Wielkanoc już tuż tuż Drukuj

 

   28 III, 29 III, 30 III, 31 III, 1 IV 2018 r. Na Wielkanoc czekamy wszyscy i odliczamy. To już tylko kilka dni. Tymczasem, 28 marca 2018 roku, świąteczny nastrój zawitał do naszej szkoły w całej krasie w postaci: pani Wiosny, bazi, palemek,  pisanek, kraszanek,  koszyczka ze święconką, kurki,  baranka, zajączka, baby lukrowana, dyngusiarzy, kogucika wielkanocnego … 

   Klasy 3B i 3G, przygotowane przez panie – Beatę Tokaj i Joannę Dobrogoszcz wierszem, piosenką i wspaniałym tańcem wprowadziły nas w klimat Świąt Wielkanocnych. Nawet śmigus-dyngus zrobił nam primaaprilisowy żart. Choć dziewczyny polewania nie chciały, już w środę śmigusowego kropienia zaznały.

   Gratulujemy  dzieciom, które znały odpowiedź na wszystkie wielkanocne zagadki, a wszystkim życzymy Radosnych Świąt! 

obejrzyj galerię zdjęć
 
”Snow White” czyli lekcja angielskiego inaczej Drukuj

 

   W środę 28 marca 2018 r., z okazji  Międzynarodowego Dnia Teatru, na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej uczniowie klasy VIIB gr.1  wystawili dwa przedstawienia w języku angielskim pt.”Snow White” (Królewna Śnieżka). Spektakle oglądali uczniowie klas III -VII . Zamiast lekcji języka angielskiego, uczniowie mogli przekonać się jak dużo już rozumieją w języku obcym.

   Przedstawienie „Snow White” przygotowane było w ramach zajęć teatralno - dramowych innowacji pedagogicznej p. Renaty Idzik.

   Spektakl bardzo się podobał. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczestniczyli w przedstawieniu  i jednocześnie bardzo dobrze się bawili. Komediowe kreacje aktorów i znakomita improwizacja przyczyniły się do wzrostu zainteresowania uczniów naszej szkoły teatrem i okazją do uczestnictwa w niezwykłej lekcji języka angielskiego. Młodzi aktorzy rozdali dziś pierwsze autografy.

   Wszystkim serdecznie dziękujemy za gromkie brawa.

czytaj dalej
 
Zbiórka poza harcówką Drukuj

 

   W dniu 28 marca zuchy z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki” oraz harcerze z 303 Drużyny Harcerskiej „Dywizjon” odwiedzili Komendę Miejską Policji przy Alejach  Kilińskiego. Zuchy, które  rozpoczynają sprawność „Detektyw” chciały zgłębić tajniki pracy Policji. Zaś harcerze chcieli poszerzyć  rozumienie dwóch punktów prawa harcerza  - „Harcerz jest karny i posłuszny rodzicom i wszystkim swoim przełożonym.” oraz „Harcerz pracuje nad sobą, jest czysty w myśli, mowie i uczynkach; jest wolny od nałogów.” W trakcie wizyty oprowadzono nas po Komendzie, odwiedziliśmy wydział technik policyjnych, strzelnicę oraz salę treningową. Rozmawialiśmy również o trudach pracy policjanta, pracy nad sobą, doskonaleniu własnych umiejętności, konsekwencjach wynikających z łamania prawa.  Mogliśmy również wcielić się w rolę policji wydziału ruchu drogowego.

   Zuchami z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki” opiekowała się Drużynowa pwd. Ilona Borczuk oraz Przyboczna dh. Renata Łączyńska.

   Harcerzami z 303 Drużyny Harcerskiej „Dywizjon” opiekowała się drużynowa pwd. Agnieszka Elwertowska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dobre wiadomości szybko się rozchodzą Drukuj

 

   Miło nam donieść, że pozytywne zmiany, które zachodzą w naszej placówce nie umknęły uwadze lokalnej prasy. Zachęcamy zatem do przeczytania artykułu "Informacje z SP23 w Płocku" na portalu plocman.pl. Artykuł znajdziesz tu.

