W zdrowym ciele, zdrowy duch. Drukuj
 

   W poniedziałek, 13 listopada uczniowie klas I c i II b przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek z klas I - III apel pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch”, dotyczący zdrowia i znaczenia ruchu w życiu człowieka. 

   Dziewczęta i chłopcy zaprezentowali wierszyki na temat zdrowej żywności i higieny osobistej oraz zaśpiewali piosenki o tematyce zdrowotnej. Nie zabrakło także pokazu ćwiczeń gimnastycznych przy muzyce. Miejmy nadzieję, że przygotowany apel pozwoli na wyrobienie u najmłodszych odbiorców prawidłowych nawyków związanych z odżywianiem i higieną, a także zachęci do aktywnego trybu życia.

   Apel przygotowały panie: Anna Adamkiewicz i Małgorzata Lewandowska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Drużyna Harcerska wzięła udział w biwaku „Raduje się serce” Drukuj
 

   Harcerze z Próbnej Drużyny Harcerskiej działającej w naszej szkole, wraz z drużynową Agnieszką Elwertowską oraz przybocznym druhem Robertem Elwertowskim, uczestniczyli w biwaku „Raduje się serce” z okazji Narodowego Święta Niepodległości, w terminie 10-12 listopada 2017r.

   Podczas biwaku harcerze uczestniczyli w grze zatytułowanej „Szkolenie rekrutów”, podczas której punkty zostały zaaranżowane jako koszary wojskowe, gdzie mieliśmy się przygotować na przybycie Marszałka Józefa Piłsudskiego. W trakcie gry ćwiczyliśmy musztrę, sprawdzaliśmy naszą znajomość hymnu państwowego, znajomość pierwszej pomocy, uczestniczyliśmy w małej manufakturze - tworzyliśmy wstążeczki, flagi i wiatraki, które w sobotę podczas uroczystości były rozdawane Płocczanom. Sprawdzano również naszą  celność, szybkość i zręczność. Wieczorem podczas świeczkowiska odwiedził nas sam Marszałek Józef Piłsudski wraz ze swoją eskortą.
 W sobotę 11 listopada, wzięliśmy udział  w mszy świętej oraz uroczystościach pod Płytą Nieznanego Żołnierza. Również w sobotę, po południu, uczestniczyliśmy w grze terenowej „Niepodległe Prawa Człowieka”, podczas której wzięliśmy udział w warsztatach z nauki tańców narodowych prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów. Ponad to wykonywaliśmy różnego rodzaju zadania w poszukiwaniu deklaracji praw człowieka i aby zdobyć artykuły tej deklaracji musieliśmy m.in. uwolnić torturowanego więźnia, poddać się przymusowej pracy, wziąć udział w rozprawie sądowej, przyrządzić tort  weselny, namalować obraz czy wiele, wiele innych zadań. Natomiast wieczorem odbył się Przegląd Piosenki Patriotycznej, podczas którego zaśpiewaliśmy 9 piosenek patriotycznych i legionowych. Śpiewaliśmy wszyscy, więc było to wspaniałe przeżycie dla każdego uczestnika biwaku. Na zakończenie wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę finałową „Raduje się serce.”

   Podczas biwaku zajęliśmy 2 miejsce w kategorii drużyny harcerskiej podczas gry miejskiej „Narodowe Prawa Człowieka”!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Narodowe Święto Niepodległości Drukuj

 

   11. listopada, w sobotę, przedstawiciele szkolnej społeczności -  Natalia Borkowska, Bartosz Miecznik i Kacper Przygódzki, wraz z dyrektor szkoły p. Lilianą Tomaszewską, opiekunem samorządu szkolnego p. Sylwią Pyrzak oraz p. Renatą Cichocką wzięli udział w obchodach miejskich Narodowego Święta Niepodległości.

   Dzień wcześniej, 10. listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Ten jakże doniosły moment w dziejach naszego narodu uhonorowany został przez całą społeczność szkolną galowym strojem z przypiętymi kotylionami. 

