Piknik integracyjny pierwszaków Drukuj
 

   Październik to pierwszy jesienny miesiąc. Pierwszoklasiści z czterech klas postanowili sprawdzić czy jesień już zawitała do lasu. Mino małego deszczyku we wtorkowy poranek wyruszyli wraz z paniami Joanną Matuszak, Małgorzatą Gomułką, Katarzyną Kapelą, Joanną Skubiszewską, Anną Adamkiewicz i Joanną Kamińską do Nadleśnictwa Łąck. Podczas zajęć z panią leśnik dowiedzieli się jak las i zwierzęta przygotowują się do zimy. Dokonali obserwacji zmian w wyglądzie jesiennych drzew. Potem nastąpił najmilszy moment pikniku – ognisko z samodzielnie pieczonymi kiełbaskami. Tu pierwszoklasiści zdali egzamin na medal. Tylko trochę pomagali im rodzice i panie.  Wszystkie kiełbaski upiekły się doskonale, a jak smakowały … zapytajcie pierwszaków.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wygraliśmy I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP12 Drukuj

 

   Płocka Akademia Piłkarska przy współpracy ze szkołą SP12 zorganizowała I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP12. Turniej rozegrany został na nowym obiekcie „Dwunastki”. W zawodach uczestniczyły dzieci objęte systemem szkolenia w Płockiej Akademii Piłki Nożnej ze Szkół Podstawowych Nr 11, 17, 12, 5 oraz gościnnie nasza szkoła 23. Organizatorami turnieju był trener koordynator Płockiej Akademii Piłki Nożnej p. Zbigniew Mierzyński wraz z Dyrekcją i nauczycielami wf-u z SP12.

   Rozgrywki przebiegały na zasadzie pojedynków każdy z każdym. Nasi chłopcy zaczęli walkę w turnieju od pokonania SP5 7-0. Następnie pewnie pokonali gospodarzy turnieju, SP12, 6-0. Z SP11 również zdecydowanie wygrali 8-3 i na koniec zmagań wygrali z SP17 5-0.

   Bardzo dobre wyniki pozwoliły zająć I miejsce w turnieju.

   Końcowa kolejność wyglądała następująco:

1. SP23, 2. SP11, 3. SP12, 4. SP5, 5. SP17

   Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Franek Szypulski z klasy 4S, a najlepszym bramkarzem Jakub Przybyliński z klasy 3D.

   Podopieczni trenera Arkadiusza Ławnickiego wystąpili w następującym składzie: Jakub Przybyliński, Franek Szypulski, Dominik Jąderko, Michał Krynicki, Patryk Królikowski, Oliwier Przybyliński, Dawid Szczepański i Mateusz Lewandowski.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Harcerski start! Drukuj
 

   W dniu 29 września zuchy oraz harcerze z naszej szkoły rozpoczęli rok harcerski biorąc udział w starcie harcerskim organizowanym przez Hufiec ZHP Płock. W czasie startu harcerskiego wzięliśmy udział w apelu, otwarciu Izby Historycznej Hufca ZHP PŁOCK oraz harcerskim ognisku. Podczas apelu rozpoczynającego Harcerski Start, druhna Agnieszka Elwertowska otrzymała granatowy sznur drużynowej, a druhna Przewodniczka Ilona Borczuk otrzymała odznakę członkini Zespołu Kadry Kształcącej Hufca Płock.

   Gromadą zuchową opiekowała się druhna Ilona Borczuk, a drużyną harcerską druhna Agnieszka Elwertowska oraz druh Robert Elwertowski.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj

 

   Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona 29 września w szkołach na całym świecie. W tym roku po raz drugi do akcji przystąpiła nasza szkoła. ŚDTM okazał się wielkim szkolnym wydarzeniem do którego przygotowywaliśmy się przez cały tydzień przypominając sobie, w różny sposób, tabliczkę mnożenia.

   W piątek, podczas edukacji matematycznej w klasach młodszych i na lekcjach matematyki w klasach starszych uczniowie brali udział w zabawach promujących znajomość tabliczki - losowali zadania indywidualne, rozwiązywali łamigłówki, malowali plakaty, którymi ozdabiali swoje pracownie, grali w gry stolikowe, brali udział w konkursach. Nauczyciele matematyki prezentowali różne sposoby "sprytnego" mnożenia.

