Lekcja patriotyzmu - klasy 6a i 7b na wycieczce w Warszawie. Drukuj
Lekcja patriotyzmu - klasy 6a i 7b na wycieczce w Warszawie.

15 marca klasy 6a i 7b wraz z opiekunami wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie miejsc związanych z historią Polski w czasie II wojny światowej oraz bohaterskimi postawami Polaków, którzy walczyli i ginęli za wolną ojczyznę.

         W Muzeum Powstania Warszawskiego dowiedzieliśmy się, jak przebiegała kampania wrześniowa i obrona naszego kraju przed hitlerowskim i sowieckim najeźdźcą oraz dzień powszedni w okupowanej stolicy. Poznaliśmy historię rodzącego się ruchu oporu, struktury i działalność polskiego państwa podziemnego. Wysłuchaliśmy informacji na temat wybuchu i przebiegu powstania warszawskiego, a zgromadzone pamiątki i pokazy multimedialne przeniosły nas w atmosferę tamtego okresu. Wizyta w kolejnym miejscu - Muzeum Więzienia "Pawiak" przybliżyła nam, w jakich warunkach i w jaki sposób traktowane były osoby, które nie godziły się na życie pod okupacją niemiecką. Więzienne cele, zdjęcia, wysłuchane autentyczne grypsy więzienne wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Spacer alejkami Cmentarza Wojskowego na Powązkach uświadomił nam, jak wielu Polaków w różnych okresach historycznych poświęciło swoje życie, walcząc o niepodległą ojczyznę.

         Wycieczka była dla nas nieocenioną lekcją historii, patriotyzmu i szacunku dla tych wszystkich, którzy zginęli, abyśmy my teraz mogli żyć w wolnym kraju.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nigdy się nie poddawaj! Drukuj
Nigdy się nie poddawaj!

             15 marca na zaproszenie uczniów klasy integracyjnej VIII a i nauczycieli Edyty Paradowskiej i Arkadiusza Ławnickiego, po raz kolejny gościliśmy w naszej klasie niewidomą p. Patrycję Malinowską. Zaprzyjaźniona z naszą szkołą- p. Patrycja poprowadziła warsztaty motywujące do pozytywnego myślenia i walki o swoją przyszłość. Opowiedziała nam o trudnościach, z jakimi zmagała się już jako 5- latka, gdy zamieszkała pięć dni w tygodniu w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych im. Róży Czackiej w Laskach. Bez rodziców musiała nauczyć się jak żyć w otaczającym świecie, by potem móc znaleźć się w naszej szkole jako już studentka studiów podyplomowych m.in. z zakresu Tyflopedagogiki. Pani Patrycja motywowała nas do nauki, mówiła nam, że nigdy nie należy się poddawać, że trzeba walczyć o siebie i o swoje marzenia, że trzeba uczyć się przez całe życie.
         Mogliśmy zobaczyć jak trudno posługiwać się maszyną do pisania alfabetem Braille’a, poznawać matematykę za pomocą kubarytmów, świat- dotykając z zasłoniętymi oczami wypukłych grafik, kolory za pomocą testeru dla osób niewidomych. Pani Patrycja mówiła, że nie zawsze było łatwo, ale zawsze spotykała na swojej drodze ludzi, którzy ją motywowali do przezwyciężania swoich trudności i ograniczeń. Teraz ona zachęca nas do dalszej nauki, własnego rozwoju. Życie nie jest proste i nie zawsze dostajemy od razu to o czy marzymy lub na czym nam zależy. Ale nigdy, nigdy nie należy się poddawać, to jej motto życiowe.
Pani Patrycjo, czekamy na nasze kolejne spotkanie.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Turniej „Rzucanki Siatkarskiej” Drukuj
TURNIEJ „RZUCANKI SIATKARSKIEJ”

