Happy International Children's Day Drukuj
 

   Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka uczniowie klas Ib, IVb, IVc, IVe i IVf pod kierunkiem p. Agaty Rychlik wykonali wspólne projekty pt. "A poster of friendship" (Plakat przyjaźni).

Na dużej karcie każdy uczeń odrysował swoją dłoń, indywidualny, wyróżniający symbol. Ozdobił według własnego uznania, następnie dorysował na projekcie to, co najbardziej lubi.

Z myślą o dzieciach na całym świecie uczniowie rysowali flagi krajów, które szczególnie lubią.

   Zabawa wszystkim bardzo się podobała – szczególnie rysowanie i kolorowanie przy użyciu kredy, uczniowie nigdy wcześniej nie kolorowali swoich prac kredą.

   Wszyscy uznali, że wykonane projekty to świetny prezent z okazji Dnia Dziecka.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
"Kopciuszek" prezentem na Dzień Dziecka dla naszych Uczniów. Drukuj
 

   My, dorośli, nie mamy już takiej wyobraźni jak dzieci, ale w dniu ich pięknego święta – w Dniu Dziecka, nauczyciele świetlicy podjęli wyzwanie i zaprosili innych nauczycieli naszej szkoły oraz uczniów do wystawienia baśni „Kopciuszek” braci Grimm w reżyserii p. Bożeny Kowalskiej.

   W baśniowej, przesyconej tajemniczością, czarami i magią scenografii stworzonej przez panie: Anetę Olszewską, Katarzynę Kapelę, Ilonę Borczuk i Agnieszkę Elwertowską, aktorzy wprowadzili widzów w świat fantazji oraz ukazali, że dobro zawsze zwycięża.

   Zjawiskowa gra została nagrodzona gromkimi brawami i ciepłymi słowami uznania, które jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wywołały łzy szczęścia w wielu oczach. Dziękujemy!!!

czytaj dalej
 
Dzień Dziecka na Stadionie Miejskim i ... wzruszająca uroczystość. Drukuj

 

 

   1 czerwca 2017 roku uczniowie klasy 4S pod opieką panów: Arkadiusza Ławnickiego i Michała Królikowskiego udali się na Stadion Miejski w Płocku aby radośnie i na sportowo spędzić Dnia Dziecka. Tam też oprócz wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów, dzieciaki wzięły udział w bardzo szczególnym momencie odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej patronowi stadionu p. Bernardowi Szymańskiemu.

   Kto to był: Bernard Szymański zmarł w roku 2013. Od 2014 Stadion Miejski w Płocku nosi jego imię. Uczniowie, którzy nie mieli możliwości poznania tego wyjątkowego nauczyciela często pytali, kim był. Dlatego na budynku, gdzie widnieje imię patrona, została zainstalowana tablica upamiętniająca Bernarda Szymańskiego.

   W czwartek została ona odsłonięta. Dokonali tego żona Bernarda Szymańskiego - Jadwiga, jego wychowanek Bartłomiej Sielewski oraz nauczyciel wychowania fizycznego z „Siedemdziesiątki”, radny Leszek Brzeski.

   Można było przyjść do niego ze swoimi problemami. Zawsze starał się pomóc – opowiadał p. Dariusz Tyburski, obecny dyrektor „Siedemdziesiątki”, – Zawsze miał na swoim biurku w gabinecie słodycze. I te pamiętne śliwki w czekoladzie, którymi wszystkich częstował... Był wspaniałym człowiekiem. I takim zostanie w naszej pamięci.

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Dziecka dla Dzieci z Hospicjum. Drukuj

 

   Z okazji Dnia Dziecka nasi wspaniali uczniowie wraz z kochanymi rodzicami przygotowali ogromną zbiórkę prezentów dla dzieci będących podopiecznymi Hospicjum Płockiego pod wezw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Płocku. Zbieraliśmy cały tydzień środki pielęgnacyjne, np. kremy, balsamy, oliwki, szampony, chusteczki nawilżające, pampersy, ale także kocyki dziecięce, poduszeczki. Oczywiście nie zabrakło zabawek i słodyczy. Na tę chwilę zaplecze pracowni pani Renaty Cichockiej zamieniło się w ogromny magazyn prezentów. Zaangażowanie uczniów i rodziców bardzo pozytywnie nas zaskoczyło. Cała klasa II b pod opieką p. Beaty Tokaj i z motywacji jednego z rodziców p. Moniki Zwolińskiej przygotowała poduszeczkę "Jasiek" dla każdego dziecka z Hospicjum. Prezenty te opatrzone były poświęconym w kościele aniołem z imieniem podopiecznego. Odbieraliśmy mnóstwo wiadomości z zapytaniami o zapotrzebowania dzieci. W zbiórkę zaangażowali się także pracownicy Urzędu Miasta Płocka, a także mieszkańcy Kutna. A o samej akcji można było przeczytać na łamach Tygodnika Płockiego oraz na portalu społecznościowym Facebook.
   Kierownik Wolontariatu Hospicjum Płockiego p. Elżbieta Michalczuk nie ukrywała zdumienia i radości, gdy dwoma samochodami przywieźliśmy zebrane prezenty.
   Ogromne podziękowania składamy naszym cudownym uczniom i ich niesamowitym rodzicom, a szczególnie mamie naszych płockich trojaczków - p. Monice Zwolińskiej.

