Dzieci zbierają elektrośmieci. Drukuj
 

   W listopadzie uczyliśmy się ekologii i poznawaliśmy sposoby jak dbać o środowisko naturalne. Uczniowie klasy 3G  wykonali plakaty w ramach projektu „Wszystko ma swoje miejsce”, którego celem było poznanie grup i rodzajów elektrośmieci. Jednym z proekologicznych działań była zbiórka elektroodpadów. Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich opiekunów zebraliśmy 984 kilogramów zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Klasy, którym udało się dokonać największej zbiórki to odpowiednio: klasa 1D (wychowawca Joanna Skubiszewska), klasa 1B ( wychowawca Małgorzata Gomułka), klasa 2 C (wychowawca Katarzyna Nowysz) oraz klasa 3E (wychowawca Marzena Nejman). Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy. Na konto szkoły wpłynęły za zebrane elektrośmieci punkty z funduszu oświatowego, które będziemy mogli wymienić na pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy dla uczniów.

Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli wesprzeć naszą akcję i podjąć działania na rzecz szkoły. Następną zbiórkę planujemy na wiosnę 2018 roku.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dyskoteka andrzejkowa Drukuj

 

   W czwartek, 30 listopada, uczniowie klas IV - VII wraz ze swoimi nauczycielami bawili się na andrzejkowej dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. W role dyskdżokejów wcielili się - p. Sylwia Pyrzak - opiekun samorządu oraz p. Grzegorz Urbaczewski.

   Szukajcie się na zdjęciach w galerii.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Spotkanie z muzyką. Drukuj
 

   W dniu 20 listopada uczniowie klas 1- 3 mieli okazję bliższego spotkania z muzyką. Gościli w naszej szkole muzycy Płockiej Orkiestry Kameralnej. Tematem spotkania była muzyka filmowa. Uczniowie wysłuchali między innymi fragmentów utworów z filmów: Gwiezdne wojny, Król Lew, W pustyni i w puszczy, Bolek i Lolek. Utwory wykonywane były na instrumentach dętych i klawiszowych. Dzieci miały możliwość poznania dźwięku rogu i muszli. Taka lekcja muzyki zdecydowanie spodobała się młodym odbiorcom. Czekamy na kolejne spotkania.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa 4e włączyła się w akcję Teatru Płockiego dla dzieci z płockich szpitali! Drukuj

 

   Każdego roku, w dniu św. Mikołaja w płockich szpitalach przebywa kilkaset dzieci. A my chcemy, by w tym szczególnym dniu i one mogły cieszyć się z mikołajkowego podarunku. Dlatego klasa 4e wraz z wychowawcą p. Małgorzatą Podwójci włączyła się w akcję zbierania prezentów dla chorych dzieci. Zebraliśmy maskotki, gry planszowe i książki, aby Mikołaj w asyście aktorów naszego teatru przebranych za baśniowe postaci, mógł wręczyć te upominki dzieciom.
   Dzięki temu Mikołajki w szpitalu stają się radośniejsze.
   Dziękujemy uczniom naszej szkoły, którzy wsparli nas w zbieraniu prezentów za każdy nawet najdrobniejszy odruch serca.

obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości Drukuj

 

   W listopadzie 2017r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który jest organizowany w ponad stu krajach. Wydarzenie to ma na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi. Jednym z jego elementów jest projekt "Otwarta firma" organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do projektu jednocześnie biorąc udział w konkursie na „Najaktywniejszą szkołę”. Koordynatorami projektu są p. Joanna Matuszak i p. Małgorzata Gomułka.

   Uczniowie klasy Ia wraz z wychowawczynią p. Joanną Matuszak poznali zawód bibliotekarza goszcząc w filii Książnicy Płockiej. Dowiedzieli się czym zajmuje się bibliotekarz, jak zakłada się karty biblioteczne, w jaki sposób wypożycza się książki.

   Uczniowie klas Ib z p. Małgorzatą Gomułką i Id z p. Joanną Skubiszewską udali się na wycieczkę do Komunikacji Miejskiej w Płocku. Poznali specyfikę zawodu kierowcy oraz mechanika samochodowego. Obejrzeli warsztat, w którym mogli zobaczyć autokar od spodu. Odbyli również lekcję z Lwem Honorkiem w ramach Akademii Młodego Pasażera.

   Uczniowie klasy IIIc z p. Małgorzatą Szulborską odwiedzili szkolną stołówkę, gdzie mogli poznać zawód kucharza. Dowiedzieli się w jaki tajemniczy sposób pojawiają się na naszych stołach pyszne obiadki. Zobaczyli nowoczesne urządzenia, trochę inne niż w kuchni mamusi.

   Zdobyta wiedza będzie być może w przyszłości inspiracją wyboru swojego zawodu.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Świętego Andrzeja, patrona Szkocji – St Andrew’s Day in Scotland Drukuj

  

   W ramach lekcji o kulturze krajów angielskojęzycznych prowadzonych przez p. Agatę Rychlik, uczniowie klas: 2b, 4d, 4e, 5a,d i 5e,f  i 7s zdobywali wiedzę o Szkocji i obchodach Dnia Świętego Andrzeja (30 listopada) – patrona kraju.

