Integracja międzyprzedmiotowa VIa. Drukuj

 

Klasa integracyjna VIa korzystając ze zbliżającego się dnia św. Patryka postanowiła włączyć się w obchody tego święta realizując ciekawe projekty i przedsięwzięcia na różnych przedmiotach. Zajęcia rozpoczęły się 'serfowaniem po internecie' na zajęciach komputerowych z p. Barbarą Gasińską- uczniowie samodzielnie poszukiwali informacji na temat legend o Leprikonie (ang. Leprechaun), który mieszka na końcu tęczy i pilnuje dzbanka wypełnionego złotem. Ze skrzatem była związana praca plastyczno- techniczna rozpoczęta na technice, kontynuowana na Arteterapii z p. Edytą Paradowską i skończona na języku angielskim. Polegała na wykonaniu kapelusza Leprikona ozdobionego trójlistnymi koniczynami oraz pomarańczowej brody. Na muzyce, p. Małgorzata Podwójci wprowadziła uczniów świat muzyki celtyckiej wywodzącej się z tradycji narodów celtyckich zamieszkujących m.in tereny dzisiejszej Irlandii, Walii, Szkocji, Anglii. Szóstoklasistów zaczarował dźwięk m.in dudy, buzuki, akordeonu, harmonijki ustnej, badhranu, skrzypiec.Muzykowanie na instrumentach okazało się niełatwym wyzwaniem. Na religii z panią Jolantą Matusiak klasa integracyjna obejrzała film o Świętym Patryku, misjonarzu Irlandii, który gdy został mianowany biskupem, zwalczał pogańskie wierzenia jej mieszkańców. Na lekcji języka angielskiego z p. Anną Malik, VI a podsumowała wszystkie zdobyte informacje poznając angielskie tłumaczenia symboli świąt, oglądając film na temat obchodów Dnia Św. Patryka (ang. Saint Patrick's Day) i wykonując pamiątkowe zdjęcie.
To był tydzień integracji międzyprzedmiotowej nauki poprzez zabawę! Oby takich dni było jak najwięcej w naszym szkolnym życiu.

   Koordynatorzy projektu w klasie integracyjnej VIa: p. Anna Malik i p. Edyta Paradowska.

 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Warsztaty z gipsem w roli głównej to kreatywne tworzenie. Drukuj

 

   W marcu, czekając na przyjście wiosny, uczniowie klas I b, II f, III a, III b i III d wzięli udział w warsztatach gipsowych organizowanych przez „Kreatywną Edukację” z Kutna. Warsztaty gipsowe to forma edukacji pozwalająca na rozwijanie zdolności plastycznych, rozwijają sprawność manualną, orientację przestrzenną, uczą kreatywnego myślenia a także są alternatywą i pomysłem dla dalszych zajęć edukacyjnych. Dzieci podczas zajęć poznały cały proces powstania odlewów począwszy od przygotowania masy gipsowej po suche odlewy. Uczestnicy wykonali własnoręcznie 4 odlewy gipsowe, które po wyschnięciu malowały i zdobiły.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Otwarty 2017 Drukuj

  

   11 marca 2017 społeczność naszej szkoły zaprosiła wszystkie pięcio i sześciolatki wraz z rodzicami na Dzień Otwarty. Tym samym chcieliśmy wszystkim przybliżyć naszą pracę, zachęcić do wzięcia udziału w wybranych zajęciach i umożliwić zwiedzanie naszej placówki.

   O godzinie 1130 wszyscy goście zebrali się na hali sportowej. Powitali ich uczniowie klasy tanecznej, którzy na tę okoliczność zaprezentowali swoje umiejętności. Następnie głos zabrali p. Liliana Tomaszewska – dyrektor naszej szkoły, Krzysztof Miedziński – absolwent naszej szkoły oraz p. Konrad Guzanek – przewodniczący Rady Rodziców. W swoich wystąpieniach odpowiedzieli na pytanie „Dlaczego warto wybrać naszą szkołę?”. W tej części zaprezentowali się również uczniowie klas sportowych, uczniowie klasy IIc, zuchy oraz szkolny chór.

   Po części oficjalnej przyszłoroczni pierwszoklasiści wraz z rodzicami mieli możliwość uczestniczenia w wybranych zajęciach przygotowanych przez nauczycieli oraz absolwentów naszej szkoły. Wśród nich były - zajęcia tematyczne, których motywem przewodnim były: tęcza, jajko lub zwierzęta. W pracowniach matematycznych wspólne układaliśmy radosne sześciany, rozwiązywaliśmy łamigłówki lub uczestniczyliśmy w zabawach z wykorzystaniem tablic interaktywnych. Tablice interaktywne okazały się również doskonałym narzędziem do zabaw językowych prowadzonych przez nauczycielki języka angielskiego.Na głównym holu zuchy zapraszały wszystkich do pląsów i gier podłogowych. Świetlica szkolna zaprosiła wszystkich do miniteatrzyku.

