Bądźcie z nami dla JULII !!!!!! Drukuj

 

Bądźcie z nami dla JULII!!!!

 

Szanowni Państwo, rodzice i nauczyciele uczniów SP23,

zwracam się z serdeczną prośbą o osobiste uczestnictwo w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej oraz przekazanie informacji o wydarzeniu swoim bliskim i znajomym. Turniej odbędzie się w dniu 25 stycznia w hali sportowej SP23.

Gośćmi turnieju będą  zawodnicy SPR Orlen Wisła Płock, którzy rozegrają mecz pokazowy z uczniami naszych klas sportowych.

Około godziny 16.00 na koniec zawodów odbędzie się licytacja pamiątek, piłek  i strojów sportowych, zawodników piłkinożnej Wisły Płock, piłki ręcznej SPR Orlen Wisły Płock, reprezentantów naszego kraju Marcina Wicharego, Przemysława Krajewskiego i Michała Daszka, sędziów Międzynarodowych : Bartosza Leszczyńskiego i Szymona Marciniaka ,oraz wiele innych niespodzianek. Zebrane środki zostaną przekazane na leczenie dla Julki - naszej uczennicy.

 Bądźcie z nami dla JULII !!!!!!

 

 
Chór "Viva la musica" śpiewa z WOŚP w Galerii Mazovia Drukuj
Chór

     To już 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jak co roku chór szkolny pod wodzą p. Małgorzaty Podwójci brał udział w WOŚP-owym graniu. Tym razem rozpoczęliśmy finał w sobotę 12 stycznia na scenie w Galerii Mazovia z Prezydentem Miasta Andrzejem Nowakowskim, dyrektorką MDK w Płocku Litosławą Koper oraz radiem RPL Płock. Śpiewaliśmy też w Sali Zabaw "Fikołki", w której potem chętni chórzyści mogli skorzystać z różnych zabaw.

      Był to miło i pożytecznie spędzony czas. A wszystko dla chorych dzieci. Zebrane podczas dwudniowej akcji pieniądze przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

     Dziękujemy licznie zgromadzonym rodzicom za wsparcie i pomoc w opiece nad naszą gromadką.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Karnawałowa gala tańca Drukuj
Karnawałowa gala tańca

W sobotę 12 stycznia w naszej szkole rodzice i zaproszeni goście mogli podziwiać taneczne show w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia taneczne prowadzone przez trenera Tomasza Kadylaka. Wystąpiły klasy 1, 2, klasa 3d a także innowacyjna klasa taneczna 4f. Młodzi tancerze zaprezentowali wiązankę tańców towarzyskich: Samba, Cha cha, Jive, Walc angielski oraz tańce nowoczesne. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że bardzo duże owacje uzyskali nasi najmłodsi, czyli uczniowie klas 1-szych, którzy zaledwie po półrocznej nauce zatańczyli 4 tańce !!! Pokonali tremę i przy wypełnionej po brzegi hali odtańczyli swoje choreografie. Rodzice i uczniowie mogli podziwiać również pokazy bardziej zaawansowanych par sportowych. Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mamy laureatów XV Rejonowego Konkursu Kolęd i Pastorałek "Cicha noc" Drukuj
Mamy laureatów XV Rejonowego Konkursu Kolęd i Pastorałek

    11 stycznia w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się XV Rejonowy Konkurs Kolęd i Pastorałek - Duety. Reprezentanci naszej szkoły (cztery duety) brali udział w kategorii klas I-III (Dorota Borycka i Miłosz Nagrodzki z kl. III b - wychowawca p. Dorota Pankau oraz Igor Szychułda i Staś Kowalczyk z kl. I c - wychowawca p. Małgorzata Szulborska) oraz w kategorii klas IV-VI (Anna Budnicka VId i Maja Krzeszewska VIc oraz Julia Świtalska Ve i Nicola Libich VIc). Jury doceniło występy naszych trzech duetów:

II miejsce zajęli: Igor Szychułda i Staś Kowalczyk

III miejsce zdobyły: Ania Budnicka i Maja Krzeszewska

wyróżnienie otrzymały: Julia Świtalska i Nicola Libich.

