logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

3a i 3c w EC1 w Łodzi. Drukuj
3a i 3c w EC1 w Łodzi.

     

   Uczniowie klas 3a i 3c byli na wycieczce w Łodzi. Pierwszym punktem programu był pokaz pt.„ Wszyscy jesteśmy kosmitami” w kinie sferycznym EC 1, podczas którego wszyscy odbyli kosmiczną podróż. Drugim puntem programu było przejście na „ulicę żywiołów”, która przeniosła uczestników w wir zabawy, rozpaliła emocje i pozwoliła na wspólne odkrywanie świata. Ostatnią atrakcją była  wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1 i spacer z przewodnikiem ścieżką „przetwarzanie energii”, obejmującą zabytkowe wnętrza Łódzkiej elektrowni, gdzie dla najmłodszych stworzona jest specjalna wersja przeplatana grami oraz animacjami.

Późnym wieczorem zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy wrócili do Płocka.

   Serdeczne podziękowania dla pań: Eweliny Malesy i Oleny Ovdiienko za pomoc w opiece nad uczniami składają wychowawczynie: Joanna Dobrogoszcz i Małgorzata Szulborska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Jasełka 2023 Drukuj
Jasełka 2023

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka wprowadzające społeczność szkolną w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. W tym roku jak zawsze panowała w naszej szkole radosna i ciepła atmosfera. Ten niezwykły czas udzielił się wszystkim: zaproszonym gościom, dyrekcji, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły.

W dniu 21 grudnia o godz. 11.00 zgromadziliśmy się  w sali gimnastycznej, by obejrzeć jasełka. Przygotowane dekoracje (p. Aneta Olszewska, p. Ilona Borczuk, p. Sylwia Pyrzak)  nawiązujące do Betlejem, uświetniły świąteczną scenografię. Aktorzy, w tym roku uczniowie klasy III c przygotowani przez p. Małgorzatę Szulborską i p. Katarzynę Popek znakomicie odegrali swoje role: Józefa i Maryi, aniołów, pasterzy, Trzech Króli, owieczek oznajmiając radosną nowinę o narodzeniu Jezusa. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami w wykonaniu solistów i chóru szkolnego pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci. Uczniowie pod kierunkiem  p. dyr. Roma Kusego uświetnili całość grą na fletach. Pokłon Dzieciątku niezwykłym tańcem oddała uczennica kl. VII c Michalina Sobańska.

Dopełnieniem jasełek były piękne życzenia bożonarodzeniowe złożone przez p. dyr. Lilianę Tomaszewską. 

Jasełka zostaną zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy” Drukuj
„Luźne lekcje z naukowcami - poznajemy i eksperymentujemy”

         Nauka kryje w sobie wiele sekretów, które dzieci z entuzjazmem poznają, jeżeli zostaną do tego odpowiednio zachęcone i zmotywowane. Aby nauka stała się przyjemnością, a nie tylko koniecznością klasa III D wraz z wychowawcą p. Karoliną Karpińska-Kuciapską w bieżącym roku szkolnym biorą udział w ogólnopolskim projekcie edyukacyjnym “Luźne lekcje z naukowcami”.
       Głównym założeniem programu jest rozbudzenie zainteresowania otaczającym światem poprzez wykorzystanie dziecięcej otwartości i ciekawości w zastosowaniu eksperymentów i doświadczeń. Podczas zajęć uczniowie będą poznawali sylwetki znanych naukowców, np.: M. Skłodowskiej-Curie, Mikołaja Kopernika, Thomasa Edisona czy Alexandra Bella.

         Bohaterami października i listopada zostali: nasza niezywkła rodaczka Maria Skłodowska-Curie oraz chiński wynalazca Cai Lun.

 Krótkie pogadanki oraz filmy edukacyjne przybliżyły uczniom sylwetki znanych w świecie postaci. W drugiej części wspólnie wykonanywaliśmy doświadczenia: “Wulkan” stworzony przy pomocy sody, octu i barwników oraz “Bańka w banće” gdzie wykorzystaliśmy jedynie wodę, płyn do mycia naczyń i słomki.