   Tego dnia na uczniów czekały również niespodzianki przygotowane przez ich kolegów.  Miłosz przedstawił swój kalkulator kwadratowy: po wrzuceniu pionka do odpowiedniej rubryki wyskakiwały wartości kwadratów liczb np. wrzut 22, wynik mnożenia dwóch dwójek przez siebie czyli 4, wrzucamy 72, pionek wylatuje i wskazuje 49. Wiktoria pokazała swój numer w dzienniku szczęśliwą 13, czyli 13 razy 1, Klaudia przygotowała rymowanki ułatwiające zapamiętanie trudnych przykładów z tabliczki:  „Czekoladę z orzechami poproszę: 6 razy 8=48”, „Pies za płotem szczerzy kły- 9 razy 7 to 63”oraz”Czekolada jest pyszna i trzeba ją jeść - 8 razy 7=56”.

   Tabliczka mnożenia była również obecna na lekcjach informatyki. Uczniowie korzystali z programów edukacyjnych doskonalących techniki mnożenia.

   Nie tylko uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili podczas tabliczkowych zmagań. Szóstoklasiści postanowili przepytać płocczan ze znajomości tabliczki mnożenia. Napotkani przechodnie, z uśmiechem na twarzy, brali udział w tych zmaganiach.

   W naszej szkole tego dnia aż roiło się od ekspertów i mistrzów tabliczki mnożenia!

   Koordynatorami ŚDTM w naszej szkole były panie - Barbara Gasińska i Luiza Frankowska, w rolę ich Asystentów wcielili się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, matematyki i informatyki. Wspólnie odkryliśmy, że matematyka nie musi być nudna i trudna! 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Piszemy listy! Drukuj
 

   Dawniej, kiedy nie było telefonów komórkowych, laptopów – pisało się listy… I tak tygodniami oczekiwało się na odpowiedź, na kilka słów… A słowa te nie były byle jakie. Każde z nich było odpowiednio wyważone. Obecnie, kiedy komunikacja elektroniczna nabrała ekspresowego tempa, nie zwracamy uwagi na to, co piszemy i jak. A listy? Jakoś powoli zanikają… Jednak nie w naszej szkole!

   Od października klasa 3a wraz ze swoją wychowawczynią p. Karoliną Karpińską-Kuciapską dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Piszemy listy”.

   Krótko mówiąc przedsięwzięcie polega, na tym, iż dzieciaki korespondują z uczniami z innego miasta, najlepiej w tym samym wieku. Naszym trzecioklasistom udało się nawiązać współpracę z inną klasą trzecią z Zielonej Góry, również 23-osobową. Liczba uczniów jest ważna ponieważ każdy uczeń powinien mieć swojego odbiorcę.

   Pierwsze listy już napisane i wysłane. Czekamy na odpowiedzi!

   Być może te kilkadziesiąt słów napisanych na zwykłej kartce papieru dadzą początek wspaniałym znajomościom i przyjaźniom.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Chłopaka w pierwszych klasach Drukuj

 

   Pierwszoklasiści świętowali Dzień Chłopaka podczas wyjść i zajęć integracyjnych. Wykorzystali ten dzień, aby lepiej się poznać, ale również po to, aby nauczyć się czegoś nowego. Klasa Ia z wychowawczynię p. Joanną Matuszak wybrała się do osiedlowej pracowni ceramiki. Poznali tam tajniki pracy z gliną. Samodzielnie wykonali prace, które będą wypalone w specjalnym piecu, a na następnych zajęciach pokolorowane. Klasa Ib z paniami Małgorzatą Gomułką i Ewą Marciniak – Mańkowską  pojechali do Zakątka Odkrywców w Stróżewku na warsztaty plastyczne. Podczas nich wykonali samodzielnie kredki, którymi namalowali piękne rysunki. Niespodzianką był pokaz iluzjonisty, w którym mogli wziąć udział mali czarodzieje z klasy Ib. Klasy Ic i Id z paniami Anną Adamkiewicz i Joanną Skubiszewską powędrowali do kina na film "Lego Ninjago"  oraz „Tarapaty”. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Niezwykła lekcja historii Drukuj
 

