dniach 17.11 – 21.11. 2014r. uczestniczyliśmy w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który jest organizowany w ponad stu krajach. Wydarzenie to ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Jednym z jego elementów jest projekt "Otwarta firma" organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do projektu jednocześnie biorąc udział w konkursie na „Najaktywniejszą szkołę”. Koordynatorem projektu jest p. Joanna Matuszak i Małgorzata Gomułka.

   Uczniowie klas I - III odwiedzili przedsiębiorstwa w najbliższej okolicy w celu poznania zawodów w miejscu pracy. Podczas wycieczek uczniowie poznali zawody i specyfikę pracy następujących firm: Banku PKO BP, Poczty Polskiej, Straży Pożarnej, Wodociągów Płockich, Radio Płock. Dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne, dokumentację fotograficzną, a także układały ciekawe zagadki i rebusy o poznanych zawodach oraz pisały sprawozdania. Zdobyta wiedza będzie być może w przyszłości inspiracją wyboru swojego zawodu.