   W klasach młodszych uczniowie przygotowując się do obchodów święta oglądali prezentacje i wykonywali prace plastyczne. Podsumowaniem tych przedsięwzięć był uroczysty apel, przygotowany przez uczniów klasy 3c pod kierunkiem p. Małgorzaty Szulborskiej, którego tematem było ukazanie losów naszego kraju od momentu rozbiorów do odzyskania niepodległości.

   O godz. 10.45 odbyła się uroczysta akademia dla uczniów klas starszych. Babcia (p. Iwona Kowalczyk) gościła w swoim pełnym patriotycznych pamiątek mieszkaniu wnuczęta. Opowiadała im o burzliwych losach Polski: o rozbiorach, powstaniach, I wojnie światowej, odzyskaniu niepodległości. Tej historycznej opowieści towarzyszyły występy recytatorskie uczniów klasy 4s i 7b, pieśni śpiewane przez nasz szkolny chór pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci oraz prezentacje przygotowane przez p. Roberta Elwertowskiego. Dzieci z uwagą słuchały tego pokoleniowego przekazu, a na koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy jedną z legionowych pieśni „Przybyli ułani..”

   Całość została podkreślona przez przepiękną dekorację, którą przygotowały panie: Ilona Borczuk, Agnieszka Elwertowska, Katarzyna Kapela i Aneta Olszewska.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Spotkanie z międzynarodowym sędzią piłkarskim - p. Szymonem Marciniakiem Drukuj

   W czwartek, 9 listopada naszą szkołę odwiedził międzynarodowy sędzia piłkarski  - pan Szymon Marciniak. Jest on najlepszym w Polsce, a jednocześnie jednym z ośmiu najlepszych arbitrów piłkarskich na świecie.

   W spotkaniu brały udział klasy sportowe oraz  klasy 1-3. Gościa, w imieniu społeczności szkolnej, przywitała pani wicedyrektor Aldona Fijałkowska. Pan Szymon z ogromną pasją opowiadał o swojej karierze sędziowskiej,  jej początkach, sukcesach, a także ogromnej odpowiedzialności, jaka wiąże się z wykonywaniem zawodu sędziego piłkarskiego.

   Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć oraz wypróbować sprzęt elektroniczny, którym posługują się sędziowie podczas zmagań sportowych Ekstraklasy, Ligi Mistrzów, Mistrzostw Świata i Europy. Były to m.in. wibrujące opaski, chorągiewki ze specjalnymi sygnalizatorami oraz słuchawki do porozumiewania się z asystentami na boisku. Pan Marciniak prezentował również koszulki, w jakich sędziuje zawody, a także piłki, jakimi swoje mecze rozgrywają najwybitniejsze drużyny na świecie.

   Bardzo duże zainteresowanie zbudziła również  prezentacja okolicznościowych pamiątek, jakie po zakończonych meczach otrzymują sędziowie. Były to monety z Ligii Mistrzów, medale  Mistrzostw Europy, a także proporczyki wybitnych klubów jak np. FC Barcelona czy Real Madryt.

   Pod koniec każdego ze spotkań wybrani uczniowie uczestniczyli w konkursie żonglerki, w którym nagrodami były zdjęcia z autografem p. Marciniaka.

czytaj dalej
 
A perfect Jack o’lantern – Idealny lampion dyniowy Drukuj

 

   Nie trzeba obchodzić Halloween, żeby zrobić tradycyjny lampion dyniowy. Jego wykonanie to zawsze świetna okazja do nauki przez zabawę, poznania tradycji krajów angielskojęzycznych, a także smaków i aromatów potraw wykonanych z dyni.

   W ostatnim tygodniu października, uczniowie klas 2b, 4e, 5d,a i 5e,f razem z p. Agatą Rychlik świetnie bawili się „ rzeźbiąc” dynie i odkrywając ich zawartość – zapach, ilość pestek i miąższu. Większość osób pracowało w parach – co ważne, zadowolenie z pracy przy „obróbce” dyni i efektu końcowego dzielili z koleżanką lub kolegą. W trakcie wspólnej pracy w trakcie zabawy tworzy się kolektyw klasowy, co widać na załączonych zdjęciach.