 
Siódmoklasiści na warsztatach w Małachowiance Drukuj

 

   23 marca, dziesięcioro siódmoklasistów z naszej szkoły wraz z deltaklubowiczami i p. Aldoną Fijałkowską wzięli udział w warsztatach w Liceum Ogólnokształcącym im. Marsz. St. Małachowskiego w ramach konferencji Małachowianka - najstarsza z polskich szkół wraca do gwiazd.

   Była to dla nas niepowtarzalna okazja do spotkania z naukowcami z Centrum Badań Kosmicznych PAN.

   Podczas warsztatów uczyliśmy się budować model aktywnego jądra kometarnego. Nie przypuszczaliśmy nawet, że dysponując powszechnie dostępnymi składnikami oraz "narzędziami molekularnymi" każdy może zbudować sobie swoją kometę. Wystarczy wziąć ... nie, na razie nie zdradzimy wam tego przepisu. Obserwując, wąchając i dotykając modelu poznaliśmy również własności jądra. Ku naszemu zdziwieniu ciąg dalszy doświadczeń i eksperymentów miał miejsce w "specjalistycznym laboratorium molekularnym" jakim okazała się szkolna toaleta. Widok dymiących umywalek trochę nas zaskoczył ale i mocno zaciekawił!

   To była fantastyczna lekcja fizyki! W drodze powrotnej do szkoły, spacerując po płockiej starówce wymienialiśmy się wrażeniami i spostrzeżeniami. Odkryliśmy, że mamy nową pasję ... astronomię! Mieliśmy głowy pełne pomysłów na przyszłość a nasze myśli biegły ku gwiazdom! Bardzo ucieszyliśmy się z wiadomości, że wkrótce możemy mieć możliwość skorzystania z zajęć, które będą odbywać się w nowym obserwatorium. Już nie możemy się doczekać!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa integracyjna 7a zdobywa III miejsce w grze miejskiej „Pan Samochodzik i Płocka Tajemnica”! Drukuj

 

   W pierwszy Dzień Wiosny klasa integracyjna 7a zdobyła III miejsce w grze miejskiej „Pan Samochodzik i Płocka Tajemnica”, zorganizowanej przez Książnicę Płocką wspomaganą przez radio RPL FM i Gazetę Wyborczą, pod patronatem Urzędu Miasta Płocka.
   Zamiast wagarować, ponad 200 uczniów z 11 płockich szkół zamieniło się w detektywów uczestnicząc w zabawie z elementami płockiej historii, przemierzając ulice naszego miasta, aby dotrzeć do dziesięciu stacji z zadaniami. Odnalezienie punktu z zagadkami wymagało ich rozwiązania. Po przeczytaniu przez prezydenta Andrzeja Nowakowskiego listu od słynnego detektywa Pana Samochodzika, znanego z serii książek Zbigniewa Nienackiego, ruszyliśmy po przygodę. Wygrani mieli zostać pomocnikami wielkiego poszukiwacza skarbów, także zaginionych skarbów Płocka. Pomimo bardzo mroźnego pierwszego Dnia Wiosny, bez skorzystania z telefonu awaryjnego, udało nam się dotrzeć do wszystkich zaszyfrowanych miejsc m.in. było to Muzeum Mazowieckie, Mała Synagoga, mury miejskie Kazimierza Wielkiego, Ratusz, Spichlerz, pomnik Bolesława Krzywoustego, Bazylika katedralna NMP, Odwach, Książnica Płocka.
   Jak mówiła Joanna Banasiak, dyrektor Książnicy Płockiej - to były zagadki dla „bystrzaków” i nasza klasa, jako jedyna integracyjna startująca w tym konkursie pokonała 8 płockich szkół.
   To była niezapomniana przygoda, wymagająca zaangażowania wszystkich uczniów klasy, ich pomysłowości i współpracy, zapewniająca jednocześnie świetną zabawę.
   Opiekunami klasy integracyjnej 7a byli p. Arkadiusz Ławnicki i p. Edyta Paradowska.

obejrzyj galerię zdjęć
 
27. Bieg Wagarowicza Drukuj

 

   Po raz kolejny młodzież naszej szkoły aktywnie spędzała  Pierwszy Dzień Wiosny uczestnicząc w 27. Biegu Wagarowicza. To jedne z najliczniej obsadzonych zawodów biegowych na terenie naszego miasta, w każdej kategorii wystartowało ok. 60 uczestników.