Przeprowadzone eksperymenty wzbudziły niesamowite emocje i niedowierzanie w oczach dzieci. Uwielbiamy takie zajęcia bowiem każdy mógł poczuć się  na nich jak prawdziwy naukowiec.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Zwierzęta egzotyczne z różnych kontynentów w naszej szkole Drukuj
Zwierzęta egzotyczne z różnych kontynentów w naszej szkole

Uczniowie klas 6-8 wraz z nauczycielami wzięli udział w niezwykłych lekcjach biologii i geografii z udziałem żywych zwierząt egzotycznych. W sali pełnej terrariów z żywymi okazami ptaszników, skorpionów, straszyków, patyczaków, liśćców, wijów, modliszek, karaczanów, gekonów i kameleonów uczniowie poznawali zasady hodowli tych zwierząt, ich czynności życiowe, funkcje jakie pełnią w środowisku czy miejsca występowania.  Pytaniom na temat obserwowanych gatunków, okrzykom zachwytu na widok tańczących w rytm muzyki straszyków, zmieniających barwy kameleonów, a także pancerzy bezkręgowców i wylinek węży nie było końca. Niebywałą atrakcją była też możliwość pogłaskania wija, spotkanie „oko w oko” z modliszką, trzymanie na dłoni patyczaka czy kameleona.

Organizatorem i koordynatorem lekcji, we współpracy z firmą „Modliszka” z Torunia, była nauczycielka geografii pani Agnieszka Kochanowska- Matuszewska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Inicjatywy rodzicielskie Drukuj
Inicjatywy rodzicielskie

    10 listopada 2023 roku gościem klasy 3c była mama Oliwki Kowalskiej. Zaproponowała dzieciom niecodzienne zajęcia - warsztaty tkackie. Uczniowie na przygotowanych przez mamę krosnach tkali wspaniale serwetki, makietki, makramy. W bardzo miłej atmosferze przez kilka godzin pracowali, a efekt był naprawdę cudowny! Dzięki trudowi i zaangażowaniu uczestników powstały prześliczne prace nawiązujące do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.  W wielkim skupieni i pod czujnym okiem   realizowali swoje pomysły. Dzieci wspólnie orzekły, iż była to świetna zabawa i tego typu warsztaty muszą być organizowane częściej!

Dziękujemy uczniowie 3c wraz z wychowawcą.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Szach – Mat Drukuj
Szach – Mat

W ramach programu „Szachy w mazowieckiej szkole” w naszej szkole od kilku lat odbywają się zajęcia kół szachowych. Uczniowie klas I – III pod kierunkiem pani Małgorzaty Gomułki uczą się podstaw tej królewskiej gry, poznają zasady dobrego debiutu, opanowują centrum czy dokonują roszady.

30 listopada młodzi, najlepsi szachiści mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas
VI Turnieju Szachowego organizowanego przez MSCDN w Płocku przy współudziale Polskiego Związku Szachowego. Naszą szkołę reprezentowali:

Emilia Karwat z klasy IIe
Marcel Starościński z klasy IIa
Michalina Rutkowska z klasy IIIa
Jędrzej Toboła z klasy IIIa

oraz Emilia Zasońska i Piotr Zawadzki z klasy IV a, którzy w klasach I -III realizowali program.

Rywalizacja była bardzo emocjonująca. W turnieju brały udział szkoły z Płocka i okolic. Tym bardziej miło jest nam poinformować, że Emilka Zasońska i Jędrzej Toboła zajęli drugie miejsca w swoich kategoriach. Otrzymali medale, nagrody oraz zaproszenie na turniej w Warszawie. Będą 14 grudnia rywalizować z najlepszymi szachistami z wielu miast z całego kraju.

