logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Apel klas I- III Drukuj

29 września odbył się w klasach I – III apel dotyczący kultury zachowania oraz utrwalający zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uczniowie klas IIIc i IIa przygotowali scenki i wiersze na te tematy. Występ urozmaiciły wesołe piosenki.

Całość uroczystości dopełniła obecność policjanta z Płockiego Wydziału Ruchu Drogowego, który opowiedział dzieciom o zagrożeniach na drodze oraz wyświetlił ciekawą prezentację.

Za uroczystość odpowiedzialni byli wychowawcy klas: Małgorzata Szulborska, Urszula Kosińska oraz Monika Czyżewska.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
1a w sali zabaw „Fikołki” Drukuj
1a w sali zabaw „Fikołki”

W dniu 27 września klasa 1a pierwszy raz integrowała się podczas wspólnej zabawy w sali zabaw

" Fikołki". Dzieci miały okazję do lepszego poznania się, doskonalenia sprawności ruchowej oraz koordynacji wzrokowo- ruchowej. Można było się wspinać, zjeżdżać, pokonywać tory przeszkód. Dzieci brały również udział w zabawach przy muzyce, przygotowanych przez panie animatorki. Zabawa w takim miejscu jest znakomitym sposobem na wesołe i rozwijające spędzenie wspólnego czasu.

Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci pożegnały się z tym bajkowym miejscem.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Z wizytą u Baśki. Drukuj
 Z wizytą u Baśki.

W środę 27.09. uczniowie klas 3A i 3c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Twierdzy Modlin. Podczas zwiedzania przekonaliśmy się, jak potężną budowlą jest ta twierdza, która przez setki lat pełniła funkcję obronną i okazała się nie do zdobycia przez wrogie wojska. Ogromną frajdą było zwiedzanie z latarkami podziemnych tuneli. Zaskoczeniem dla wszystkich było to, że przez wiele lat w Twierdzy Modlin wraz z polskimi żołnierzami żyła biała niedźwiedzica – Baśka. Na pamiątkę jej pobytu na terenie Twierdzy rozsianych jest wiele pomników Baśki.

Drugim punktem programu było poszukiwanie w tunelach  skarbu Napoleona i strzelanie z karabinu. Skarbem okazała się ukryta w skrzyni kiełbasa, która upiekliśmy przy ognisku i z wielką przyjemnością spałaszowaliśmy.

Pogoda dopisała, więc był jeszcze czas na zabawę w okopach fortu. W radosnych nastrojach wróciliśmy do Płocka.

Podziękowania dla pań: Oleny Ovidienko i Eweliny Malesy, że zechciały towarzyszyć nam w tej wyprawie.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa 5a na spotkaniu z podróżnikiem i autorem książek Drukuj

 Klasa 5a na  spotkaniu z podróżnikiem i autorem książek

20 września 2023r. w ramach współpracy Biblioteki Szkolnej SP23 i Książnicy Płockiej Filia nr 8  klasa 5a wraz z wychowawcą Grzegorzem Szczechowiczem i  Edytą Paradowską  miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem i autorem książek dla dzieci i młodzieży Marcinem Koziołem.

W pierwszej części spotkania autor zabrał nas w niezwykła podróż w czasie pt: „ Szalona historia komputerów”.  Uczniowie osobiście mogli  rozebrać i złożyć muzealne wynalazki związane z historią komputerów.

W drugiej połowie spotkania uczniowie wysłuchali opowieści o bohaterach książek z serii „Wombat Maksymilian” ( nagroda Magellana w 2016r. za najpiękniejszą książkę podróżniczą dla dzieci), „Psyjaciele”, „ Szalona historia komputerów”,  „Skrzynia władcy Piorunów”, „Tajemnica przeklętej harfy”.  Spotkanie z autorem upłynęło w atmosferze dobrego humoru i wspaniałej zabawy.

