Dzień Otwarty w naszej szkole. Drukuj

 

   17 marca 2018 społeczność naszej szkoły zaprosiła wszystkie sześciolatki wraz z rodzicami na Dzień Otwarty, którego tematyką była "Calineczka". Mimo mrozu i silnego wiatru odwiedziło nas wielu gości.

   W samo południe wszystkich zebranych powitała dyrektor szkoły p. Liliana Tomaszewska. Podczas swojego wystąpienia podkreśliła niewątpliwe walory naszej szkoły. Wiele miłych słów na temat naszej placówki popłynęło z ust przewodniczącej Rady Rodziców p. Joanny Madanowskiej i absolwenta naszej szkoły p. Krzysztofa Miedzińskiego. Następnie mali goście obejrzeli przedstawienie "Calineczka", w którym w role aktorów wcielili się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Swoimi umiejętnościami tanecznymi popisywali się również uczniowie klasy IIIg oraz dzieci z klas pierwszych i drugich. Na muzyczne zagadki zaprosiła wraz z chórem p. Małgorzata Podwójci.

   Po części oficjalnej dzieci wzięły udział w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli, a przy okazji zwiedzały szkołę. 

   Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przygotowali zajęcia z wykorzystaniem tablicy interaktywnej oraz zajęcia plastyczne z origami.

   Uczniowie klasy IIIc, pod opieką p. Joanny Jakubowskiej, jako postaci z bajki „Calineczka” (ang. Thumbelina) zachęcali przedszkolaków do wspólnej zabawy – witali się, przedstawiali się po angielsku oraz zaprezentowali wiosenną piosenkę z wykorzystaniem prostych gestów. Pani Justyna Grzyb prowadziła zabawy w języku angielskim z wykorzystaniem tablicy interaktywnej, a p. Renata Idzik prezentowała bibliotekę anglojęzyczną. Oprócz wystawy książek można było obejrzeć prace plastyczne wykonane przez uczniów z klas IIIa, IIIc i IIId "Calineczka" oraz projekty klasy IVb "Moja ulubiona książka". Pani Agata Rychlik i uczniowie klasy Vd przygotowali dla młodszych kolegów z przedszkola zajęcia pt. „Kolorowy świat bajek, rysunek kredą”. Na przedszkolaki czekała tablica z liczbami w kolorze, arkusze papieru do wspólnego rysowania ulubionych postaci z bajek, różnokolorowe kredy, książki z bajkami oraz wykonane przez uczniów upominki – papierowa  koniczynka i biedronka do pokolorowania. Czekały też skrzaty w zielonych kapeluszach – 17 marca to Dzień Świętego Patryka w Irlandii. Goście wspomagani przez starszych kolegów i koleżanki oraz rodziców świetnie się bawili – pozostawili 4 arkusze fantastycznych, kolorowych rysunków, na wystawę na korytarzu. Z chęcią zabrali ze sobą szczęśliwe koniczynki i biedronki zapowiadające wiosnę.

czytaj dalej
 
17 marca - Dzień św. Patryka Drukuj

 

   Z okazji dnia świętego Patryka w naszej szkole na lekcjach języka angielskiego odbywały się różne gry i projekty związane z tym irlandzkim świętem.

   Uczniowie p. Joanny Jakubowskiej przygotowali projekty, oglądali filmy dotyczące obchodów dnia św. Patryka w irlandzkiej szkole, grali w gry planszowe: ‘a shamrock’ oraz ‘stepping stones’, szukali w klasie monet ukrytych przez Leprikona.

   Wystarczy przygotować koniczynę z papieru i zielony kapelusz, by zmienić się w skrzata i poczuć się jak Irlandczycy obchodzący swoje narodowe święto. I koniecznie zobaczyć wilczarza irlandzkiego ( najwyższy pies na świecie ) i zaśpiewać piosenkę z Edem Sheeranem. Kapelusze robili, zamieniali się w skrzaty i śpiewali uczniowie klas: 4d, 4e, 5a,d i 5e,f pod kierunkiem p. Agaty Rychlik.

   Z okazji  Dnia Św. Patryka uczniowie pani Justyny Matusiak z klasy 5ef gr.a zapoznali się z kulturą, historią Republiki Irlandii i całej wyspy, pogłębili znajomość języka angielskiego w zakresie słownictwa związanego z Dniem św. Patryka. Dzieci obejrzały prezentację o św. Patryku. Dowiedziały się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny.

   Klasa 7a wraz z paniami - Anną Malik i Edytą Paradowską wykonała wspólny plakat, na którym znalazły się wszystkie symbole związane ze świętym Patrykiem oraz irlandzkimi legendami.