   Koordynatorami akcji byli p. Renata Cichocka, p. Edyta Paradowska, p. Agnieszka Elwertowska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Lekcje z okazji Dnia Dziecka? Drukuj

 

   Nie, to nie był żart. Z okazji Dnia Dziecka trzy klasy uczestniczyły w niezwykłych lekcjach historii: klasa Ic pod opieką p. Katarzyny Nowysz, klasa Id pod opieką p. Urszuli Kosińskiej, klasa VIa pod opieką p. Edyty Paradowskiej i p. Arkadiusza Ławnickiego.
   W Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego im. Stefana Woydy w Pruszkowie poznaliśmy historię hutnictwa, towarzyszącego ludziom od tysięcy lat opowiedzianą w postaci nowoczesnej, interaktywnej wystawy. Odbyliśmy prawdziwą podróż w czasie odkrywając  codzienność mazowieckich hutników wytapiających żelazo, wojowników udających się na wojnę oraz najróżniejszych rzemieślników m. in bursztyniarzy, tkaczek, rogowników i garncarzy. Oglądaliśmy filmy z perspektywy 360 stopni. Uczestniczyliśmy w zajęciach prowadzonych przez mistrza kowalskiego dowiadując się, że dawniej kowal w kuźni był także dentystą. Poznaliśmy narzędzia kowalskie i aktywnie braliśmy udział w kształtowaniu rozżarzonego żelaza otrzymując pamiątkową podkowę. Kolejna wspaniała lekcja odbyła się w Fabryce Krówek w Milanówku. Wysłuchaliśmy historii powstawania najsłynnniejszych krówek ciągutek w najstarszej manufakturze w Polsce. Mieliśmy okazję obserwować pełen proces przygotowania tych cukierków. Zobaczyliśmy jak krówki ręcznie zawijane są w etykietki, a także sami mogliśmy spróbować tej trudnej sztuki. Najważniejszą chwilą podczas lekcji była oczywiście degustacja! Ostatnia lekcja historii odbyła się w Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Przewodnik opowiedział nam o pojazdach sławnych ludzi, o legendach motoryzacji PRL-u. Wspinaliśmy się na słynny czołg Rudy 102 z serialu "Czterej Pancerni i pies" oraz urządziliśmy przejażdżkę mini autami, np. Truckiem, Mercedesem, wyścigówką.
    To był cudowny Dzień Dziecka i z przyjemnością w tym niezwykłym dniu braliśmy udział w tylu niezapomnianych lekcjach historii.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Majowe spotkania z książką Drukuj

   Tegoroczne „Majowe spotkanie z książką” było okazją do włączenia się do akcji „Jak nie czytam jak czytam” oraz zmierzenia się z quizem przygotowanym przez p. Grzegorza Szczechowicza, a prowadzonym przez uczennice klasy IVB - Aleksandrę Korzeniewską i Agatę Tarkę. Pytania dotyczyły wybranych baśni H.Ch. Andersena, mitów J. Parandowskiego oraz „Legend warszawskich” A. Oppmana. Nad przebiegiem zmagań czuwały panie: Aldona Fijałkowska, Małgorzata Podwójci i Ewa Marciniak-Mańkowska. Drużyny z klas IV-VI wykazały się doskonałą znajomością literatury. Rywalizacja była wyrównana, czego dowodem było to, że laureaci zostali wyłonieni dopiero w „dogrywce”: I miejsce zajęła drużyna z klasy VB, II miejsce drużyna z klasy IVD i III miejsce zespół z klasy IVB.

   Nie była to jedyna oceniana kategoria podczas imprezy czytelniczej. Wieloosobowe jury w składzie: Bożena Kowalska, Małgorzata Podwójci, Włodzimierz Mazurkiewicz i Grzegorz Szczechowicz wybrało zwycięzców w kategoriach „Plakat - reklama książki” (I miejsce VIC i VIE, II miejsce VIA, III miejsce IVC) i „Wiersz” (I miejsce VIE, II miejsce VIC, III miejsce IVD).

   Zwycięzcy wszystkich trzech kategorii otrzymali dyplomy, książki oraz słodkie upominki.

