XLII rajd "Do Miejsc Pamięci Narodowej" Drukuj

 

   14 kwietnia członkowie i sympatycy szkolnego klubu SKKT PTTK "WOJAŻER", z paniami: Iwoną Szymańską, Marzeną Nejman i Moniką Czyżewską, wzięli udział w XLII rajdzie "Do Miejsc Pamięci Narodowej" w 100. Rocznicę Odzyskania Niepodległości. W tegorocznej edycji tego rajdu pogoda bardzo dopisała. W świetnych humorach przeszliśmy 5 km z pętli autobusowej na Podolszycach Południe, przez Grabówkę, do SP nr 20 w Borowiczkach.

   Na mecie rajdu zjedliśmy pyszną grochówkę, odpoczęliśmy i odebraliśmy dyplom i puchar za zajęcie II miejsca w kategorii szkół podstawowych.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Drukuj

 

   13 kwietnia przedstawiciele społeczności szkolnej wzięli udział w miejskich obchodach Dni Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Tego dnia uroczystości odbywały się w wielu miejscach. My uczestniczyliśmy w tych, które odbyły się na cmentarzu komunalnym, przy Memoriale Sybiraków i Płocczan Pomordowanych na Wschodzie.

   W ten wyjątkowy dzień sztandar szkoły reprezentował naszą społeczność, a samorząd szkolny razem z delegacjami innych szkół i instytucji złożył kwiaty pod Krzyżem Katyńskim.

   Zdjęcia - Portal Płock tu

 
I miejsce w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Drukuj

 

   12 kwietna 2018r. wzięliśmy udział w eliminacjach miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała 4 osobowa drużyna z klasy 5s: Klaudia Komuda, Zuzanna Wereszczyńska, Dominik Nawrocki, Krystian Szostak. Pojechali również i w tym roku najlepsi z najlepszych, którzy wspólnie rozwiązywali test. Praca w grupie  zapewniła nam sukces, jako jedyni z płockich szkół jedziemy na eliminacje wojewódzkie! Znajomość przepisów, zasady bezpiecznej jazdy, widoczność na drodze, zasady udzielania pierwszej pomocy są dla nas bardzo ważne, dlatego bardzo się cieszymy z odniesionego sukcesu. Informujemy również, że na tym nie poprzestajemy, bierzemy też udział w programie B&N.

   Do turnieju uczniów przygotowała p. Barbara Gasińska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dziewczyny z Vs Mistrzyniami Płocka w piłce ręcznej! Drukuj

 

   Do zawodów o tytuł Mistrza Płocka w piłce ręcznej dziewcząt zgłosiło się pięć szkół, tj. SP22, SP 23, SP16, SP21 i SP3. Ostatecznie do rywalizacji sportowej przystąpiły trzy szkoły 3, 16, i 23. Po rozlosowaniu kolejności gier w turnieju przyszło nam toczyć bój z odwiecznym rywalem - SP16. I taj jak zakładaliśmy mecz był bardzo wyrównany i zacięty do samego końca ale i zwycięski dla nas, o czym świadczy wynik końcowy 8-9 dla SP23. Drugi mecz to również przeciwnik bardzo silny i zmotywowany do walki - SP3. W tym meczu nasze dziewczęta już po zwycięskim pierwszym meczu zdecydowanie bardziej spokojne, skoncentrowane, popełniające zdecydowanie mniej błędów niż w meczu z gospodyniami nie dały szans rywalkom pokonując je 17-10. I to zwycięstwo dało dziewczętom z VS tytuł Mistrzyń Płocka w piłce ręcznej. Tu również trzeba podkreślić i zaznaczyć fakt, iż dziewczęta z VS jako piątoklasistki rywalizowały z dziewczynami z klas szóstych.

   Kolejny etap to zawody powiatowe w Radzanowie, gdzie przyjdzie nam się mierzyć z czterema najlepszymi zespołami z powiatu o awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

   Wielkie podziękowania należą się trenerowi Michałowi Królikowskiemu za pomoc w zawodach. Trenerem zespołu jest p. Arkadiusz Ławnicki.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Międzypowiatowe rozgrywki dziewcząt i chłopców w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłkę siatkową. Drukuj

 

   W dniu 10 kwietnia w naszej szkole odbyły się międzypowiatowe rozgrywki dziewcząt i chłopców w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłkę siatkową. Gościliśmy zwycięskie drużyny z czterech powiatów. Do rozgrywek przystąpili zawodnicy w kategorii dziewcząt - Drobin, Szczutowo, Gostynin, Płock; w kategorii chłopców - Słupno, Gostynin, Płock. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali o wyjście do Igrzysk Mazowieckich. Dziewczęta z klasy 6s ze Szkoły Podstawowej nr 23 nie miały sobie równych. Wszystkie mecze wygrały stosunkiem 2:0 z ogromną przewagą punktową. Zajęły I miejsce i 28-29 kwietnia będą walczyły na Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Międzyborowie.

