Podziękowanie Drukuj

 

Budżet Obywatelski

 

 

 

 

Społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku serdecznie dziękuje wszystkim za oddanie głosu na projekt osiedlowy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wnioskowany samochód bardzo przyda się naszym uczniom. Dziękujemy serdecznie.

 
Sukces czwartoklasistów Drukuj

Sukces czwartoklasistów

W dniu  16 października reprezentacja naszej szkoły w piłce nożnej klas czwartych zwyciężyła w silnie obsadzonym turnieju w SP nr 12,  organizowanym przez Płocką Akademię Piłki Nożnej. 

W zawodach brało udział 6 zespołów ze szkół nr. 5.11,12,17,23. Nasza drużyna zwyciężyła kolejno z SP 17- 8:0, SP 5 – 1:0, w półfinale  z zespołem dziewcząt z SP 12- 5:2,oraz w finale ponownie z SP 5- 5:1.

Gratulujemy naszym najmłodszym piłkarzom i życzymy dalszych sukcesów.

Reprezentacja  wystąpiła w składzie: Mateusz Lewandowski 5e, Oliwier Przybyliński  4c, Dominik Jąderko 4s,  Szymon Głuszek 4s, Szymon Kasperczak 4s,Antoni Szyjkowski 4s, Gabriel Lasocki 4s, Mateusz Szymczak 4s. Opiekun Paweł Krawczyński

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Edukacji Narodowej 2018 Drukuj
Dzień Edukacji Narodowej

12 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej- święta wszystkich pracowników oświaty. Pani Dyrektor Liliana Tomaszewska powitała przybyłych gości - wielkich Przyjaciół naszej szkoły.

Część artystyczną pt. „Dziękujemy…” przygotowały klasy: VI b oraz Vf pod opieką pani Luizy Frankowskiej oraz pani Joanny Jakubowskiej przy wsparciu chóru „Viva la musica” pod kierunkiem pani Małgorzaty Podwójci. Uczniowie w montażu słowno- muzycznym wyrazili swoje ogromne podziękowania  wszystkim nauczycielom za przekazywaną  wiedzę oraz za trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc i umysłów.  Występ uświetnił taniec „CHA- CHA” w wykonaniu dziewczynek z klas Vf i VIb, przygotowany pod kierunkiem pani Luizy Frankowskiej. Na zakończenie uroczystości uczniowie złożyli nauczycielom i pracownikom szkoły życzenia i wręczyli upominki.

Uroczyste obchody zakończyło uhonorowanie Nagrodą Dyrektora Szkoły wyróżnionych nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi.

Dekorację szkolnych uroczystości wykonały panie:Ilona Borczuk, Aneta Olszewska, Agnieszka Elwertowska i Katarzyna Kapela o nagłośnienie zadbał pan Robert Elwertowski.

Wyróżnieni nauczyciele wzięli również udział w miejskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej.  11 października w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Lasockiego  dwoje nauczycieli: Pani Anna Olczak- Mielczarek oraz Pan Cezariusz Raczkowski zostało uhonorowanych za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktyczno- wychowawczej Nagrodą Prezydenta m. Płocka. W dniu 12 października, podczas uroczystości płockiego Kuratorium, 13 nauczycieli naszej szkoły otrzymało odznaczenia za szczególne zasługi w realizowaniu swojej misji, a pani Elżbieta Pędraszewska-Iskrzak  otrzymała również nagrodę Mazowieckiego Kuratora Oświaty. Gratulujemy

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mój piórnik Drukuj

Mój piórnik

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyło się spotkanie, na którym uczniowie mieli okazję uczyć się podstaw języka migowego 

Na zaproszenie klasy 2 D pod opieką Joanny Skubiszewskiej przybyła do nas grupa uczniów niedosłyszących ze Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku. Nasi goście uczyli nas znaków związanych ze szkołą i nauką. Tematem był jakże bliski każdemu uczniowi szkolny piórnik i jego zawartość. Wiemy już jak pokazać znak oznaczający ołówek, długopis, temperówkę, linijkę czy gumkę. Teraz, bez zakłócania ciszy na lekcji, możemy porozumieć się z kolegami i poprosić o pożyczenie potrzebnej kredki lub nożyczek.

