Akademia Klasy Ekstra znów gościła w Płocku Drukuj

 

   W poniedziałek, 7 maja, na boiskach ze sztuczną nawierzchnią Stadionu im. Kazimierza Górskiego w Płocku już po raz trzeci odbyła się impreza "Akademie Klasy Ekstra", mająca na celu popularyzację piłki nożnej i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Do 2 czerwca br. na 16 obiektach klubów Ekstraklasy odbędą się profesjonalne treningi dla chłopców i dziewczynek w wieku od 3 do 12 lat.

   Organizatorami Akademii są Fundacja Ekstraklasy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. W 2018 roku będzie miała miejsce już trzecia edycja tej sportowej imprezy, która w poprzednich latach cieszyła się sporym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Rozpoczęta 7 maja w Płocku, zakończy się  2 czerwca w Warszawie, a w międzyczasie odwiedzi pozostałe miasta, w których występują klubu z LOTTO Ekstraklasy.

   Na obiekcie Wisły Płock pojawiła się liczna grupa młodych adeptów piłki nożnej z roczników 2008, 2006 oraz młodszych, którzy od godziny 11:30 rywalizowali w specjalnie zorganizowanych turniejach, w którym w roczniku 2006 wzięła udział również i nasza szkoła, okazując się najlepsza w całym turnieju, gdzie w finale pokonała po zaciętym meczu w rzutach karnych Łęg Probostwo. Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:

1.SP23 Płock, 2.SP Łęg Probostwo, 3. SP15 Płock, 4. SP11 Płock, 5. SP22 Płock, 6. SP18 Płock, 7. SP Nowe Grabie, 8. SP Stara Biała.

   Nie można zapomnieć też o licznej grupie kibiców, która wspierała młodych zawodników w czasie trwania poniedziałkowego wydarzenia. Wszyscy uczestnicy mogli wcześniej skorzystać z szeregu atrakcji przygotowanych przez organizatora tj. komputerowe badanie stóp, badanie czasów reakcji, doskonalenie celności uderzeń i wiele innych.

   Zwieńczeniem Akademii Klasy Ekstra było uroczyste wręczenie pamiątkowych medali, pucharów oraz nagród dla uczestników turnieju, którego dokonał wiceprezes Wisły Płock - Tomasz Marzec.

   SP 23 Płock w składzie Oliwier Przybyliński, Jakub Serwach, Wiktor Pankowski, Miłosz Serwach, Krystian Szostak, Damian Galaszewski, Kamil Rutkowski i Mikołaj Jankowski.

   Wielkie brawa i gratulacje dla chłopców. Trenerem zespołu jest p. Arkadiusz Ławnicki.

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wiwat Maj! 3 Maj! Drukuj

 

   Uchwalenie 3 maja 1791 roku konstytucji to niezwykły moment w dziejach naszej ojczyzny. Tego dnia Polacy udowodnili, że leży im na sercu naprawa Rzeczypospolitej i zbudowanie nowoczesnego państwa polskiego.

   Rocznicę tych wydarzeń uczniowie Szkoły Podstawowej nr 23 uczcili piękną uroczystością. Prowadzące akademię Aleksandra i Agata z klasy V b przedstawiły okoliczności uchwalenia konstytucji, jej najważniejsze założenia, zaprezentowały postacie najwybitniejszych umysłów oświeceniowej Polski zaangażowanych w dzieło reform. Ukazały również, jak pamięć o 3 maja oddziaływała na przyszłe pokolenia Polaków. Historyczną narrację o doniosłych wydarzeniach wzbogaciły chwytające za serce recytacje patriotycznych wierszy przygotowane przez dzieci i młodzież z klas IV g, VII s, VII b oraz porywające interpretacje okolicznościowych pieśni w wykonaniu szkolnego chóru Viva la Musica prowadzonego przez panią Małgorzatę Podwójci. Ciekawą scenografię przygotowały pani Aneta Olszewska i Pani Ilona Borczuk. Scenariusz opracował pan Grzegorz Szczechowicz, a o techniczną stronę uroczystości zadbał pan Robert Elwertowski.

   Warto zaznaczyć wzorową postawę zebranych na sali uczniów, którzy w skupieniu i z należną powagą uczestniczyli w akademii. 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Awans do wyższej klasy tanecznej w 3G! Drukuj

 

   W sobotę 28 kwietnia 2018 r. w Chełmży odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Chełmża. Nasza para z klasy 3G  Maciek Łopatowski i Zuzia Aleks awansowała do finału zajmując 1 miejsce i otrzymując awans do wyższej klasy tanecznej F. To pierwsza tak wysoka klasa taneczna w naszej szkole. Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Biwak "W poszukiwaniu śladów" Drukuj

 

   W dniach 27 - 28 kwietnia zuchy z Gromady Zuchowej "Wesołe Sówki" i harcerze z 303 Drużyny Harcerskiej "Dywizjon" wspólnie bawiły się podczas biwaku "W poszukiwaniu śladów". Zuchy i harcerze miedzy innymi rozegrali grę terenową w ramach, której pomagali Detektywowi Lupce w rozwiązaniu zagadki zaginionych akt, wzięli udział w kominku oraz zajęciach plastycznych.

