Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Sukces goni sukces! Drukuj
 Sukces goni sukces!

II miejsce dziewcząt rocznika 2007 w piłce koszykowej w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej.

Zespół w składzie: Julia Bado, Izabela Bartnicka, Michalina Szczepańska, Oliwia Jasińska, Aleksandra Sobocińska, Nikola Kapuścińska, Marysia Biesaga, Wiktoria Wasilewska, Nina Synowicz, Anna Macińska, Oliwia Olewnik.

Opiekun Arkadiusz Ławnicki. Gratulujemy!Brawo!

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
6A i 5A na przedświątecznej wycieczce Drukuj
6A i 5A na przedświątecznej wycieczce

  Przedświąteczna atmosfera udziela się wszystkim od początku grudnia. My też pochłonięci  tym nastrojem  7. grudnia wybraliśmy się do Gniezna i Biskupina, by w tych staropolskich miejscach przygotować się do świąt. Naszą przedświąteczną wyprawę zaczęliśmy od Gniezna, gdzie obejrzeliśmy fabrykę bombek. Byśmy mogli  zawiesić na zielonym drzewku te bombowe cudeńka, muszą  przejść one  przez cztery działy: Dmuchalnię, Srebrzalnię, Lakiernię i Wzorcownię. Na koniec elfy zaprowadziły nas do sklepu pełnego tych cudownych , kolorowych i różnokształtnych ozdób. Po udanych zakupach pojechaliśmy do Biskupina, gdzie czekało na nas mnóstwo atrakcji. W staropolskiej karczmie przywitano nas ciepłym obiadem.  Potem mieliśmy okazję zapoznać się z obrzędami Świąt Bożego Narodzenia, jak również z poszczególnymi elementami Wigilii. Następnie  samodzielnie przygotowaliśmy pierniki, które po upieczeniu dekorowaliśmy lukrem, piękne ozdoby choinkowe z perłowej masy oraz śliczne świeczniki z kolorowymi ozdobami, które później zabraliśmy do domu.  Na koniec zasiedliśmy do wigilijnej kolacji. Nie zabrakło na niej pierogów z kapustą i grzybami, czerwonego barszczyku, rybnych dań i oczywiście naszych pierniczków. W wesołej atmosferze śpiewaliśmy kolędy i degustowaliśmy nasze wypieki.Naładowani pozytywną, świąteczną energią wróciliśmy do domu. Teraz jeszcze bardziej nie możemy doczekać się Świąt.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Gratulujemy!!! Drukuj
Gratulujemy!!!

Mistrzostwa Płocka organizowane przez Płockie Towarzystwo Wioślarskie:

I miejsce w klasyfikacji drużynowej dziewcząt rocznika 2009/2010

I miejsce w klasyfikacji drużynowej chłopców rocznika 2007/2008

Ponadto wyróżnienia indywidualne:

I miejsce Maja Krysiak 7R

I miejsce Tymon Bukowski 8B

III miejsce Jarosław Lewandowski 8 B

III miejsce Łukasz Ochman 7R

Wielkie brawa dla wszystkich pozostałych reprezentantów naszej szkoły  w zawodach Ergowioseł.

Dzieciaki do zawodów przygotowali:p. Arkadiusz Ławnicki,p. Marzena Wakuła,p. Michał Królikowski. Gratulujemy!!!

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„ETWINNING” Drukuj
„ETWINNING”

Szkoła Podstawowa nr 23 to szkoła otwarta na świat, w której uczniowie z klasy 4b i 4s przystąpili do międzynarodowego projektu eTwinning. W ramach projektu uczniowie z naszej szkoły współpracowali z uczniami ze szkoły w Hiszpanii Lizartzako Herri Eskola.

Projekt był realizowany od października do grudnia w języku angielskim. Koordynatorem projektu była p. Joanna Czarnecka. Celem projektu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, budowanie „mostów” kulturowych pomiędzy społecznościami oraz doskonalenie umiejętności współpracy z innymi.

