II Edycja Eko Mody. Drukuj

 

   W piątek 24 listopada 2017 w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku odbyła się II Edycja Eko Mody. Przedmiotem konkursu było zaprezentowanie stroju wykonanego z materiałów ekologicznych, odpadów przeznaczonych do recyklingu czy surowców wtórnych.

   Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie uczennice klas trzecich - Rozalka Fatyga z klasy IIIc oraz Weronika Klepczarek z klasy IIIg, która zakwalifikowała się do finału.

   Gratulujemy uczestniczkom wspaniałych pomysłów. Opiekunami uczennic są panie - Małgorzata Szulborska i Joanna Dobrogoszcz.

 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Kolejne klasy spędzają noc w szkole! Drukuj

 

   Wieczorem, 24 listopada uczniowie klasy 5E i 5F z panią Iwoną Szymańska i panią Justyną Woźniak spotkali się w szkole, aby pozostać w niej do następnego dnia. Wieczór rozpoczął się od zjedzenia pysznej pizzy. Później zaczęły się andrzejkowe wróżby na wesoło. Uczestnicy zabawy dowiedzieli się m. in. jak będzie miała na imię ich wybranka, w jakim zawodzie będą pracować w przyszłości i czy spełnią się życzenia, które wypowiadali. Sala gimnastyczna na tę jedną, wyjątkową  noc zamieniła się w miejsce do zabaw. Nie zabrakło gry w „cztery ognie” i bitwy na poduszki pod osłoną nocy. Był również czas na wspólne rozmowy i rozgrywki w różnego rodzaju gry planszowe. Po całym wieczorze zabaw nadszedł też czas na sen. Po toalecie wieczornej, w śpiworach,  wspólnie obejrzeliśmy film pt. „Hotel Transylwania”.  Po tak mile spędzonym czasie, pełnym wrażeń i emocji, niektórym trudno było zasnąć. Noc jedna trwała krótko. W sobotni ranek uczniowie wrócili do domów. Była to już druga noc w szkole tych klas i mamy nadzieję, że nie ostatnia. Dziękujemy wszystkim za udział i dobrą zabawę.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Thanksgiving dinner - uroczysta biesiada z okazji amerykańskiego Święta Dziękczynienia w grupie 5d,a czwarty czwartek listopada, 23.11.2017 Drukuj

 

   Thanksgiving Day to dla Amerykanów szczególne święto. Upamiętnia ono założycieli kraju ( Father Pilgrims ), 102 angielskich kolonistów, którzy w poszukiwaniu tolerancji i wolności religijnej założyli w roku 1620 osadę Plymouth na terenie obecnego stanu Massachusetts – stan ten uważany jest za kolebkę Stanów Zjednoczonych.

   Jesienią roku 1621 w podziękowaniu za przeżycie, zebrane plony i pomoc udzieloną przez Indian z plemienia Wampanoag, przybysze zorganizowali ucztę. Na pamiątkę tego wydarzenia ,w czwarty czwartek listopada ( od 1863 roku ), Amerykanie spotykają się przy świątecznym stole, na którym nie może zabraknąć indyka, gorącej kolby kukurydzy z masłem i solą, puszystych tłuczonych ziemniaków polanych sosem pieczeniowym lub żurawinowym oraz dyniowego placka. Z tej okazji na amerykańskie stoły trafia około 280 milionów indyków, tradycją jest darowanie życia jednemu ( ten nigdy nie zostanie zjedzony ).

   Thanksgiving Day to najbardziej rodzinne amerykańskie święto. Z tej okazji uczniowie grupy 5a,d, którzy bardzo lubią wspólnie spędzać czas, zorganizowali własną biesiadę.

   Uczniowie z rodzicami i nauczycielka przedmiotu p. Agata Rychlik przygotowali typowe dania: gorącą kukurydzę, dania z indykiem, sałatki warzywne i owocowe, fantastyczne ciasta z żurawiną i dynią. Chłopcy „zagrali” Indian – na głowy założyli wykonane samodzielnie pióropusze. Dziewczęta w prostych, skromnych sukienkach wyglądały jak purytańskie kobiety z dawnych czasów. W trakcie uczty nie zabrakło zabaw i śpiewu przy akompaniamencie gitary. Uczniowie wspólnie z nauczycielką przygotowali dekoracje – projekty z okazji święta zostały zaprezentowane na tablicy ściennej.

czytaj dalej
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia na lekcji języka angielskiego Drukuj

 

   Mały, duży, szary, kolorowy… Każdy posiada, bądź posiadał własnego ulubionego pluszowego misia. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek. Miś pluszowy, nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. To sympatyczne święto ustanowiono w 2002 roku w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

   Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, 23 listopada uczniowie klasy 1c i 1d przynieśli na lekcję języka angielskiego swoje misie. Dzieci poznały historię angielskiej nazwy pluszowego misia „teddy bear”. Podczas zajęć, to dzieci uczyły swoją zabawkę poleceń, kolorów oraz przedstawiania się. Melodyjna i żywiołowa piosenka „Teddy Bear turn around” wprowadziła uczniów w misiowy nastrój i nauczyła pokazywania nazw różnych czynności. Na koniec zajęć wszystkie dzieci narysowały portret swojego misia i pożegnały misie piosenką „The goodbye song”. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i radości.

