Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

FAIR PLAY PROGRAM W NASZEJ SZKOLE!!!- c.d. Drukuj
FAIR PLAY PROGRAM W NASZEJ SZKOLE!!!- c.d.

Pomarańczowa Ekipa, Śnieżne Sowy, Bayern i Francja to nazwy drużyn pierwszaków, które dziś po raz drugi brały udział w piłkarskim projekcie o charakterze edukacyjno – społecznym metodą football3.

Świetna pogoda podczas zajęć Fair Play Program i super humory naszych wychowanków przełożyły się na postępy w grze, podnoszenie umiejętności piłkarskich jak i mediacyjnych.

Prym wiedli zawodnicy i zawodniczki Bayernu, którzy to wygrali dzisiejszą grywalizację, zdobywając punktowane bramki. Na pochwałę zasługuje również zaangażowanie dziewczynek. Wszystkie ekipy po sporej dawce sportu z uśmiechem na twarzy analizowały grę swoją i przeciwników podczas mediacji.  

Pomysłodawcą projektu w naszej placówce jest pani Agnieszka Tomaszewska nauczycielka wychowania fizycznego, a realizowany jest on  w klasie Ib wraz z wychowawcą klasy panią Małgorzatą Gomułką.

@Fair Play Program wspierany jest przez:

@uefafoundation, @FIFA oraz Adidas.

#Football3forGirls

#Football3forBoys

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Ósmoklasisto pamiętaj! Drukuj

Ósmoklasisto pamiętaj! 25,26,27 maja 2021r. piszemy egzamin zgodnie z ustalonymi procedurami.

Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia. Trzymamy za Was kciuki!

 

Dyrekcja szkoły i nauczyciele SP 23

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Matki Drukuj
Dzień Matki

Jesteś bombowa,

nawet, gdy Cię boli głowa.

Więc dostaniesz dziś buziaka,

od swojego słodkiego dzieciaka!

 

Najpiękniejsze życzenia dla Wszystkich Mam

ślą uczniowie klasy integracyjnej IIa z nauczycielkami

Joanną Matuszak i Edytą Paradowską.

Samych radości dla wszystkich MAM przekazują uczniowie II a również w nagranej piosence. Posłuchajcie

https://www.facebook.com/598679227261983/videos/273129507872911

 Natomiast klasa IC dla wszystkich wspaniałych Mam i Tatusiów nagrała krótki występ artystyczny. Obejrzyjcie

https://www.facebook.com/598679227261983/videos/220818149586062 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Dzień Pszczoły Drukuj
Światowy Dzień  Pszczoły

Kochamy miód - dania z miodem z okazji Światowego Dnia Pszczoły

 

Uczniowie klasy 5B, z p. Agatą Rychlik, po raz kolejny przygotowali smaczne, słodkie jedzenie, tym razem uhonorowali pszczoły i miód. Kanapki z miodem i serem, gofry, placuszki i naleśniki wykonali samodzielnie, aby wspólnie z najbliższymi posmakować przygotowane smakołyki, spędzić miło czas i pamiętać, że pszczoły, które podzieliły się z nami swoim miodem są pożyteczne i powinny być traktowane jak przyjaciele, a nie wrogowie.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Ratujmy pszczoły i naszą planetę Drukuj
Ratujmy pszczoły i naszą planetę

World Bee Day / 20 May

Save BEES and our planet / Ratujmy pszczoły i naszą planetę 

20 maja obchodzony jest – ustanowiony przez ONZ (Organizacja Narodów Zjednoczonych) – Światowy Dzień Pszczół. Nie Musicie lubić miodu, ale los pszczół powinien Was interesować. Każdy z nas ma swoje ulubione owoce, bez których warzywa i kwiaty. Pamiętajmy, że dzięki pszczołom, które zapylają kwiaty istnieje nasz świat. 

Tego dnia klasy 5B i 7B, wspólnie z p. Agatą Rychlik, zorganizowały akcję, która ma nam przypomnieć o znaczeniu pszczół, nie tyko miodnych.

Szanujmy pszczoły i pamiętajmy, że ich podstawową rolą jest zapylanie, bez którego nie byłoby roślin, zwierząt i ludzi. Warto jest pomyśleć jak pomóc pszczołom, których z roku na rok jest coraz mniej. W naszych ogródkach czy na balkonach sadźmy rośliny, które lubią nasi skrzydlaci przyjaciele, np. lawendę i chabry. Pięknie i pożytecznie! 

Zadajmy sobie też pytanie: Where would we BE without BEE?