Pierwsze zadanie projektu polegało na przygotowaniu prezentacji o swojej szkole oraz typowym dniu i zajęciach odbywających się w szkole. Każda ze szkół przygotowała opisy wraz ze zdjęciami, dzięki czemu uczniowie naszej szkoły mieli okazję zobaczyć i poznać szkołę z Lizartzako Herri Eskola oraz dowiedzieć się o niej interesujących rzeczy. W kolejnym etapie projektu, wszyscy uczestnicy zostali podzieleni w polsko-hiszpańskie pary, w ramach których wymieniali się e-mailami o sprawach prywatnych, dla nich ważnych i ciekawych, przełamując bariery kulturowe i językowe.

Nasi uczniowie przygotowali opis miasta Płocka, przedstawili jego kulturę, historię i tradycję. Efektem tego była multimedialna prezentacja zawierająca opis, zdjęcia i krótkie filmy. Zwieńczeniem projektu była wymiana świątecznych kartek pomiędzy polsko-hiszpańskimi uczestnikami. Uczniowie własnoręcznie przygotowali kartki świąteczne, zredagowali życzenia w języku angielskim i wysłali je tradycyjną pocztą do szkoły w Hiszpanii.

Wszystkim uczniom dziękuję za zaangażowanie i pracę włożoną w projekt.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Niecodzienne zajęcia mikołajkowe Drukuj
Niecodzienne zajęcia mikołajkowe

      Z myślą o tych, którzy chcieliby stworzyć coś niepowtarzalnego i włożyć w to własne uczucia uczniowie klasy Ic wykonali świąteczne lampiony. Takie zajęcia utwierdziły w przekonaniu, iż przedmioty wykonane własnoręcznie nabierają innego charakteru niż ozdoby kupione w sklepie. Dzięki indywidualnym pomysłom i oryginalnym materiałom są ciekawsze i cenniejsze od produkowanych masowo. Dom pełen dekoracji sprawia, że okres Bożego Narodzenia jest pełen ciepła i magii. 

Podziękowania za zaangażowanie w przeprowadzeniu zajęć dla rodzica uczennicy klasy.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami Drukuj

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia obchodzimy ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku  Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.  Święto to ma na celu zwiększanie świadomości na temat ograniczeń z jakimi borykają się osoby niepełnosprawne.  Obchody tego dnia nie tylko mają pokazać problemy, ale także wspomóc proces integracji. Niepełnosprawność nie musi dyskwalifikować, ale może dawać nowe możliwości.

Z tej okazji nauczyciele współorganizujący kształcenie przygotowali gazetkę tematyczną natomiast uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym, w ramach którego klasy przygotowały plakaty z pięknymi hasłami. Ideą konkursu było pokazanie wsparcia, życzliwości, sympatii do niepełnosprawnych kolegów.

Jury postanowiło docenić pracę wszystkich  uczniów i każdy dostał indywidualną nagrodę. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za zaangażowanie i wykonanie tak pięknych, niosących wsparcie i pozytywne emocje prac.

Nagrody i dyplomy zostały wręczone przez nauczycielki współorganizujące kształcenie poszczególnym, uczestniczącym w konkursie klasom.

Kolejnym etapem naszych obchodów było oglądanie filmików i prezentacji dotyczących niepełnosprawności. Przy tej okazji odbyły się pogadanki na temat tolerancji, otwartości, szacunku. Nauczyciele dołożyli wielu starań, by uwrażliwić uczniów na potrzeby drugiego człowieka.

Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji z tego wydarzenia.

Pamiętajmy - OSOBY Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ SĄ WŚRÓD NAS!

 

 

 

Nauczyciele współorganizujący proces kształcenia.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Zarządzenie Dyrektora Szkoły Drukuj
Zarządzenie  Dyrektora Szkoły

Prosimy o  zapoznanie się  z Zarządzeniem  Dyrektora Szkoły w sprawie ustalenia  dnia  wolnego dla pracowników administracji  i obsługi Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi  nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku  za święto przypadające  z dnia 25 grudnia 2021 roku, tj. święto przypadające  w innym dniu niż niedziela. Zarządzenie w załączniku poniżej.