   Szkocja to przepiękny i tajemniczy kraj starych zamków, jezior (loch), Nessie (potwór z Loch Ness) i golfa. To właśnie tam dzielni i dumni mężczyźni na specjalne okazje ubierają wełnianą spódnicę (kilt) w kratkę (tartan) i grają na dudach (bagpipes). To podobno tam, wśród ostów (thistle) spacerują magiczne jednorożce (unicorn).

   W Dzień Świętego Andrzeja mieszkańcy szkockich miast i miasteczek spotykają się na paradach, aby wspólnie świętować. Tego dnia rozbrzmiewają dźwięki melodii granych na dudach.

   Podsumowaniem lekcji były wspólne projekty uczniów przedstawiające symbole Szkocji,z życzeniami dla Szkotów z okazji ich święta, oraz andrzejkowe wróżby.

 

   Happy St. Andrew’s Day!   /  Latha Naomh Anndra sona dhuibh!

 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Sukcesy naszych młodych wokalistek! Drukuj

 

   30 listopada odbył się już XVII Powiatowy Konkurs Piosenki Dziecięcej "Canto Piccolo" w Szkole Podstawowej nr 17 w Płocku.
   Naszą szkołę reprezentowały trzy dziewczynki: w kategorii kl. I-III wystąpiła Julia Osicka z kl. 2b (przygotowana przez p. Małgorzatę Podwójci i p.Urszulę Kosińską), a w kategorii kl. IV-VII Anna Budnicka z kl. 5d i Gabriela Popławska z kl. 5c (obydwie pracowały pod okiem p. Małgorzaty Podwójci).
   Konkurs zakończył się dla nas dla nas bardzo pomyślnie: Grand Prix konkursu zdobyła Gabriela Popławska kl. 5c; II miejsce zdobyła Anna Budnicka kl. 5d; wyróżnienie otrzymała Julia Osicka kl. 2b. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Drużynowe Turnieje Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych Drukuj
 

   W dniu 30.11.2017r. reprezentacja uczniów naszej szkoły z klas V i VI pod opieką pani Agnieszki Tomaszewskiej godnie reprezentowała placówkę w Drużynowych Turniejach Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych, organizowanych przez MOSiR Płock.

Nasze reprezentacje w składzie, dziewczęta: Patrycja Józefoska kl. VIa i Martyna Glińska kl. Vd oraz chłopcy: Jan Orzechowski kl. VIa, Mateusz Sowa kl. Vd, Bartosz Nowak kl. Vd wywalczyły III miejsca w swoich kategoriach.      

Organizatorom dziękujemy za miłą atmosferę podczas turnieju, uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów, ze sportowym pozdrowieniem - opiekun drużyny.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Andrzejki w świetlicy Drukuj
 

   Zgodnie ze starym zwyczajem 29 listopada w wigilię imienin św. Andrzeja, jak co roku wróżyliśmy sobie przyszłość w naszej świetlicy. W magicznej scenografii zjawili się Czarodziej Merlin z urokliwymi i tajemniczymi Wróżkami, w które wcieliły się nauczycielki świetlicy i studentki PWSZ w Płocku. Odwiedziła nas również Pani Dyrektor Liliana Tomaszewska, która przywitała wszystkich, życząc wspaniałej zabawy i …. włączając się w nią. Przy płonących świecach poznawaliśmy swoją przyszłość z przeróżnych wróżb. Było wróżenie z kart, imion, jabłek, kości, monet, butów, liczb, przedmiotów ukrytych pod kubeczkami. Wielu było chętnych, by poznać przyszłość, przelewając wosk przez otwór magicznego klucza. Pod okiem Czarodzieja Merlina snuły się same dobre przepowiednie, a jego pokazy alchemiczne zachwyciły wszystkich. Podczas tego wieczoru wróżb i tańców, przedmioty nabierały szczególnej symboliki i magii, a wszystko to z przymrużeniem oka - przecież to tylko zabawa, na którą musimy czekać znów dłuuuuugi rok.

   „Abrakadabra to działa wszędzie, niechaj tu zawsze radość będzie”.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasy młodsze w Andrzejki wróżą sobie w Sierpcu Drukuj
 

   Od wieków tradycja nakazuje, aby w Andrzejki zająć się przepowiadaniem przyszłości. I tak klasy 3G, 3C i 2D tego właśnie dnia znalazły się w pięknie i nastrojowo przyozdobionej izbie ratusza w Sierpcu. Tam dowiedziały się o tradycjach andrzejkowych, a następnie wszystkie dzieci czynnie brały udział w zabawie. Lały wosk przez dziurkę od klucza, kroiły jabłka, wybierały swój przyszły stan cywilny i zawód, losowały imię przyszłej sympatii oraz dowiadywały się, jaki będzie dla nich przyszły rok – zwyczajny, słodki czy może kwaśny. Radości i śmiechom nie było końca!

   Po udanej zabawie uczniowie obejrzeli wystawę rzeźb w drewnie Edmunda Szpanowskiego, sierpeckiego artysty. Było to bliskie spotkanie ze sztuką, które dzieciom ogromnie się podobało.

  Jak zwykle do Sierpca chętnie wrócimy. Tym razem, by malować na szkle.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 12