   Zajęcia odbywały się pod kierunkiem p. Justyny Matusiak

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Świąteczny kiermasz świetlicy szkolnej Drukuj
 

   W środę, 20 listopada, w holu głównym naszej szkoły odbył się świąteczny kiermasz Świetliczaków i nauczycieli świetlicy. W świątecznym kramiku oczy Rodziców i innych gości przyciągały przepiękne stroiki rękodzieła „Aga”, barwne świeczniki „Hela” a zapach ciasta z cukierni „Ewa” kusił, by je skosztować. Karty świąteczne wykonane różnymi technikami szybko znalazły nabywców, jak i kolorowe pudełeczka, niczym baśniowe szkatułki, z których ulatniał się zapach Świąt Bożego Narodzenia. Z płyty popłynęły pierwsze, jeszcze nieśmiałe nuty kolęd.

   Po raz kolejny przekonaliśmy się, że kochani Rodzice Uczniów SP23 mają wielkie serca… a, że dobro wraca wiemy o tym wszyscy. Pięknie dziękujemy i zapraszamy na następny świąteczny kiermasz dnia 12 grudnia 2017r.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
XXXI Ogólnopolskie Warsztaty Artystyczne "Mistrz i Uczeń" Drukuj

 

   W dniach 16-19 listopada w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku odbyły się ogólnopolskie warsztaty pod hasłem "Mistrz i Uczeń". Ideą tych warsztatów jest spotkanie uczniów i nauczycieli przy wspólnych działaniach artystycznych. Dzięki bogatej ofercie gromadzą pasjonatów, ludzi kreatywnych i pełnych pomysłów, pozwalają łączyć i wymieniać doświadczenia twórców z całej Polski.

   W ramach tych warsztatów odbywały się zajęcia wokalne z p. Magdą Ptaszyńską - wokalistką, wykładowczynią śpiewu na wydziale muzyki rozrywkowej i jazzowej w Szkole Muzycznej im. Komedy w Warszawie, w których wzięły udział uczennice naszej szkoły, chórzystki: Karolina Wojda, Maja Krzeszewska, Alicja Siwek, Gabrysia Popławska ze swoją nauczycielką p. Małgorzatą Podwójci.
   W warsztatach plastycznych wzięły udział panie: Joanna Skubiszewska i Aneta Olszewska, które pracowały pod okiem plastyka Agnieszki Dąbrowskiej-Walczak.
   Zwieńczeniem trzydniowych zajęć był koncert finałowy grupy wokalnej, tanecznej i teatralnej oraz wystawa prac plastycznych.
 
obejrzyj galerię zdjęć
 
Parafialny Konkurs "Milion od Honorata" Drukuj
 

   W piątek 17 listopada w naszej szkole odbył się I etap Międzyszkolnego Parafialnego Konkursu "Milion od Honorata" o życiu i działalności patriotycznej i apostolskiej błogosławionego Honorata Koźmińskiego na terenie zaboru rosyjskiego.

   Celem konkursu jest poznanie niezłomnego kapucyna, zakonnika, polskiego patrioty, którego 100 - tną rocznicę śmierci obchodzimy w tym roku.

   Poznawanie życia i działalności Błogosławionego Honorata pomoże młodemu pokoleniu kształtować wartości ewangeliczne i ducha autentycznego patriotyzmu.

   Konkurs skierowany był dla uczniów klas IV - VII. Do I etapu w naszej szkole przystąpiło pięcioro uczniów z klas V. Uczniowie musieli wykazać się znajomością życiorysu o. Honorata, wiadomościami z historii i umiejętnościami literackimi. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani. Najwięcej punktów zdobyła Ania Pawłowska z klasy V C, drugie miejsce zdobył Miłosz Matuszewski z kl V D.

   Wszystkim gratulujemy podjęcia się trudu pogłębiania wiedzy wykraczającej poza zakres programu szkolnego.