   W życiu Gromady Zuchowej  "Wesołe Sówki" i 303 Drużyny Harcerskiej  "Dywizjon" nastąpiły  wielkie zmiany! Zuchy złożyły Obietnicę Zuchową, a harcerze - Przyrzeczenie Harcerskie. Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!! 

   Zuchami  opiekowały się druhna pwd. Ilona Borczuk oraz druhna Renata Łączyńska.

   Harcerze byli pod opieką druhny pwd. Agnieszki Elwertowskiej i druha pwd Roberta Elwertowskiego.

   Serdecznie dziękujemy panu Pawłowi Bosiak za uświetnienie kominka grą na gitarze.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pierwsza edycja szkolnego Turnieju Gry w Chińczyka o Puchar Dyrektora Szkoły SP 23 w Płocku. Drukuj

 

   Dnia 24.04.2018 roku w naszej szkolnej świetlicy odbyła się pierwsza edycja szkolnego Turnieju Gry w Chińczyka o Puchar Dyrektora Szkoły SP 23 w Płocku. Organizatorami Turnieju byli nauczyciele świetlicy p. Agnieszka Jakubiak i p. Tomek Żórawski. Turniej nie odbyłby się bez pomocy pań: Bożeny Kowalskiej, Ewy Marciniak-Mańkowskiej oraz p. Roberta Elwertowskiego.

   Celem Turnieju jest popularyzowanie gier planszowych wśród uczniów, promowanie rozrywki umysłowej, trening kreatywności, myślenia i wyobraźni oraz integrowanie społeczności szkolnej. Rozgrywki prowadzone były według regulaminu gry w trzech fazach: eliminacje, półfinał i finał. Współzawodnictwo przebiegało we wspaniałej atmosferze, w której dominował sportowy duch walki i oczywiście trochę szczęścia.

   Zwycięzcą Turnieju i zdobywcą pucharu została Nadia Druś z klasy IIb. W gronie zwycięzców znaleźli się również Klaudia Czerw kl. IIIh, Krzysztof Czubakowski z kl. Ia oraz Wojtek Wyszyński z kl. IVe. Wszyscy uczestnicy odebrali nagrody i dyplomy z rąk Pani Dyrektor Liliany Tomaszewskiej. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy za wspaniałą zabawę i zapraszamy już za rok.

obejrzyj galerię zdjęć
 
St George’s Day and National Shakespeare Day in England (23 April) – Dzień Świętego Jerzego, patrona Anglii i Narodowy Dzień Williama Szekspira Drukuj


   23 kwietnia to dla Anglików podwójna okazja do świętowania – obchody dnia patrona kraju oraz dzień urodzin i śmierci najwybitniejszego (zdaniem Anglików) dramatopisarza, poety i aktora Williama Szekspira.

   Z tego powodu uczniowie klas 4d i 4e, na lekcjach o kulturze krajów anglojęzycznych, poznali legendę o Świętym Jerzym (który pokonał smoka), symbole kraju, piękne miasta i miasteczka (szczególnie te z małymi, kamiennymi domkami w Cotswolds), zamki i pałace oraz wspaniałe krajobrazy, z których słynie Anglia. Cofnęli się w czasie do elżbietańskiego Londynu i Stratford–upon–Avon, aby zapoznać się z sylwetką Williama Szekspira i tytułami jego sztuk: Romeo i Julia, Hamlet czy Macbeth.

   W dniu święta uczniowie przypięli do ubrań samodzielnie wykonane papierowe róże Tudorów (kwiatowy symbol kraju od XV wieku). Wykonali też projekty o Anglii. Pracując w zespołach, aktywnie i z pasją, uczyli się i bawili. Wystawę prac można oglądać na korytarzu koło sali 2A.

   Happy St George’s Day and Happy National Shakespeare Day – życzą klasy 4d, 4e i p. Agata Rychlik

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Dzień Ziemi Drukuj

 

   W organizacji obchodów Dnia Ziemi uczestniczy obecnie ponad 17000 organizacji ze 141 krajów świata. Polska jest jednym z nich. Działania związane z uczczeniem Dnia Ziemi prowadzone są w naszym kraju od 1990r. Nasza szkoła systematycznie angażuje się w organizację tego święta. W tym roku nauczycielki przyrody przeprowadziły w wielu klasach pogadanki na temat znaczenia tego dnia dla istnienia życia na Ziemi. Przeprowadziły quizy geograficzne oraz zorganizowały wystawę prac plastycznych przygotowanych przez uczniów klas IV- VII. Plakaty dotyczące krajobrazów naszej planety możemy podziwiać w holu głównym szkoły. Wśród autorów prac szczególnym zainteresowaniem cieszyły się krajobrazy lasów równikowych, sawann, pustyń gorących i pustyń lodowych.

