logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Dzień Kolorowej Skarpetki Drukuj
Dzień Kolorowej Skarpetki

21 marca to Dzień Kolorowej Skarpetki - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa.

Na znak solidarności z osobami z zespołem Downa i ich rodzinami jako szkoła przystąpiliśmy do akcji i zachęciliśmy dzieci do założenia kolorowych skarpetek z niepasujących do siebie par: w kropki, w paski, w inne wzorki, z koronką, krótkie lub za kolano. Tak przygotowani zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

W ten wyjątkowy dzień zależało nam na szerzeniu rzetelnej wiedzy na temat zespołu Downa, zwiększaniu świadomości naszych uczniów z jakimi trudnościami borykają się osoby z dodatkowym chromosomem 21 pary oraz uwrażliwianiu na potrzeby tych osób i zachęceniu do integracji.

Kolejny raz mogliśmy liczyć na wsparcie pana Piotra Gryszpanowicza!

Dzięki temu uczniowie klas 1-3 po krótkiej psychoedukacji otrzymali słodkości, a starsze klasy zostały obdarowane kolorowymi skarpetkami.Dziękujemy pani Agnieszce Jakubiak za nieocenioną pomoc, panu Piotrowi Gryszpanowicz nie tylko za wspaniałe prezenciki dla naszych uczniów!

Nauczyciele współorganizujący kształcenie

Fotorelacja Edyta Paradowska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mamy to !!! Drukuj
Mamy to

Kolejna inicjatywa zakończona sukcesem .

Kilka tygodni temu, podczas zajęć dotyczących poprawy bezpieczeństwa w SP 23 Płock, urodził się pomysł wyposażenia szkoły w sprzęt #AED .

Wspólnie z  p. dyrektor Lilianą Tomaszewską,  Piotrem  Gryszpanowicz, Tomaszem Kominkiem,  Justyną  Woźniak wysłaliśmy prośbę do Mazowieckiego  Wojewódzkiego  Ośrodka Medycyny Pracy.

20 marca  dzięki uprzejmości p. Marszałka Województwa Adama Struzik  i  pani dyrektor MWOMP Agnieszce  Sulkowskiej ,  otrzymaliśmy sprzęt medyczny w ramach zadania „Organizowanie i udzielenie pierwszej pomocy w nagłych zachorowaniach i wypadkach, które wystąpiły w miejscu pracy, służby lub pobierania nauki”.

#Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr23 im Armii Krajowej w Płocku otrzymała Defibrylator AED iPAD SP1 wraz z tablicami – 1 komplet o łącznej wartość 4 812,30 zł brutto . Dziękujemy. Fotorelacje przygotowała p. Edyta Paradowska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa sportowa w roku szkolnym 2024/25 Drukuj
Klasa sportowa w roku szkolnym 2024/25

Do nowo tworzonej klasy sportowej 4s zakwalifikowali się następujący uczniowie.Poniżej w załączniku lista uczniów, prosimy o zapoznanie się. 

 

Załącznik

 
Dzień Matematyki/Dzień Liczby Pi Drukuj
Dzień Matematyki/Dzień Liczby Pi

"Matematyka to królowa nauk. Może być (pi)ękna i ciekawa" - pod takim hasłem obchodziliśmy w naszej szkole przypadający na dzień 12 marca Światowy Dzień Matematyki oraz przypadający na dzień 14 marca Dzień Liczby Pi.

Z tej okazji nauczyciele matematyki: p. Iwona Dobrzyńska, p. Małgorzata Jędrzejewska,  p. Agnieszka Koperska, p. Anna Olczak Mielczarek oraz p. Magdalena Nejman przygotowały dla wszystkich uczniów wyjątkowe konkursy.

14 marca w Święto Liczby Pi przeprowadzony został konkurs "Mistrz pamięci" - polegający na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego Liczby Pi. Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie:

I miejsce: Jan Kwasiborski kl. 8b – 84 cyfry

II miejsce: Laura Michalak kl. 8c – 81 cyfr

III miejsce: Antonina Sobolewska kl. 4a – 80 cyfr

 

15 marca rozstrzygnięty został konkurs "Mój matematyczny Lapbook". Zadaniem uczestników było opracowanie i samodzielne wykonanie książki tematycznej w formie Lapbooka, który dotyczyć miał dowolnej dziedziny matematyki. Nasi uczniowie podeszli do pracy z ogromnym zaangażowaniem, wykazując się nieocenioną kreatywnością. Wszystkie prace zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej. Nagrodzeni uczniowie:

Nagroda Grand Prix: Maja Szczerbakowska kl. 8c

I miejsce: Alicja Brzezińska kl. 6b

II miejsce: Gabriela Wieczorek kl. 4a

III miejsce: Natalia Czarnecka kl. 5b

Wyróżnienie: Mikołaj Nowak kl. 4b

 

Do szkolnych konkursów związanych z Liczbą Pi chętnie przyłączyły się również klasy młodsze, otrzymując nagrody za:

- najciekawszy plakat Liczby Pi:

I miejsce: Tomasz Kowalkowski kl. 2d

II miejsce: Barbara Ziętara kl. 2d

III miejsce: Julia Pawłowska kl. 2d

- najciekawszy rysunek Liczby Pi:

I miejsce: Laura Mrowińska kl. 3d

II miejsce: Andrii Yehorov kl. 3d

III miejsce: Oliwia Stermarska kl. 3d

Wyróżnienia: Martyna Kowalska kl. 3d, Patrycja Szafraniec kl. 3d

- plakaty z największą liczbą wyrazów zawierających głoskę „pi”:

Klasa 1b (wychowawca p. Małgorzata Gomułka – w zastępstwie p. Bożena Kowalska) Klasa 1c (wychowawca p. Katarzyna Kapela) oraz Klasa 1d (wychowawca p. Luiza Frankowska).