   Dzieci z klas 3g i 3h wzięły udział w specjalnych warsztatach, podczas których wykonywały ozdobne ołówki i opaski. Ozdoby nawiązywały do trójlistnej koniczyny (a shamrock), która jest symbolem Irlandii. Dzieci wysłuchały legendy o św. Patryku, a podczas pracy w tle leciała tradycyjna, irlandzka muzyka, a wszystkie dzieci ubrane były na zielono. Warsztaty odbyły się w szkolnej świetlicy i prowadzone były przez panią Agnieszkę Jakubiak.

   Opiekunowie projektu: p. Justyna Matusiak oraz p. Anna Malik.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Gabrysia znowu laureatką konkursu piosenki! Drukuj

 

   15 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 22 w Płocku odbył się już XVI Festiwal Piosenki Angielskiej "SONG". Naszą szkołę reprezentowała Gabriela Popławska z kl. 5c. Gabrysia wykonała dwie piosenki w j. angielskim: "Zombie" zespołu Cranberries oraz "Hurt" Christiny Aguillery.Swoim wykonaniem piosenek zachwyciła jury i zajęła I miejsce. Nasza laureatka przygotowywała się pod okiem p. Małgorzaty Podwójci przy wsparciu p. Justyny Grzyb.
Gratulujemy!

obejrzyj galerię zdjęć
 
Lekcje historii inaczej Drukuj

 

   W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły mają okazję na lekcjach historii zapoznać się z najważniejszymi faktami dotyczącymi obrony Płocka przed bolszewikami w 1920 roku. Wszystko za sprawą dwóch uczennic klasy 6s: Julii Wiankowskiej i Julii Wojtyckiej, które pod kierunkiem p. Renaty Cichockiej przygotowały grę edukacyjną „Płock – miasto bohater”. Projekt bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „Nieznani bohaterowie, nieznane wydarzenia – losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887- 1922 ”.          

   Przygotowana gra planszowa ma na celu przede wszystkim zapoznanie koleżanek i kolegów z wydarzeniami z czasów wojny polsko – bolszewickiej i obrony miasta, podkreślenie znaczenia bitwy o Płock oraz budzenie dumy z historii naszej małej Ojczyzny. Nie wszyscy bowiem wiedzą, że w uznaniu zasług i bohaterstwa mieszkańców miasto Płock zostało odznaczone przez marszałka Józefa Piłsudskiego Krzyżem Walecznych.

   Prace nad przygotowaniem gry (zbieranie materiałów, spacer szlakiem miejsc pamięci narodowej, opracowanie projektu gry, instrukcji, przygotowanie kart pytań, strona plastyczna) trwały ponad miesiąc. Dziś uczennice przedstawiły efekt końcowy swoich działań. Na początku udały się do gabinetu Pani Dyrektor, gdzie zaprezentowały, w jaki sposób, poprzez zabawę, można poznawać historię swojego miasta. Następnie wyjaśniły cel i zasady gry uczniom wybranych klas. Pod koniec tygodnia praca wyruszy na konkurs do Warszawy. Autorkom i ich opiekunce życzymy powodzenia!

   Zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu petronews.pl "Powstała gra o Płocku. Jest dziełem uczniów!"

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Spotkanie autorskie - Pola Zołoteńko. Drukuj

   9 marca odwiedziła naszą szkołę Pola Zołoteńko - 13 letnia autorka książki. "Gang Laptopa"  to historia z dreszczykiem, opowiadająca o grupie przyjaciół, którzy wspólnie rozwiązują zagadkę pewnego listu z przeszłości.  Na co dzień Pola jest uczennicą 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 20 w Płocku.

   W spotkaniu autorskim młodej pisarki zorganizowanym w bibliotece szkolnej wzięły udział klasy II a i IV g. Podczas spotkania Pola czytała fragmenty swojej książki, które bardzo zaciekawiły wszystkie obecne na  spotkaniu dzieci. Uczniowie mieli mnóstwo pytań do bohaterki spotkania, a Pola cierpliwie odpowiadała na wszystkie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Muminki u pierwszaków Drukuj

   Na zaproszenie uczniów klas pierwszych w naszej szkole pojawiły się Muminki. Wszystko to za sprawą gościa – Pani Emilii Heljasińskiej Schmidt dyrektor Polskiej Fundacji Sportu i Kultury, wielkiej pasjonatki krainy lodu i śniegu oraz współautorki programu Zorza Polarna. Nasz gość podczas warsztatów literacko – plastycznych zapoznał dzieci z fińską pisarką piszącą po szwedzku Tove Jansson, autorką „Muminków”. Dzieci podczas zajęć wysłuchały fragmentów lektury, w wielkim pudle wysłały na północ śnieżynki – symbol zimy, zasadziły wiosenne kwiaty na powitanie cieplejszej pory roku. Było to już kolejne spotkanie zainicjowane i koordynowane przez p. Małgorzatę Gomułkę.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pierwsze koty za płoty czyli pierwszy próbny egzamin już za nami. Drukuj

   Dnia 7 marca, w naszej szkole odbył się próbny egzamin z języka angielskiego. Brały w nim udział klasy: 7A, 7B i 7S.

