Mamy laureatów w XV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Tradycje wielkanocne"! Drukuj

    

   Konkurs organizowany jest od piętnastu lat przez Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. W tym roku wpłynęło 2100 prac plastycznych ze szkół i placówek pozaszkolnych  z całej Polski. 270 prac zostało zakwalifikowanych na wystawę a tylko 104 otrzymały nagrody. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie
naszej szkoły:
   I nagroda - Julia Wiankowska z kl. 5s,
   III nagroda - Oliwier Ciuliński z kl. 5a.
   Gratulujemy uczniom i ich nauczycielce p. Małgorzacie Podwójci!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
I miejsce na Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Angielskiej SONG! Drukuj
  
   30 marca w Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku odbył się XV Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej SONG. Naszą szkołę reprezentowali: Gabriela Popławska z kl. 4c, która przygotowywała się pod okiem p. Małgorzaty Podwójci i p. Justyny Grzyb oraz Filip Pomianowski z kl. 6c przygotowany przez p. Małgorzatę Podwójci i p. Annę Malik.
   Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Na każdy z nich należało przygotować inną piosenkę w języku angielskim. Po pierwszym etapie jury wytypowało uczestników do etapu drugiego, w którym znaleźli się nasi uczniowie. Werdykt jury bardzo nas ucieszył. Gabrysia Popławska zajęła I miejsce a Filip Pomianowski zdobył wyróżnienie.

Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wiadomości ze szkolnej świetlicy Drukuj
 

   W II semestrze w świetlicy szkolnej odbyły się już dwa spotkania z cyklu Gościmy ciekawego człowieka. Jako pierwszy zawitał pracownik służby leśnej w Łącku, pan Bartosz Wasilewski, który w niezwykle interesujący sposób odkrył przed dziećmi tajemnice życia zwierząt w lesie.

   Z kolei 28 marca przybyli strażacy PSP w Płocku, Kamil Mazurkiewicz i Sebastian Zieliński. Dzieci dowiedziały m.in. na czym polega praca strażaka i jak zachować się w czasie pożaru. Miały też okazję zapoznać się ze strojem służbowym używanym podczas akcji pożarniczych. Mogły założyć ubranie chroniące przed substancjami chemicznymi, a nawet kombinezon do nurkowania. Strażacy przeprowadzili także szkolenie praktyczne z udzielania pierwszej pomocy, łącznie z ćwiczeniami na fantomie do nauki masażu serca i sztucznego oddychania. Spotkanie przyniosło wszystkim mnóstwo wrażeń i mimo że trwało dwie godziny, nikomu się nie dłużyło.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Cinderella czyli Kopciuszek Drukuj
 

   W poniedziałek 27 marca 2017 r. w Międzynarodowy Dzień Teatru, na czwartej i piątej godzinie lekcyjnej uczniowie klasy VIB gr.A  wystawili przedstawienie w języku angielskim pt. „Cinderella” (Kopciuszek). Spektakl oglądali uczniowie klas trzecich oraz wszyscy ci, którzy mieli w tym czasie lekcje języka angielskiego.

   „Kopciuszek” przygotowany był w ramach zajęć teatralno – dramowych, innowacji pedagogicznej p. Renaty Idzik.

   Przedstawienie bardzo się podobało widzom. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchali aktorów i jednocześnie bardzo dobrze się bawili przy piosenkach ABBY. Komediowe kreacje aktorów przyczyniły się do wzrostu zainteresowania uczniów naszej szkoły teatrem i okazją do uczestnictwa w niezwykłej lekcji języka angielskiego.

   Obsada:
KOPCIUSZEK 1 – Wiktoria Guzanek

KOPCIUSZEK 2 – Amelka Malinowska
MACOCHA – Damian Królikowski
SIOSTRA 1 – Kuba Biernat
SIOSTRA 2 – Kacper Kluczyński
WRÓŻKA – Zosia Brzezińska
OJCIEC – Wiktor Paradowski
KSIĄŻĘ – Adam Błaszczyk
NARRATOR (j. angielski) – Nina Nowacka

NARRATOR (j. polski) – Ola Mikołajewska

CZŁONKOWIE ZESPOŁU ABBA: Zosia Brzezińska, Ola Mikołajewska, Grzegorz Koperski, Kacper Kamiński

REŻYSERIA – p. Renata Idzik

KOSTIUMY I REKWIZYTY – Uczniowie i Rodzice uczniów grupy A klasy VIB.

