logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Miesiąc Świadomości ADHD Drukuj
Miesiąc Świadomości ADHD

Minął październik - Miesiąc Świadomości ADHD.

Szacuje się, że na 20 osobową klasę przypadają 2 osoby z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

Pamiętajmy, że ADHD nie jest winą uczniów i nie zależy od nich, nie jest również brakiem dyscypliny ani skutkiem złego wychowania czy odżywiania.

 A czym jest?

Jest zaburzeniem neurorozwojowym uwarunkowanym genetycznie, mózg osób z ADHD jest neuroaypowy co oznacza, że pracuje inaczej, ale nie gorzej.

A co my zrobiliśmy, żeby zwiększyć świadomość w temacie ADHD?

W młodszych klasach uczniowie wysłuchali historyjki o budowaniu relacji z osobami z ADHD pt.: “Tudno usiedzieć w miejscu”. Główna bohaterka mimo swoich problemów i trudnych zachowań, dzięki zastosowaniu odpowiednich metod wychowawczych, przestała być nazywana niegrzeczną, miała szanse  pokazać swoje super moce, w konsekwencji  była podziwiana i lubiana przez kolegów. Był to początek do rozmów o zasadach panujących w klasie - co sprzyja nauce a co utrudnia nabywanie wiedzy.  Dzieci uczyły się tolerancji i szacunku dla kolegów, dla odmienności i potrzeb drugiej osoby.

Starsi uczniowie obejrzeli animacje, która przedstawiała dzień z życia dziecka z zaburzeniami koncentracji, jego zmagania z wyzwaniami szkole. W klasach w których uczą się osoby z ADHD dodatkowo wszyscy uczniowie wysłuchali ważnych wiadomości  nagranych przez dzieci i młodzież z ADHD, w których tłumaczą swoje zachowania i potrzeby z nimi związane, apelują do nauczycieli prosząc o specjalne metody i zrozumienie dla nadmiernej potrzeby ruchu.

Kolejną akcją była psychoedukacja naszych neuroatypowych podopiecznych. Wspólnie z terapeutą odkrywali swój podtyp ADHD poprzez ustalenie objawów wiodących, tego jak one wpływają na ich codzienne funkcjonowanie i uczyli się sposobów radzenia sobie z trudnościami.

Zadbaliśmy również o rozwój Rodziców naszych uczniów  informując o możliwości udziału w bezpłatnej konferencji „Wyrównaj szanse dziecka z ADHD. Zauważ, zrozum, wspieraj”, zorganizowanej przez Książnicę Płocką oraz Gabinet Pedagogiczno-Terapeutyczny „Równe Szanse” Agata Strzegowska w partnerstwie z MSCDN Wydział w Płocku. Byliśmy tam razem z Nimi.

Podczas wydarzenia eksperci odpowiadali na pytania: Czy moje dziecko ma ADHD? Gdzie to sprawdzić? Gdzie udać się po diagnozę? Jak je wspierać? Jak zadbać o siebie?.

Chętni Rodzice zapisali się na Warsztaty Dla Dobrych Rodziców  podczas których poznają praktyczne narzędzia i techniki wychowawcze, lepiej zrozumieją potrzeby swoich dzieci oraz nauczą się skutecznie radzić sobie konfliktami I zachowaniami niepożądanymi.

W naszej pracy pomocne były materiały i wiedza zdobyta podczas szkoleń: “Co mogę zrobić , aby wesprzeć ucznia z ADHD? oraz “Interwencje poznawczo-behawioralne w pracy z dzieckiem/nastolatkiem z ADHD” u Anny Lewandowskiej z TherapyTools, ksiązki i artykuły naukowe którymi dzielimy się z Rodzicami.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Odsłoniliśmy wspaniały mural Drukuj
Odsłoniliśmy wspaniały mural

29 lutego miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole w związku z tegoroczną 30-tą rocznicą nadania szkole im. ARMII KRAJOWEJ odsłonięty został mural, wykonany przez Marcin Górski Monster Art. Został również rozstrzygnięty konkurs graffiti w którym wzięli udział uczniowie klas 6-8.  III miejsce - Oliwia Kusy klasa 7S, II miejsce- Julia Osicka klasa 8d, I miejsce Daniel Suwała klasa 8c. Wielkie gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla opiekunów! Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski.

Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Zaproszenie Drukuj

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nauczycielami współorganizującymi kształcenie,

którzy pracują z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Spotkanie odbędzie się 5 marca 2024 roku

w Szkole Podstawowejz Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku             o godzinie 17:00 w sali 7C.

 W spotkaniu będą uczestniczyć również logopeda, psycholog, pedagog szkolny.

 

Zaproszenie
 
„Do teatru po garnuszek pełen expa” Drukuj
„Do teatru po garnuszek pełen expa”

Międzynarodowy  Dzień Walki z Depresją przypada na 23 lutego. Celem obchodów tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości istnienia choroby, propagowanie wiedzy na temat jej objawów, odpowiednich na nią reakcji oraz możliwych terapii.

 W zapobieganiu depresji istotną rolę odgrywają aktywność fizyczna, przebywanie w grupie, poczucie przynależności do wspólnoty czy też szczególny rodzaj kształtowania dobrych emocji i postaw, jakie daje obcowanie ze sztuką.

