logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

II miejsce dla SKKT-PTTK „Wojażer” w Rajdzie „Do Miejsc Pamięci Narodowej” Drukuj

II miejsce dla SKKT-PTTK „Wojażer” w Rajdzie „Do Miejsc Pamięci Narodowej”20 kwietnia członkowie i sympatycy SKKT-PTTK „Wojażer” uczestniczyli w XLVII Rajdzie „Do Miejsc Pamięci Narodowej”. Wędrowali wspólnie z opiekunkami koła panią Moniką Czyżewską i panią Agnieszką Kochanowską Matuszewską z Podolszyc Południowych do SP Nr 20 w Borowiczkach. Na trasie rajdu widzieli przepiękne widoki nad Wisłą oraz odpoczywali przy rozłożystym dębie, który jest pomnikiem przyrody. Byli także w miejscu pamięci narodowej w Borowiczkach- tablicy upamiętniającej 40 pracowników cukrowni zamordowanych w czasie II wojny światowej. Na zakończenie rajdu otrzymali puchar i dyplom za zajęcie II miejsca. Następnie zjedli pyszną turystyczną grochówkę i w dobrych humorach, tuż przed deszczem, wrócili do Płocka.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Spotkanie z seniorami Drukuj
Spotkanie z seniorami

12 kwietnia zawitali w naszej szkole seniorzy: Pan Andrzej z Płockiej Rady Seniorów i Pani Teresa z Klubu Seniora im. W. Kordy przy Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy spotkali się z klasą 5c, aby budować międzypokoleniowe więzi. Płoccy seniorzy mówili o historycznych miejscach w Płocku i czytali opowiadania, które są częścią publikacji powstałej po ogólnopolskim konkursie na opowiadanie o Płocku. Spotkanie pomógł zorganizować p. Dariusz Petera prowadzący zajęcia muzyczne i animator kultury w osiedlowym domu kultury MSM. Dziękujemy za spotkanie!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Spotkanie Va z pisarką Ewą Nowak Drukuj
Spotkanie Va z pisarką Ewą Nowak

19 kwietnia w Filii Książnicy Płockiej w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z pisarką felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Pani Ewa Nowak opowiadała o swojej twórczości literackiej, o poruszanych przez nią tematach, bliskich młodemu czytelnikowi. Otrzymaliśmy wiele cennych rad, jak funkcjonować w domu, „przeżyć” w szkole zarówno w dobrych i złych chwilach, z rodzicami i przyjaciółmi. Autorka z ogromnym poczuciem humoru opowiadała o swoich początkach pisarskich, trudnościach w dzieciństwie i wiecznych potyczkach z bratem, który stał się dla niej źródłem inspiracji. Pani Ewa Nowak zachęcając do czytania i podejmowania prób pisania ujawniała także tajniki warsztatu pisarskiego. Na koniec spotkania nie zabrakło czasu na pytania uczniów, na które autorka wyczerpująco udzieliła odpowiedzi.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy integracyjnej 5a pod opieką pani Edyty Paradowskiej i Agnieszki Jakubiak.

Dziękujemy Książnicy Płockiej za zaproszenie!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wizyta Native Speakera z USA ... Drukuj
Wizyta Native Speakera z USA ...

17 kwietnia br. w ramach projektu OSAET „Native speaker w mojej szkole”  gościliśmy Dan Browna, native speakera ze Stanów Zjednoczonych. Projekt „Native speaker w mojej szkole” odbywa się przy finansowym wsparciu Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Nidzickiej Fundacji NIDA, a także wsparciu Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Anglistów English Teaching. Do projektu zostaliśmy zakwalifikowani jako jedna ze szkół powiatu płockiego. Realizowany od 2000 roku projekt inicjuje i wspiera działania na rzecz promocji języka angielskiego oraz poprawy poziomu jego nauczania wśród dzieci i młodzieży z małych miast i wsi, a tym samym służy wyrównywaniu ich szans edukacyjnych.