   REPREZENTACJA DZIEWCZĄT klasa 6s: Wojtycka Julia, Prusiewicz Maja, Piecka Weronika, Gajewska Zuzia, Krajewska Natalia, Żebrowska Maja, Nych Gabrysia, Wiankowska Julia, Michalak Laura, Kaźmierczak Ola, Olewnik Aurelia   

opiekun p. Marzena Wakuła.

   Końcowa klasyfikacja wyglądała następująco: dziewczęta - I m Szkoła Podstawowa nr 23 Płock, II m Szkoła Podstawowa w Drobinie, III m  Szkoła Podstawowa w Szczutowie, IV m Szkoła Podstawowa w Gostyninie; chłopc y- I m Szkoła Podstawowa w Słupnie, II m Szkoła Podstawowa w Gostyninie, III m Szkoła Podstawowa nr 5 w Płocku.        

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
PŁOCKA MŁODZIEŻOWA LIGA SPORTOWA DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW W PIŁCE SIATKOWEJ Drukuj

 

   W dniach 5 i 6 kwietnia w naszej szkole odbyły się rozgrywki dziewcząt i chłopców w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej w piłkę siatkową. Gościliśmy zespoły z różnych płockich szkół. W kategorii  „czwórek „siatkarskich dziewcząt wystartowała SP23,SP6,SP11,SP22 i SP3. Do rywalizacji sportowej wśród chłopców przystąpiły  szkoły: SP23,SP6 i SP11. Rozgrywki odbywały się systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy podjęli zaciętą walkę o zwycięstwo. Tylko drużyny ,które zajęły pierwsze miejsce awansowały dalej do rozgrywek międzypowiatowych. Nasi zawodnicy odnieśli ogromny sukces. Dziewczęta z klasy 6s zajęły I miejsce i awansowały do dalszych rozgrywek. Trochę mniej szczęścia mieli nasi chłopcy , którzy przegrali w tie break z SP nr 6 i usytuowali się na II miejscu. Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom i życzymy dalszych sukcesów.

   REPREZENTACJA DZIEWCZĄT klasa 6s: Wojtycka Julia, Prusiewicz Maja, Piecka Weronika, Gajewska Zuzia, Krajewska Natalia, Żebrowska Maja, Nych Gabrysia, Wiankowska Julia, Michalak Laura, Kaźmierczak Ola, Olewnik Aurelia    

opiekun p. Marzena Wakuła                              

   REPREZENTACJA CHŁOPCÓW - Lewandowski Filip 5s, Szostak Krystian 5s, Żurawski Oliwier 5s, Serwach Jakub  5b, Kożuchowski Oliwier 5b, Kowalski Leon 5b, Grzybowski Mateusz 5e, Ozimkiewicz Miłosz 5e

opiekunowie – p. Iwona Szymańska kl 5e, p. Michał Królikowski kl 5s, p. Marzena Wakuła kl 5b

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Kandydaci na posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży z prelekcją w naszej szkole. Drukuj

 

   9 kwietnia w naszej szkole, z okazji rocznicy stulecia niepodległości, odbyła się prelekcja dla klas siódmych zorganizowana przez uczniów klas III Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 14 im. Władysława Jagiełły w Płocku – Michała Wyrębkowskiego (naszego absolwenta) oraz Zuzannę Ligor. Spotkanie było efektem wypełnienia zadania w ramach konkursu Sejm Dzieci i Młodzieży w którym to biorą udział gimnazjaliści. Zadanie polega na upowszechnianiu wiedzy o jednym z kandydatów na pierwszy sejm II Rzeczypospolitej oraz o jej początkach w społeczności lokalnej. Jednym z elementów spotkania było rozdanie ulotek dotyczących życia i działalności Antoniego Zaleskiego oraz ankiet o początkach niepodległego państwa polskiego.

   Spotkanie spotkało się z bardzo ciepłym odbiorem ze strony uczniów, którzy wysłuchali prelekcji z zaciekawieniem.

   Cała społeczność szkoły trzyma kciuki za pozytywny dla Zuzi i Michała wynik konkursu.

czytaj dalej
 
SP 23 na niebiesko! Drukuj

 

