„Miłość, Love, Liebe”- czyli projekt integracji międzyprzedmiotowej. Drukuj

   W miesiącu lutym, klasa integracyjna 7a brała udział w projekcie integracji międzyprzedmiotowej w języku polskim, angielskim oraz niemieckim. Tematem przewodnim z okazji Walentynek, Valentine’s Day, Valentinstag była pamięć o osobach, które kochamy i bardzo lubimy, którym chcemy podziękować, które powinniśmy przeprosić. Temat miłości okazał się prawdziwym wyzwaniem zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli, szczególnie w trzech językach.
   Na języku polskim realizowaliśmy temat „Od sympatii do zauroczenia w polskiej poezji” poznając twórczość takich poetów jak: Julian Tuwim („Tęsknota”, „Wspomnienie”, „Przy okrągłym stole”), Adam Mickiewicz („Niepewność”), Juliusz Słowacki („Rozłączenie”), Krzysztof Kamil Baczyński („Niebo złote ci otworzę”), Konstanty Ildefons Gałczyński („Kocham cię tyle lat”, „Prośba o wyspy szczęśliwe”). Jednak najbardziej urzekły nas wiersze Władysława Broniewskiego, jego „Warum”, a szczególnie „Zielony wiersz” („Ja nie chcę wiele, ale nie mniej niż wszystko: ciebie i zieleń”). Wysłuchaliśmy wzruszających utworów Czesława Niemena (m.in piosenkę „Wspomnienie”) i Marka Grechuty (m.in. piosenkę „Niepewność”). Na języku angielskim śpiewając „Best love songs” poznaliśmy twórczość takich muzyków, jak: Jason Donovan („Sealed with a Kiss”), Ben E. King („Stand by me”). Jednak najgłośniej śpiewaliśmy „Love me do” („Kochaj mnie”) The Beatles- („Love, love me do. You know I love you”- „Kochaj, kochaj mnie. Ty wiesz ja kocham cię”). Uczniowie wykonali kartki walentynkowe z wierszykami w języku angielskim oraz gazetkę ścienną. Wiele radości przyniosły angielskie zagadki o tematyce walentynkowej. Na kolejnej lekcji uczniowie recytowali przygotowany wiersz oraz wyrażenia związane z tematyką miłości, tym razem w języku niemieckim. Wysłuchaliśmy piosenki niemieckiej wokalistki Neny- „Liebe ist.” („Miłość jest.”) śpiewaną w języku oryginalnym poznając jej tłumaczenie. Wykonaliśmy także kartki walentynkowe z sercem w barwach flagi Niemiec zapisując życzenia. Na Arteterapii przygotowaliśmy wszelkie wzory, detale, dekory zdobiąc listy i kartki dla najbliższych różnymi technikami plastycznymi bazując na walentynkowej inwencji twórczej.
    Na wszystkich zajęciach poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie- Czym jest miłość? Dowiedzieliśmy się, że do pełni szczęścia i cudownego życia potrzebna jest miłość, bez względu w jakim języku o niej mówimy, piszemy czy śpiewamy. Miłość nadaje życiu sens.
    W projekcie wzięła udział klasa integracyjna 7a oraz nauczyciele: p. Małgorzata Lechowicz, p. Anna Malik, p. Wojciech Gajewski, p. Edyta Paradowska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pasowanie klas pierwszych na czytelników Drukuj

   Pasowanie klas pierwszych na czytelników, to w bibliotece zawsze wyjątkowa uroczystość, a pierwsza samodzielnie wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.

   Tegoroczne spotkanie od zagadek o świecie baśniowych postaci, które pojawiają się w książkach z bibliotecznych półek. W rozmowach o książkach i czytaniu przyszli czytelnicy wykazali się dobrą znajomością tematu i terminów z nim związanych, np. „biblioteka”, „księgarnia”, „bibliotekarz”.

   Uczniowie wysłuchali również pogadanki, dlaczego warto czytać książki i jak je szanować.  Bogaci w nowo zdobytą wiedzę złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą „kochać i szanować książki”.

