logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Z wizytą u Baśki. Drukuj
 Z wizytą u Baśki.

W środę 27.09. uczniowie klas 3A i 3c wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Twierdzy Modlin. Podczas zwiedzania przekonaliśmy się, jak potężną budowlą jest ta twierdza, która przez setki lat pełniła funkcję obronną i okazała się nie do zdobycia przez wrogie wojska. Ogromną frajdą było zwiedzanie z latarkami podziemnych tuneli. Zaskoczeniem dla wszystkich było to, że przez wiele lat w Twierdzy Modlin wraz z polskimi żołnierzami żyła biała niedźwiedzica – Baśka. Na pamiątkę jej pobytu na terenie Twierdzy rozsianych jest wiele pomników Baśki.

Drugim punktem programu było poszukiwanie w tunelach  skarbu Napoleona i strzelanie z karabinu. Skarbem okazała się ukryta w skrzyni kiełbasa, która upiekliśmy przy ognisku i z wielką przyjemnością spałaszowaliśmy.

Pogoda dopisała, więc był jeszcze czas na zabawę w okopach fortu. W radosnych nastrojach wróciliśmy do Płocka.

Podziękowania dla pań: Oleny Ovidienko i Eweliny Malesy, że zechciały towarzyszyć nam w tej wyprawie.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa 5a na spotkaniu z podróżnikiem i autorem książek Drukuj

 Klasa 5a na  spotkaniu z podróżnikiem i autorem książek

20 września 2023r. w ramach współpracy Biblioteki Szkolnej SP23 i Książnicy Płockiej Filia nr 8  klasa 5a wraz z wychowawcą Grzegorzem Szczechowiczem i  Edytą Paradowską  miała przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z podróżnikiem i autorem książek dla dzieci i młodzieży Marcinem Koziołem.

W pierwszej części spotkania autor zabrał nas w niezwykła podróż w czasie pt: „ Szalona historia komputerów”.  Uczniowie osobiście mogli  rozebrać i złożyć muzealne wynalazki związane z historią komputerów.

W drugiej połowie spotkania uczniowie wysłuchali opowieści o bohaterach książek z serii „Wombat Maksymilian” ( nagroda Magellana w 2016r. za najpiękniejszą książkę podróżniczą dla dzieci), „Psyjaciele”, „ Szalona historia komputerów”,  „Skrzynia władcy Piorunów”, „Tajemnica przeklętej harfy”.  Spotkanie z autorem upłynęło w atmosferze dobrego humoru i wspaniałej zabawy.

Fotorelacja – Edyta Paradowska

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Kropki w naszej szkole Drukuj
Dzień Kropki w naszej szkole

15 września , jak co roku, uczniowie klas 1-3 włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki - święta kreatywności, twórczych pomysłów, spostrzegawczości i budowania wiary we własne możliwości. Dzieci uczestniczyły w wielu różnorodnych aktywnościach: obejrzały film lub wysłuchały bajki „Kropka” - o kropce, która pozwoliła dziewczynce o imieniu  Vashti uwierzyć we własne siły, powstały też niezwykle kolorowe, inspirujące i kreatywne prace plastyczne, kropkowe gadżety, które rozweseliły nie tylko ich twórców, ale i całą klasę. Kropek poszukiwaliśmy w najbliższym otoczeniu - w klasach, na terenie szkoły, w parku, na placu zabaw - było ich mnóstwo, a dzieci uwierzyły, że każda z tych kropek może obudzić drzemiące w nich talenty.

To był wesoły dzień, w którym wszystko kręciło się wokół kropki.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Gratulujemy!!!! Drukuj
Gratulujemy!

W dniu 14.09.23. odbyły się zawody Płockiej Akademii Piłki Ręcznej chłopców klas 7, nasi uczniowie zajęli 1 miejsce. Gratulujemy chłopcom i trenerowi p. Cezariuszowi Raczkowskiemu. A oto skład zespołu : Owsik Jan , Seidler Bartosz – bramkarze

Bryk Jakub , Drążkiewicz Antoni , Borys Mielczarek , Piechota Marcel , Krajewski Piotr , Mazur Grzegorz , Słomski Adam , Szlom Adam , Jan Jóźwiak - zawodnicy z pola

 

 

Brawo Wy!!!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Liczymy na Wasze głosy! Drukuj
Liczymy na Wasze głosy!

