logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Osiągnięcie pierwszoklasistek - 1c Drukuj
Osiągnięcie pierwszoklasistek  - 1c

Międzyszkolny Konkurs Literacko- Plastyczny " Z biegiem Wisły, czyli wędrówki po kraju z Pyzą Mazowiecką" zorganizowany przez SP 21 został rozstrzygnięty. Prace uczennic klasy 1c znalazły się wśród nagrodzonych:

I miejsce Emilia Matusiak klasa1c

I miejsce Wiktoria Malanowska klasa 1c

opiekun Małgorzata Szulborska. Gratulacje!!!!

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
2 kwietnia NASZA SZKOŁA NA NIEBIESKO! Drukuj
2 kwietnia NASZA SZKOŁA NA NIEBIESKO!

2 kwietnia, jak co roku nasza szkoła brała udział w akcji "POLSKA NA NIEBIESKO" z okazji "Światowego Dnia Wiedzy o Autyźmie" obchodzonego także pod nazwą "Światowy Dzień Świadomości Autyzmu". "Polska Na Niebiesko" to kampania społeczna, mająca na celu uświadomić jak najwięcej osób czym jest autyzm. Mówiąc głośno o autyzmie zwiększamy świadomość, a także tolerancję wśród społeczeństwa. Jak podaje na swojej stronie Fundacja JiM "Autyzm to odmienny od typowego sposób rozwoju człowieka, objawiający się różnicami w sposobie komunikacji, nawiązywania relacji, wyrażania emocji, uczenia się oraz różnorodnym schematem zachowań. Każda osoba z autyzmem jest indywidualnością, a wymienione wcześniej cechy mogą występować w różnym natężeniu. Autyzm dotyczy wielu obszarów funkcjonowania  i sprawia, że osoby ze spektrum rozwijają się inaczej. Autyzm występuje w Polsce u 1 na 100 osób". Do naszej szkoły także uczęszczają uczniowie ze spektrum autyzmu i dlatego aby okazać im solidarność, w tym szczególnym dniu, ich wspaniali rówieśnicy wraz z nauczycielami zaakcentowali w swoim stroju kolor niebieski.

 

Ogłoszono konkurs plastyczno- techniczny pt. "Moje niebieskie marzenie", a każdy jego uczestnik otrzymał pochwałę do mobidziennika. Niesamowite, niebieskie arcydzieła ozdobiły główny hol szkoły. Uroczyście wręczono nagrody:

- ex aequo w kategorii klas I nagrody za pierwsze miejsca otrzymały: Zofia Jankowska Ia i Jessica Jakubowska Ic

- w kategorii klas II pierwsze miejsce otrzymała Aleksandra Szulc 2c

- w kategorii klas III pierwsze miejsce otrzymała Amelia Piotrowska 3b

- w kategorii klas IV pierwsze miejsce otrzymała Zuzanna Zielińska 4b

-  w kategorii klas VI pierwsze miejsce otrzymał Jan Szałkowski 6c

- w kategorii klas VII pierwsze miejsce otrzymała Nastia Mowczan 7f.

Ponadto przyznano wyróżnienia dla: Oskara Cywińskiego 1c, Wiktorii Reńdy 3a, Jagody Paradowskiej 3c, Julii Soczewki 4b. Gratulacje!

 

Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami otrzymali od nauczycieli współorganizujących kształcenie linki do filmików pozwalających im zgłębić temat autyzmu. Ponadto, do nauczycieli zostaną przesłane materiały, które mogą wykorzystać na godzinie wychowawczej przeprowadzając "Lekcje akceptacji". Nauczyciele współorganizujący kształcenie, w wybranych klasach przeczytają i omówią z uczniami wspaniałą książkę Joanny Chromik-Kovacs i Izabeli  Banaszczyk pt. " Kim jest Ryś? Opowieść o chłopcu z zespołem Aspergera".

 Dziękujemy za zaangażowanie rodziców, opiekunów, nauczycieli i przede wszystkim uczniów. Dziękujemy Radzie Rodziców i pani Dyrektor Lilianie Tomaszewskiej za ufundowanie nagród do konkursu. Jak co roku, niezmiernie jesteśmy wdzięczni paniom plastyczkom: Ilonie Borczuk i Anecie Olszewskiej za przygotowanie bajecznej, "niebieskiej" wystawy pokonkursowych prac uczniów. Bardzo dziękujemy panu informatykowi Robertowi Elwertowskiemu w profesjonalnym przygotowaniu konkursowych dyplomów. Podziękowania składamy także pani Barbarze Gasińskiej, dzięki której fotorelacja z akcji "Polska Na Niebiesko" znalazła się na szkolnej stronie www szkoły. Dziękujemy!

