Muminki u pierwszaków Drukuj

   Na zaproszenie uczniów klas pierwszych w naszej szkole pojawiły się Muminki. Wszystko to za sprawą gościa – Pani Emilii Heljasińskiej Schmidt dyrektor Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, wielkiej pasjonatki krainy lodu i śniegu oraz współautorki programu Zorza Polarna. Nasz gość podczas warsztatów literacko – plastycznych zapoznał dzieci z fińską pisarką piszącą po szwedzku Tove Jansson, autorką „Muminków”. Dzieci podczas zajęć wysłuchały fragmentów lektury, w wielkim pudle wysłały na północ śnieżynki – symbol zimy, zasadziły wiosenne kwiaty na powitanie cieplejszej pory roku. Było to już kolejne spotkanie zainicjowane i koordynowane przez p. Małgorzatę Gomułkę.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pierwsze koty za płoty czyli pierwszy próbny egzamin już za nami. Drukuj

   Dnia 7 marca, w naszej szkole odbył się próbny egzamin z języka angielskiego. Brały w nim udział klasy: 7A, 7B i 7S.

   Próbny egzamin miał charakter wyłącznie diagnostyczny i miał przybliżyć siódmoklasistom to, co będzie ich czekać w przyszłym roku. Uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z nową formułą egzaminu czy zakresem materiału, który powinni opanować, ale przede wszystkim mogli oswoić się ze stresem, który zawsze towarzyszy w czasie takich wydarzeń. Napięcie, które początkowo udzieliło się uczniom, szybko odpuściło i egzamin odbywał się w spokojnej  i miłej atmosferze.

   Próbny egzamin zorganizowany został przez szkolny zespół anglistów we współpracy z wydawnictwem Oxford.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Kolejne sukcesy taneczne uczniów IIIG Drukuj

 

   3 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Lubawy. Miło nam donieść o kolejnych sukcesach tanecznych uczniów z innowacyjnej klasy IIIG - tanecznej:

  w kategorii 8 - 9 G: Kacper Mierzejewski - Zuzia Aleks 1 miejsce
  w kategorii 10 -11 G: Mateusz Koper - Ania Porębska 3 miejsce, Paweł Wiśniewski - Eliza Klus 3 miejsce.
 
   Gratulujemy i trzymamy kciuki za wszystkie pary taneczne na kolejnym turnieju w Rypinie.
 
 
obejrzyj galerię zdjęć
 
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Drukuj

 

   3 marca przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wraz z przedstawicielami m.in. innych szkół noszących imię Armii Krajowej oraz członkami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

   W Bazylice Katedralnej uczestniczyliśmy we mszy świętej, którą poprowadził ks. biskup Piotr Libera. Podczas nabożeństwa byliśmy świadkami odsłonięcia i poświęcenia tablicy memoratywnej upamiętniającej żołnierzy podziemia niepodległościowego. Na cmentarzu przy al. Kobylińskiego delegacja naszej szkoły, wraz z delegacjami przedstawicieli Senatu, Samorządu, instytucji, stowarzyszeń i szkół złożyła kwiaty pod Panteonem Żołnierzy Wyklętych.

   Obchody, współorganizowane przez zaprzyjaźnione ze szkołą Stowarzyszenie Historyczne im. "11 Grupy Operacyjnej NSZ" zakończyliśmy udziałem w koncercie Andrzeja Kołakowskiego, który odbył się w sali Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
St David’s Day in Wales ( 1st March ) – Dzień Świętego Dawida, patrona Walii, 1 marca Drukuj

   Święta są okazją do poznania tradycji krajów anglojęzycznych, szczególnie dla klas, które realizują program kultury krajów anglojęzycznych.

   1 marca Walijczycy obchodzą Dzień Patrona, Świętego Dawida. Święto to było okazją do przybliżenia uczniom najważniejszych symboli kraju, jego piękna i tradycji oraz wcześniejszego przywitania wiosny – z żółtym żonkilem i zielonym porem wszyscy poczuli się weselej, mimo mrozów za oknem klasy.

