logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Niech powiewa biało- czerwona Drukuj
Niech powiewa  biało- czerwona

9 listopada Koło Młodego Chemika Siódmiaków przeprowadziło zajęcia "Chemik patriota". W ramach zajęć uczniowie, aby godnie podkreślić swój patriotyzm i  godnie uczcić dzień, w którym Polska wróciła na mapę świata wykonali chemiczną flagę w probówce. Było zarówno chemicznie, jak i patriotycznie.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Cześć ich pamięci! Drukuj
Cześć ich pamięci!

6 listopada 2023 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca w ramach koła pożarniczego przy SP23 z okazji Zaduszek Strażackich przed obeliskiem strażaków zamordowanych przez hitlerowców podczas II Wojny Światowej chwilą zadumy upamiętniła ich cześć. Jednocześnie jest to działanie związane z akcją "Szkoła pamięta". Jest to już nasza coroczna inicjatywa.

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Turniej Młodziaków Drukuj
Turniej Młodziaków

05 listopada 2023r chłopcy z klasy 7a wzięli udział w Turnieju Młodzików organizowanym przez  PTS Płońsk. Przez kilka tygodni szlifowali swoją formę by zmierzyć się z chłopcami o rok od nich starszymi. Wspaniała zacięta walka , doskonała współpraca w zespole przyniosły sukcesy. Oto wyniki turnieju :

I miejsce – Drużyna MDK AS

II miejsce – SP 23 Płock

III miejsce PTS Cztery Koła

 

 

Nasi reprezentanci to  : Michał Marciniak , Aleksander Lewandowski, Szymon Przybyliński, Mateusz Pietrzeniewicz, Jakub Łęcki, Filip Ziembiński, Dominik Staniszewski.

Najlepszym zawodnikiem drużyny został Michał  Marciniak. Gratulacje dla całęj drużyny.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
“ɢʀᴀᴍʏ ᴡ ʀᴇ̨ᴄᴢɴᴀ̨”. Działo się w Płocku! Drukuj
“ɢʀᴀᴍʏ ᴡ ʀᴇ̨ᴄᴢɴᴀ̨”. Działo  się  w Płocku!

Jedenaście drużyn stanęło do rywalizacji w ramach kolejnej odsłony programu “Gramy w Ręczną” na terenie województwa mazowieckiego. Handballowe zmagania odbyły się w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku

Pamiątkowe medale wręczył uczestnikom koordynator wojewódzki programu “Gramy w Ręczną” Andrzej Olęcki wspólnie z wiceprezesem WMZPR Robertem Czwartkiem oraz dyrektorem SP nr 23 w Płocku Lilianą  Tomaszewską.

“Gramy w Ręczną” to autorski program Związku Piłki Ręcznej w Polsce oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki dla uczniów szkół podstawowych z klas pierwszych, drugich i trzecich. Zarząd WMZPR aktywnie wspiera i realizuje ten projekt na Mazowszu.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
#SzkołaPamięta - Zaduszki - Wystawa „Polacy, którzy wpłynęli na losy świata” Drukuj
#SzkołaPamięta - Zaduszki - Wystawa „Polacy, którzy wpłynęli na losy świata”

W ramach akcji MEiN - #SzkołaPamięta uczniowie klasy 1E wraz z wychowawczynią panią Anną Frąś z okazji Wszystkich Świętych oraz Dnia Zadusznego przygotowali wystawę - wspomnienie wybranych postaci z historii Polski, którzy w znaczący sposób wpłynęli na losy nie tylko naszego kraju, ale i świata. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły sami zaproponowali niektóre postaci, m.in. świętego Jana Pawła II, czy Mikołaja Kopernika. Inni bohaterowie byli im już znani, np. Józef Piłsudski, a niektórych poznali dopiero przy okazji tworzenia gazetki wystawowej. Wiele z tych postaci - zdaniem dzieci - zasługuje na podziw, wszystkie są godne naśladowania, szacunku i pamięci, którą należy kultywować. Wyrazem tej pamięci o wielkich Polakach są znicze pięknie narysowane i pokolorowane przez pierwszaków, które wzbogaciły nasz projekt. Czas poświęcony na przygotowanie wystawy był dla uczniów nie tylko okazją do doskonalenia umiejętności społecznych, ale przede wszystkim wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa 1E w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Literki w akcji” Drukuj
Klasa 1E w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Literki w akcji”

W październiku uczniowie klasy 1E przystąpili do Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Literki w akcji”, w którym będą uczestniczyć do końca roku szkolnego. Na każdy miesiąc przewidziane są różnorodne, ciekawe i rozwijające aktywności. 