   Na tym tle doskonale zaprezentowali się uczniowie SP23.

   W kategorii klas czwartych rocznik 2007 wśród dziewcząt XI miejsce zajęła Aleksandra Rama z kl. 4e, natomiast wśród chłopców IV miejsce zajął Mikołaj Kopeć z kl. 5s, IX miejsce Aleksander Stupecki  z kl.4d ,a XV miejsce Szymon Krzyżanowski z kl. 4e.

   W klasach piątych wśród dziewcząt brązowy medal wywalczyła Karolina Akimow z kl. 5s, a wśród chłopców IX miejsce zajął Krystian Szostak również z kl. 5s. Pozostali uczniowie mimo zajęcia odleglejszych miejsc stwierdzili jednogłośnie, iż jest to doskonała forma spędzania pierwszego dnia wiosny.

   Opiekunami uczniów  byli panowie Paweł Krawczyński i Michał Królikowski.

obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Dzień Poezji. 2. Szkolny Konkurs Recytatorski "Poezja dla dzieci - wiersze Danuty Wawiłow." Drukuj

   21 marca 2018 r. dzieci z klas I-III mogły spróbować swoich sił w 2. Szkolnym Konkursie Recytatorskim "Poezja dla dzieci". Tym razem dzieci miały za zadanie zmierzyć się z poezją bardzo popularnej autorki Danuty Wawiłow. Do konkursu zgłosiło się 13 młodych wielbicielek poezji dziecięcej.

   Dzieci wybrane przez siebie wiersze deklamowały pięknie z trafną interpretacją.

   Jury w składzie: Joanna Kamińska, Bożena Kowalska i Anna Kleniewska miało bardzo trudne zadanie. Po burzliwych obradach zdecydowało przyznać

1. miejsce - Larysie Jułkowskiej (IIId)

2. miejsce - Kamili Krawczyk (IIIf)

3. miejsce - Amelii Wolano (IIIe)

   Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok.

   Konkurs zorganizowała nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej Joanna Pankowska przy wsparciu pań bibliotekarek: Anny Kleniewskiej i Niny Łukasiak.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Sukcesy naszych uczennic w XVI Powiatowym Konkursie Literackim Drukuj

 

   Dnia 19 marca 2018r. w Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku odbyło się podsumowanie XVI Powiatowego Konkursu Literackiego „Piszę książkę". Naszą szkołę reprezentowało pięcioro uczniów z klasy 3g: Zuzia Aleks, Weronika Klepczarek, Eliza Klus, Kuba Krajewski i Dominika Wiśniewska (wychowawca p. Joanna Dobrogoszcz), dwoje z klasy 5c: Ania Pawłowska i Karolina Kozyra oraz z 5d Joasia Śladowska (nauczyciel j. polskiego p. Bożena Matlęga).

   Dzienniki autorstwa Elizy Klus i Ani Popławskiej zostały wysoko ocenione oraz wyróżnione spośród ponad 60-ciu prac. Jury powołane przez organizatorów oceniało stronę literacką (oryginalność, pomysłowość, poprawność stylistyczną i ortograficzną) oraz szatę graficzną (pomysłowość i estetykę wykonania oprawy, strony tytułowej, ilustracji).

   Ania Pawłowska z klasy 5c otrzymała wyróżnienie, Eliza Klus z klasy 3g weszła do grona laureatów, zajmując  III miejsce.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów młodym pisarkom.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
II Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Rypin i Starosty Rypińskiego. Drukuj

 

   18 marca pary sportowe z klasy 3 g brały udział w II Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Miasta Rypin i Starosty Rypińskiego.

   Pary wytańczyły mnóstwo medali i świetnych miejsc. Nasze wyniki:

   Kat.8 - 9 G

Borczuk Stanisław - Wiśniewska Dominika - 2 miejsce

   Kat.10 - 11 G

Pietrzak Gabriel - Maciejewska Michalina - 1 miejsce

Łopatowski Maciej - Aleks Zuzanna - 1 miejsce

Mierzejewski Kacper - Klepczarek Weronika - 2 miejsce

Paweł Wiśniewski - Eliza Klus - 2 miejsce

Koper Mateusz - Porębska Anna - 2 miejsce

GRATULACJE DLA WSZYSTKICH PAR!!!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 19