Wszystkim widzom serdecznie dziękujemy za ciepłe przyjęcie naszego spektaklu.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wiosenne spotkanie z przedszkolakami. Drukuj
 

   Pierwsze dni wiosny były okazją do przywitania w bibliotece szkolnej przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 w Płocku.

   Dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowiadania A. Galicy „Chomik szuka wiosny”, by następnie poprawnie odpowiedzieć na zagadki dotyczące utworu. Maluchy wykazały się dużą wiedzą na temat symptomów wiosny. Z zadaniami o tematyce związanej z obecną porą roku nie miały żadnych problemów. Zabawa „Prawda-fałsz” sprawiła im ogromną frajdę. Wszystko przeplecione było muzycznymi utworami, które porwały małych gości do spontanicznej zabawy. Za aktywną pracę i mnóstwo uśmiechów przedszkolaki otrzymały nagrody.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Szkolny Konkurs Recytatorski "Poezja dla dzieci" Drukuj
 

   21 marca 2017 r. dzieci z klas I-III mogły spróbować swoich sił w pierwszej edycji Szkolnego Konkursu Recytatorskiego "Poezja dla dzieci" zorganizowanego przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej p. Joannę Pankowską.

   Do konkursu zgłosiło się 13 młodych wielbicieli poezji dziecięcej. Wszystkie dzieci  wybrany przez siebie wiersze deklamowały pięknie z trafną interpretacją.
   Jury w składzie: p. Joanna Kamińska, p. Ewa Marciniak- Mańkowska i p. Diana Głoskowska miało bardzo trudne zadanie. Po burzliwych obradach zdecydowało przyznać:
I miejsce - Lenie Głowackiej (IIe), II miejsce - Julii Witkowskiej (IIb) i III miejsce - Ewie Orzechowskiej (Ic).

   Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy za rok :)

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Lekcja języka angielskiego z zawodnikami SPR Wisła Płock - Marko Tarabochia i Lovro Mihić Drukuj
 

   Lekcja z Marko Tarabochia (Bośnia i Hercegowina) i Lovro Mihić (Chorwacja) zapoczątkowała cykl lekcji języka angielskiego prowadzonych przez p. Agatę Rychlik wspólnie z zagranicznymi zawodnikami płockiego klubu piłki ręcznej. Uczestniczyli w niej uczniowie grupy IV d,a (w ramach innowacji pedagogicznej o kulturze krajów) oraz uczniowie klasy VIs.

   Spotkanie miało na celu prezentację naszych gości jako sportowców i ciekawych ludzi, a także ich krajów z wykorzystaniem języka angielskiego. Marko i Lovro opowiadali o sobie, swoich sportowych osiągnięciach, zachęcali do uprawiania sportu i posiadania zainteresowań. Uzasadniali uczniom, że znajomość języka angielskiego jest niezbędna każdemu sportowcowi i przydaje się też w innych zawodach. Odpowiadali też na różne pytania – pytań było bardzo dużo i były bardzo ciekawe. Wielką przyjemność sprawiło gościom przygotowanie uczniów do zajęć – uczniowie grupy IVd,a pod kierunkiem p. A Rychlik przygotowali projekty przedstawiające sylwetki piłkarzy oraz ich kraje, szczególnie zwrócili uwagę na potrawy kuchni chorwackiej i bośniackiej. Dzieci i nauczycielka przegotowali przekąski, które bardzo gościom smakowały – na zakończenie zajęć odbyła się degustacja sałatek w stylu bałkańskim i chorwackich pączków o nazwie „fritule”.

   Atmosferę na lekcji należy określić jako domową i  przyjacielską. Marko i Lovro zachwycili wszystkich: ich otwartość, sympatia, uśmiech  stanowiły doskonałą zachętę dla uczniów do aktywnego uczestnictwa w lekcji. Długo i cierpliwie rozdawali autografy. Na projektach odrysowali swoje dłonie i napisali pozdrowienia po angielsku i chorwacku. Jest to dla uczniów pamiątka po spotkaniu.

   Lovro Mihić oraz Marko Tarabochia w ramach drobnego rewanżu wręczyli grupie IVd,a zaproszenie na zbliżający się mecz Pucharu Polski z Azotami Puławy.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
II miejsce dla Wojażera w XXXIV Rajdzie Powitanie Wiosny. Drukuj
 

   Członkowie i sympatycy SKKT- PTTK „Wojażer” w czasie sobotniej wędrówki szlakiem spacerowym na terenie Płocka witali nadchodzącą wiosnę. Choć w czasie marszruty padał deszcz, wiał wiatr i niełatwo było odnaleźć nieliczne jeszcze ślady tej upragnionej pory roku, to jednak w dobrych humorach udało  nam się dotrzeć na metę rajdu- LO im. Marii Dąbrowskiej, gdzie zjedliśmy gorącą grochówkę oraz odebraliśmy puchar i dyplom za zdobycie II miejsca w kategorii szkół podstawowych oraz dyplom za najpiękniejszą marzannę, którą w tym roku wykonały uczennice klasy IVC: Oliwia Łachmańska i Magdalena Paradowska.