   Pamiętajmy, że aby móc dalej podziwiać piękno krajobrazów świata, nie tylko na plakatach, musimy dbać o środowisko naturalne naszej planety. Jak to zrobić? Pomyśl!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” Drukuj

 

   Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

   Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji (2015 r.): U-8, U-10, U-12

 

   Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od 12 lat firma Tymbark. W 2017 r. brązowym sponsorem została firma Electrolux. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

   Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w Turnieju zagrało wielu obecnych Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.

   W tym roku w turnieju wzięło udział prawie 350 tysięcy dzieci z całej Polski, w tym i nasza szkoła, która wystawiła dwa roczniki w kategorii chłopców U10 i U12.

   Oba roczniki musiały przejść eliminacje powiatowe. W finale wojewódzkim rozgrywanym w Miętnem rocznik U10 zajął II miejsce przegrywając walkę w wielkim finale z drużyną klubową Varsowii Warszawa. Jest to wielki sukces chłopców i pierwszy taki wynik w historii naszej szkoły. Brawa!!!!

   W kategorii U12 dzień po wielkim sukcesie jechaliśmy pozytywnie nastawieni na dobry wynik i w tej kategorii wiekowej. Fazę grupową zakończyliśmy na drugim miejscu i awansowaliśmy do ćwierćfinału. Tam też trafiliśmy na zespól UKSu Irzyka Warszawy, zwycięzcy sprzed roku Tymbarka. Po fantastycznym meczu przegrywamy w rzutach karnych 2-1, mimo, że w regulaminowym czasie gry prowadziliśmy już dwa zero. Ostatecznie turniej kończymy na V miejscu co jest również świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę, że rywalizowaliśmy nie tylko ze szkołami ale i z klubami z całego Mazowsza.

   Trenerami zespołów byli Arkadiusz Ławnicki i Cezariusz Raczkowski.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
I KONFERENCJA SZKOLENIOWO - NAUKOWA. Drukuj

 

I KONFERENCJA SZKOLENIOWO - NAUKOWA  „OPIEKA, WYCHOWANIE, EDUKACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ – NOWOCZESNOŚĆ I DOŚWIADCZENIE”

   Dzień 5 maja został ustanowiony Europejskim Dniem Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji mamy zaszczyt zaprosić na I Konferencję Naukowo-Szkoleniową, która odbędzie się w dniach 9-10.V.2018r. Tematyka konferencji ma na celu podkreślenie istoty znaczenia wieloaspektowej pomocy wobec osób niepełnosprawnych z wykorzystaniem nowoczesnych metod, technik oddziaływań oraz sprzętów pomocnych w funkcjonowaniu. Konferencja ma także zainspirować do podjęcia wielostronnych działań podnoszących jakość życia osoby niepełnosprawnej, przyczyniając się do jej adaptacji w społeczeństwie.
   Oprócz dyskusji i warsztatów podczas konferencji odbędzie się sesja plakatowa. Osoby chętne mogą przedstawić własne obserwacje wokół w/w obszarów lub zamieścić  sprawozdania z badań. Plakat powinien mieć wymiary nie większe niż 60 cm x 90 cm.

 

link do strony z logowaniem

 
Cóż to było za spotkanie! Drukuj

 

   Cóż to było za spotkanie! Długo będziemy je pamiętać. Pani Anna Dziewit-Meller – pisarka i dziennikarka (dziś, jak sama twierdzi, jednak bardziej pisarka) ujęła nas swoją osobowością, bezpośredniością i pogodą ducha. Właściwie była to pełna pozytywnej energii rozmowa, podczas której pani Anna odpowiedziała na mnóstwo naszych pytań, zachęcając nas przy tym do czytania i p i s a n i a (!) książek. Okazało się, że wśród nas jest wiele początkujących  pisarek i pisarzy. Jej cenne uwagi i rady wykorzystamy nie tylko podczas pisania chociażby wypracowań szkolnych, ale i w życiu.

   Na koniec ustawiliśmy się w długiej kolejce po autografy. Polecamy książkę ,,Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” -  świetna! Już przeczytaliśmy! Miło nam było usłyszeć ( przekazała nam to p. Bożena Matlęga, która rozmawiała chwilkę z pisarką), że pani Anna Dziewit-Meller również była bardzo zadowolona ze spotkania, a nawet zdumiona naszą dojrzałością, dociekliwością, ciekawością, poziomem dyskusji… Naszą, czyli uczennic i uczniów klasy VC i VD.

   23 kwietnia, filia Książnicy Płockiej. Dziękujemy pani Elżbiecie Podwójci-Wiecheckiej za zaproszenie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 17