Wszystkim nagrodzonym oraz uczestnikom gratulujemy!

Ogromną popularnością cieszyła się loteria krótkich pytań i zadań matematycznych, która odbyła się 14 marca podczas długiej przerwy śródlekcyjnej. Za poprawną odpowiedź każdy uczestnik otrzymał upominek.

Cieszymy się, że nasi uczniowie chętnie podejmują nowe wyzwania. Dzięki miłej atmosferze i dobrej zabawie przekonaliśmy się, że matematyka może być piękna i ciekawa.

Wszystkie nagrody oraz upominki zostały ufundowane przez przewodniczącego Rady Rodziców – pana Piotra Gryszpanowicza. Serdecznie dziękujemy!

Piękną fotorelację przygotowała jak zwykle p. Edyta Paradowska. Dziękujemy. 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa sportowa w roku szkolnym 2024/25- nabór Drukuj
Klasa sportowa w roku szkolnym 2024/25

 W załączniku przedstawiamy wyniki testów uczniów do nowo tworzonej klasy sportowej. Poniżej  lista uczniów z wynikami , prosimy o zapoznanie się.

Załącznik

 
Dzień Barbie Drukuj
Dzień Barbie

11 marca w naszej szkole mimo deszczowej pogody za oknem panowała gorąca atmosfera. A to wszystko dzięki Samorządowi Uczniowskiemu, który przygotował dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły moc atrakcji. 

Tematem przewodnim była Barbie, której święto przypada na 9 marca, a zatem w ubiorze wszystkich dominował róż oraz błękit. 

Najmłodsi uczniowie mogli malować buźki oraz rączki dzięki uprzejmości naszego gościa specjalnego – pani Aleksandry Jaszczak. 

Na wszystkich czekała specjalnie przygotowana na tę okoliczność fotobudka Barbie, w której każdy mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie. 

Nie zabrakło również upominków oraz nagród za najciekawsze stylizacje, które  ufundował Przewodniczący Rady Rodziców - pan Piotr Gryszpanowicz. 

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji dzisiejszej imprezy, w szczególności panu Piotrowi Gryszpanowiczowi, pani Aleksandrze Jaszczak, pani Edycie Paradowskiej, pani Ilonie Borczuk, pani Joannie Kacperskiej – Michota oraz Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami panią Magdaleną Nejman oraz panią Agnieszką Jakubiak.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Aktywny Dzień Kobiet w klasie integracyjnej 5a Drukuj
Aktywny Dzień Kobiet w klasie integracyjnej 5a

Dzień Kobiet w klasie integracyjnej 5a był pełen niesamowitych wrażeń, wyjątkowych doświadczeń i niezapomnianej zabawy. Na Dzień Chłopaka koleżanki zabrały chłopców na kręgle, stąd Dzień Kobiet również musiał być pełen dynamicznej i ekscytującej formy aktywności. W Parku Trampolin AIR JUMP, pod okiem doświadczonego instruktora uczniowie odkrywali fascynujący świat akrobatyki rozwijając swoje umiejętności, poprawiając kondycję fizyczną i pogłębiając integrację klasy. Pobyt w parku trampolin, pod opieką nauczycieli p. Edyty Paradowskiej i p. Grzegorza Szczechowicza okazał się dla uczniów świetną zabawą i kolejną okazją do zacieśniania relacji koleżeńskich. Po aktywnie spędzonym czasie ucztowaliśmy w McDonald’s. Dziękujemy rodzicom za nieocenione wsparcie!

To był wspaniały Dzień Kobiet- zapraszamy do fotorelacji.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Zapraszamy do zapisów- ostatnie dni rekrutacji Drukuj
Zapraszamy do zapisów- ostatnie dni rekrutacji

Szanowni  Rodzice i Uczniowie,

Ostatni dzwonek, ostatnie chwile zapisów do naszej szkoły  Przyjdź, zapisz się.

Szczegółowe informacje znajdują się  w zakładce po prawej stronie w dziale

„Rekrutacja”  ( Informacja dotycząca zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej, Informacja dotycząca rekrutacji do klas I szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły).

Zapraszamy do zapisów.

 
Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry. Drukuj
Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry.

04 marca  świętowaliśmy  Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry. Nie telefon i nie komputer a zajęcia sportowe przygotowane przez cały zespół nauczycieli wychowania fizycznego z SP23... Super zabawa, mega emocje i niesamowite nagrody od Rady Rodziców. Nie zwalniamy tempa powiedział  przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Gryszpanowicz. Dziękujemy!

Obejrzyj zdjęcia i film.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
SP23 pamięta i pielęgnuje pamięć Żołnierzy Wyklętych Drukuj
SP23 pamięta i pielęgnuje pamięć Żołnierzy Wyklętych

Powiedzcie mojej Babci, że zachowałam się jak trzeba…SP23 pamięta i pielęgnuje pamięć Żołnierzy Wyklętych i z tego zaszczytnego powodu  Poczet Sztandarowy SP23 pod opieką Pani Renaty Cichockiej i Arkadiusza Ławnickiego wziął udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i odsłonięciu tablicy pamiątkowej SERCA DLA INKI.

Również  1 marca Poczet Sztandarowy SP23 i reprezentacja sportowa klasy 6S uczestniczyła we mszy Św. w intencji ofiar systemu komunistycznego, która została odprawiona   przez Biskupa Seniora Piotra Liberę. Po nabożeństwie złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Rotmistrza Pileckiego. Następnie uczniowie klasy 6S pod opieką Michała Królikowskiego wzięli udział w dorocznym biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych ulicami naszego miasta.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 4 z 13