 

 

Koordynatorami akcji "POLSKA NA NIEBIESKO"  byli nauczyciele współorganizujący kształcenie.

 Fotorelacja- p. Edyta Paradowska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Lew Honorek w 1c Drukuj
 Lew Honorek w 1c

W dniu 31 marca uczniowie klasy 1c uczestniczyli w nagraniu audycji radiowej. Dzieciaczki udowodniły, że są bardzo mądre i wiedzą - osobie obcej nie można ufać. Opowiedziały jak należy postępować, gdy na swej drodze natkną się właśnie na nią. Audycji będzie można posłuchać 6 kwietnia 2022 w Katolickim Radiu Diecezji Płock. Wszystko to w ramach Akademii Lwa Honorka.

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
ROZGRYWKI SIATKARSKIE Drukuj
ROZGRYWKI SIATKARSKIE

W dniach 29-31 marca 2022r w naszej szkole odbyła się Płocka Młodzieżowa Liga Sportowa w siatkówce dziewcząt i chłopców. Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych : Dzieci – rocznik 2009 i młodsze oraz Młodzież – rocznik 2007- 2008.Do rozgrywek przystąpiły Płockie Podstawówki. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas sportowych 7r i 8s oraz uczniowie klasy 5c, 5a, 8f, 8d i 8a. Nasi sportowcy zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając wysokie miejsca na podium.  Największy sukces odniosły uczennice w kategorii Dzieci zajmując I miejsce i awans na rozgrywki powiatowe. W kategorii  Młodzież zarówno dziewczęta jak i chłopcy uplasowali się na wysokim II miejscu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nasi  reprezentanci:

Kategoria Dzieci – dziewczęta I miejsce w MLS ( awans na rozgrywki powiatowe)

Anna Kapela, Maja Krysiak, Iga Fabiszewska, Maja Fabiszewska, Natalia Żebrowska, Hanna Poleszak, Liliana Kłobukowska, Zuzanna Żółtańska(7r), Zofia Gajewska, Iga Mroczkowska, Maja Borowska, Antonina Łączyńska- nauczyciel  Marzena Wakuła

Kategoria Dzieci – chłopcy IV miejsce w grupie

Szymon Cal, Jakub Szymborski ( 5c) , Dominik Staniszewski, Jakub Łęcki, Krzysztof Czubakowski, Aleksander Lewandowski, Szymon Przybyliński, Filip Ziembiński(5a)

 

Kategoria Młodzież – dziewczęta II miejsce  w MLS

Amelia Wolano, Anna Adamkowska, Julita Zatorska, Karolina Teraz(7r), Michalina Niedzielak, Maja Kęsicka( 8f), Nadia Dymek, Klaudia Wyrębkowska (8d)- nauczyciele: 7r-Marzena Wakuła,8f- Iwona Szymańska,8d- Paweł Krawczyński;

 

Kategoria Młodzież –Chłopcy II miejsce w MLS

Patryk Fleming, Aleksander Raczkowski, Artiom Pawliuk, Jakub Dolny, Igor Grobelski, Franciszek Szypulski, ( 8s), Igor Romanowski (8a)-nauczyciel Michał Królikowski.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa sportowa w roku szkolnym 2022/23 Drukuj

Lista kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do klasy sportowej- załącznik

 
Klasa sportowa w roku szkolnym 2022/23 Drukuj

 

Lista osób zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych  do klasy sportowej- załącznik 

 
Klasa sportowa w roku szkolnym 2022/23 Drukuj
Klasa sportowa w roku szkolnym 2022/23

W dniu 24. 04.2020 roku odbyły się próby sprawności fizycznej do czwartej klasy sportowej o profilu piłka ręczna .

Po podsumowaniu wyników do klasy sportowej na rok szkolny 2022/2023 zakwalifikowały się następujące uczennice i uczniowie. Poniżej w załączniku lista uczniów.

 

Załącznik

 
2b w Parku trampolin Drukuj
   2b w Parku trampolin

18 marca uczniowie klasy 2b wraz z nauczycielkami Pauliną Szymborską i Agnieszką Jakubiak wybrali się do parku trampolin Jump Planet.

Celem wycieczki było propagowanie aktywnego spędzania czasu, a także integracja zespołu klasowego.

Po profesjonalnej rozgrzewce oraz lekcji WF-u pod okiem trenera, dzieci korzystały z szeregu atrakcji: trampolin sportowych, koszy do wsadów, ścieżek akrobatycznych czy basenów z gąbkami. Pobyt w parku dostarczył uczniom niezapomnianych wrażeń.

