Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Dzień Polskiego Państwa Podziemnego Drukuj
Dzień Polskiego Państwa Podziemnego

27 września to Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie naszej Szkoły uroczyście uczcili to ważne wydarzenie. Ósmoklasiści, pod kierunkiem p. Anny Frąś przygotowali akademię w formie multimedialnej. Uczniowie zamienili się w lektorów przybliżających tematykę II wojny światowej i Polskiego Państwa Podziemnego. Występ wzbogaciły zaprezentowane przez nich  piosenki i wiersze. Nauczycielki historii: p. Renata Cichocka, p. Joanna Wodowska i p. Anna Frąś wyświetliły przygotowaną w formie filmu uroczystość i omówiły zagadnienie na lekcjach historii w klasach ósmych. Pamiętaliśmy również o zaprzyjaźnionych ze szkołą członkach ruchu oporu, którym wysłaliśmy płyty z nagraną akademią oraz kartki z życzeniami wykonane przez uczniów SP23.

https://www.youtube.com/watch?v=iL5UjqL9N0Q

 
EDJ 2021 Drukuj
EDJ 2021

26 września 2021 r.- w tym dniu Europejski Dzień Języków obchodził swoje 20 urodziny. Uczniowie naszej szkoły również  przyłączyli się do świętowania.

Starsze klasy na zajęciach języka angielskiego pod opieką p. Justyny Matusiak i Joanny Jakubowskiej słuchały i powtarzały proste komunikaty w językach europejskich np. włoskim, chorwackim, greckim,  fryzyjskim, katalońskim, maltańskim, walijskim, norweskim, rosyjskim i wielu innych. Nauczyli się liczyć od 1do 10 oraz powiedzieć „Dzień dobry”, „Dziękuję”, „Jak się masz?, „Tak”, „Nie”.

Uczniowie klasy 5c ,pod opieką p. Justyny Matusiak przygotowali projekty z okazji EDJ oraz maseczki z flagami europejskich państw. Uczniowie mogli spróbować swoich sił w quizach dotyczących  języków europejskich, słuchali również piosenek w językach europejskich oraz wierszy i bajek w oryginale.

Uczniowie p. Joanny Jakubowskiej z klas siódmych i ósmych również przygotowali projekty dotyczące języków europejskich.  Natomiast klasa 3c, objęta innowacją pedagogiczną, oprócz projektów wykonywała flagi państw europejskich wraz z przywitaniem w danym języku. Ponadto, dzieci grały w grę językową „European greetings” oraz zaprezentowały swoje pamiątki z podróży po Europie.

Europejski Dzień Języków podkreśla znaczenie uczenia się języków obcych przez całe życie , nie tylko w szkole , ale i poza nią. Uświadamia także jak wiele korzyści przynosi nauka języków obcych, szczególnie poprzez zabawę.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Gra miejska Drukuj
Gra miejska

W sobotę 25 września uczniowie naszej szkoły brali udział w zorganizowanej przez Liceum Ogólnokształcące im. W. Jagiełły oraz Instytut Pamięci Narodowej, grze miejskiej poświęconej bohaterskiej obronie Płocka w 1920 roku.

Dzięki  zainstalowanej w telefonach aplikacji mogli oni odkrywać w mieście  miejsca walk, jakby przenieść się w czasie do dni, kiedy płocczanie stawiali opór bolszewikom. W trakcie gry odpowiadali na szereg pytań zdobywając punkty. Była to wspaniała edukacja poprzez zabawę i rywalizację. W grze brali udział  podopieczni p. Renaty Cichockiej i p. Anny Frąś. Jednej z drużyn  naszych uczniów udało się zdobyć 3 miejsce. Gratulujemy!

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wycieczka klasy 3b i 3c do Torunia Drukuj
Wycieczka klasy 3b i 3c do Torunia

23 września klasy 3b i 3c pod opieką pani Urszuli Kosińskiej, Eweliny Malesa, Małgorzaty Lewandowskiej i Edyty Paradowskiej odwiedziły Toruń.