   Organizatorzy - biblioteka szkolna we współpracy z nauczycielem języka polskiego p. Grzegorzem Szczechowiczem serdecznie dziękują jury i uczestnikom imprezy.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
VI Piknik Rodzinny w SOSW NR 2 w Płocku Drukuj

 

   31 maja 2017 roku na terenie Ośrodka Szkolno- Wychowawczego Nr 2 w Płocku odbył się wspaniały VI Piknik Rodzinny. Naszą szkołę reprezentowały dwie klasy, klasa 5c pod opieką pań: Renaty Cichockiej, Iwony Lewińskiej i Diany Głoskowskiej oraz klasa integracyjna 6a pod opieką p. Edyty Paradowskiej i p. Arkadiusza Ławnickiego. W imprezie uczestniczyli również p. Elżbieta Pędraszewska-Iskrzak oraz p. Włodzimierz Mazurkiewicz.

   Radosna zabawa przegoniła nawet chmury, które groziły deszczem. Śpiewaliśmy i tańczyliśmy uczestnicząc w wielu zabawach integracyjnych na świeżym powietrzu. Największe wrażenie zrobił na nas pokaz pracy psów obronnych rasy owczarek niemiecki Straży Miejskiej oraz pokaz sprzętu Straży Pożarnej. Zabawiał nas clown Pajko, malowano nam twarze i ręce. Nie zbrakło pyszności z grilla, a nawet słodkiego tortu! To był niezapomniany dzień integracji na terenie naszego miasta.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
V ORLEN Szkolna Liga MDK 2016/2017 Drukuj

 

   ORLEN Szkolna Liga MDK to profesjonalne rozgrywki dla reprezentacji szkół z Płocka i powiatu płockiego, stworzone i prowadzone przez pasjonatów piłki nożnej, dla rozwoju dzieci, młodzieży, a co za tym idzie piłkarstwa w naszym regionie. To możliwość rywalizacji, podnoszenia swych umiejętności sportowych, szkolenia młodych adeptów piłki nożnej, propagowanie idei fair-play i aktywnego spędzania czasu. To wychowanie poprzez sport i spełnianie dziecięcych marzeń poprzez osiąganie założonych celów, odnoszenie sukcesów sportowych. To również kształtowanie dziecięcych charakterów poprzez trud, sportową walkę i konieczność systematycznych treningów. W końcu to wspaniałe bramki, parady i interwencje bramkarskie, to smak zwycięstwa i łzy porażki, radość wygranych i chęć rewanżu dla tych, którym się nie powiodło.

   To także promocja PKN Orlen S.A. - sponsora tytularnego i MDK Płock, z których to środków organizowany jest dany projekt.

   W V ORLEN Szkolnej Lidze MDK udział wzięło 12 drużyn: SP23, SP11, SP12, SP22, SP3, SP18, SP5, SP1, SP Nowe Grabie, SP15, SP17, SP3 II.

czytaj dalej
 
Kolorowa Spartakiada Drukuj

 

   Dzień Dziecka to dla dzieci najpiękniejszy dzień w roku. Z okazji tego wyjątkowego święta uczniowie klasy III a wraz z opiekunami Joanną Matuszak i Jolantą Czyżewską zostali zaproszeni do PWSZ w Płocku na imprezę "Kolorowa Spartakiada".

   Na początku dzieci obejrzały bajkę pt. "Alicja w krainie czarów" przygotowaną przez studentów. Następnie uczestniczyły w różnego rodzaju zabawach i grach sportowych. Obserwowały pokaz sprzętu strażackiego i umiejętności strażaków. Z radością budowały z klocków Lego, wykonywały ozdobną biżuterię i tańczyły Zumbę. Imprezę uwieńczyła wspólna dyskoteka i słodki poczęstunek.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pamiętamy o ofiarach II wojny światowej. Drukuj

 

   W odpowiedzi na zaproszenie Płockiego Środowiska Patriotycznego oraz ks. Tadeusz Łebkowskiego - proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbego, 28 maja uczniowie wraz ze sztandarem naszej szkoły uczestniczyli we Mszy św. w intencji ofiar II wojny światowej. 

   Podczas Mszy św., odprawionej w 76. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego Arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego, w kościele św. Dominika "na Górkach" w Płocku odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych i jenieckich. Fundatorem tablicy jest p. Krzysztof Nowakowski, przyjaciel naszej szkoły. Odsłonięcia dokonali mama p. Krzysztofa - p. Katarzyna Nowakowska - sanitariuszka Kasia z batalionu Golski, jeniec obozu Zeithain oraz senator Marek Martynowski.

   W uroczystości, obok zaprzyjaźnionych kombatantów, wzięły udział Panie Dyrektor - Liliana Tomaszewska i Zofia Jakubowska oraz p. Agnieszka Elwertowska i p. Arkadiusz Ławnicki - opiekunowie pocztu sztandarowego.

   Zachęcamy do lektury artykułu na Portalu Płock "Odsłonili tablicę z nazwami obozów zagłady" tu

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 16