W dniu13 marca odbył się turniej rzucanki siatkarskiej dla dziewcząt z rocznika 2009 zorganizowany w ramach obchodów stulecia Szkoły Podstawowej nr 3 w Płocku. Wystartowało w nim 16 ekip. W pierwszej części zawodów dziewczęta rywalizowały w grupach eliminacyjnych systemem każdy z każdym. Po rozegraniu tej części nastąpiła rywalizacja o miejsca. W całych zawodach zwyciężyła nasza ekipa SP 23I, która w finale pokonała SP 22II 15:12. Nasze zwyciężczynie to  Ania Kapela i Natalia Żebrowska. Szkołę reprezentowały cztery drużyny . Czwartą lokatę uzyskały dziewczynki z SP23 IV skład reprezentowany przez Igę Fabiszewską i Maję Fabiszewską ,które w meczu o brąz uległy koleżankom z SP18. Na szóstym miejscu uplasowały się Maja Krysiak i Zuzia Żółtańska , zaś dziesiąte miejsce zajęły Lila Kłobukowska I Hania Poleszak.Wszystkie dziewczynki to uczennice klasy sportowej 4r. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.Opiekunem zawodniczek jest Marzena Wakuła- nauczyciel wf.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Konkurs Biblijny Drukuj
Konkurs Biblijny

 

 

 

 

Jak każdego roku Wydział katechetyczny Diecezji Płockiej organizuje Konkurs Biblijny. Uczestnicy tegorocznego Konkursu muszą wykazać się znajomością treści ewangelii wg. św Łukasza. W szkolnych eliminacjach najwięcej punktów zdobył Sebastian Furmański, uczeń klasy VI D, który 7 marca wziął udział w eliminacjach w dekanacie. Rozpiętość wieku w tym roku jest duża - uczniowie klas V - VIII i III gimnazjum, zakres materiału duży a mimo to Sebastian zdobył drugie miejsce i zakwalifikował się do ostatniego etapu diecezjalnego, który odbędzie się w maju. Gratulujemy tego osiągnięcia i życzymy dalszego pogłębiania wiedzy by dobrze przygotować się do ostatniego etapu konkursu.

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Otwarty 2019 r. Drukuj
Dzień Otwarty 2019 r.

09 marca 2019 społeczność naszej szkoły zaprosiła wszystkie sześciolatki wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, którego tematyką był Stumilowy las, fikcyjne miejsce w którym mieszka Kubuś Puchatek ze swoimi przyjaciółmi". Odwiedziło nas wielu gości.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły p. Liliana Tomaszewska. Podczas swojego wystąpienia podkreśliła niewątpliwe walory naszej szkoły. Wiele miłych słów na temat naszej placówki popłynęło z ust przewodniczącej Rady Rodziców p. Joanny Madanowskiej. Swoimi umiejętnościami tanecznymi popisywali się uczniowie klasy IVf oraz dzieci z klas pierwszych , drugich i trzecich. Na muzyczne  występy zaprosiła wraz z chórem p. Małgorzata Podwójci, a uczniowie klas IV pod kierunkiem pana wice dyrektora Romana Kusego zaprezentowały grę na flecie

Po części oficjalnej dzieci wzięły udział w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli, a przy okazji zwiedzały szkołę.

 Nauczyciele edukacji wczesnoszkolne i języka angielskiego przygotowali zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej.

 Nauczycielki przyrody i  informatyki  zaprosiły naszych małych Gości na zajęcia pt. „W Kubusiowym ogrodzie”, które polegały na wspólnym sadzeniu roślin do małych doniczek z logo naszej szkoły. Posadzone roślinki dzieci zabrały ze sobą do domu obiecując jednocześnie, że będą je pielęgnować.

Na głównym holu zuchy zapraszały wszystkich do wspólnych pląsów.

Zostały  również przeprowadzone  zajęcia ”Joga dla dzieci” i „Eksperymenty chemiczne”.

W świetlicy szkolnej odbyły się   gry i zabawy o tematyce wiosennej pt.” Wiosenne przebiśniegi”

W szkolnej bibliotece można było wysłuchać fragmentów opowiadań Kubusia Puchatka.  Ogromne zainteresowanie dzieci wzbudziła też  wystawa wydawnictw nietypowych – książek z materiału, miniatur, książek w książce itp.