 

Dan Brown urodził się w Michigan, ale obecnie mieszka w  Tennesse w Stanach Zjednoczonych. Podczas wizyty w Polsce Dan odwiedził kilka szkół w Polsce, w tym naszą SP23, prowadząc zajęcia z uczniami. Dzień przed wizytą w naszej szkole, Dan został oprowadzony w Płocku po najciekawszych miejscach naszego miasta. Zobaczył katedrę, Wzgórze Tumskie, muzeum Art. Deco, Stare miasto, deptak tumski oraz skosztował tradycyjną polską kuchnię. W czasie spotkania z uczniami w klasie 5b, 5c, 6b, 8c i 8b Dan opowiadał o Stanach Zjednoczonych, kulturze, historii i amerykańskiej szkole. Pokazywał na mapie miejsca, które odwiedzał oraz przygotował multimedialną prezentację o amerykańskich ciekawostkach. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali native speakera, a przy okazji  mogli sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego zadając pytania i aktywnie uczestnicząc w lekcji. Wszyscy, zarówno najmłodsi – uczniowie klas V, VI,  jak i  uczniowie klasy VIII świetnie sobie poradzili.

  

To niezwykłe doświadczenie było bardzo ważne dla naszej młodzieży. Mieli okazję podszlifować swoje umiejętności i przełamać barierę językową, a także poznali wiele interesujących faktów o Stanach w unikatowy sposób, których nie da się przeczytać w książkach.

Organizator: Joanna Czarnecka

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Twoja PASJA nasza MISJA- spotkanie w kl.7C Drukuj
Twoja PASJA  nasza MISJA- spotkanie w kl.7C

19 kwietnia uczennice Małachowianki realizujące projekt społeczny ,,Twoja PASJA nasza MISJA” w ramach ogólnopolskiej olimpiady ,,Zwolnieni z Teorii” odwiedziły klasę 7C. Opowiadały o roli hobby i pasji w życiu każdego człowieka. Podpowiadały jak odnaleźć i rozwijać swoje zainteresowania. Zwróciły również uwagę na zagrożenia płynące z obsesyjnego wykonywania obowiązków. Opowiedziały także o swoich własnych pasjach.  Uczniowie klasy 7C z zaciekawieniem i uwagą wysłuchali wypowiedzi Leny Lisickiej i Barbary Kaczorek.

Inicjatorką spotkania była nauczycielka geografii- pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
,,Twoja PASJA nasza MISJA" Drukuj
,,Twoja PASJA nasza MISJA

Uczniowie Małachowianki realizujący  projekt ,,Twoja PASJA nasza MISJA" w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady ,,Zwolnieni z teorii" zachęcali młodych ludzi do rozwijania swoich zainteresowań. Podejmowali szereg różnorodnych działań m.in. zorganizowali konkurs filmowy dla uczniów klas siódmych i ósmych oraz szkół średnich z Płocka i okolic. Podsumowanie konkursu odbyło się 10 kwietnia w auli Małachowianki podczas gali finałowej projektu.  Laureatów konkursu w głosowaniu internetowym wyłoniła publiczność. III miejsce przypadło naszej uczennicy Lenie Jułkowskiej z kl.7b za film opowiadający o pasji do jazdy na rolkach. Uczeń kl.7s Antoni Drążkiewicz pasjonujący się jazdą wyczynową na rowerze otrzymał wyróżnienie. Brawo! Gratulujemy!

Dziękujemy także nauczycielom wf-u: pani Iwonie Szymańskiej i panu Cezariuszowi Raczkowskiemu za wspieranie swoich uczniów w rozwoju pasji.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Brawo !!! Drukuj
Brawo !!!

Jan Kwasiborski z klasy 8b zajął I miejsce w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego Junior, organizowanym przez Zespół Szkół Centrum Edukacji w Płocku we współpracy z Mazowiecką Uczelnią Publiczną w Płocku pod patronem MKO. Gratulujemy!

 
Klasa integracyjna 5a na deskach POKiS!!! Drukuj
Klasa integracyjna 5a na deskach POKiS!!!

Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki zorganizował przegląd talentów, których honorowym gościem był Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski. Celem tego przedsięwzięcia było włączenie poprzez kulturę osób, o których na co dzień często się zapomina, a których działania twórcze udowadniają, że odczuwać piękno świata potrafi każdy bez względu na ograniczenia, jakie nałożył na niego los.