W związku ze zbliżającym się Świętem Edukacji Narodowej nauczyliśmy się piosenki o nauczycielach. Poznaliśmy jej tekst oraz oznaczające poszczególne słowa znaki w języku migowym. Na koniec wykonaliśmy w grupach prace plastyczne związane z tematyką zajęć. Czas spotkania szybko minął. Czekamy na kolejne spotkania z naszymi nowymi kolegami i koleżankami.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Europejski Dzień Języków Drukuj
Europejski dzień języków

Z okazji Europejskiego Dnia Języków, na lekcjach języka angielskiego odbyły się różne zajęcia, zabawy oraz projekty.

Uczniowie pani Joanny Jakubowskiej przygotowali projekty dotyczące języków europejskich, a na lekcjach szukali odpowiedzi na pytanie: „Dlaczego warto uczyć się języków?”. Ponadto, uczniowie poznali idiomy oraz ciekawostki dotyczące różnych języków europejskich oraz języka migowego. Uczniowie z zaangażowaniem ćwiczyli alfabet w języku migowym (sign language), natomiast odczytywanie najdłuższych słów oraz łamańców językowych w języku polskim i angielskim okazało się świetną zabawą.

Pani Justyna Matusiak zorganizowała lekcje kulturowe, na których uczniowie klasy 4g w intensywny sposób rozmawiali o Europie, o tym jak ważna jest nauka języków obcych. Uczniowie obejrzeli również prezentację multimedialną dotyczącą Wielkiej Brytanii, uczyli się jak w różnych językach europejskich powiedzieć „cześć”. Nie lada wyzwaniem było przeczytanie łamańców językowych (tongue twisters) w języku angielskim oraz najdłuższych słów w różnych językach.

Uczniowie pani Anny Malik z klasy 4b bawili się i uczyli za pomocą aplikacji multimedialnej Quizlet. Portal zapewnia dużo zabawy z zakresu języka angielskiego oraz innych języków europejskich. Różnorodność słownictwa oraz form zabawy wzbudziło duże zainteresowanie.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
79 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego Drukuj
Polskie Państwo Podziemne

 

5 października odbył się w naszej szkole uroczysty apel poświęcony 79 rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego - organizacji, która przez cały okres okupacji działała w ukryciu, walcząc różnymi metodami z hitlerowskim okupantem.

Z tej okazji uczniowie klasy VIII b pod opieką pań Renaty Cichockiej i Joanny Wodowskiej przygotowali część artystyczną dla zaproszonych gości oraz uczniów naszej szkoły. Podczas spotkania Kombatanci opowiedzieli uczniom o swoich  wojennych przeżyciach i życzyli im, aby nigdy nie spotkał ich koszmar wojny.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
XXVII Bieg Tumskim im. Andrzeja Drętkiewicza Drukuj
Bieg Tumski

5 października uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Aleksandry Piaseckiej oraz
p. Tomka Żórawskiego wzięli udział w XXVII Biegu Tumskim im. Andrzeja Drętkiewicza. Trasa biegu zlokalizowana była przy Orlen Arenie w Płocku.
       

  SP 23 reprezentowało 25 uczniów z klas IV - VII, którzy biegli na dystansach 600 oraz 1200 m. Po zakończonych biegach odbyła się dekoracja zwycięzców.