 

załącznik 

 
Tenisistom - gratulujemy! Drukuj
 Tenis stołowy- gratulujemy!

W dniu 01.12.2021r odbyły się w Jeżewie Międzypowiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym rocznik 2009 i młodsi, gdzie nasi chłopcy zajęli I miejsce, awansując tym samym do Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Szkołę reprezentowali pod kierunkiem pani Agnieszki Tomaszewskiej:

Antoni Drążkiewicz klasa 5s

Bartosz Łabiński- Barciak klasa 7e

Stanisław Kowalczyk klasa 4s

  

  Natomiast wcześniej w dniu 24.11.2021r uczniowie naszej szkoły awansowali do Międzypowiatowych  Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w tenisie stołowym zajmując:

I miejsce chłopców rocznik 2009 i młodsi w składzie:

Antoni Drążkiewicz klasa 5s

Bartosz Łabiński- Barciak klasa 7e

Stanisław Kowalczyk klasa 4s

III miejsce dziewcząt rocznik 2009 i młodsi w składzie:

Liliana Kłobukowska klasa 7r

Hanna Poleszak klasa 7r

III miejsce dziewcząt rocznik 2007, 2008  w składzie:

Agata Olejnicka klasa 8d

Klaudia Wyrębkowska klasa 8d

III miejsce chłopców 2007,2008 w składzie:

Aleksander Raczkowski klasa 8s

Igor Romanowski klasa 8a

Adam Kotkiewicz klasa 8d

Karol Bielicki klasa 8d

Opiekun drużyn była również p. Agnieszka Tomaszewska

 

                                                                                                     Serdecznie Gratulujemy!!!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
"Portret psa, portret kota" Drukuj
alt

Konkurs plastyczny "Portret psa, portret kota" przeszedł nasze oczekiwania. Otrzymaliśmy bardzo dużo pięknych prac, a także zebraliśmy karmę dla naszych czworonożnych przyjaciół. Wszystkim bardzo dziękujemy!!!

Poniżej lista nagrodzonych osób:

Klasy I-III

Zofia J. - IA

Bartosz SZ. – IA

Oliwia K. - IC

Martyna Z. - IC

Paweł B. – IIA

Zofia B. - IIC

Amelia F. - IIIA

Karolina M. - IIIB

Klasy IV-VI

Anna S. -IVB

Zuzanna Z. - IVB

Julia P. - IVC

Zofia S. - VC

Jan Sz. - VIC

Klasy VII- VIII

Marianna M. - VIIE

Hanna K. - VIIIB

Natasza G.- VIIID

Nagrodzonym uczniom GRATULUJEMY!!!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
I miejsce w konkursie czytelniczym dla uczennicy z SP 23 Drukuj
I miejsce w konkursie czytelniczym dla uczennicy z SP 23

Główna nagroda w konkursie czytelniczym w rękach naszej uczennicy. Finał konkursu czytelniczego „Świat według Feliksa, Nata i Niki” dla uczniów płockich szkół podstawowych odbył się w Filii bibliotecznej nr 7 Książnicy Płockiej. Do jego udziału mogło zgłosić się tylko 5 uczniów. Test wiedzy o twórczości Rafała Kosiaka był etapem eliminacyjnym. Kolejny etap polegał na wykonaniu lapbooka na podstawie przeczytanej książki konkursowej.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli najwięcej nagród. I miejsce jury przyznało Klaudii Czerw uczennicy klasy 7G. Inne wspaniałe nagrody otrzymali Bartosz Grzyb (kl. 7D) i Larysa Jułkowska (kl. 7D). Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu i podziękowania za godne reprezentowanie oraz promowanie naszej szkoły. Opiekunem zmagań konkursowych była Ewa Marciniak-Mańkowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 2 z 7