„Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia – losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887- 1922” Mamy laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego! Drukuj

 

   9 czerwca 2018 r w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się uroczysta gala podsumowująca Ogólnopolski Konkurs Historyczny  „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego w latach 1887 – 1922” im. mjr  Marka Gajewskiego. W uroczystościach podsumowania konkursu wzięły udział  Julia Wiankowska i Julia Wojtycka wraz z nauczycielką historii p. Renatą Cichocką oraz p. wicedyrektor Aldoną Fijałkowską.

   Reprezentantki naszej szkoły zostały laureatkami w kategorii – projekt edukacyjny, kategoria gra planszowa - Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia – losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887- 1922 zorganizowanego przez  Kuratorium Oświaty w Warszawie wraz z Wojskowym Centrum Edukacji Obywatelskiej i Mazowieckim Samorządowym Centrum Kształcenia Nauczycieli. Patronami wydarzenia są: Porozumienie Organizacji Kombatanckich Płocka i Stowarzyszenie - Klub Kawalerów Orderu Wojennego Virtuti Militari.

   Nagroda, którą uzyskały Julia Wiankowska i Julia Wojtycka jest ogromnym sukcesem. Uczennice i ich nauczycielka p. Renata Cichocka otrzymały również osobiste gratulacje od Wiceministra Edukacji Narodowej p. Macieja Kopcia, Mazowieckiego Kuratora Oświaty p. Aurelii Michałowskiej, Dyrektora Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli p. Jarosława Zaronia oraz zaprzyjaźnionych ze szkołą Kombatantów i Sybiraków. Przyłączamy się do gratulacji.

czytaj dalej
 
Podsumowanie kokursów z języka angielskiego Drukuj

 

   7 czerwca uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody w olimpiadach i konkursach z języka angielskiego.

    

   W marcu odbyły się dwie ogólnopolskie olimpiady- sesje wiosenne  z języka angielskiego: Olimpusek dla kl. I- III oraz Olimpus, skierowany do uczniów kl. IV- VII.

   Nie udało się zdobyć miejsca laureata przez najmłodszych uczniów, lecz sam udział w olimpiadzie można określić jako ogromny sukces, ze względu na wysoki poziom trudności testu konkursowego ‘Olimpuska’.

   Olimpiada ‘Olimpus’, spośród 23 osób startujących, wyłoniła 4 laureatów:

V miejsce uzyskała Gabriela Popławska, kl. Vc

VII miejsce otrzymała Julia Wojtycka, kl. VIs

XII miejsce zdobyli: Nadia Dymek, kl. IVb oraz Igor Wołos, kl. Vb

   W maju odbyły się dwa konkursy szkolne z języka angielskiego: II edycja ‘Masters of English’ dla uczniów klas III, zorganizowana przez P. Joannę Jakubowską oraz konkurs czytelnictwa ‘SmartOwl’, dla klas III-IV, zorganizowany przez P. Justynę Grzyb oraz P. Renatę Idzik.

czytaj dalej
 
XVI Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny wygrała nasza szkoła! Drukuj

 

   7 czerwca odbył się XVI Powiatowy Międzyszkolny Konkurs Ekologiczny, zorganizowany przez naszą szkołę, w tym roku pod hasłem „Pośród krajobrazów naszej planety”. W konkursie uczestniczyły trzyosobowe drużyny szóstoklasistów ze szkół podstawowych w Płocku: nr 1, nr 5, nr 6, nr 18, nr 21, nr 22, nr 23 oraz ze Szkoły Podstawowej w Bulkowie i Szkoły Podstawowej w Święcieńcu. Uczniowie zmagali się w kilku konkurencjach: prezentowali plakat zgodny z hasłem konkursu, rozwiązywali test sprawdzający wiedzę na temat stref krajobrazowych świata oraz brali udział w zawodach sportowych przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego: p. Marzenę Wakuła, p. Justynę Woźniak, p. Tomasza Żórawskiego. Konkurs uświetniły występy wokalno - instrumentalne naszych uczniów przygotowanych przez p. Małgorzatę Podwójci. Dekorację wykonały: p. Ilona Borczuk, p. Agnieszka Elwertowska, p. Aneta Olszewska.

   Na podium znalazły się trzy płockie podstawówki: I miejsce SP nr 23, II miejsce SP nr 6, III miejsce SP nr 21. W skład naszej drużyny weszły dziewczęta z klasy VIs: Natalia Krajewska, Julia Wiankowska i Julia Wojtycka (opiekun p. Monika Woźniak). GRATULACJE!

   Nauczycielki przyrody dziękują dyrekcji naszej szkoły, uczennicom z klas VIs i VIIb, wszystkim nauczycielom oraz innym pracownikom szkoły, którzy pomagali w zorganizowaniu konkursu.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Królewna ŚNIEŻKA w SP 23 Drukuj

 

6 czerwca odbyło się przedstawienie teatralne „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu „Teatru 23” przy Szkole Podstawowej Nr 23 w Płocku. Był to jak, co roku prezent dla dzieci od nauczycieli, z okazji Dnia Dziecka. Wszystkich drogich gości przywitała Dyrektor SP 23 Pani Liliana Tomaszewska, a na widownię naszej sali teatralnej zapraszał kolorowy Samorząd Uczniowski.

