logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Strażackie Zaduszki Drukuj
Strażackie Zaduszki

7 listopada Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca w ramach koła pożarniczego przy SP23 z okazji Zaduszek Strażackich, pod opieką Ewy Warabidy, przed obeliskiem strażaków zamordowanych przez Hitlerowców podczas II Wojny Światowej chwilą zadumy upamiętniła ich cześć.

 

Cześć ich pamięci! 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Złoto dziewcząt w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych rocznik 2008-2009 w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej Drukuj
Złoto dziewcząt w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Podstawowych rocznik 2008-2009 w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej

4 listopada na stadionie miejskim w Płocku odbyły się zawody lekkoatletyczne dziewcząt. Uczennice płockich szkół zmierzyły się w konkurencjach lekkoatletycznych takich jak : skok w dal, skok wzwyż, biegi krótkie i długie, pchnięcie kulą oraz sztafety. Naszą szkołę reprezentowało 18 zawodniczek. Po trudnej i zaciekłej walce  zdobyliśmy upragnione  I miejsce , oraz awans na zawody powiatowe. Dziewczęta oprócz drużynowego złota zdobyły również medale indywidualne.

 Reprezentowały nas :

Nela Borycka, Agata Trzuskowska, Zuzia Olczyk, Ola Gryszpanowicz, Julia Kuźniewska, Zuzia Kubiak, Ania Sztenderewicz, Maja Grzybowska ( 8s) - nauczyciel Iwona Szymańska

Amelia Wolano, Ania Kapela, Lila Kłobukowska, Ania Adamkiewicz, Hania Poleszak, Julita Zatorska, Maja Krysiak, Zosia Czarnecka, Natalia Żebrowska( 8r)- nauczyciel Marzena Wakuła

Nadia Druś(7b)- nauczyciel Aleksandra Piasecka

indywidualnie:

pchnięcie kulą- I miejsce- Natalia Żebrowska(8r)

                     II miejsce- Zosia Czarnecka(8r)

                     III miejsce-Maja Krysiak (8r)

skok wzwyż - II miejsce- Anna Kapela( 8r)

bieg na 600 m- I miejsce -Nadia Druś( 7b)

                       III miejsce – Ania Adamkowska (8r)

sztafeta olimpijska - II miejsce - Ania Kapela, Amelia Wolano(8r), Ola Gryszpanowicz, Nela Borycka (8s)

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
W listopadzie w Warszawie. Drukuj

W listopadzie w Warszawie.

     W czwartek, 03 listopada, uczniowie klas 2a i 2c byli na wycieczce w Warszawie. Pierwszym punktem programu był PGE Narodowy. Dzieci obejrzały trybuny, strefę zawodników, szatnie piłkarzy, strefę regeneracji, taras widokowy. Oto kilka ciekawostek: murawa na boisku rozkładana jest przed każdym meczem i zajmuje to około  tygodnia, jej sprzątanie jeden dzień; od 2014roku, decyzją Adama Nawałki, polscy piłkarze przebierają się tylko w lewej szatni; fotele dla zawodników rezerwowych są takie same jak w samochodach: Lamborghini, Ferrari czy Porsche; jedna koszulka piłkarska zrobiona jest z 18tu półtoralitrowych butelek plastykowych; po meczu, aby uniknąć zakwasów, zawodnicy kąpią się w zimnej wodzie z kostkami lodu.

 

 

Drugim punktem programu było Muzeum Narodowe. Uczniowie podziwiali przepiękne dzieła sztuki malarzy polskich i zagranicznych. Podczas warsztatów „Ożywione obrazy”, za pomocą wyobraźni sprawiali, że obrazy w galeriach ożyły. Podczas tej wspaniałej przygody – spacerowali po ogrodzie, wypłynęli w morze i usłyszeli burzę, odwiedzili dawne Wilno.

Uczestnicząc w warsztatach „Zabawy z barwami”, jako początkujący artyści postawili pierwsze kroki w świecie kolorów: poszukiwali  barw ciepłych i zimnych, podstawowych i pochodnych, kontrastowych i uzupełniających. Zastanawiali  się, co sprawia, że jedne obrazy wydają nam się wesołe, a inne smutne.

Kolejnym punktem programu był spacer po Starówce, ze szczególnym zwróceniem uwagi na: pomnik Syrenki Warszawskiej, mury obronne, Barbakan, pomnik Małego Powstańca, Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III. Wycieczkę zakończyła jazda metrem.

Wieczorem, troszkę zmęczeni,  ale pełni wrażeń i z licznymi pamiątkami, wycieczkowicze wrócili do Płocka.

     Wychowawczynie Joanna Dobrogoszcz i Małgorzata Szulborska wraz z uczniami bardzo dziękują paniom Karolinie Karpińskiej – Kuciapskiej i Olenie Ovidienko za wspólną wycieczkę.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
PUMPKIN DAY – DZIEŃ DYNI Drukuj
PUMPKIN DAY – DZIEŃ DYNI

Jesień to czas, który kojarzy nam się z pięknymi, kolorowymi i opadającymi liśćmi. To również czas, w którym główną rolę odgrywa dynia i tak 28 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dyni.