   Wszystkie lampiony były piękne, bo (jak twierdzą uczniowie) „dynia to piękna królowa jesieni, cudownie pomarańczowa lub w odcieniach zieleni, czerwieni czy żółcieni”. Coraz więcej dzieci lubi jej zapach, a ciasto, zupa, pikle czy pestki uważa za prawdziwe przysmaki.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. „Psie Serce”. Drukuj
 

   Przez cały miesiąc październik trwał na terenie naszej szkoły konkurs plastyczny pt.”Psie Serce” - namaluj portret kundelka. Konkurs przygotowany został w nawiązaniu do Dnia Kundelka, który ma miejsce 25 października.

   Do udziału w konkursie mógł przystąpić każdy uczeń, zarówno ten z klas młodszych 1-3, jak i młodzież klas 4-7. Chętnych nie brakowało. Każdy miłośnik psiaków chciał namalować obraz czworonoga. Do konkursu zgłoszono 254 prace. Prace wykonane były w różnych technikach plastycznych, począwszy od rysunku, malarstwa aż po techniki  mieszane. Portrety „kudłatych czworonogów” były niezwykle urocze i chwytały za serce.

   Jury w składzie: pani dyrektor Liliana Tomaszewska, pani Ilona Borczuk, pani Katarzyna Kapela i pani Aneta Olszewska wybrało, wyróżniło i nagrodziło następujących uczniów:

Klasy 1-3

   prace nagrodzone: Weronika Klepczarek, Anna Kapela, Aleksander Chyczewski

   prace wyróżnione: Marta Milewska, Iga Fabiszewska, Anna Stańczak, Weronika Garwacka, Natalia Żebrowska

Klasy 4-7

   prace nagrodzone: Julia Wiankowska, Leon Kowalski, Marta Potulska

   prace wyróżnione: Helena Berlińska, Krzysztof Wierzbicki, Julia Wojtycka, Ula Szymańska, Bartosz Dybowski.

Serdecznie gratulujemy!

czytaj dalej
 
Festyn siatkarski z Małgorzatą Glinką. Drukuj

 

   28 października na terenie naszej szkoły odbył się Festyn Siatkarski z Małgorzatą Glinką. Organizatorami tej imprezy był MUKS VOLLEY Płock wraz z SP23. W tej niecodziennej lekcji WF-u uczestniczył również p. Andrzej Nowakowski - Prezydent m. Płocka. W imieniu gospodarzy przybyłych na festyn powitali: p. Aldona Fijałkowska, p. Zofia Jakubowska i p. Jerzy Chęciński.

   W imprezie wzięło udział ponad 100 dziewczynek z Płocka i okolic. Sportowa przygoda z legendą polskiej siatkówki rozpoczęła się wspólną rozgrzewką. W trakcie zajęć dzieci wykonywały szereg ćwiczeń z zakresu odbić górnych i dolnych oraz koordynacji ruchowej. Ponadto uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w różnego rodzaju konkursach. Najlepsze z nich zostały nagrodzone medalami.

   Siatkarki SP23 w imieniu uczestniczących w festynie na ręce Gościa przekazały specjalnie na tę okazję wykonaną laurkę. Gest ten wzruszył p. Małgorzatę.

   Dziękujemy p. Małgorzacie Glince i p. Krystianowi Zawistowskiemu za przyjęcie zaproszenia i udane spotkanie, które odbyło się dzięki zaangażowaniu nauczycieli - p. Marzeny Wakuły, p. Iwony Szymańskiej, p. Tomasza Żórawskiego (SP23), p. Michała Parzucha (SP22) i p. Rafała Podolewskiego (SP3) oraz dziewcząt z klasy sportowej VIS. Dziękujemy: sponsorowi - p. Sławomirowi Kalinowskiemu, Rodzicom, którzy przygotowali dla wszystkich stoisko ze słodyczami, p. Grzegorzowi Urbaczewskiemu za nagłośnienie oraz p. Renacie Łączyńskiej, p. Tomaszowi Miecznikowi i p. Cezaremu Fijałkowskiemu, którzy uwiecznili miłe chwile na zdjęciach.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Kampania społeczna „Serfuję bezpiecznie” czyli jak się chronić przed cyberprzemocą. Drukuj
 

   Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i swoimi rodzicami  brali udział w  programie „Serfuję bezpiecznie”.