Cudowni aktorzy, czyli nauczyciele z pasją zabrali uczniów swej szkoły i zaproszonych gości z zaprzyjaźnionych przedszkoli i szkół płockich do świata baśni i fantazji, w pięknej scenografii stworzonej przez Panie: Ilonę Borczuk, Anetę Olszewską, Agnieszkę Elwertowską i Katarzynę Kapelę.

Trudno w odkrywczy sposób opowiedzieć baśń braci Grimm, którą bardzo dobrze zna każde dziecko. Wspaniałym aktorom „Teatru 23” pod kierunkiem p. Bożeny Kowalskiej udało się to w fenomenalny sposób. Opowieść ta w każdej epoce na nowo wzrusza, niosąc przesłanie o sile przyjaźni, miłości i poczuciu własnej wartości.

Największą radością i podziękowaniem dla osób zaangażowanych w przedstawienie była szczera, spontaniczna i pełna uśmiechów reakcja wdzięcznej dziecięcej widowni.

Swoją obecnością na spektaklu teatralnym zaszczyciły nas również Media: TVP3 i Tygodnik Płocki.

Dziękujemy serdecznie wszystkim przybyłym Gościom i Mediom za oklaski oraz ciepłe słowa, które utwierdziły „Teatr 23”, że warto być nie tylko nauczycielem, ale też aktorem, by uczyć, bawić i wychowywać dzieci do sztuki, dla sztuki i przez sztukę.

czytaj dalej
 
Konkurs "Przyroda - Twój Przyjaciel" rozstrzygnięty! Mamy laureatów! Drukuj

 

  W dniu 6 czerwca w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Płocku odbyła się uroczystość podsumowująca konkurs "Przyroda - Twój Przyjaciel". Była to XLI edycja pt.: "Mieszkańcy Ekosystemów Wodnych", w której zostały wyróżnione i nagrodzone prace naszych uczniów.

   Zadaniem uczestników było wykonanie projektu przedstawiającego jeden gatunek fauny lub flory ekosystemu wodnego. Uczestniczący w konkursie uczniowie pogłębili wiedzę o różnorodności gatunków roślin i zwierząt wodnych, poznali środowisko wodne i jego rolę w przyrodzie oraz znaczenie dla środowiska naturalnego człowieka. Poznali prawa i obowiązki osób uprawiających amatorski połów ryb, zasady wędkowania, dozwolone metody połowu oraz przepisy dotyczące ochrony ryb i środowiska wodnego.

   Nagrody otrzymali: Oliwia Sitkowska kl.VB - I miejsce, Leon Kowalski kl.VB - II miejsce (opiekun p. Monika Woźniak), Michalina Szczepańska kl.IVS - III miejsce (opiekun p. Joanna Kowalczyk), Vanessa Chojnowska kl. VC - III miejsce, Bartłomiej Bilicki kl. VC - III miejsce (opiekun p. Agnieszka Kochanowska - Matuszewska). Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
FUNINO Drukuj

 

   W dniu 06.06.2018 roku odbyła się ostatnia kolejka rozgrywek ligowych dla klas II –III w „FUNINO”. Raz w miesiącu poczynając od września 2017 roku chłopcy pod wodzą trenera Arkadiusza Ławnickiego uczestniczyli w tym projekcie organizowanym przez Płocką Akademię Piłki Nożnej. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Płocką Akademią Piłki Nożnej mieliśmy możliwość jako jedyna szkoła spoza PAPN brać udział w tych rozgrywkach.

   Nasi chłopcy prezentowali się wspaniale przez cały rok, co zaprocentowało dwiema nagrodami indywidualnymi dla najlepszego zawodnika rozgrywek dla Franciszka Szypulskiego 4S i Oliwiera Przybylińskiego 3C. Natomiast cała drużyna została nagrodzona pięknymi słowami p. Koordynatora iż "pozostałe szkoły powinny uczyć się grać w piłkę nożną od SP23 Płock”.

   Ideą FUNINO jest to iż nie ma tu miejsc a liczy się zabawa i nauka. Dlatego też wszyscy zostali nagrodzeni takimi samymi pucharami a oficjalnego zamknięcia rozgrywek dokonał Trener Koordynator Płockiej Akademii Piłki Nożnej p. Zbigniew Mierzyński, Dyrektor SP12, Dyrektor SMS70 - gospodarz rozgrywek w okresie zimowym na obiektach 70tki  i p. Robert Czwartek - Dyrektor Ratuszowego Wydziału Sportu i Turystyki.

czytaj dalej
 
„100 lat na 100 lat” Drukuj

 

   4 czerwca na Starym Rynku świętowaliśmy stulecie odzyskania niepodległości pod hasłem „100 lat na 100 lat”. Przed płockim ratuszem usłyszeliśmy utwory inspirowane koncertem mickiewiczowskiego Jankiela w wykonaniu cymbalisty Szymona Tadli. Znani płocczanie, m.in. Prezydent Miasta, przeczytali fragmenty „Pana Tadeusza”.