   Próbny egzamin miał charakter wyłącznie diagnostyczny i miał przybliżyć siódmoklasistom to, co będzie ich czekać w przyszłym roku. Uczniowie mieli okazję nie tylko zapoznać się z nową formułą egzaminu czy zakresem materiału, który powinni opanować, ale przede wszystkim mogli oswoić się ze stresem, który zawsze towarzyszy w czasie takich wydarzeń. Napięcie, które początkowo udzieliło się uczniom, szybko odpuściło i egzamin odbywał się w spokojnej  i miłej atmosferze.

   Próbny egzamin zorganizowany został przez szkolny zespół anglistów we współpracy z wydawnictwem Oxford.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Kolejne sukcesy taneczne uczniów IIIG Drukuj

 

   3 marca odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Lubawy. Miło nam donieść o kolejnych sukcesach tanecznych uczniów z innowacyjnej klasy IIIG - tanecznej:

  w kategorii 8 - 9 G: Kacper Mierzejewski - Zuzia Aleks 1 miejsce
  w kategorii 10 -11 G: Mateusz Koper - Ania Porębska 3 miejsce, Paweł Wiśniewski - Eliza Klus 3 miejsce.
 
   Gratulujemy i trzymamy kciuki za wszystkie pary taneczne na kolejnym turnieju w Rypinie.
 
 
obejrzyj galerię zdjęć
 
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych Drukuj

 

   3 marca przedstawiciele naszej społeczności szkolnej wraz z przedstawicielami m.in. innych szkół noszących imię Armii Krajowej oraz członkami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej wzięli udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

   W Bazylice Katedralnej uczestniczyliśmy we mszy świętej, którą poprowadził ks. biskup Piotr Libera. Podczas nabożeństwa byliśmy świadkami odsłonięcia i poświęcenia tablicy memoratywnej upamiętniającej żołnierzy podziemia niepodległościowego. Na cmentarzu przy al. Kobylińskiego delegacja naszej szkoły, wraz z delegacjami przedstawicieli Senatu, Samorządu, instytucji, stowarzyszeń i szkół złożyła kwiaty pod Panteonem Żołnierzy Wyklętych.

   Obchody, współorganizowane przez zaprzyjaźnione ze szkołą Stowarzyszenie Historyczne im. "11 Grupy Operacyjnej NSZ" zakończyliśmy udziałem w koncercie Andrzeja Kołakowskiego, który odbył się w sali Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
St David’s Day in Wales ( 1st March ) – Dzień Świętego Dawida, patrona Walii, 1 marca Drukuj

   Święta są okazją do poznania tradycji krajów anglojęzycznych, szczególnie dla klas, które realizują program kultury krajów anglojęzycznych.

   1 marca Walijczycy obchodzą Dzień Patrona, Świętego Dawida. Święto to było okazją do przybliżenia uczniom najważniejszych symboli kraju, jego piękna i tradycji oraz wcześniejszego przywitania wiosny – z żółtym żonkilem i zielonym porem wszyscy poczuli się weselej, mimo mrozów za oknem klasy.

   Uczniowie klas: 2b, 4d i 4e, 5a,d i 5e,f rozwiązali karty pracy, przygotowane przez p. Agatę Rychlik – dopasowali teksty do rysunków, symboli kraju. A jest ich wiele: Cardiff – stolica kraju, flaga z czerwonym smokiem, żonkil, por, dąb bezszypułkowy, kania ruda, owca, walijska łyżeczka przyjaźni, stare, średniowieczne zamki, z których słynie Walia ( zamek Caerphilly, jeden z najsławniejszych ), rugby i tradycyjny strój kobiecy zakładany na wyjątkowe okazje. Klasy czwarte dodatkowo, pracując w zespołach, przygotowały przepiękne projekty literacko – plastyczne.

   1 marca uczniowie przypięli do ubrań samodzielnie wykonane papierowe żonkile, na znak święta i na powitanie wiosny.

   Happy St David’s Day / Dydd Gwyl Dewi Sant Hapus – życzą uczniowie i p. Agata Rychlik

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 19