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie SP 23 zapraszają do wspierania i głosowania na projekt ogólnomiejski nr 22  w ramach  XII edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

 

 

 

Tytuł projektu:

 

KOMPLEKS SPORTOWY SP 23

 

 

Głosować można od 06 września do 19 września 2023 r.

 

 Formy głosowania:

  ·         internetowo:

 www.mojemiasto.plock.eu

  ·         bezpośrednio w punkcie Urzędu Miasta przy ulicy Misjonarskiej 22 (Centrum Organizacji PNA Pozarządowych) w godzinach 7.30 -18.30,

 

 ·         osoby, które ukończyły 18 rok życia po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL (dowodu/legitymacji szkolnej/paszportu)

 

   ·         osoby mające mniej niż 13 lat muszą mieć zgodę opiekuna prawnego na udział w głosowaniu – formularz dostępny w punktach do głosowania i poniżej:

 Formularz zgody  opiekuna prawnego do głosowania- pobierz

 
"Pan Niezwykły" Drukuj
Pan Niezwykły

"Pan Niezwykły" - piękny i pouczający musical dla dzieci i młodzieży w wykonaniu dzieci i młodzieży. Musical powstał we współpracy Musicalowej Akademii Talentów, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Mazowieckiego Centrum Neuropsychiatrii. Warto obejrzeć! Polecamy! Byliśmy i oglądaliśmy.  Zobaczcie fotorelację.

Uczniowie klasy 3b, 5c, 6b, 7c, 8b wraz z wychowawcami.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Stypendia motywacyjne 2023 Drukuj
Stypendia motywacyjne 2023

W dniu 08 września 2023 roku  na uroczystych apelach  pani dyrektor Liliana  Tomaszewska wraz z wychowawcami wręczyła Listy gratulacyjne od pana Prezydenta  Miasta Płocka  Andrzeja Nowakowskiego  najlepszym uczniom w naszej szkole. Stypendiami nagradzamy najzdolniejszych i najbardziej zaangażowanych uczniów płockich szkół podstawowych. Gratulujemy wszystkim stypendystom i ich rodzicom i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji  przygotowanej przez panią Edytę Paradowską.

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Witamy w szkole. Drukuj
Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

 4 września przywitaliśmy uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. W obecności dyrekcji, zaproszonych gości oraz rodziców pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, a następnie zostali pasowani na uczniów i uroczyście wstąpili w szeregi naszej społeczności szkolnej.

   Część artystyczną uroczystości przygotowali uczniowie z klas 3b oraz 3d pod opieką pań – Bożeny Koper oraz Karoliny Karpińskiej – Kuciapskiej. Uroczystość uatrakcyjniły swoimi pięknymi tańcami uczennice kl. 2c Sonia Sobańska i Nadia Piechowska.

   Dekoracje wykonały panie: Ilona Borczuk i  Aneta Olszewska, a o nagłośnienie zadbał p. Roman Kusy i Robert Elwertowski. Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska

 


 

 

  

Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nowym roku szkolnym.

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Informacja dotycząca posiłków obiadowych w szkole SP23 w Płocku. Drukuj
Informacja dotyczy posiłków obiadowych w szkole SP23 w Płocku.

Szanowni Państwo,

W związku z nadal trwającym remontem kuchni szkolnej, proponujemy catering od dnia 11 września 2023r. do czasu zakończenia wyżej wymienionego remontu.

Od dnia 06 września 2023r. zapraszamy do pok. C11 (Intendent SP23) celem podpisania umowy na catering dla uczniów.

Wartość jednego obiadu 9,50 zł brutto. Obiady płatne z góry po wyliczeniu przez Intendenta.

W dziale Informacje dla  uczniów i rodziców  do pobrania deklaracja  i umowa cateringowa.

 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 Następna > Ostatnie >>

Strona 14 z 14