   Mamy nadzieję, że biblioteka szkolna stanie się często odwiedzanym miejscem.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 Drukuj

   Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy w Polsce już po raz 14. Rok rocznie bierzemy udział w obchodach, również i w tym roku świętowaliśmy go 6 lutego 2018 r. pod hasłem "Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci". Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Podczas tegorocznych obchodów chcieliśmy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które intensywnie wykorzystujemy do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony. Wobec czego na lekcjach informatyki klasa 1B wraz z wychowawczynią  p. Małgorzatą  Gomułką - wykonała kolorowankę - logo DBI 2018 oraz uczniowie oglądali filmiki "Owce w sieci". Natomiast uczniowie  klasy 7B przygotowywali referat pt. "Moje zdanie nt. cyberprzemocy", który prezentowali na lekcjach informatyki. Oglądali film edukacyjny "Gdzie jest Mimi?", który był pretekstem do dyskusji i ustalenia zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Pozostali uczniowie klas 4-7 na zajęciach informatyki pod kierunkiem nauczycieli: p. Roberta Elwertowskiego, p. Luizy Frankowskiej i p. Barbary Gasińskiej tworzyli prezentacje multimedialne, plakaty, komiksy związane z szacunkiem w sieci. Mimo iż systematycznie propagujemy działania na rzecz bezpiecznego korzystania z Internetu podczas zajęć prowadzonych w pracowni komputerowej, jesteśmy przekonani, że w wyniku podjętych inicjatyw wzbogaciliśmy świadomość uczniów, iż decyzje podejmowane w świecie wirtualnym mają wpływ na ich realne życie. Wierzymy również, że nasi uczniowie będą z głową surfować po zawiłościach internetowej pajęczyny z uwzględnieniem szacunku.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Przedszkolaki w szkolnej bibliotece Drukuj

   W bibliotece szkolnej znów zagościły dzieci, teraz już 4latki, z Przedszkola Nr 31. Tematem spotkania była fikcja i prawda w bajkach i baśniach. Maluchom nie zawsze udaje się je odróżnić, często więc zadają pytania, czy np. Czerwony Kapturek istnieje naprawdę, czy Kopciuszek bawiła się na balu gubiąc pantofelek, czy istnieją zwierzęta, które zachowują się tak samo, jak ludzie? 

   Przedszkolaki wysłuchały bajki Katarzyny Rychli „Przygody Maksa” o małym, wesołym hipopotamie, który mówi, ubiera się w spodnie na szelkach, je łyżeczką i bawi się z różnymi zwierzątkami. Dla porównania dzieci oglądały ilustracje prawdziwych hipopotamów w „Encyklopedii zwierząt” i dowiedziały się o ich zwyczajach i zachowaniach.

   Efektem literackich eksploracji była burzliwa dyskusja małych słuchaczy na temat: „co jest prawdą, a co nie…”

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dyskoteki karnawałowe Drukuj
 

   15  stycznia - tuż przed feriami uczniowie klas I - III pomysłowo poprzebierani bawili się na balu karnawałowym. 8 lutego, w "Tłusty Czwartek" odbyła się dyskoteka dla klas IV- VII. Obie imprezy zorganizowane zostały przez Samorządy Szkolne i ich opiekunki – p. Bożenę Koper i p. Sylwię Pyrzak.

   Dziękujemy p. Robertowi Elwertowskiemu za oprawą muzyczną oraz paniom: Magdalenie Nejman, Katarzynie Kapeli i Edycie Paradowskiej za barwne fotografie.

   Szukajcie się na zdjęciach w galerii.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Spędzam wolny czas z moją babcią i z moim dziadkiem. Drukuj

   Uczniowie klas pierwszych jak co roku pamiętają o święcie Babci i Dziadka. Z tej okazji wzięli udział w projekcie „Spędzam wolny czas z moją babcią i z moim dziadkiem”. Realizacja rozpoczęła się już w grudniu, kiedy to podczas świątecznych przygotowań można było popracować ze swoimi babciami i dziadkami. Całość została zilustrowana, a efekty możemy zobaczyć na szkolnej wystawie. Dzieci przygotowały prace w formie plakatu, albumu, rysunku, zdjęć a także prace przestrzenne. Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych pomysłów i ogromnego zaangażowania.   

   Koordynatorkami projektu były panie: Małgorzata Gomułka, Joanna Matuszak i Joanna Skubiszewska.

   Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat!      

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Zabawa karnawałowa w świetlicy szkolnej. Drukuj
 

   We wtorek 30 stycznia w świetlicy odbyła się zabawa karnawałowa. Cóż to była za zabawa! Taniec i śpiew ogarnął wszystkich uczestników, łącznie ze studentami PWSZ w Płocku.

   Były gry, konkursy i wybór najlepszego tancerza. Śmiechom i żartom nie było końca. Wszyscy bawili się wspaniale. Pozostaje tylko jeden smutek: że do kolejnej zabawy karnawałowej trzeba czekać cały rok!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Zima w mieście, ferie ... w szkole! Drukuj

 

   W czasie tegorocznych ferii zimowych dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych w świetlicy szkolnej, pracowni muzycznej czy na hali sportowej.

   W dniach 15 i 16 stycznia w naszej szkole odbywały się zajęcia muzyczne prowadzone przez p. Małgorzatę Podwójci. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 4-7. Zajęcia polegały na uczestnictwie w różnych formach muzycznej aktywności: ćwiczenia wokalne (emisyjne, relaksujące), śpiewanie piosenek, nauka tańców integracyjnych ("Papaja", "Choco chocolate") i podstawowych kroków samby oraz cza-czy, granie na instrumentach muzycznych, gry i zabawy twórcze - ilustracje muzyczne do wierszy i tekstów literatury, a w przerwach ciasteczka i ciepła herbatka wprowadzające w jeszcze milszy nastrój i integrujące wszystkich uczestników zajęć.

   Codziennie w drugim tygodniu ferii w godzinach od 9.00 do 13.00 można było atrakcyjnie i ciekawie spędzić czas pod okiem opiekunów: Agnieszki Jakubiak i Pauliny Szymborskiej. Udział w zajęciach mogły wziąć wszystkie dzieci, które wcześniej zgłosiły chęć swojego uczestnictwa. Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy realizując wcześniej opracowany program zajęć. Zajęcia zorganizowane przez wychowawców cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Czas spędzony w świetlicy podczas ferii został dobrze zagospodarowany, wykorzystane zostały uzdolnienia, zainteresowania, kreatywność i samodzielność dzieci. Gry i zabawy edukacyjne, które sprawiły wszystkim wiele radości pomogły w przełamywaniu słabości i barier. Zajęcia kreatywne uwolniły „twórczego geniusza” a codzienne spacery na świeżym powietrzu pozwoliły cieszyć się piękną zimą.

 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Gramy z WOŚP Drukuj

 

   W niedzielę 14 stycznia 2018r. odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla wyrównywania szans noworodków. Wśród wolontariuszy kwestujących w całym kraju i poza jego granicami nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Wśród kwestujących w Galerii Mazovia znaleźli się: Natalia Borkowska, Kacper Przygódzki, Marta Potulska, Zuzia Tomaszewska, Weronika Rydzewska – uczniowie z klasy 7b oraz Paulina Gierzyńska i Oliwia Niemirowska – uczennice z klasy 7s. Pomimo tak wielkiej ilości wolontariuszy udało im się zebrać kwotę ponad 1600 złotych. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Renata Cichocka, Sylwia Pyrzak i Jolanta Czyżewska.

   Chór szkolny „Viva la musica” pod kierunkiem pani Małgorzaty Podwójci jak co roku  włączył się w zbiórkę na rzecz Orkiestry. Na scenie przygotowanej w Galerii Mazovia chórzyści wystąpili z repertuarem kolęd i pastorałek.  

   Wolontariuszom, wspomagającym i wszystkim, którzy włączyli się w „wielkie granie w pomaganie” serdecznie dziękujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Złoci medaliści z IIIG! Drukuj
 

   W sobotę, 13 stycznia odbył się pierwszy w tym roku turniej tańca o Puchar Burmistrza Miasta Kurzętnik. Miło nam donieść, że reprezentanci z klasy IIIG tanecznej innowacyjnej w kategorii 8-9 lat kl.G - Zuzia Aleks i Kacper Mierzejewski zdobyli na tym turnieju I miejsce! To świetny początek. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych par!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 7 z 17