    Nad organizacją konkursu czuwała s. Ewa Martenka, którą wspierał p. Grzegorz Szczechowicz.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Z tolerancją na ty… Drukuj
 

   14 listopada w naszej szkolnej świetlicy odbyły się troszkę nietypowe zajęcia do których wstępem była bajka terapeutyczna „Kłapouszek” podejmjąca temat tolerancji i akceptacji drugiego człowieka. Dzieciom bardzo podobała się bajka. Niepozorny Kłapouszek, niezauważany przez nikogo, ukazał uczniom, że nie ważne jak się wygląda, tylko jakim się jest. Był „dziennikarz”, który zadawał  dzieciom kłopotliwe pytania, ale uczniowie świetnie sobie poradzili, bo przecież szukaliśmy odpowiedzi na podstawowe pytanie… czym jest szeroko rozumiana tolerancja, czyli wyrozumiałość i szacunek do cudzych poglądów, wyglądu, koloru skóry czy też niepełnosprawności.

   Było to zajęcie integrujące, połączone z warsztatami teatralno-plastycznymi, których cel był jasny, kształtowanie u dzieci postaw akceptacji i tolerancji oraz poszanowania praw innych. Ustalone przed zajęciami zasady były przestrzegane. Uczniowie dbali o dobrą atmosferę, o szczerość wypowiedzi, o otwartość, nie śmiały się z wypowiedzi kolegów, szanowały zdanie innych. Było również zdrowe poczucie humoru w atmosferze zaufania i życzliwości oraz, co bardzo ważne, umiejętne słuchanie innych. Scenki dramowe, pantomima i żywy obraz pozwoliły dzieciom przedstawić ruchem i w sposób plastyczny swoje emocje i recepty na to jak być prawdziwym, tolerancyjnym czyli dobrym człowiekiem. Dzieci posiadły również wiedzę, że jednocześnie nie wolno tolerować złego zachowania, szkodliwego i niebezpiecznego. Tolerancja musi być z nami na ty, wszak należymy do wspaniałej społeczności SP Z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 i winniśmy wszyscy być wzorem dla innych, bo jak powiedział w „Małym Księciu” Antoine de Saint- Exupe’ry – „dobrze widzi się tylko sercem”.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Studenci w naszej szkolnej świetlicy… Drukuj

 

   W każdą środę, oczekiwanymi gośćmi naszej świetlicy są studenci kierunku pedagogika Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Płocku. Nasi mili goście mają okazję oglądać zajęcia pokazowe o charakterze artystycznym  prowadzone przez opiekuna praktyki p. Bożenę Kowalską. Obserwują, uczą się, uczą dzieci, a wszystko poprzez zabawę, która jest bliska dziecku i nieoceniona w swojej wartości. Studenci mogą obserwować zajęcia, w których przeplatane są różne formy teatralne typowe dla teatru pantomimy i teatru ruchu, a także pracy z rekwizytem oraz animacji. Dostrzegają jak ważne jest połączenie ruchu z intelektualnym procesem twórczym. Widzą jak chętnie dzieci łączą zabawę w teatr z działaniem plastycznym eksperymentując z różnymi technikami plastycznymi, wykorzystując czasem nietypowe, a zarazem proste narzędzia malarskie. Mogą również obserwować elementy arteterapii, gdy uczniowie malują np. dziesięcioma palcami, czy też tworzą dialog z kukiełką, co wpływa na niwelowanie nieśmiałości, budzenie otwartości i kształcenie swobodnej wypowiedzi. Twórcze działanie dostarcza dzieciom pozytywnych przeżyć estetycznych i emocjonalnych, co wpływa na podniesienie poczucia własnej wartości, na co również zwracają uwagę przyszli młodzi nauczyciele. Miłym akcentem naszych środowych zajęć była rymowanka stworzona spontanicznie przez Świetliczaków, brzmiąca tak  „Studenci lubią przebywać w naszej szkole pod jesiennym parasolem”. A więc…zapraszamy i czekamy zawsze z uśmiechami.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Śniadanie daje moc! Drukuj
 

   Co jeść i dlaczego? Jakie produkty spożywać? Jakich zasad zdrowego żywienia przestrzegać? Wiedzą o tym uczniowie klasy 1d, który przygotowali wspólne śniadanie ze zdrowych produktów. W śniadaniowym menu znalazły się: pełnoziarniste pieczywo, pasta jajeczna ze szczypiorkiem, twarożek, świeże warzywa i owoce, nasiona i orzechy. Były również wyglądające szczególnie smakowicie czipsy owocowe oraz ciasteczka owsiane. Śniadanko popiliśmy pysznym mleczkiem. Teraz już wszyscy wiemy jak zdrowo się odżywiać.

   Wszystkim, którzy pamiętają o zdrowym śniadaniu życzymy smacznego.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 12