   W piątek – 29 września, po raz kolejny gościliśmy w murach szkoły, naszych Przyjaciół - kombatantów. Niezwykła lekcja historii odbyła się z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej i utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

   Uczniowie klas 6- tych pod kierunkiem pani Renaty Cichockiej przygotowali montaż słowno - muzyczny, który szanownym gościom dostarczył wielu wzruszeń. Następnie uczniowie klasy 5s zadawali kombatantom pytania, na które uzyskali interesujące odpowiedzi, historie napisane przez życie naszych gości, których nie znaleźliby w podręcznikach do historii.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Uczestniczymy w seminarium "Płock we wrześniu 1939" Drukuj
 

   27 września 2017 r. uczniowie klasy 7b: Bartek Miecznik, Kacper Przygódzki i Damian Królikowski wraz z nauczycielką historii panią Renatą Cichocką wzięli udział w Seminarium „Płock we wrześniu 1939 roku” zorganizowanym przez Stowarzyszenie Patria Polonia oraz Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy PWSZ w Płocku.

   W ramach seminarium chłopcy dowiedzieli się bardzo ciekawych informacji na temat broni pancernej Nowogródzkiej Brygady Kawalerii we wrześniu 1939 roku, czy udziale 19. pułku piechoty im. Odsieczy Lwowa w bitwie pod Płockiem 9-15 września 1939 r.

   Seminarium dawało także możliwość rozmowy z wykładowcami: płk. Dr Krzysztofem Gajem, Wojciechem Zalewskim i Piotrem Wodtkem – prawdziwymi pasjonatami powyższych tematów.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Spotkanie z policjantem w szkolnej świetlicy Drukuj
 

   W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo dzieci oraz edukację z nim związaną.

   W tym kierunku, 26 września dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczyły w spotkaniu z policjantem, asp. szt. Zbigniewem Ziemińskim.

   Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjant omówił zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Gość zwrócił wrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, omówił sposoby unikania ich.

   Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

   Całe spotkanie było bardzo interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Europejski Dzień Języków 2017 Drukuj

 

   26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg.

Rozwijanie umiejętności językowych jest zarówno koniecznością, jak i prawem każdego z nas- takie jest jedno z najważniejszych przesłań Europejskiego Dnia Języków. Zasadniczym celem obchodów Dnia Języków jest podnoszenie świadomości w zakresie:

- bogactwa i różnorodności językowej Europy,

- potrzeby zwiększania zakresu nauczanych języków, co skutkować będzie rozszerzeniem wielojęzyczności,

- potrzeby osiągania przez obywateli pewnego zaawansowania w zakresie co najmniej dwóch języków tak, aby mogli w pełni wykorzystać swój potencjał jako obywatele Europy.

   Uczniowie klas: IIIh, IVf i IVg z okazji Dnia Języków wzięli udział w zajęciach przygotowanych przez nauczycielki języka angielskiego: p. Joannę Jakubowską, p. Annę Malik i p. Justynę Matusiak. Uczniowie na podstawie dwóch filmów dowiedzieli się, za co Europejczycy kochają swoje języki oraz jak przywitać się, posługując się różnymi językami. Ponadto, podczas burzy mózgów dzieci podały różne sposoby uczenia się języków. Miłym akcentem spotkania był Gość- Pan Mariusz Umyszkiewicz, tłumacz języka migowego, który przybył do naszej szkoły na zaproszenie p. Anny Malik. Pan Umyszkiewicz uzmysłowił dzieciom cel języka migowego, pokazał alfabet oraz nauczył uczniów kilku komunikatów w tym języku.

   Dzisiejsze spotkanie to tylko początek obchodów Europejskiego Dnia Języków. Na zajęciach języka angielskiego, szczególnie w klasie IIIc objętej innowacją pedagogiczną, nadal głównym tematem będą: sposoby uczenia się języków, podróże po Europie, filmy, książki, komiksy w języku angielskim oraz bohaterowie znanych bajek.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 3