Głównym celem projektu jest rozwijanie umiejętności czytania i pisania. Ponadto ważne jest zapewnienie uczniom pierwszej klasy solidnej podstawy w rozpoznawaniu i pisaniu liter poprzez różnorodne aktywności i interaktywne zadania. Poprzez zadania plastyczne, techniczne, gry i zabawy, zachęcanie uczniów do twórczego myślenia i eksplorowania różnych aspektów liter uczniowie stymulują kreatywność i wyobraźnię.

Zadania projektowe pozwalają na łączenie różnych edukacji w celu zapewnienia kompleksowego podejścia do nauki liter. Dzieci świetnie rozwijają również umiejętności społeczne angażując się w pracę w grupach, wymianę pomysłów oraz wzajemną współpracę podczas różnorodnych zadań i zabaw.

Stopień zaangażowania uczniów w projekt najlepiej obrazują poniższe zdjęcia.

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Laureaci Miejskiego Konkursu Fotograficznego Drukuj
Laureaci Miejskiego Konkursu Fotograficznego

   W sobotę 28 października w Galerii Mazovia odbyła się uroczystość wręczenia nagród w II Miejskim Konkursie Fotograficznym "Mój przyjaciel zwierzak" organizowanym przez MDK w Płocku. Miło nam poinformować, że czworo uczniów naszej szkoły zostało laureatami:

Kornelia Kosowska z kl. 6a oraz Marcel Skulski z kl. 1 e  otrzymali nagrody a Bartosz Sobota z kl. 5c i Zuzanna Łyzińska z kl.1e wyróżnienia  za fotografie swoich zwierzęcych przyjaciół.

Gratulujemy laureatom! Jesteśmy z Was dumni!

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego Drukuj
Światowy Dzień  Zdrowia Psychicznego

Pedagodzy szkolni i psycholog szkolny zorganizowali w naszej szkole konkurs z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego, który obchodzimy 10 października.

Poprzez konkurs zespół psychologiczno - pedagogiczny chciał zwrócić uwagę, iż zdrowie psychiczne zależy od wielu czynników, dlatego należy o nie odpowiednio dbać.

Zachęciliśmy uczniów naszej szkoły żeby pokazali jak dbać o dobre samopoczucie, dając ogólne poczucie równowagi i zadowolenia w życiu, a także zdrowe poczucie sensu i własnej sprawczości.

Pamiętajmy, aby dbać o swoje zdrowie psychiczne, nie trzeba podejmować wielkich działań, a głównie nauczyć się bardziej rozumieć i wyrażać siebie oraz wyrabiać w sobie pewne dobre nawyki.

Wyniki konkursu:

Miejsce 1 nagroda (bilet do kina): Agata Kowalkowska klasa 4S

Miejsce 2 nagroda (bilet do teatru): Jan Szałkowski 8C

Miejsce 3 nagroda (bilet do teatru): Filip Szczyciński 4B

Wyróżnienie: Sebastian Kordowski 6A i Michalina Drożdż 8D.

Gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Rozgrywki w badmintona Drukuj
Rozgrywki w badmintona

W dniu 26 .10.2023r na terenie Zespołu Szkół Technicznych w Płocku odbyły się rozgrywki w badmintona dziewcząt i chłopców rocznik 2009-2010.Do zawodów przystąpiło po 6 drużyn wśród dziewcząt i chłopców. Było dużo dobrej zabawy i zaciętej walki. Nasi uczniowie spisali się na medal. Chłopcy wywalczyli srebro  i uzyskali awans na rozgrywki powiatowe, dziewczynki brąz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Nasi zawodnicy to : Zosia Gajewska(7a), Nadia Druś ( 8b), Hania Ciska (7c) Szymon Przybyliński, Aleksander Lewandowski, Michał Marciniak (7a).

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pamiętamy Drukuj
Pamiętamy

26 października   na obiektach Stoczniowca Płock na Radziwiu przy pomniku Armii Krajowej delegacja naszej SP23 pod przewodnictwem Dyrekcji Lilianny Tomaszewskiej i Dyrektora Romana Kusy wraz z pocztem sztandarowym wzięła udział w uroczystościach upamiętniających Armię Krajową.

Uroczystości przygotowane i poprowadzone zostały przez Międzyszkolny Klub Historyczny ziemi radzyminskiej - Klub AK Ziemi Radzymińskiej pod hasłem

,, Musimy pamiętać’’.

Dziękujemy za zaproszenie i możliwość brania udziału w tak ważnych wydarzeniach patriotycznych i edukacyjnych dla naszej szkolnej społeczności 23.

Wielkie podziękowania dla dzieciaków za godne reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym mimo bardzo niesprzyjających warunków pogodowych .

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 9 z 13