   Nasza szkoła, jak co roku w kwietniu, brała udział w akcji „POLSKA NA NIEBIESKO” z okazji „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”. Cała szkoła ubrała się tego dnia „na niebiesko”, tak jak mieszkańcy wszystkich kontynentów- aby okazać solidarność z kolegami i koleżankami ze spektrum autyzmu. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami wykonywali pamiątkowe zdjęcia pod niebieskimi, podwodnymi dekoracjami, a każdy mógł otrzymać niebieski stempel w wybranym przez siebie kształcie. Na sali gimnastycznej,  zaproszonych rodziców, nauczycieli i uczniów powitała  Dyrektor Liliana Tomaszewska przypominając zebranym czym jest całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym- czyli autyzm. Nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastyczno- technicznego „Moje niebieskie marzenie. Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu.” organizowanego dla wszystkich uczniów szkoły. Nagrody otrzymali:
  - w kategorii klas I-III: I miejsce Zuzanna Borkowska (Ib), II miejsce Anna Stańczak (IIId), III miejsce Julia Golatowska (Ib) oraz wyróżnienia: Janek Szałkowski (2c), Michalina Madanowska (2c), Marta Kurkowska (Id);
  - w kategorii klas IV-VII: I miejsce Paweł Adamski (VIc), II miejsce Michalina Szczepańska (IVs), III miejsce Leon Kowalski (Vb) oraz wyróżnienia: Nadia Linke (IVa), Agata Tarka (Vb), Leon Lichnowski (IVc).
    Dyplomy otrzymali także wychowawcy motywujący uczniów do udziału w konkursie. Po wręczeniu nagród, p. Edyta Paradowska zaprosiła do obejrzenia poruszającego przedstawienia Teatru Zgoda pt. „Autobus” opowiadając o jego dorosłych odtwórcach roli. Specjalnie dla naszej szkolnej społeczności przyjechali z Warszawy aktorzy z doświadczeniem choroby  psychicznej, składający się z dorosłych osób. Opowiedzieli nam o swoim świecie, nierzeczywistej podróży i potrzeby zwykłej bliskości, o uczuciach prawdziwych, tak jak prawdziwy jest człowiek, bez względu na swoje ograniczenia, tak jak prawdziwi są autyści wśród nas. Pomogli zobaczyć nam świat osoby, która przez swoje ograniczenia odmiennie postrzega rzeczywistość. Aktorzy wraz z reżyserem spektaklu- p. Agatą Sidorek otrzymali ogromne owacje „ na stojąco” od naszej szkolnej społeczności.
Wspaniały dzień zakończył się uroczystym wypuszczeniem w niebo setek niebieskich balonów wypełnionych helem.
    Dziękujemy za podwodne, niebieskie dekoracje paniom: Ilonie Borczuk, Agnieszce Elwertowskiej, Anecie Olszewskiej, za profesjonalną oprawę techniczną- p. Robertowi Elwertowskiemu i p. Grzegorzowi Urbaczewskiemu oraz wszystkim rodzicom naszych uczniów zaangażowanych w „Niebieski Dzień”.

    Koordynatorami akcji „POLSKA NA NIEBIESKO”  byli wszyscy nauczyciele wspomagający szkoły: Jolanta Czyżewska, Monika Czyżewska, Diana Głoskowska, Joanna Kamińska, Iwona Lewińska, Edyta Paradowska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Podsumowanie Olimpusa - sesji zimowej Drukuj

 

   4 kwietnia, z rąk Pani Dyrektor Liliany Tomaszewskiej, uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy Laureatów, nagrody książkowe oraz dyplomy uznania w ogólnopolskiej olimpiadzie Olimpus - sesji zimowej z języka angielskiego. Olimpiada była skierowana do uczniów klas 4 -7, którzy zmierzyli się z testem jednokrotnego wyboru składającym się z 30 pytań.

   Sukcesy naszych Laureatów przedstawiają się następująco:

III miejsce- Nina Nowacka, kl. 7b

V miejsce- Gabriela Popławska, kl. 5c

VII miejsce- Mikołaj Bartuś, kl. 6c

IX miejsce- Igor Wołos, kl. 5b, Maja Krzeszewska, kl. 5c

X miejsce- Adam Bryk, kl. 5d

 

   Gratulujemy! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w olimpiadzie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Szkolny konkurs „Kukuryku i Kic, Kic” rozsztrzygnięty! Drukuj

 

   W tym roku szkolnym w związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi ogłosiłyśmy konkurs „Kukuryku i Kic, Kic” na najpiękniejszą wycinankę inspirowaną sztuką ludową przedstawiającą wielkanocnego koguta, kury lub pracę przestrzenną przedstawiającą postać zajączka. Przepiękne prace wykonali uczniowie klas I - VII, które ozdobiły nasz hol i wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.

   Za wyróżniające się prace w konkursie plastyczno - technicznym „Kukuryku, Kic-Kic” zostały przyznane nagrody.

   Konkurs techniczny czyli „KIC-KIC":

   kategoria klas I - III: Zarzycka Paulina IB - I miejsca, Amelka Arcińska ID - II miejsce, Gabriela Lewendowska ID – III miejsce;

   kategoria klas IV - VII: Igor Wołos VB - I miejsce, Karol Bielecki IVD - II miejsce, Wiktoria Ziółek IVF - III miejsce.

   Konkurs plastyczny czyli „Kukuryku”:

   kategoria klas I- III: Gajewska Zofia ID - I miejsce, Kapela Anna III D – II miejsce, Staniszewski Dominik ID - III miejsce;

   kategoria klas IV- VII: Kinga Kurpias VE - I miejsce, Piotr Wiśniewski VF - II miejsce, Kucharska Alicja IVC – III miejsce.

   Wszystkim nagrodzonym gratulujemy, pozostałym uczestnikom konkursu dziękujemy i zapraszamy do udziału w innych konkursach, organizatorki konkursu: p. Barbara Gasińska, p. Ilona Borczuk, p. Aneta Olszewska i p. Katarzyna Kapela.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 6 z 19