 Na koniec wszyscy ponownie spotkali się na sali gimnastycznej, gdzie czekali nauczyciele wychowania fizycznego zapraszając przybyłych do wspólnej zabawy. Dzieci pokonywały tory przeszkód  na wesoło.

Podczas dnia otwartego rodzice przyszłorocznych uczniów mogli porozmawiania ze specjalistami w zakresie integracji, pomocy psychologiczno - pedagogicznej, logopedii a także profilaktyki wad postawy.

Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas i czekamy na Was we wrześniu.

Fotorelacje przygotowała p. Janina Łukasiak

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wystawa projektów z okazji 100 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a USA. Drukuj

Wystawa projektów z okazji 100 rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a USA.

Stany Zjednoczone to wielki i piękny kraj z niezwykle ciekawą historią. To właśnie ważne wydarzenie z historii ( 30.01.1919 ) stało się okazją do lepszego poznania kraju, który od 100 lat jest ważnym partnerem Polski w wielu dziedzinach życia.

Na zajęciach kulturowych pod kierunkiem p. Agaty Rychlik uczniowie klas: 5d, 5e oraz 6ad zdobywając wiedzę o USA przygotowali prezentacje o wybranych symbolach kraju, 50 stanach i przepięknych miejscach, które zachwyciły ich w trakcie poszukiwania materiałów. Przedstawili je kolegom i koleżankom w formie literacko – plastycznej. Powstała z nich wystawa (prezentowana na korytarzu szkolnym), którą chętnie oglądali uczniowie z różnych klas i ich rodzice przy okazji wizyt w szkole.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Lekcje języka angielskiego z piłkarzami ręcznymi Wisły Płock Marko Tarabochia i Lovro Mihić Drukuj
Lekcje języka angielskiego z piłkarzami ręcznymi Wisły Płock Marko Tarabochia i Lovro Mihić

We wtorek, 5 marca odbyły się kolejne lekcje z piłkarzami ręcznymi Wisły Płock. Tym razem w klasach 5d i 5e gościli Marko Tarabochia (z Bośni i Hercegowiny) oraz Lovro Mihić ( z Chorwacji).

Celem cyklicznych spotkań jest poznawanie ciekawych ludzi i możliwość rozmowy w języku angielskim o ich osiągnięciach i krajach, z których pochodzą, ale również o tym co  lubią i jak odbierają Polskę i Polaków.

Na te lekcje uczniowie obu klas przygotowali projekty o sportowcach i ich krajach oraz pytania do gości. Uczniowie pytali, a sportowcy chętnie mówili o swoich karierach sportowych, krajach rodzinnych, czasie wolnym od pracy i o doświadczeniach w Polsce. Wspomnieli też tradycje świąt wielkanocnych, w tym swoje ulubione potrawy. Szczególnie ciekawą częścią spotkania okazała się ta, w której Lovro i Marko opowiadali o swoich ulubionych miejscach do spędzania wakacji w Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie. Dla obu jednym z ulubionych miejsc jest ich rodzinny Zagrzeb.

Na zakończenie lekcji Marko i Lovro wypełnili przygotowany przez uczniów kwestionariusz (napisali po angielsku i chorwacku), rozdawali autografy i zrobili kilka pamiątkowych zdjęć.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Stany Zjednoczone – prezentacja kraju w wykonaniu uczniów klasy 6d Drukuj
Stany Zjednoczone – prezentacja kraju w wykonaniu uczniów klasy 6d

Uczniowie klasy 6d przygotowali, wspólnie z p. Agatą Rychlik, i przeprowadzili 2 lekcje o USA (stany, symbole, najciekawsze i najpiękniejsze miejsca w kraju) w klasie 2b i grupach Miejskiego Przedszkola Nr.6.

Koledzy i koleżanki z klasy 2b z p. Małgorzatą Gomułką, którzy odwiedzili nas 28.02, przyjęli prezentację z dużym zaciekawieniem oraz wykazali się wiedzą o kraju: odpowiadali na zadawane pytania, pokazywali różne miejsca na mapie oraz obejrzeli wystawę prac.