Wszyscy wrócili do szkoły zmęczeni, ale zadowoleni i z uśmiechami na twarzach.

 

Fotorelacja – p. Agnieszka Jakubiak

Obejrzyj galerię zdjęć
 
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA Drukuj
 DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

Po raz kolejny 17 marca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii.  

Dzień Św. Patryka kojarzony jest z wszechobecną zielenią, koniczynkami oraz  Leprechaunami. Tego dnia w Irlandii i w wielu krajach na całym świecie wspomina się patrona Irlandii oraz celebruje tradycję i kulturę irlandzką. Na pamiątkę tamtych wydarzeń uczniowie naszej szkoły na lekcjach języka angielskiego zgłębili informację o obchodach tego dnia na świecie.

Z okazji Dnia Św. Patryka uczniowie kl. 4a, 5a i 6d włączyli się w wykonanie gazetki ściennej. Poza tym uczniowie oglądali film o historii Św. Patryka, dzięki czemu poznali symbole Irlandii, legendy i tradycję obchodów tego dnia w Irlandii i Stanach Zjednoczonych.

W klasach 4c, 6a/c, 7df oraz 7r na lekcjach języka angielskiego uczniowie wysłuchali legendy o św. Patryku, rozwiązywali quizy dotyczące obchodów tego święta w Irlandii i Stanach Zjednoczonych oraz przygotowywali wizualizacje symboli wraz z ich opisem w języku angielskim.

Uczniowie klas młodszych też zapoznali się z legendą Św. Patryka, najważniejszymi symbolami i tradycjami tego święta. Uczniowie klas 1a, 1b i 1d wysłuchali legendy o skrzatach pilnujących tęczy i innych symbolach szczęścia i powodzenia. Uczniowie wykonali ozdoby, dominowały koniczyny, skrzaty Lepprechauns, tęcze oraz garnki ze złotem.

Klasa 1c również miała okazję poznać historię św. Patryka, a następnie uczniowie kolorowali karty obrazkowe, na których znajdowały się symbole Irlandii, m.in.: shamrock - trójlistna koniczyna, flaga Irlandii, Leprechaun - skrzat z legendy itp.

Uczniowie klas 2a, 2b i 2c wysłuchali angielskiej piosenki o skrzacie Lepprechaun oraz wzięli udział w zagadkach językowych. Zadania wymagały nie tylko wykorzystania konkretnych umiejętności językowych, ale i również logicznego myślenia. Dlatego, aby rozwiązać wszystkie zadania uczniowie musieli wykazać się dużą kreatywnością „Po nitce do … kolejnego hasła”. Całej zabawie towarzyszyła niezwykła atmosfera tajemniczości oraz humoru.

Chcąc przybliżyć naszym uczniom kulturę Irlandii na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas 3b i 3d obejrzeli film o Świętym Patryku. Dowiedzieli się kim był Święty Patryk, zgłębili informację o znaczeniu symboli takich jak koniczynka, krzyż celtycki i harfa oraz wykonali projekty.

Cieszy nas fakt, że uczniowie chętnie celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając na siebie coś zielonego.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie!

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Kasy 3b i 3c w Warszawie Drukuj
Kasy 3b i 3c w Warszawie

 17 marca klasy 3b i 3c zapoczątkowały wiosenny sezon wycieczkowy wyjazdem do Warszawy.

 Pierwszą atrakcją było zwiedzanie z przewodnikiem Stadionu Narodowego trasą „Piłkarskie emocje”, co dostarczyło dzieciom wielu ciekawych wrażeń.

Kolejnym punktem (zupełnie odmiennym od poprzedniego) była wizyta w Teatrze Wielkim Operze Narodowej, gdzie trzecioklasiści wzięli udział w lekcji teatralnej. Słuchali czym jest recytatyw, aria, bel canto. Następnie wysłuchali koncertu na żywo w wykonaniu solistów tejże Opery (taka okazja rzadko się zdarza).

Po wzmocnieniu sił wspólnym posiłkiem przyszedł czas na zwiedzanie warszawskiej Starówki i zabytków znanych dotychczas z kart podręczników. Spacer zakończony został wspólnym zdjęciem przed pomnikiem Małego Powstańca, który jest bardzo ważny dla społeczności SP 23, bo związany z patronem szkoły i niedawno obchodzoną uroczyście 80-tą rocznicą powstania Armii Krajowej.

Było więc i rozrywkowo, i poważnie, i patriotycznie.

Tekst: Urszula Kosińska

Fotografie: Edyta Paradowska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 14