Fotorelacja – Edyta Paradowska

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Kropki w naszej szkole Drukuj
Dzień Kropki w naszej szkole

15 września , jak co roku, uczniowie klas 1-3 włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki - święta kreatywności, twórczych pomysłów, spostrzegawczości i budowania wiary we własne możliwości. Dzieci uczestniczyły w wielu różnorodnych aktywnościach: obejrzały film lub wysłuchały bajki „Kropka” - o kropce, która pozwoliła dziewczynce o imieniu  Vashti uwierzyć we własne siły, powstały też niezwykle kolorowe, inspirujące i kreatywne prace plastyczne, kropkowe gadżety, które rozweseliły nie tylko ich twórców, ale i całą klasę. Kropek poszukiwaliśmy w najbliższym otoczeniu - w klasach, na terenie szkoły, w parku, na placu zabaw - było ich mnóstwo, a dzieci uwierzyły, że każda z tych kropek może obudzić drzemiące w nich talenty.

To był wesoły dzień, w którym wszystko kręciło się wokół kropki.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Gratulujemy!!!! Drukuj
Gratulujemy!

W dniu 14.09.23. odbyły się zawody Płockiej Akademii Piłki Ręcznej chłopców klas 7, nasi uczniowie zajęli 1 miejsce. Gratulujemy chłopcom i trenerowi p. Cezariuszowi Raczkowskiemu. A oto skład zespołu : Owsik Jan , Seidler Bartosz – bramkarze

Bryk Jakub , Drążkiewicz Antoni , Borys Mielczarek , Piechota Marcel , Krajewski Piotr , Mazur Grzegorz , Słomski Adam , Szlom Adam , Jan Jóźwiak - zawodnicy z pola

 

 

Brawo Wy!!!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Liczymy na Wasze głosy! Drukuj
Liczymy na Wasze głosy!

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie SP 23 zapraszają do wspierania i głosowania na projekt ogólnomiejski nr 22  w ramach  XII edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

 

 

 

Tytuł projektu:

 

KOMPLEKS SPORTOWY SP 23

 

 

Głosować można od 06 września do 19 września 2023 r.

 

 Formy głosowania:

  ·         internetowo:

 www.mojemiasto.plock.eu

  ·         bezpośrednio w punkcie Urzędu Miasta przy ulicy Misjonarskiej 22 (Centrum Organizacji PNA Pozarządowych) w godzinach 7.30 -18.30,

 

 ·         osoby, które ukończyły 18 rok życia po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL (dowodu/legitymacji szkolnej/paszportu)

 

   ·         osoby mające mniej niż 13 lat muszą mieć zgodę opiekuna prawnego na udział w głosowaniu – formularz dostępny w punktach do głosowania i poniżej:

 Formularz zgody  opiekuna prawnego do głosowania- pobierz

 
"Pan Niezwykły" Drukuj
Pan Niezwykły

"Pan Niezwykły" - piękny i pouczający musical dla dzieci i młodzieży w wykonaniu dzieci i młodzieży. Musical powstał we współpracy Musicalowej Akademii Talentów, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Warto obejrzeć! Polecamy! Byliśmy i oglądaliśmy.  Zobaczcie fotorelację.

Uczniowie klasy 3b, 5c, 6b, 7c, 8b wraz z wychowawcami.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Stypendia motywacyjne 2023 Drukuj
Stypendia motywacyjne 2023

W dniu 08 września 2023 roku  na uroczystych apelach  pani dyrektor Liliana  Tomaszewska wraz z wychowawcami wręczyła Listy gratulacyjne od pana Prezydenta  Miasta Płocka  Andrzeja Nowakowskiego  najlepszym uczniom w naszej szkole. Stypendiami nagradzamy najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych uczniów płockich szkół podstawowych. Gratulujemy wszystkim stypendystom i ich rodzicom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  przygotowanej przez panią Edytę Paradowską.

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Witamy w szkole. Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

 4 września przywitaliśmy uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. W obecności dyrekcji, zaproszonych gości oraz rodziców pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie zostali pasowani na uczniów i uroczyście wstąpili w szeregi naszej społeczności szkolnej.

   Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie z klas 3b oraz 3d pod opieką pań – Bożeny Koper oraz Karoliny Karpińskiej – Kuciapskiej. Uroczystość uatrakcyjniły swoimi pięknymi tańcami uczennice kl. 2c Sonia Sobańska i Nadia Piechowska.

   Dekoracje wykonały panie: Ilona Borczuk i  Aneta Olszewska, a o nagłośnienie zadbał p. Roman Kusy i Robert Elwertowski. Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska

 


 

 

  

Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 Następna > Ostatnie >>

Strona 13 z 14