   Opiekunki „Wojażera” panie Monika Czyżewska i Agnieszka Kochanowska - Matuszewska dziękują wszystkim nauczycielom uczestniczącym w rajdzie - paniom: Marzenie Nejman, Katarzynie Nowysz, Edycie Paradowskiej, Iwonie Szymańskiej oraz panu Włodzimierzowi Mazurkiewiczowi.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień św. Patryka w SP23 Drukuj

    

   Wyprzedziliśmy wiosnę - w naszej szkole zrobiło się zielono. Wszystko za sprawą obchodów Dnia św. Patryka, które trwały przez kilka dni i zakończyły się w dniu 17 marca. Dzień ten jest istotnym irlandzkim świętem narodowym i religijnym, obchodzonym właśnie na cześć patrona Irlandii.

   Legenda głosi, iż św. Patryk miał wykorzystać trzylistną koniczynę, by wytłumaczyć pierwszym irlandzkim chrześcijanom na czym polega istota Trójcy Świętej. Mówił wtedy: trzy listki koniczynki, to jak ta Trójca – na pozór trzy osoby, ale jedna całość, jeden Bóg.

   Na pamiątkę tych wydarzeń, święty Patryk stał się patronem Irlandii, a co roku 17 marca Irlandczycy na całym świecie celebrują Dzień Św. Patryka. W każdym irlandzkim miasteczku, w każdej wiosce odbywają się parady i festyny, a ludzie ubierają się na zielono, grają i śpiewają cały dzień.

   Uczniowie naszej szkoły, wraz z nauczycielkami języka angielskiego, z pełnym zaangażowaniem włączyli się do świętowania z okazji Dnia św. Patryka. Z tej okazji klasy drugie i trzecie poznawały słownictwo dotyczące irlandzkiego święta oraz wykonywały prace plastyczne: maski Leprikonów i garnki ze złotem. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem słuchały legend irlandzkich prezentowanych na zajęciach: „Legendy o św. Patryku” oraz legendy p.t. „Dzieci króla Lira”.

   Starsze klasy na zajęciach języka angielskiego oglądały filmy dotyczące obchodów Dnia św. Patryka na Zielonej Wyspie. Ponadto uczniowie wykonywali kapelusze Leprikona oraz projekty obrazujące irlandzkie święto.

   W trakcie obchodów na twarzach uczniów malowały się uśmiechy, a to oznacza, że wszyscy dobrze się bawili.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Kangur Matematyczny 2017 Drukuj

   W czwartek, 16 marca 2017 matematycznie uzdolniona młodzież w całej Polsce zmierzyła się z zadaniami międzynarodowego konkursu "Kangur Matematyczny". Zawody dla uczniów szkół podstawowych i średnich organizowane są równolegle w większości  krajów europejskich.

   Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. W Polsce jest organizowany przez Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych działające przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

   Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania testowe ustalone zostały przez międzynarodową komisję podczas kongresu stowarzyszenia Kangourou Sans Frontieres. We wszystkich krajach obowiązuje wspólna data konkursu oraz te same zestawy pytań. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

   W konkursie biorą udział uczniowie, którzy lubią matematykę i maja smykałkę do rozwiązywania nietypowych zadań. Aby poradzić sobie z zadaniami nie potrzebna jest znajomość wszystkich wzorów matematycznych, ale bystre oko i badawczy umysł.
Z nietypowymi zadaniami zmierzyło się również 61 uczniów naszej szkoły. Reprezentanci klas II startowali w kategorii Żaczek, III i IV w kategorii Maluch, a V i VI w kategorii Beniamin. Nad organizacją zawodów czuwała koordynatorka - p. Anna Olczak-Mielczarek oraz p. Barbara Szymborska.

   Do wygrania w Kangurze - oprócz murowanej szóstki z matematyki na świadectwie - są dyplomy i nagrody od organizatora. Już w dniu konkursu każdy uczestnik za udział otrzymał układankę-breloczek „Magiczny sześcian”.

   Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy wszystkim dużo punktów.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 16