   „Serfuję bezpiecznie”– to program edukacyjno- informacyjny, który zrealizowała w Płocku Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka”. Podstawowym celem projektu było  przekazanie dzieciom w wieku 10-15 lat oraz ich rodzicom i nauczycielom porad dotyczących własnej ochrony przed niebezpieczeństwami jakie stwarza korzystanie z Internetu. Dla uczestników przygotowano innowacyjne zajęcia warsztatowe, spotkania i grę miejską. Patronat nad projektem objął Rzecznik Praw Dziecka oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie to niezwykle ważny i aktualny temat. Choć niejednokrotnie nasze dzieci zaskakują nas swoją biegłością w posługiwaniu się najnowszymi technologiami i poruszaniu się po Internecie, musimy pamiętać, że nie są one odporne na internetowe zagrożenia.

   Specjalnie w tym celu przygotowano poradniki, dla rodziców (do pobrania tu) oraz uczniów (do pobrania tu).

   W naszej szkole 20 września uczniowie klasy 6c, wraz z nauczycielami, brali udział w warsztatach dla uczniów. Rzeczywiście były one dla nas bardzo cenne. W trakcie warsztatów była z nami pani dyrektor Liliana Tomaszewska i pani wicedyrektor Aldona Fijałkowska, a warsztaty dla nas przygotowali i przeprowadzili pani Marta Walicka, pani Karolina Parol oraz pan Aleksander Świątek.

 

 A oto cenne wskazówki dla nas :

 

-   Poznając kogoś w Internecie, pamiętaj, że nie każdy jest tym, za kogo się podaje. Nigdy nie możesz mieć stuprocentowej pewności, kto tak naprawdę jest po drugiej stronie komputera.

-   W kontaktach z osobami poznanymi w Internecie chroń swoją prywatność. Nie podawaj swoich danych osobowych, czyli imienia, nazwiska, adresu czy numeru telefonu.

-   Pod żadnym pozorem nie wysyłaj swojego zdjęcia. Pamiętaj, że ktoś będzie mógł je skopiować, przerobić i przesłać dalej.

 

czytaj dalej
 
Konkurs plastyczny w Chotomku "Płynie Wisła, płynie" rozstrzygnięty! Drukuj

 

   27 października 2017 r. w Bibliotece dla dzieci CHOTOMEK odbyła się uroczystość wręczania nagród dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym „Płynie Wisła, płynie, po płockiej krainie – widokówka z Płocka”. Konkurs realizowany był z okazji obchodów Roku Rzeki Wisły dla uczniów klas I – IV szkół podstawowych.

   Uczeń naszej szkoły, w kategorii klas III- IV, Staś Kardasz kl.IIIc otrzymał wyróżnienie. Opiekunem wyróżnionego ucznia jest p. Małgorzata Szulborska.

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień kundelka w szkolnej bibliotece. Drukuj
 

   Dzień 25 października to dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich. Ten dzień jest jednocześnie Dniem Kundelka, nieformalnym polskim świętem wszystkich wielorasowych psów.

   Z tej okazji do biblioteki szkolnej zaproszeni zostali uczniowie klas drugich. Były wiersze, piosenki i długie rozmowy. Dzieci poznały niesamowitą historię psa Dżoka – symbolu psiej wierności.

   Dowiedziały się, że bycie odpowiedzialnym opiekunem własnego zwierzaka to pierwszy krok do respektowania praw zwierząt, jako uzależnionych od nas istot. Jak powiedział Antonie de Saint-Exupery: "(...) na zawsze ponosisz odpowiedzialność za to, co oswoiłeś".

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 12