Przedszkolaki chętnie przyjęły zaproszenie nie tylko na wystawę projektów i prezentację (4.03 ), ale również do poznania sali lekcyjnej. Z przejęciem zajęły miejsca w ławkach i stwierdziły, że w klasie jest super, i że będą się tu uczyły w nowym roku szkolnym.

Takie spotkania są okazją do integracji wewnątrzszkolnej, do poznania uczniów w różnym wieku i podejmowania wspólnych działań.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Turniej Szachowy Drukuj
Turniej Szachowy

Dnia 02 marca 2019 r.   w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku w ramach rozgrywek Młodzieżowej Ligi Szkolnej odbył się drużynowy Turniej Szachowy. Organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock Sp. z.o pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego w, którym wystartowała drużyna naszych uczniów; Alicja Kowalska uczennica klasy II b, Maciej Kowalski V e, Igor Tomaszewicz Vd, Igor Wołos VI b.

Uczniowie stoczyli 7 rund szachowych po 10 rund w systemie szwajcarskim i tym samym zajęli II miejsce w klasyfikacji szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. W klasyfikacji Indywidualnej najlepszymi szachistami okazał się Maciej Kowalski z Ve zajmując V   miejsce - na 31 zawodników, oraz Igor Wołos z VI d. Tym samym Nasza szkoła zdobyła 12 punktów. Duże brawa dla młodych i zdolnych zawodników.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pan Policjant w VIII a Drukuj
Pan Policjant w VIII a

28 lutego  na zaproszenie uczniów klasy integracyjnej VIII a i  nauczycieli Edyty Paradowskiej i Arkadiusza Ławnickiego gościliśmy w naszej szkole pana Andrzeja Wawszczak- aspiranta sztabowego pełniącego funkcję koordynatora Wydziału Prewencji Komendy Stołecznej.
         Uczniowie najbardziej zainteresowani byli zawodem policjanta i cechami charakteru, osobowości, jakie musi posiadać osoba ubiegająca się o ten zawód. Dowiedzieliśmy się, że do policji nie dostaną się m.in. osoby, które słabo radzą sobie ze stresem. Wiele osób (prawie 70%) starających się o przyjęcie do służby odpada już w początkowych testach psychologicznych.  Do podstawowych zadań policji należy ochrona porządku publicznego, wykrywanie i walka z przestępczością, ściganie osób poszukiwanych oraz poszukiwanie osób zaginionych. W zakresie zadań znajduje się również ochrona osób i mienia, działalność antykryzysowa w przypadku katastrof i klęsk żywiołowych, działalność antyterrorystyczna oraz wszelkie działania prewencyjne. Usłyszeliśmy, że mamy wówczas do wyboru pracę w jednostkach kryminalnych, prewencyjnych bądź logistycznych, zaś w zależności od zainteresowań i umiejętności zatrudnienie można znaleźć w oddziałach lądowych, wodnych, lotniczych. Kandydat na policjanta, jak już pisaliśmy powinien dobrze radzić sobie ze stresem, cechować go musi: odwaga, wysoka sumienność, życzliwość, kultura osobista, wysoka logika myślenia i kojarzenia faktów, dobra pamięć fotograficzna, spostrzegawczość, bystry umysł i inteligencja. Zawsze musi stać na straży prawa. To nie jest praca dla każdego, mówił pan aspirat Wawszczak, czasami trudno o niej zapomnieć w domu- „trzeba mieć silny charakter i dużo zdrowego rozsądku”.
         Pan aspirant Wawszczak tak ciekawie opowiadał o zawodzie policjanta, że kilku uczniów planuje swoją karierę zawodową związaną z tym lub podobnym zawodem, np. w wojsku.
         Bardzo dziękujemy panu aspirantowi Andrzejowi Wawszczak za pomoc w planowaniu kariery zawodowej i poświęcony nam czas.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 14