                                         (Gdzie bylibyśmy bez pszczoły?)

Obejrzyj galerię zdjęć
 
FAIR PLAY PROGRAM W NASZEJ SZKOLE!!! Drukuj
FAIR PLAY PROGRAM W NASZEJ SZKOLE!!!

Nasza placówka przystąpiła do Fair Play Program, edukacyjno - społecznego projektu piłkarskiego dla najmłodszych metodą football3.Pomysłodawcą przystąpienia jest pani Agnieszka Tomaszewska nauczycielka wychowania fizycznego, a projekt sportowy realizowany jest w klasie Ib wraz z wychowawcą klasy panią Małgorzatą Gomułką.Podczas gier sportowych dziewczynki i chłopcy oprócz czysto piłkarskich aspektów, uczestniczą w rywalizacji metodą football3, a następnie po każdym meczu uczestniczą w mediacjach, wspomagających rozwijanie postaw FAIR PLAY opartych na empatii, szacunku i współpracy oraz promocji Celów Zrównoważonego Rozwoju – tu wybraliśmy ekologię.

W klasie I odbędzie też lekcja z ekologii, na temat negatywnego wpływu plastiku na nasze środowisko, dzieci zaangażowały się w zbieranie plastikowych korków, projekt zakończy się w czerwcu Festiwalem Fair Play, a wszystko to dla naszych dzieci, dla ich zdrowia, angażowania ich w sport, aktywowania do dbania o nasze środowisko i naszą planetę.

Fair Play Program wspierany jest przez: UEFA Foundation for Children, FIFA oraz Adidas.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Brawo MY Drukuj
Brawo MY

Powrót  do szkół był czasem integracji w miłej i przyjaznej atmosferze. Dzięki temu otrzymaliśmy certyfikat za udział w Ogólnopolskiej Akcji organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego  "Tydzień ulgi”. Brawo!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Ogólnopolska akcja "Tydzień ulgi" i nie tylko..... Drukuj
Ogólnopolska akcja

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele,

pragnę poinformować, iż nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Instytut Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego  "Tydzień ulgi", czyli tydzień w szkole bez sprawdzianów, odpytywań, prac domowych. Dotyczy to uczniów klas IV-VIII, którzy pracują w trybie stacjonarnym. Czas realizacji od 17.05- 28.05.2021r i nie tylko. Wszystko po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów.

W akcji uczestniczy już ponad 700 szkół z całej Polski. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zadbajmy wspólnie, aby czas naszego powrotu  do szkół był czasem integracji w miłej i przyjaznej atmosferze.

Drodzy Uczniowie z utęsknieniem czekamy na Was w murach naszej szkoły!

Adriana Chrobot pedagog szkolny

Ponadto Drodzy Uczniowie wybrana grupa nauczycieli w imieniu wszystkich uczących  chce Wam też coś powiedzieć za pomocą nagranego filmu. Czekamy na Was! Do zobaczenia w szkole!

https://www.facebook.com/598679227261983/videos/1146155462550508 

 
Rekrutacja klas VIII do płockich szkół ponadpodstawowych Drukuj
Rekrutacja klas VIII do płockich szkół ponadpodstawowych

Szanowni Rodzice i Uczniowie,

rekrutacja na rok szkolny 2021/22 do klas I szkół ponadpodstawowych
w Płocku
będzie wspierana przez system elektroniczny i rozpocznie się 17 maja 2021 r. o godz. 9.00.

Kandydaci - uczniowie klas VIII szkół podstawowych - będą posługiwać się indywidualnymi kontami naborowymi, dostępnymi poprzez:  http://ppo.zjoplock.pl lub  https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl

Od godz. 9:00 17 maja 2021 r., kandydaci niezależnie od szkoły podstawowej do której uczęszczają,  samodzielnie rejestrują się  przez wybór opcji "Wypełnij nowy wniosek". Na podstawie numeru PESEL i wpisanego na pierwszej stronie formularza hasła, system automatycznie założy konto kandydata. Numer PESEL i utworzone hasło służą do logowania.


W rekrutacji elektronicznej bierze udział 30 płockich szkół (aktualne oferty dostępne od 1 maja 2021 r. w zakładce „Oferty placówek”):

  • 10 techników
  •  8 branżowych szkół I stopnia
  • 11 liceów ogólnokształcących
  •   1  liceum plastyczne

W związku istniejącą sytuacją epidemiczną możliwe jest dostarczanie, do szkoły tzw. pierwszego wyboru, wypełnionych, wydrukowanych i podpisanych wniosków o przyjęcie, za pomocą:

  • poczty elektronicznej jako skan na skrzynkę e-mail szkoły lub
  • faksu.