W związku z Dniem Dyni oraz obchodami Dnia Świętego Marcina do wszystkich klas wysłano propozycje przeprowadzenia zajęć, poszerzających wiedzę o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych.

Dzieci mogły rozwiązać krzyżówki dotyczące Dnia Dyni oraz wziąć udział w Quizie na temat popularnych miejsc krajów anglo- i niemieckojęzycznych oraz dowiedzieć się jak wykonać lampion na obchody Dnia Świętego Marcina.

Uczniowie mogli również w formie zabawy sprawdzić rozumienie krótkich instrukcji w języku angielskim i namalować zabawnego stworka.

Uczniowie z klas 1-3 wykonywali na lekcjach języków obcych quizy związane z jesienią, poznawali słownictwo oraz rozwiązywali rebusy i zagadki. Klasa 2d świętowała ten dzień ubierając się na pomarańczowo, uczniowie oglądali prezentację i wykonywali różne ćwiczenia w języku angielskim. Został również zorganizowany konkurs na „Najpiękniejszą dynię/lampion” z okazji Dnia Dyni i Święta Marcina. Na głównym holu szkolnym powstała piękna wystawa dyń i lampionów wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za tak duże zaangażowanie w przygotowanie dyni oraz za wsparcie rodziców. Wszystkie dynie były piękne i kreatywne.

Wyniki konkursu:

1 miejsce ex aequo: Basia Ziętara (klasa 1 d) i Oliwier Prątnicki (klasa1e)

2 miejsce ex aequo: Mylana Chrystiakova (klasa 1d)  i Karolina Makowska (klasa 4s),

3 miejsce ex aequo : Franciszek Kamiński (klasa 1a) i Amelia Chrzanowska (klasa 1c)

Wyróżnienia:

Filip Józwik (klasa 1d)

Julia Ciurlej (klasa1b)

Basia Kuciapska (klasa 2a)

Weronika Iwaszkiewicz (klasa 8b)

Julia Przybyszewska (klasa 8g)

Patryk Basiewicz (klasa 8s)

 

Organizatorzy Dnia Dyni i Święta Marcina: p. Joanna Chomka- Radzymińska, p. Joanna Czarnecka, aktywna pomoc p. Justyny Matusiak oraz innych nauczycieli języków obcych.

Bardzo dziękujemy za piękną dekorację p. Anecie Olszewskiej.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
TURNIEJ SIATKARSKI KLAS TRZECICH I CZWARTYCH Drukuj
TURNIEJ SIATKARSKI KLAS TRZECICH I CZWARTYCH

W dniu 25 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku odbył się turniej „ rzucanki siatkarskiej” dla klas trzecich i czwartych. Uczennice klasy 3c przygotowane przez nauczyciela Katarzynę Kapela i Marzenę Wakuła oraz uczennice klas czwartych przygotowane przez nauczyciela Iwonę Szymańską po raz pierwszy stanęły do szkolnych rozgrywek. Było dużo emocji, sportowej walki oraz zabawy. Dziewczynki dzielnie walczyły i za swój trud zostały nagrodzone medalami . Życzymy dalszych sukcesów.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Międzynarodowa kampania FAST Heroes Drukuj
Międzynarodowa kampania FAST Heroes

Wraz z początkiem roku szkolnego 2022/2023 uczniowie klasy 2 D dołączyli do polskiej edycji międzynarodowej kampanii FAST Heroes. 

Celem tego projektu jest przekazanie dzieciom wiedzy na temat udaru mózgu, jego trzech  charakterystycznych objawów i odpowiedniego postępowania w sytuacji awaryjnej.  Bohaterowie Załogi Fast 112 – Timmy i jego dziadkowie poprzez zabawę edukują drugoklasistów jak należy reagować i  nieść pomoc potrzebującym. Ponadto nasza szkoła może realizować jedno z kluczowych założeń kampanii – edukując dzieci, edukujemy całe społeczeństwo.

Podnoszenie świadomości w zakresie objawów udaru mózgu może z pewnością uratować komuś życie. Nie od dziś wiadomo, że dzieci są najlepszymi codziennymi obserwatorami i dzięki szybkiej reakcji i informacji mogą uratować życie swoich ukochanych dziadków.

Nasi uczniowie z uwagą, skupieniem i zaangażowaniem biorą udział w kolejnych zajęciach, pogłębiając swoją wiedzę na temat niebezpiecznego zjawiska, które według danych statystycznych dotyka osób starszych w Polsce co 6,5 minuty.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Z ekologią na Ty Drukuj
Z ekologią na Ty

Nowy rok szkolny to nowe wyzwania:  nowa wiedza oraz umiejętności! Podążając za tą ideą klasa 2 D przystąpiła do  ogólnopolskiego projektu „Z ekologią na Ty”. Głównym celem owego projektu jest kształtowanie poczucia odpowiedzialności za otaczające środowisko. Aby w pełni zrealizować postawiony w przedsięwzięciu cel należy wykonać zadania, które rozpisane zostały w formie modułów: Jestem Eko, Przyroda wokół nas, Rady na odpady, Eko zdrowie, Eko inspiracje, TIK w ekologii.