Ten ostatni ze sposobów wybrały klasy integracyjna 5a (nauczyciele Edyta Paradowska, Grzegorz Szczechowicz) oraz sportowa 4a (wychowawca Joanna Wodowska), udając się na spektakl „Świniopas i garnuszek pełen expa”. Przedstawienie zostało przygotowane przez „Zespół Kreacji Teatralnej PIĘTKI” prowadzany przez Łukasza Piętę z POKiSu. Grupę artystyczną tworzą uczniowie płockich szkół, ale nie oznacza to, że widz ma do czynienia z amatorskim spektaklem. Wręcz przeciwnie, aktorzy prezentują nowatorskie podejście do literackiego pierwowzoru, jakim były baśnie Andersena i braci Grimm, bawiąc się tekstem i włączając do niego współczesne czytelnikowi elementy. Zabieg ten sprawia, że przedstawienie jest żywe, zabawne i zajmuje uwagę widza od pierwszych chwil. Świadczą o tym reakcje młodych widzów i burzliwe oklaski.

 

Uczniowie naszej klasy 4s i 5a świetnie się bawili i polecają gorąco spektakl  przygotowany przez „Zespół Kreacji Teatralnej PIĘTKI”. „To najlepsze przedstawienie, jakie widziałam!”, „Świetnie się bawiłem!” – zatem wyruszmy do POKiSu po garnuszek pełen expa”.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Dzień Walki z Depresją Drukuj
Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodziliśmy  Światowy Dzień Walki z Depresją! Jest to ogromny problem całego społeczeństwa dlatego też w naszej szkole nie mogliśmy przejść obok niego bezrefleksyjnie! Niemalże przez cały dzień trwały prelekcje z przedstawicielem Płockiego Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju Osobistego oraz szkolnym psychologiem. Nie zabrakło również konkursów , słodkości i wielu nagród. Tylko dzisiaj każdy uczeń mógł dostać kolorowy długopis, lizaka, czekoladki czy też małego pluszaka. A wszystko po to, abyśmy szczególnie ten dzień zapamiętali na długo! Była również obrotowa kamera 360 oraz uwaga uwaga!... nauka zumby z pełną energii FittbyAnn. Za organizację i koordynację całego wydarzenia szczególne podziękowania kierujemy  do p. Arlety Urbańczyk, p.  Adriany Chrobot, p. Małgorzaty Chrząszczewskiej i p. Piotra Gryszpanowicz

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Podaj dalej Drukuj
Podaj dalej

Co zrobić jeśli w Waszej bibliotece brakuje książek lub są w słabym stanie? Odpowiedź jest prosta! Dziś mamy Dzień Nauki Polskiej, a my wspólnie z Samorządem Uczniowskim zorganizowaliśmy akcję "Podaj dalej" . Dzieciaki przynosiły książki których już nie czytają i zalegały u nich w domach, a od nas otrzymywały fajne niespodzianki.️ Akcja jeszcze się nie skończyła, ale już na ten moment jej efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Odwiedziły nas dziś tłumy uczniów .Mega energia! Ogromne brawa przede wszystkim dla p. Agnieszki Jakubiak ,p. Magdaleny Nejman i  przewodniczącego Rady Rodziców p. Piotra  Gryszpanowicza, oraz wszystkich którzy pomagali i dalej pomagają!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Koncerty umuzykalniające w SP23 Drukuj
Koncerty umuzykalniające  w SP23

W grudniu rozpoczął się w naszej szkole cykl koncertów umuzykalniających dla uczniów klas 1-3. Pierwszy koncert zatytuławany „Lodowisko-Muzykowisko” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów. Dzieci nie tylko słuchały ciekawej prelekcji na temat instrumentów, tańców i melodii, ale miały możliwość zagrania na wybranych instrumentach perkusyjnych, zapoznania się z podstawowymi krokami  tańców i zaśpiewania piosenek o tematyce zimowej.  Poznały też sylwetkę wybitnego kompozytora Antoniego Vivaldiego. Wszyscy bardzo aktywnie, ochoczo i radośnie spędzili czas z muzykami – duatem „Zmuzykowani” . Spotykać się będziemy co miesiąc. Za każdym razem z innym tematem muzycznym. Na kolejne spotkania już nie możemy się doczekać.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości Drukuj
11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości

Klasa 1E aktywnie włączyła się w obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole. Wychowawczyni – Pani Anna Frąś przeprowadziła lekcję historii na temat odzyskania przez Polskę niepodległości, a uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne, z których powstała wystawa tematyczna .  Pamieć o tym ważnym w historii naszego kraju wydarzeniu to również szacunek do symboli narodowych. Wyrazem tego było uczestnictwo uczniów klasy 1E w szkolnych konkursach:  „Moda biało-czerwona” oraz „Świeto Niepodległości w mojej szkole” . W obu mieliśmy laureatów.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Anrzejkowe wróżby w 1E Drukuj
Anrzejkowe wróżby w 1E

Listopad pożegnaliśmy klasowymi Anrdzejkami. Było wiele śmiechu, magii, czarów i zaskoczenia.  Ucznowie poznali staropolskie wróżby andrzejkowe zdradzające przyszłość .Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Drukuj
32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jest taki wyjątkowy dzień, kiedy wszystkie serca biją w rytm Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

Niedziela 28.01.2024 roku była dniem 32 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego cel brzmiał: „Płuca po pandemii”, a zebrane środki przeznaczone zostaną na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłyc 

Uczniowie naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem włączyli się do akcji jako Wolontariusze. Ich poświęcony czas oraz wzorowa postawa zaowocowały wspaniałym wynikiem zbiórki na tak szczytny cel. Wspólnie udało się zebrać 4 357,52.

 

Gratulacje dla naszych uczniów! Gratulacje dla SP23!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 14