Nasi uczniowie osiągnęli następujące wyniki:

IV miejsce w kat. dziewcząt rocznik 2008 zajęła Marta Drożdż kl. IV c

II miejsce w kat. chłopców rocznik 2008 zajął Oliwier Przybyliński z kl. IV c 

 IV miejsce w kat. chłopców rocznik 2006 zajął Miłosz Cichosz z kl. VI c

 III miejsce w kat. chłopców rocznik 2006 zajął Jakub Serwach z kl. VI b

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Lew Honorek dba o nasze bezpieczeństwo Drukuj
Lew Honorek

    Dnia 2 października 2018 r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczny na drodze i w szkole”. Celem przeprowadzonych zajęć warsztatowych było poszerzenie wiedzy na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w domu, jak i w szkole.

Funkcjonariusze tłumaczyli dzieciom, jak należy zachowywać się uczestnicząc w ruchu publicznym, przestrzegali przed kontaktami z osobami obcymi, od których nigdy nie wolno brać słodyczy, jak i wsiadać z nimi do samochodu. Zaproszeni goście dużo uwagi poświęcili noszeniu przez najmłodszych elementów odblaskowych w formie opasek i breloczków po to, by zapewnić bezpieczeństwo podczas wieczornych spacerów. Była to dobra okazja do przypomnienia i usystematyzowania wiedzy nt. bezpiecznego zachowania się uczniów.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pielgrzymka do Działdowa Drukuj

Pielgrzymka do Działdowa

W 2018 roku przypada 77 rocznica śmierci naszych błogosławionych Płockich Męczenników, Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego oraz Biskupa Leona Wetmańskiego.

Z tej okazji, w sobotę 29 września, uczniowie klasy 7B pod opieką pani Bernardetty Staniszewskiej, pani Anny Malik i pani Renaty Cichockiej udali się do hitlerowskiego obozu zagłady w Działdowie, miejsca śmierci płockich męczenników.

Zaproszenie na pielgrzymkę wysłała naszej szkole pani Teresa Krowicka, była więźniarka tego obozu, która gościła w naszej szkole i opowiadała dzieciom o swoich tragicznych przeżyciach.

Pielgrzymka odbyła się w celu rozbudzania patriotyzmu wśród młodych ludzi oraz utrwalania pamięci o miejscach związanych z zamordowanymi Polakami, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

Uczniowie naszej szkoły złożyli najpierw kwiaty na placu obozu zagłady Soldau. Następnie brali udział w Mszy św., która zakończyła się krótkim koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Ostatnim punktem pielgrzymki był przejazd do Lasu Komornickiego, miejsca masowych grobów pomordowanych więźniów.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia kolejny raz w naszej szkole Drukuj

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona 28 września w szkołach na całym świecie. W tym roku kolejny raz do akcji przystąpiła nasza szkoła. ŚDTM okazał się wielkim szkolnym wydarzeniem do którego przygotowywaliśmy się przez cały tydzień przypominając sobie, w różny sposób, tabliczkę mnożenia.

   W piątek, na lekcjach matematyki w klasach 4-8 uczniowie brali udział w zabawach promujących znajomość tabliczki - losowali zadania indywidualne, rozwiązywali łamigłówki. Nauczyciele matematyki prezentowali różne sposoby "sprytnego" mnożenia.

   Tego dnia na uczniów czekały również niespodzianki przygotowane przez ich nauczycieli. Warunkiem wyjścia na przerwę była znajomość tabliczki mnożenia. Wyłoniliśmy wielu ekspertów, nagradzając ich i tych, którym się nie udało odpowiednimi zachętkami i motywcami.

   Tabliczka mnożenia była również obecna na lekcjach informatyki. Uczniowie korzystali z programów edukacyjnych doskonalących techniki mnożenia.

W naszej szkole tego dnia aż roiło się od ekspertów i mistrzów tabliczki mnożenia!

   Koordynatorem ŚDTM w naszej szkole była pani Anna Olczak-Mielczarek, a w rolę jej  Asystentów wcielili się nauczyciele matematyki i informatyki. Wspólnie odkryliśmy, że matematyka nie musi być nudna i trudna! 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 Następna > Ostatnie >>

Strona 14 z 16