Nasi absolwenci wśród najzdolniejszych młodych płocczan Drukuj

Fundacja Orlen Dar Serca już kolejny raz przyznała stypendia dla najzdolniejszych gimnazjalistów i licealistów z Płocka i powiatu płockiego. Uroczysta gala pt. "Mam pasję powyżej średniej" miała miejsce w Teatrze Dramatycznym w Płocku.

Przyznając stypendia Fundacja wspiera ambitnych i zaangażowanych społecznie uczniów z regionu będącego pod szczególną opieką PKN ORLEN.

Warunkiem koniecznym do uzyskania stypendium przez ucznia jest uzyskanie średniej z przedmiotów na świadectwie z poprzedniego roku szkolnego co najmniej 4,3 oraz posiadanie innych udokumentowanych szczególnych osiągnięć w dziedzinie kultury, sportu lub nauki. Wysokość miesięcznego stypendium w roku szkolnym 2014/2015 wyniesie 200 zł dla gimnazjalistów oraz 300 zł dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

- Chcemy nagradzać najzdolniejszych i najbardziej pracowitych młodych ludzi, którzy nie tylko mają dobre wyniki w nauce, ale także ciekawe zainteresowania, talenty i silną wolę do rozwijania swoich pasji. Mamy nadzieję, że nasze wsparcie pomoże im osiągnąć sukces w dorosłym życiu - mówi Emilia Gromadowska, Prezes Zarządu Fundacji.

Miło nam donieść, że wśród stypendystów fundacji znajdują się nasi absolwenci, m.in. Aleksandra i Jakub Podwójci, Kajetan Jeznach, Martyna Obiała, Michał Słomczewski, Joanna Miecznik, Julia Śladowska, Wiktoria Charzewska, Szymon Staneta, Cezary Dudkiewicz – uczniowie, których pamiętamy jako laureatów i finalistów wielu konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Portalu Płock