W toku nauki nie ma nic lepszego od przysłowiowego łączenia przyjemnego z pożytecznym! Klasa 2 D zrealizowała do tej pory zadania :

Moduł I – Hodowla cebuli

Moduł II – Kalendarz bociana

Moduł IV – Dzień Zdrowego Śniadania

Moduł VI – Kodowanie na macie jesiennego obrazka.

To dopiero początek! Już obmyślamy pomysły na realizację kolejnych zadań!

Zachęcamy do oglądania zdjęć w galerii!

Pozdrawiamy, klasa 2 D z wychowawcą Karoliną Karpińską- Kuciapską.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„Bądź bezpieczny w drodze do szkoły” Drukuj
„Bądź bezpieczny w drodze do szkoły”

7 października uczniowie klas 2b i 3c pod opieką swoich wychowawczyń p. B. Koper i p. K. Kapeli zaprosili kolegów z klas I- III na apel „Bądź bezpieczny w drodze do szkoły”. Piosenki, pouczające wiersze, scenki dramowe w sposób humorystyczny przybliżyły dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię, kolory sygnalizacji świetlnej i ich znaczenie. Prezentowane przez małych artystów zagadki, wiersze i piosenki przypomniały uczniom  zasady zachowania się na drodze. Wspólny śpiew piosenek pozwolił wszystkim utrwalić  zdobytą wiedzę. Wyjątkowym gościem spotkania był nasz dzielnicowy mł.asp. Piotr Cisowski. 

19 października klasy  2b i 3c na swój występ zaprosiły grupy 6 – latków z przedszkoli nr 6, 31 i  37. Nasi młodsi koledzy mogli sobie przybliżyć wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze.


Mamy nadzieję, że po występie wszyscy zdobyli odpowiednią wiedzę dotyczącą zasad ruchu drogowego i zastosują ją w praktyce.  

Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradoeskia i p. Katarzyna Kapela. 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Kubuś Puchatek – Jesień Drukuj
Kubuś Puchatek – Jesień

20 października 2022 roku w ramach Ogólnopolskich Urodzin Książkowego Misia biblioteka szkolna dla uczniów klas pierwszych zorganizowała II spotkanie czytelnicze

Kubuś Puchatek – Jesień,

połączone z warsztatami plastycznymi dla klas I - nowych adeptów czytelnictwa.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania nagrania piosenki „Kilku kumpli weź” – piosenka z Kubusia Puchatka.

Tekst opowiadania czytali Młodsi Rycerze Świętego Floriana – członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej:

Narrator główny – Dorota Borycka,

Maleństwo – Dawid Sowiński,

Kangurzyca – Zofia Skulska,

Królik – Zuzanna Nowak,

Kubuś Puchatek – Aleksander Jędrzejak,

Tygrysek – Jan Wyszyński,

Narratorzy – Miłosz Nagrodzki, Bartosz Żukowski, Kacper Kalinowski.

Warsztaty plastyczne prowadzili nauczyciele bibliotekarze. Uczniowie mieli za zadanie wykleić z liści Panią Jesień, w nagrodę każda klasa od Dyrekcji naszej szkoły dostała słoiczek miodku z plastrem na II śniadanie, przy dźwiękach piosenki „Miodek, miodek…”.

Uroczystość przygotowali nauczyciele bibliotekarze Agnieszka Jakubiak, Ewa Marciniak – Mańkowska oraz Ewa Warabida, jednocześnie opiekun Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Nagłośnienie zapewnił niezawodny pan Grzegorz Urbaczewski. Zarys formy Jesieni Pani Aneta Olszewska.

Dziękujemy klasom pierwszym i wychowawcom za wspólnie spędzony czas.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„Śladami Chopina”. Drukuj

   „Śladami Chopina”.

 W środę, 19 października korzystając z programu „Kulturalna szkoła na Mazowszu”, klasy 2a i 2c wybrały się na wycieczkę do Europejskiego Centrum Edukacji w Sannikach. Zwiedziły pałac, w którym spędził lato 1828 roku nasz wybitny kompozytor i pianista Fryderyk Chopin oraz poznały wiele szczegółów z życia niezwykłego Polaka. Przebywał wówczas u swojego przyjaciela Konstantego Pruszaka, którego rodzice byli właścicielami tego właśnie pałacu. 18-letni wówczas Fryderyk pracował tam m. in. nad Rondem C-dur. W wielkiej ciszy i skupieniu wysłuchali koncertu muzyki Fryderyka Chopina, który  poprowadził dyrektor i pedagog Szkoły Muzycznej p. Jarosław Domagała.

Podczas zajęć poznały także folklor i tradycje mazowieckiej wsi. Mogły dotknąć i przymierzyć autentyczne stroje ludowe. Z wielkim zdziwieniem oglądały także dawne sprzęty domowe.

W dobrych humorach i solidna dawką wiedzy wrócili do szkoły.

Dzieci i wychowawczynie bardzo dziękują za pomoc paniom Urszuli Kosińskiej i Olenie Ovdiienko.


 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 10