Pozostali reprezentanci również radzili sobie doskonale, a efektem ich działań było otrzymanie na potrzeby koła szachowego 10 zegarów szachowych. Gratulacje!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Sukces dziewcząt w unihokeju Drukuj
Sukces dziewcząt w unihokeju

W Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku odbyły się zawody Unihokeja Dziewcząt Młodzieży Szkół Podstawowych Rocznik 2009-2010 w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej. W rozgrywkach wzięło udział osiem szkół. Po dwóch wygranych meczach naszemu zespołowi w składzie: Brzeska Małgorzata, Cętkowska Amelia, Druś Nadia, Gajewska Zofia, Krajewska-Krysztoforska Oliwia, Orzechowska Ewa, Wolfigiel Martyna, Zawadzka Marika, udało się wyjść z grupy i awansować do półfinału. Kolejny zwycięski mecz dał nam możliwość zagrania o I miejsce. Dziewczęta zdobyły złoty medal, tym samym awansując do 1/2 wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Opiekunem grupy była pani Aleksandra Piasecka. Gratulujemy!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa II c na żywej lekcji historii Drukuj
Klasa II c na żywej lekcji historii

Klasa II c miała okazję wziąć udział w żywej lekcji historii przygotowanej przez rodziców uczennicy tej klasy - Marysi. Słowiańskie zwyczaje i życie codzienne z początków państwa polskiego są pasją p. Oli i p. Jakuba.

Dzieciaki miały okazję dowiedzieć się czym jest zapaska, lunula lub krajka lub do czego służy bardko. Przymierzanki zrobiły furrorę - dzieci mogły założyć strój woja, prawdziwy hełm, wziąć do ręki miecz lub topór.

Na koniec dostaliśmy arcytrudną krzyżówkę sprawdzającą czy uważaliśmy na lekcji i figurkę woja do samodzielnego złożenia.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wigilia klasy integracyjnej 5a Drukuj
Wigilia klasy integracyjnej 5a

To była najwspanialsza Wigilia w naszej klasie! Na wstępie bardzo pragniemy podziękować kochanym Rodzicom za pomoc w organizacji, przepyszne makowce, serniki, jabłeczniki, pierniczki, słodkie owoce- mandarynki, winogrono, banany!!! W naszych klasowych, świątecznych kubeczkach piliśmy zimową herbatkę z goździkami, imbirem, anyżem, miodem, cytryną i pomarańczą. Cóż to była za uczta!

Przy naszej bajkowej choince, na którą jedna z mam sama wykonała ozdoby ze złotej włóczki, przygotowaliśmy świąteczny stół, który nakryliśmy białym obrusem. Podzieliliśmy się opłatkiem z zaproszoną panią Dyrektor Lilianą Tomaszewską składając życzenia zarówno w języku polskim, jak i ukraińskim. Życzyliśmy sobie głównie zdrowia, celujących ocen, codziennego uśmiechu na twarzy, a pani Dyrektor samych grzecznych uczniów i nauczycieli. Uczeń Szymon Panak przepięknie zagrał na flecie dwie kolędy. Wspólnie śpiewaliśmy jeszcze wiele kolęd, a ostatnią piosenkę świąteczną pt. „Pada śnieg” nawet z układem tanecznym. Przypomnieliśmy dawne tradycje i obyczaje związane z Wigilią. Oczywiście nie zabrakło także prezentów od Świętego Mikołaja dla wszystkich Gości. Ponownie bardzo dziękujemy Rodzicom za współpracę ze Świętym Mikołajem i tak cudowne niespodzianki!

Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach uczniów klasy Va, pani Dyrektor Liliany Tomaszewskiej oraz nauczycieli Edyty Paradowskiej i Grzegorza Szczechowicza.

Poczuliśmy prawdziwą magię Świąt pogłębiając integrację naszej klasy!

 

Fotorelacja: Edyta Paradowska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wigilia dla dyrektorów przedszkoli i szkół z Prezydentem Miasta w naszej szkole. Drukuj
Wigilia dla dyrektorów przedszkoli i szkół z Prezydentem Miasta  w naszej szkole.

14 grudnia nasza szkoła miała zaszczyt gościć na spotkaniu opłatkowym władze miasta, przedstawicieli Wydziału Edukacji Urzędu Miasta oraz dyrektorów płockich przedszkoli i szkół. W pięknym świątecznym anturażu przywitała gości kolędami grupa chórzystów z solistką  przygotowanych przez p. Małgorzatę Podwójci z solistką Alicją Kowalską oraz flecistka Maja Rumińska z akompaniamentem granym przez p.Romana Kusego.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 13