Przygotowaniem młodych artystów zajęła się p. Małgorzata Podwójci.Gratulujemy!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
VIII a planuje karierę zawodową! Drukuj
VIII a planuje karierę zawodową!

11 stycznia uczniowie klasy integracyjnej VIII a  pod opieką nauczyciela Edyty Paradowskiej odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy nr 2  w Płocku. Już w szkolnym busie , który specjalnie po nas przyjechał, powitano wszystkich bardzo serdecznie. Zwiedziliśmy klimatyzowane klasopracownie wyposażone w nowoczesne pomoce, sprzęt multimedialny, w tym tablice multimedialne. Nowoczesny wystrój klas był ściśle związany z charakterem odbywających się tam zajęć. Najbardziej spodobały się nam pracownie, gdzie uczniowie zdobywają umiejętności i doświadczenia w zawodach: piekarza, fryzjera, mechanika pojazdów samochodowych, pracownika pomocniczego obsługi hotelowej oraz ogrodnika. Obserwowaliśmy profesjonalny wypiek słodkich bułeczek, którymi nas poczęstowano. Przebrani za cukierników w specjalne, ochronne fartuchy i nakrycia głowy wyrabialiśmy ciasto, wykrajaliśmy ciasteczka, piekliśmy, zdobiliśmy lukrowymi dekorami. Oczywiście zostaliśmy zaproszeni na ten słodki poczęstunek. Ogromne wrażenie wywarła na nas przestronna sala gimnastyczna, siłownia, boiska do tenisa ziemnego i piłki plażowej, a także  biblioteka, gdzie zawsze można skorzystać z internetu podczas odrabiania pracy domowej. Wisienką na torcie była pracownia , gdzie uczniowie w ramach relaksu po lekcjach uczestniczą zazwyczaj w zespołowych grach komputerowych (m.in. FIFA), a także korzystają z symulatora do nauki jazdy.
         Przesympatyczni nauczyciele, w tym zawsze uśmiechnięta i służąca poradą p. psycholog Bogusława Brzeska- Bury zaprosili nas na ponowne odwiedziny. Bardzo dziękujemy za pomoc w planowaniu kariery zawodowej i już nie możemy doczekać się kolejnej wizyty!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Bale w karnawale Drukuj
Bale w karnawale

 

Karnawał to czas zabaw i balów. Zwyczaj ten kultywowany jest w Polsce od wielu wieków. Dlatego też i w naszej szkole 9 stycznia odbył się bal karnawałowy dla uczniów z klas I -III.  NA bal wszyscy przybyli w pięknych, kolorowych strojach. Uczniowie ochoczo  tańczyli  przy dźwiękach ulubionych hitów, o które zadbali starsi koledzy z SU kl. IV- VIII. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasz chór na 24. edycji Płockiego Kolędowania w katedrze Drukuj
Nasz chór na 24 edycji Płockiego Kolędowania w katedrze

    Tradycja kolędowania w płockiej katedrze sięga roku 1995. Przez ostatnie 24 lata dla płocczan zagrali i zaśpiewali tacy artyści jak zdobywca nagrody Grammy Włodek Pawlik, Beata Rybotycka, Olga Bończyk, Hanna Śleszyńska czy podhalański zespół Trebunie-Tutki.

         Przez trzy dni (4-6 stycznia) w płockiej katedrze odbywały się koncerty kolęd z całego świata. Wystąpili między innymi Piotr Machalica, Spirituals Singers Band, chór Minstrel.

     Niedzielny koncert płockich chórów zakończył 24. edycję Płockiego Kolędowania. Obok znanych chórów takich jak Pueri Cantores Plocenses, Vox Singers, Vox Maiorum zaprezentował się nasz szkolny chór "Viva la musica" pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci. Był to dla nas ogromny zaszczyt i wielkie przeżycie występować w tak szacownym gronie i w tak pięknym dostojnym miejscu jak płocka katedra.

      Dziękujemy p. Joannie Skubiszewskiej za pomoc w opiece nad chórzystami.