   Najważniejszym punktem programu były występy płockich chórów szkolnych. Naszą szkołę oczywiście reprezentował chór "Viva la musica" pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci, który zaśpiewał na dwa głosy pieśń "O mój rozmarynie".

   Na zakończenie imprezy było premierowe wykonanie przez wszystkie chóry piosenki „100 lat na 100 lat” napisanej specjalnie na tę okazję. Autorem słów piosenki jest Jarosław Wanecki, płocki lekarz pediatra, należący do Unii Polskich Pisarzy Lekarzy. Muzykę do utworu skomponowała Lidia Trojanowska, dyrygent i animator kultury. Organizatorem całego przedsięwzięcia była Książnica Płocka i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Płock w ramach projektu „Po 100kroć Polska”, dofinansowanego ze środków Miasta Płock.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Kampania "Rowerowy Maj" zakończona. Drukuj

 

   30 miast, ponad 128 tys. aktywnych uczestników, blisko 3,1 mln dojazdów oraz 539 szkół i przedszkoli. Tak pokrótce w liczbach przedstawia się Rowerowy Maj 2018. Od dziś znamy też zwycięskie szkoły z Płocka oraz najbardziej aktywne klasy. My jako szkoła zajęliśmy IV miejsce, a najbardziej aktywna klasa to klasa Vs, która wśród klas I - VII zajęła I miejsce. Wobec czego najlepsza klasa Vs wraz z koordynatorem akcji panią Barbarą Gasińską i z panią wicedyrektor Zofią Jakubowską pojechała przed Ratusz na event podsumowujący akcję "Rowerowy Maj". Pan Prezydent Andrzej Nowakowski poza podsumowaniem tegorocznej kampanii i wręczeniem nagród dla najbardziej rowerowych szkół, dyrektorów oraz koordynatorów Rowerowego Maja, zapewnił wraz z organizatorami dla dzieci liczne atrakcje takie jak: dmuchana zjeżdżalnia, popcorn, wata cukrowa, konkursy z nagrodami. Puchar dla najlepiej przygotowanej szkoły przyznała również Komenda Miejska Policji.

   Kampania Rowerowy maj zakończona. Było cudownie, codziennie rano wielu z Was do szkoły przyjeżdżało rowerem, na rolkach, deskorolkach. Serdecznie dziękujemy dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie akcji. A przede wszystkim dziękujemy dzieciom za aktywne przejazdy.

Koordynatorki programu, panie Barbara Gasińska i Ilona Borczuk.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Certyfikat dla IB Drukuj

 

   Uczniowie klasy Ib z wychowawczynią p. Małgorzatą Gomułką w maju odpowiedzieli na apel Cartoon Network i wzięli udział w programie „Bądź kumplem nie dokuczaj”. W ciągu tygodnia realizowali zajęcia według zamieszczonych na stronie Cartoon Network scenariuszy, oglądali filmiki, omawiali Kodeks Kumpla. Poznali poprzez Internet ambasadorów akcji, którymi są znani dzieciom sportowcy. Po zgłoszeniu się do Cartoon Network klasa Ib otrzymała certyfikat.

   Z dumą możemy powiedzieć o nich "Są Kumplami. Nie dokuczają".

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Turniej piłki nożnej klas czwartych o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. Drukuj

 

   W dniu 30.05.2018 roku na obiektach sportowych SP12 w Płocku odbył się Turniej piłki nożnej klas czwartych o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. W turnieju wzięły udział szkoły uczestniczące w programie szkolenia dzieci w Płockiej Akademii Piłki Nożnej tj.: SP12,  SP12 II, SP17, SP5, SP15 i nasza szkoła jako szkoła zaprzyjaźniona z Płocką Akademią Piłki Nożnej. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. My trafiliśmy do grupy z SP17 z którą wygraliśmy na początek 7-0 i SP12 II gdzie wygraliśmy 9-0. Te dwa pewne zwycięstwa pozwoliły nam cieszyć się z awansu do wielkiego finału, w którym przyszło nam się mierzyć z drużyną gospodarzy SP12. Przewidywania licznie zgromadzonych rodziców o trudnym meczu dla SP23 okazały się nietrafne, gdyż pewnie wygrywamy finał 6 - 0!

   Oficjalnej dekoracji zespołów dokonał koordynator Akademii p.Zbigniew Mierzyński.

   SP23 Płock w składzie: Adrian Ziemkiewicz, Wiktor Pankowski, Mateusz Lewandowski, Oliwier Przybyliński, Dawid Szczepański, Franciszek Szypulski, Dominik Jąderko i Gabriel Dziełakowski.

   Trenerem zespołu był p. Arkadiusz Ławnicki. Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 19