W Domu Legend poznaliśmy historie związane z miastem opowiedziane w sposób niezwykle dowcipny i zabawny. Następnie samodzielnie wykonywaliśmy pierniki w Starotoruńskiej Piekarni. Podczas spaceru po starówce przewodnik Piotr pokazał nam i opowiedział o ciekawych zakątkach Torunia. Duże wrażenie zrobiła na nas Krzywa Wieża.

Po naszym obiedzie w „Oberży” pojechaliśmy do Ciechocinka, gdzie spacerowaliśmy pod tężniami. Oddychaliśmy solankową mgiełką. Dowiedzieliśmy się jak kiedyś sól „ważono”.

Toruń tak nam się spodobał, że czekamy na kolejny wyjazd- na spektakl do teatru Baj oraz do Młyna Wiedzy:)

Tekst: wychowawcy klas

Fotografie: Edyta Paradowska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
ZŁOTY MEDAL NA XXIX OGÓLNOPOLSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SALEZJAŃSKIEJ W EŁKU Drukuj
ZŁOTY MEDAL NA XXIX OGÓLNOPOLSKICH IGRZYSKACH MŁODZIEŻY SALEZJAŃSKIEJ W EŁKU

W dniach 17-19 września 2021 roku odbyły się 29 Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej.

Impreza była świetnie przygotowana. Oprócz zmagań sportowych zadbano o sferę duchową oraz możliwość nawiązania kontaktów rówieśniczych. Naszej ekipie przewodził Wojciech Rygalski Prezes Salezjańskiej Organizacji Sportowej w Płockiej Stanisławówce. Nasze uczennice z klasy 7r rywalizowały w rozgrywkach w najmłodszej grupie wiekowej. Dziewczynki wróciły zmęczone, ale szczęśliwe, ze złotym medalem na szyi.

Możemy się poszczycić również złotym medalem w najstarszej grupie wiekowej. Wywalczyły go nasze absolwentki, które swoje pierwsze kroki siatkarskie stawiały w naszej szkole. Ponownie spotkały się na parkiecie , by walczyć o złoto. Obie drużyny będą reprezentowały Polskę podczas Światowych Igrzysk Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku.

Dziękujemy serdecznie organizatorom, a dziewczętom życzymy dalszych sukcesów.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wygrywamy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Kcyni!!!! Drukuj
Wygrywamy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej w Kcyni!!!!

I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju piłki ręcznej dziewcząt rocznika 2007. Zespół dziewcząt w składzie Oliwia Jasinska, Nikola Kapuscińska, Wiktoria Wasilewska, Marysia Biesaga, Anna Macińska, Ola Sobocińska, Michalina Szczepańska, Julia Bado, Oliwia Olewnik.

Najlepsza zawodniczka turnieju Oliwia Jasińska . Gratulujemy zawodniczkom i  trenerowi p A. Ławnickiemu. Brawo WY!!!!

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pielgrzymka do Działdowa Drukuj
Pielgrzymka  do Działdowa

W sobotę 25 września uczniowie naszej szkoły z klasy 8E, jej absolwenci i nauczyciele: p. Anna Byszewska, Bernadetta Staniszewska i Sylwia Pyrzak po raz kolejny wzięli udział w pielgrzymce do Działdowa - do ziemi uświęconej męczeńską krwią tysięcy Polaków. Wśród nich arcybiskupa Antoniego Juliana Nowowiejskiego i biskupa Leona Wetmańskiego. Inicjatywa ta pielęgnuje pamięć o ofiarach, uczy właściwego spojrzenia na historię i kształtuje patriotyczne postawy kolejnych pokoleń młodych Polaków. Dziękujemy Pani Teresie Krowickiej - byłej więźniarce obozu zagłady KL Soldau za zaproszenie.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień kropki Drukuj

Dzień kropki 

15 września, już po raz kolejny, obchodziliśmy w naszej szkole święto kreatywności, odwagi i twórczości. Tego dnia uczniowie klas: 2A, 1A, 1B, 1D, 3A i 3D wzięli udział w zajęciach i zabawach, które pozwoliły dzieciom odkrywać ich talenty, poznawać mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się bawić. Powstały wyjątkowe i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, które najmłodsi dumnie zaprezentowali swoim koleżankom i kolegom.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pasowanie na ucznia. Drukuj
Pasowanie na ucznia.