 Fot. Tomasz Miecznik

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Karnawał tuż, tuż….. Drukuj
KARNAWAŁ TUŻ, TUŻ…..

Dnia 2 stycznia uczniowie klas pierwszych spotkali się, aby wspólnie rozpocząć wesoły czas zabaw, maskarad i harców, czyli KARNAWAŁ. Przez kilkadziesiąt minut górny hol segmentu C rozbrzmiewał radosną muzyką, przy której bawiły się dzieci pod czujnym okiem wodzireja czyli pani Małgorzaty Szulborskiej i swoich wychowawczyń. Pierwszoklasiści mieli okazję poznać piosenki, przy których bawili się ich rodzice i dziadkowie, np. „Pingwin”, „Nie chcę cię znać”, „Karnawał”. Nie zabrakło także współczesnych gorących rytmów, takich jak „Makarena” czy „Jedzie pociąg”. Po wspólnych pląsach uczniowie rozeszli się do swoich sal, gdzie mieli za zadanie wykonać maski na szkolny bal karnawałowy.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Brawo Sebastian. Drukuj
 Brawo Sebastian.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia jednego z uczniów klasy 1A, Sebastiana Kordowskiego, spotkała wspaniała nagroda za jego WIELKIE SERCE, które okazał biorąc udział w akcji ogłoszonej przez Teatr Dramatyczny w Płocku „Teatralne Mikołajki”. Sebastian własnoręcznie wykonał książeczkę, którą jego wychowawczyni przekazała pracownikom teatru. Organizatorzy nagrodzili chłopca voucherem dla niego i jego rodziców  na dowolny spektakl dla dzieci. Także koledzy z klasy skorzystali otrzymując zaproszenie na bezpłatne zwiedzanie teatru i spotkanie z jego pracownikami. GRATULACJE.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Jasełka 2018 Drukuj
Jasełka 2018

„Ach, co za noc” – to tytuł jasełek, które w tym roku szkolnym przygotowali uczniowie klas: Ve, IVd   i IVf. Dzieci wspaniale wcieliły się w kreowane postacie: Maryi, Józefa, pasterzy, królów i aniołów pod kierunkiem p. K. Popek, odpowiedzialnej za jasełka.

Uczniowie z klasy IVf  tanecznym występem „Gwiazda” i uczniowie z klasy IVd przebrani w stroje owieczek pastorałką „Jezu nasz baranku” podbiły serca publiczności.

Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem niezawodnej p. M. Podwójci.

Podczas spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia w dwóch konkursach. 

Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych . Nad przebiegiem etapu szkolnego konkursu czuwały p. J. Matusiak i B. Staniszewska. Szkolne jury przyznało: I miejsce Lena 1 A i Oliwia 6 B Sitkowskie, II miejsce Wiktoria Gradowska 5 E,III miejsce Julia Wiankowska 7S  Wyróżnienia: Magdalena Kozicińska 2 B, Michał Rutkowski 5 F, Nagroda Dyrektora Szkoły Paweł Adamski 7 B

Konkurs szkolny na najpiękniejszą „Szaloną choinkę”, zorganizowany przez panie – B. Gasińską , I. Borczuk i A. Olszewską w którym brali udział uczniowie klas IV-VIII. Trudno było wybrać najładniejsze prace. Jury przyznało 3 nagrody: Mioduska Wiktoria. Joanna Śladowska 6D, II miejsce Leon Kowalski 6B, III miejsce Paweł Adamski 7B

  Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

Wyjątkowy, świąteczny klimat w sali gimnastycznej stworzyła dekoracja zaprojektowana i wykonana przez p. I. Borczuk, p. A. Olszewską, p. K. Kapelę i p. A. Elwertowską. Profesjonalne nagłośnienie zapewnił  p. R. Elwertowski.

Zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły otrzymali w tym roku niezwykłe prezenty, gwiazdkę zrobioną na szydełku, o  które zatroszczyła się s. Ewa Martenka.

Na kolejne jasełka czekamy z niecierpliwością, bo czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 11