Zgodnie z terminami ustalonymi przez Ministra Edukacji Narodowej, w Płocku - rekrutacja do szkół ponadpodstawowych dla młodzieży – techników, liceów ogólnokształcących oraz branżowych szkół  I stopnia - przebiega wg. następującego harmonogramu:1. Rejestracja kandydatów w elektronicznym systemie rekrutacyjnym

 

od godz. 09:00 17 maja 2021 r. – do godz. 15:00 21 czerwca 2021 r.


2. Wybieranie preferencji i składanie wniosków w szkołach pierwszego wyboru przez kandydatów

 

od godz. 09:00 17 maja 2021 r. – do godz. 15:00 21 czerwca 2021 r.

 
2.1 Wyjątek stanowią oddziały: dwujęzyczny / międzynarodowy oraz sportowe / szkoły mistrzostwa sportowego, do których kandydaci składają wnioski wyłącznie w terminie

 

od godz. 09:00 17 maja 2021 r. - do godz. 15.00 31 maja 2021 r.

 

 

Dla kandydatów do ww. oddziałów:

2.1a Przystąpienie do prób sprawności fizycznej dla kandydatów do oddziałów sportowych lub oddziałów szkoły mistrzostwa sportowego

 

1 -14 czerwca 2021 r., szczegółowe informacje w ofertach szkół


2.1b Przystąpienie do sprawdzianu kompetencji językowych dla kandydatów do oddziałów dwujęzycznych i międzynarodowych z językiem angielskim jako drugim językiem nauczania

 

1-14 czerwca 2021 r. , szczegółowe informacje w ofertach szkół

   Warunkiem ubiegania się o przyjęcie do oddziałów dwujęzycznych /międzynarodowych, sportowych/ szkoły mistrzostwa sportowego jest zdanie sprawdzianu kompetencji językowych lub zaliczenie prób sprawności fizycznej. W istniejącej sytuacji epidemicznej szkoły muszą odpowiednio przygotować się do ich przeprowadzenia. Dlatego Kandydaci do tych oddziałów (niezależnie od miejsca oddziału na liście preferencji kandydata) proszeni są o wcześniejszy kontakt ze szkołą, w celu zgłoszenia planowanego udziału w sprawdzianie.

 

3. Pobieranie, ze szkół prowadzących kształcenie w danym zawodzie, skierowań na wymagane badania lekarskie, w przypadku wyboru przez kandydata technikum lub branżowej szkoły I stopnia

 

17 maja 2021 r.  - 26 lipca 2021 r.


4. Uzupełnienia wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej – dostarczanie przez kandydata do szkoły pierwszego wyboru  kopii dokumentów (m.in. świadectwa ukończenia szkoły, zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty) poświadczonej za zgodność z oryginałem:

 

25 czerwca 2021 r. godz. 9.00 – 14 lipca 2021 r. do godz. 15:00


5. Wprowadzanie do systemu - przez kandydatów - danych o osiągnięciach (oceny, wyniki egzaminów, inne sukcesy)
 

25 czerwca 2021 r. godz.9.00 – 14 lipca 2021 r. do godz. 15.00


6. Ewentualna zmiana preferencji kandydatów

 

25 czerwca 2021 r.  godz. 9.00 – 14 lipca 2021 r. do godz. 15.00


7. Ogłoszenie przez szkoły list zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia
 

22 lipca 2021 r. godz. 14:00


8. Składanie przez kandydatów, w szkołach do których zostali zakwalifikowani, oryginałów dokumentów (także zaświadczeń lekarskich o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu)

  

23 -30 lipca 2021 r. do godz. 15:00


9. Ogłoszenie przez szkoły list przyjętych i nieprzyjętych

 

2 sierpnia 2021 r. godz. 14:00

 
Rekrutacja na rok szkolny 2021/22 do klasy pierwszej Drukuj
Rekrutacji na rok szkolny 2021/22 do klasy pierwszej

Szanowni  Rodzice i Uczniowie,

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z terminami zgłoszeń i rekrutacji na rok szkolny 2021/2022 do klasy pierwszej szkoły podstawowej. Aktualne informacje znajdują się  w zakładce po prawej stronie w dziale „Rekrutacja”( Informacja dotycząca zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej, Informacja dotycząca rekrutacji do klas I szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły. Zapraszamy do zapisów.

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 9