               Do udziału w wydarzeniu POKiS zaprosił m. in. klasy integracyjne z płockich szkół. Naszą szkołę reprezentowała klasa integracyjna  5a, która zaprezentowała przedstawienie „Mikołaj w tarapatach”. Spektakl miał wymiar edukacyjny, bowiem pokazywał, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy osobom jej potrzebującym. Na deskach wystąpili nie tylko uczniowie, ale również prawdziwy ratownik, jednocześnie nauczyciel  wychowania fizycznego – pani Justyna Woźniak.

               Spektakl spotkał się z żywym przyjęciem publiczności, co przełożyło się na satysfakcję uczniów biorących w nim udział. W przygotowanie przedstawienia włączyli się wszyscy nauczyciele uczący w klasie 5a: Edyta Paradowska, Grzegorz Szczechowicz, Małgorzata Podwójci, Roman Kusy, Aneta Olszewska i pani Justyna Woźniak. Byliśmy najlepsi!!!

 

Fotorelacja Edyta Paradowska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa integracyjna 5a dla płockich Przedszkoli! Drukuj
Klasa integracyjna 5a dla płockich Przedszkoli!

Młodzi aktorzy z klasy integracyjnej 5a mieli ogromną przyjemność zaprosić do naszej szkoły wspaniałych Gości. Spektakl pt. „Mikołaj w tarapatach” obejrzeli wychowankowie trzech przedszkoli: Przedszkola Terapeutycznego „Słoneczna Kraina”, Miejskiego Przedszkola nr 6, Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 31. Do czwartego Miejskiego Przedszkola nr 37 „Tęcza” wybraliśmy się w odwiedziny.

Uczniowie klasy 5a poprzez zabawę uczyli młodszych rówieśników jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy osobom jej potrzebującym, nawet Świętemu Mikołajowi. Spektakl bardzo podobał się maluszkom. Otrzymaliśmy gromkie brawa i słodkości! A w zajęciach udzielania pierwszej pomocy prowadzonych przez p. Justynę Woźniak wzięła udział cała publiczność, tak ogromne wzbudziły zainteresowanie.

Pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 37 Beata Kocięda powiedziała, że trudno jest zainteresować przedszkolaków na powyżej pól godziny by były tak grzeczne i uważne. Dlatego występy uczniów 5a są zdecydowanym sukcesem!

W przygotowanie przedstawienia włączyli się wszyscy nauczyciele uczący w klasie 5a: Edyta Paradowska, Grzegorz Szczechowicz, Małgorzata Podwójci, Roman Kusy, Aneta Olszewska i pani Justyna Woźniak.

Brawo!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Spektakl klasy integracyjnej 5a dla Rodziców Drukuj
Spektakl klasy integracyjnej 5a dla Rodziców

Wieczorową porą, korytarz segmentu C zamienił się w prawdziwą salę teatralną. Na scenie pojawiła się klasa integracyjna 5a, a na widowni zasiedli rodzice, rodzeństwo, babcie, dziadkowie, ciocie i wujkowie, dla których młodzi aktorzy przygotowali spektakl teatralny pt. ,,Mikołaj w tarapatach”, a którego scenariusz napisał wychowawca klasy pan Grzegorz Szczechowicz. Układy taneczne do przygotowanych podkładów muzycznych przez panią Małgorzatę Podwójci i pana Romana Kusego opracowała pani Edyta Paradowska. Uczniowie po raz kolejny pokazali swoim bliskim jak wspaniałymi są aktorami i jak wiele, nawet dorośli mogą się od nich nauczyć. Zaproszeni goście wzięli nawet udział w ćwiczeniach udzielana pierwszej pomocy prowadzonych przez panią Justynę Woźniak. Nie obyło się bez wzruszeń, gromkich braw, lawiny pochwał i prezentów dla nauczycieli.

To było ciekawe i cenne doświadczenie dla występujących uczniów, a dla widzów - miłe spotkanie z dziecięcą sztuką.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 13