 

We wtorek, 14 września, do społeczności naszej Szkoły uroczyście zostali przyjęci uczniowie klas pierwszych. Najmłodsi zostali serdecznie powitani przez przedstawicieli uczniów klas starszych oraz Dyrekcję Szkoły. Jak to pięknie ujęła dyrektor Liliana Tomaszewska, po złożeniu przyrzeczenia stali się rycerzami nauki. W obecności sztandaru Szkoły, w uroczystych słowach przysięgi zobowiązali się być dobrymi uczniami i kolegami, dbać o dobre imię szkoły, szanować jej pracowników, solidnie wypełniać obowiązki ucznia. Akt pasowania, dokonany przez dyrektor Lilianę Tomaszewską i dyrektor Zofię Jakubowską, poprzedzony był radosną częścią artystyczną. Zaprezentowali się w niej główni bohaterowie wydarzenia czyli uczniowie klas: 1a, 1b, 1c i 1d pod troskliwym okiem wychowawczyń: Joanny Dobrogoszcz, Bożeny Koper, Małgorzaty Szulborskiej i Karoliny Karpińskiej – Kuciapskiej, a także uczniowie klas starszych deklamując, śpiewając i tańcząc.

Ślubowanie dostarczyło mnóstwa wzruszeń nie tylko pierwszakom, ale także ich rodzicom, którzy uroczystość obserwowali z trybun hali sportowej.

Szczere podziękowania należą się:

- pani Małgorzacie Szulborskiej za scenariusz uroczystości i jej prowadzenie,

- panu Tomaszowi Kadylakowi za oprawę taneczną,

- paniom Ilonie Borczuk i Anecie Olszewskiej za oprawę plastyczną,

- panom Robertowi Elwertowskiemu i Grzegorzowi Urbaczewskiemu  za nagłośnienie,

- panu Arkadiuszowi Ławnickiemu za przygotowanie pocztu sztandarowego,

- pani Edycie Paradowskiej za dokumentację fotograficzną

i

- pierwszakom za wspaniałe zachowanie,

- wychowawczyniom za przygotowanie uczniów do uroczystości,

- rodzicom za przybycie.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Liczymy na Wasze głosy! Drukuj
Liczymy na Wasze głosy!

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Uczniowie SP 23 zapraszają do wspierania i głosowania na projekt osiedlowy nr 10  w ramach  X edycji Budżetu Obywatelskiego Płocka.

 

Tytuł projektu:

 

WALKA  Z HAŁASEM W SP 23

- ADAPTACJA AKUSTYCZNA POMIESZCZEŃ SP 23

oraz na projekt ogólnomiejski nr 15

Tytuł projektu:

KOMPLEKS SPORTOWY SP 23

 

 

 

Głosować można od 06 września do 19 września 2021 r.

 

Formy głosowania:

 

    ·         internetowo: www.mojemiasto.plock.eu

 

  ·         bezpośrednio w punkcie Urzędu Miasta przy ulicy Misjonarskiej 22 (Centrum Organizacji PNA Pozarządowych) w godzinach 7.30 -18.30,

 

    ·         osoby, które ukończyły 18 rok życia po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL (dowodu/legitymacji szkolnej/paszportu)

 

    ·         osoby mające mniej niż 13 lat muszą mieć zgodę opiekuna prawnego na udział w głosowaniu – formularz dostępny w punktach do głosowania i poniżej:

 

Formularz zgody  opiekuna prawnego do głosowania- pobierz


 

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 7