   Uczniowie klas: 2b, 4d i 4e, 5a,d i 5e,f rozwiązali karty pracy, przygotowane przez p. Agatę Rychlik – dopasowali teksty do rysunków, symboli kraju. A jest ich wiele: Cardiff – stolica kraju, flaga z czerwonym smokiem, żonkil, por, dąb bezszypułkowy, kania ruda, owca, walijska łyżeczka przyjaźni, stare, średniowieczne zamki, z których słynie Walia ( zamek Caerphilly, jeden z najsławniejszych ), rugby i tradycyjny strój kobiecy zakładany na wyjątkowe okazje. Klasy czwarte dodatkowo, pracując w zespołach, przygotowały przepiękne projekty literacko – plastyczne.

   1 marca uczniowie przypięli do ubrań samodzielnie wykonane papierowe żonkile, na znak święta i na powitanie wiosny.

   Happy St David’s Day / Dydd Gwyl Dewi Sant Hapus – życzą uczniowie i p. Agata Rychlik

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Sukcesy w konkursach biblijnych Drukuj
 

   22 lutego odbył  się szkolny etap konkursu biblijnego "Ewangelia wg. Św. Mateusza". Pięcioro uczniów miało za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące Ewangelisty Mateusza i napisanej przez niego Ewangelii. Dwie osoby: Maja Staniszewska z klasy 6 C i Sebastian Furmański z klasy 5 D, które osiągnęły najwyższy wynik przeszły do etapu dekanalnego. Ten odbył się 1 marca w Szkole Podstawowej nr 20. Byliśmy bezkonkurencyjni - nasi uczniowie zajęli dwa pierwsze miejsca: Maja I miejsce, Sebastian II miejsce. Oznacza to, że będą reprezentowali dekanat płocki wschodni na etapie diecezjalnym, który odbędzie się 13 kwietnia.

   Uczniowie ci systematycznie zgłębiali swoją wiedzę na temat Ewangelii podczas zajęć dodatkowych oraz pracując indywidualnie w domach. Zdobyta wiedza zapewne pomoże im dawać świadectwo życia chrześcijańskiego.

   Uczniowie przygotowywali się pod okiem s. Ewy Martenki i p. Bernadetty Staniszewskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w etapie diecezjalnym.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Myśli Braterskiej Drukuj
 

   W dniach 23-24 lutego 2018 roku zuchy z Gromady Zuchowej „Wesołe Sówki” oraz harcerze z Próbnej Drużyny Harcerskiej działającej przy Naszej szkole wzięli udział w biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej organizowanym przez Hufiec ZHP Płock. W biwaku wzięło udział ponad 300 osób. W piątek wieczorem wzięliśmy udział w grze integracyjnej, pokazie używania defibrylatora oraz wieczornicy. Po wieczornicy, kilkoro zuchów złożyło Obietnicę Zuchową. W sobotę wzięliśmy udział w grze terenowej, podczas której m.in. wykonywaliśmy zadania z terenoznawstwa, udzielaliśmy pierwszej pomocy, wyznaczaliśmy położenie punktów, rozwiązywaliśmy szyfry i zagadki logiczne, sprawdzaliśmy naszą znajomość symboliki znaczka Zucha, Krzyża Harcerskiego czy lilijki oraz układaliśmy życzenia dla Pana Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, Druhny Naczelniczki ZHP hm. Annę Nowosad oraz Druha Przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła. Oczywiście, życzenia składaliśmy tym osobom telefonicznie.

   Biwak zakończył się apelem podsumowującym, na którym uczestnicy usłyszeli i zobaczyli życzenia przekazane przez Pana Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego, Druhnę Naczelniczkę ZHP hm. Annę Nowosad oraz Druha Przewodniczącego ZHP hm. Dariusza Supła.

   Trzy patrole z gromady zuchowej „Wesołe Sówki” zajęły 1, 2 i 3 miejsce w grze terenowej! Serdecznie gratulujemy zuchom!

   Zuchami opiekowała się druhna pwd. Ilona Borczuk wraz z rodzicami z Koła Przyjaciół Harcerstwa: państwem Joanną i Mariuszem Zarzyckimi, państwem Anną i Sławomirem Jułkowskimi, panią Renatą Łączyńską, panią Izabelą Tokarczuk i panem Pawłem Bosiak.

   Harcerzami opiekowała się druhna pwd. Agnieszka Elwertowska.

   Druh Robert Elwertowski pracował w kadrze organizującej biwak, a także przywitał nas na jednym z punktów podczas gry terenowej.

   Serdecznie dziękujemy rodzicom z Koła Przyjaciół Harcerstwa za pomoc i wsparcie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Apel podsumowujący I semestr Drukuj

 

   W piątek, 23 lutego, zebraliśmy się na hali sportowej aby podsumować naszą pracę w I semestrze. Bardzo miłym akcentem było przekazanie przez panie dyrektor, w obecności społeczności szkolnej, listów gratulacyjnych podpisanych przez Prezydenta Miasta Płocka p. Andrzeja Nowakowskiego 50 uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce (45) lub sporcie (5). Apel był doskonałą okazją do wręczenia dyplomów nagrodzonym w ogólnopolskich konkursach - 38 wyróżnionym w Alfiku Humanistycznym (31 wyróżnień za wynik bardzo dobry i 7 wyróżnień za wynik dobry) oraz 8 wyróżnionym w Alfiku Matematycznym (4 wyróżnienia za wynik bardzo dobry i 4 wyróżnienia za wynik dobry). Podczas wręczania dyplomów pani dyrektor Lilianie Tomaszewskiej pomagały opiekunki konkursów - p. Małgorzata Lechowicz i p. Barbara Szymborska.

   Apel zakończył się wystąpieniem Rzecznika Praw Ucznia p. Renaty Cichockiej.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Solidarnie bierzemy udział w akcji "Pomóż Marcelowi i innym" Drukuj
 

   „Pomagając innym pomagasz i sobie” (autor nieznany)                                                                                  

   Te słowa oddają idee zaangażowania się nauczycieli oraz uczniów naszej szkoły w organizację Dnia Dawcy Szpiku „Pomóż  Marcelowi i innym”, bo przecież nigdy nie wiadomo, kto z nas takiej pomocy będzie potrzebował. Marcel to uczeń klasy III Szkoły Podstawowej Nr 22 w Płocku. To, że ponad 50 uczniów naszej szkoły i 10 nauczycieli wraz z panią wicedyrektor Aldoną Fijałkowską na wiele godzin stało się wolontariuszami pokazuje, że nie potrafimy przechodzić obojętnie obok ludzi potrzebujących. 

   W dniach 17-18.02 na terenie wszystkich Galerii Płockich, Centrów Handlowych i Szpitala Winiary odbywała się rejestracja potencjalnych dawców komórek macierzystych zorganizowana przez Fundację DKMS. Nauczyciele po odpowiednim przygotowaniu świetnie spełniali rolę rejestrujących oraz czuwali nad uczniami, którzy niestrudzenie wręczali ulotki informacyjne i zachęcali do rejestracji.

   Koordynatorem akcji z ramienia naszej szkoły była p. Bernadetta Staniszewska.

   Wszystkim bardzo gorąco dziękujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Inauguracja II etapu projektu "Lekki Plecak" Drukuj

 

   15 lutego w naszej szkole odbyła się inauguracja II etapu projektu "Lekki Plecak". W ramach realizacji tego etapu p. Roman Siemiątkowski - Zastępca Prezydenta ds. Polityki Społecznej oraz p. Wioletta Kulpa - Delegat Prezesa ds. Społeczności Lokalnej w PKN Orlen przekazali uczniom kolejne 120 tabletów.

   Dyrektor Liliana Tomaszewska pokrótce przypomniała historię i założenia projektu. Projekt dedykowany jest uczniom z klas IV - VII, obejmuje takie przedmioty jak: język polski, historia, przyroda i matematyka, a podarowany sprzęt będzie na wyposażeniu poszczególnych pracowni. Wszyscy obecni byli zgodni co do tego, że priorytetem jest troska o zdrowe kręgosłupy dzieci, a co za tym idzie odciążenie uczniowskich tornistrów. 

   Inauguracja projektu miała miejsce w szczególnym dla szkoły czasie, w czasie obchodów Dni Patrona Szkoły. Tego dnia odbyła się również lekcja otwarta w klasie VIB związana z Patronem i poświęcona powstaniu warszawskiemu. Lekcję poprowadziła nauczycielka historii p. Renata Cichocka, a uczestniczyli w niej zaproszeni goście oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

   O tym wydarzeniu można przeczytać, między innymi, na stronie Urzędu Miasta Płocka w artykule "Lżejsze plecaki uczniów" , na petronews.pl "Uczniowie już z tabletami. Za nami pierwsza lekcja pokazowa" oraz w Tygodniku Płockim "I kolejne podręczniki w tabletach" .

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 17