   Ponadto goście mieli możliwość zwiedzania szkoły. Podczas dnia otwartego rodzice przyszłorocznych uczniów mogli porozmawiania ze specjalistami w zakresie integracji, pomocy psychologiczno - pedagogicznej, logopedii a także profilaktyki wad postawy. Swoje stoisko miał również SKKT- PTTK Wojażer. W jednej z sal dorośli mogli wziąć udział w prezentacji e-podręczników i samemu przekonać się jak wygląda lekcja z użyciem tabletu w ramach programu "Lekki Plecak".

   Dziękujemy Wam, mili goście za wspólnie spędzony czas. Czekamy na Was we wrześniu.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Bystre Orły podjęły wyzwanie! Drukuj

 

   Podjęliśmy się wyjątkowego zadania – zostaliśmy dziennikarzami. Postanowiliśmy od razu skoczyć na szeroką wodę i przeprowadzić wywiad z Prezydentem Płocka. Jednak, by wypaść jak najlepiej, przygotowywaliśmy się sumiennie do tego zadania.

   Najpierw spróbowaliśmy swoich sił, przeprowadzając sondaż wśród przechodniów spacerujących blisko naszej szkoły. Wcale to nie było łatwe zadanie. Okazało się, że nie każdy chce udzielać odpowiedzi. Na szczęście udało się… Sondaż przeprowadzony, dziennikarze przetestowani więc…

   Dziewiątego marca, zaciekawieni i troszkę zaniepokojeni wyruszyliśmy do Płocka. Wiecie, Drodzy Czytelnicy, że dziennikarze zawsze sumiennie przygotowują się do swoich wywiadów? Dlatego właśnie najpierw postanowiliśmy lepiej poznać historię Płocka, by wypaść  profesjonalnie podczas wywiadu z Panem Prezydentem Andrzejem Nowakowskim. Warto dodać, że w drodze do ratusza zwiedziliśmy Dom Broniewskiego, Katedrę, Muzeum Mazowieckie i Małachowiankę.

Pan Prezydent przywitał nas, naszą druhnę Emilię Wiśniewską i p. Włodzimierza Mazurkiewicza z uśmiechem i … Postanowił najpierw sprawdzić naszą wiedzę:

- Jak wygląda herb Płocka? Jak nazywa się prezydent Płocka? - padały pytania. 

Odpowiedzieliśmy na wszystkie perfekcyjnie!!!

Wreszcie przyszła kolej na nas. Każdy zuch był ciekawy: kim był wcześniej Prezydent? Jaki jest jego ulubiony piłkarz? Czy chciał w dzieciństwie zostać prezydentem?

Czas szybko upływał i niestety musieliśmy wracać. Pan Andrzej Nowakowski uścisnął każdemu rękę i wręczył mały prezent. Byliśmy wniebowzięci!

Pewnie jesteście ciekawi, co nam jeszcze odpowiedział! O tym już niedługo będziecie mogli przeczytać w pierwszym numerze gazetki zuchowej. Zapraszamy do lektury!!!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Podsumowaliśmy I semestr. Drukuj

 

   8 marca uczniowie klas starszych podsumowali I semestr. 34 uczniów, z rąk dyrektor Liliany Tomaszewskiej, odebrało listy gratulacyjne podpisane przez Prezydenta miasta Płocka p. Andrzeja Nowakowskiego za szczególne osiągnięcia w nauce lub sporcie. Uczniowie wyróżnieni w Alfikach - Matematycznym oraz Humanistycznym również odebrali dyplomy.

   Podczas apelu poruszono bardzo ważne dla nas tematy: bezpieczeństwa w szkole oraz poza nią a także bezpieczeństwa w sieci.

   Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
I miejsce naszych siatkarek w finale Płockiej Olimpiady Młodzieży. Drukuj

   6 marca w SP 23 w Płocku odbył się finałowy turniej Płockiej Olimpiady Młodzieży w piłce siatkowej dziewcząt. Wzięły w nim udział reprezentantki szkół, które wyłoniono podczas gier eliminacyjnych w grupach. Były to zawodniczki z SP 3, SP 16, SP 22 i SP 23. Naszą szkołę reprezentowały dziewczynki z klasy 5s-Julia Wojtycka, Weronika Piecka, Maja Zebrowska, Maja Prusiewicz, Zuzia Gajewska, kl.6b-Weronika Rydzewska, kl.6c-Maja Marciniak i Katarzyna Makowska i kl. 6e- Gabrysia Dryś. Dziewczęta rozegrały trzy bardzo dobre mecze. Nie dały szans swoi przeciwniczkom i w pięknym stylu zwyciężyły we wszystkich spotkaniach, zajmując I miejsce. Uzyskały w ten sposób awans do rozgrywek powiatowych, które odbędą się w kwietniu.

   Kolejność końcowa: I miejsce - SP 23, II miejsce - SP22, III miejsce – SP 3

   Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Sukces goni sukces! Drukuj

 

   SUKCES GONI SUKCES!!!!!!! Tak trzeba rozpocząć ten artykuł, bo inaczej nie wypada po tym jak chłopcy i dziewczęta z klasy VI S zdobyli tytuły Mistrzów Płocka w piłce ręcznej w ramach Płockiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej. Ale po kolei.

   Zaczęli chłopcy, którzy 28.02.2017 roku pod opieką trenerów Cezariusza Raczkowskiego i Arkadiusza Ławnickiego udali się do SP16 na turniej finałowy Mistrzostw Płocka. Tam też przystąpili do sportowej rywalizacji, rozgrywając kolejno mecze z drużynami SP 16, SP 21 i SP 3. Wszystkie mecze zakończyły się zdecydowanymi zwycięstwami naszej drużyny, ustalając kolejność II Płockiej Olimpiady Młodzieży Szkolnej następująco: SP 23, SP 3, SP 21, SP 16.

   Zwycięstwo w Mistrzostwach Płocka daje szanse walki o Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej, poprzez turniej powiatowy który zostanie rozegrany 26.04.2017 roku w SP16 w Płocku.

   W tym samym tygodniu a dokładnie dnia 03.03.2017 roku zbudowane sukcesem swoich kolegów z klasy, przystąpiły do walki prowadzone przez trenera Cezariusza Raczkowskiego dziewczęta z klasy VIS. W turnieju finałowym w którym brały udział trzy najlepsze drużyny z Płocka dziewczęta również okazały się najlepsze wygrywając swój pierwszy mecz z drużyną SP 21  20-7, a następnie w decydującym spotkaniu o tytuł pokonały drużynę gospodyń  SP 16 wygrywając mecz 18 -13. Kolejność turnieju: SP 23, SP16, SP21.

   Podobnie jak chłopcy dziewczęta powalczą w turnieju powiatowym 26.04.2017 roku o awans na Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

   Życzymy dalszych sukcesów. Wielkie gratulacje!!!!!!!!!!!!!!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Konkurs Biblijny etap dekanalny rozstrzygnięty! Drukuj

   2 marca w Szkole Podstawowej nr 20 odbył się dekanalny etap Konkursu Biblijnego dla uczniów klas IV-VI Szkół Podstawowych – Dzieje Apostolskie. Do konkursu przystąpiło dwóch uczniów naszej szkoły wyłonionych spośród kilku uczniów w etapie szkolnym. Byli to Sebastian Furmański z klasy IV S  i Otylia Sołtyszewska z klasy VI D. Pytania konkursowe okazały się być bardzo trudne. Dwaj uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów przeszli do ostatniego etapu -diecezjalnego, który odbędzie się 28 kwietnia. Wśród nich znalazła się Otylia Sołtyszewska uczennica klasy VI D zajmując II miejsce z różnicą jedynie 1 punktu między miejscem I. Sebastian osiągnął również wysoki wynik.

   Uczniowie przygotowywali się pod okiem s. Ewy Martenki i p. Bernadetty Staniszewskiej. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w etapie diecezjalnym.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Ferie w szkole. Drukuj
 

   Uczniowie naszej szkoły, jak co roku, mieli możliwość w czasie pierwszego tygodnia ferii zimowych uczestniczenia w różnych zajęciach – opiekuńczych, sportowych czy plastycznych.

   W dniu 13.02.2017 roku chłopcy z klas IV, pod opieką p. Arkadiusza Ławnickiego i Michała Królikowskiego tradycyjnie wzięli udział w corocznym turnieju piłki nożnej halowej w ramach Płockich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do turnieju zgłosiło się osiem szkół z Płocka. Chłopcy w składzie Jakub Serwach, Mikołaj Jankowski, Mateusz Grzybowski, Paweł Smolczewski, Damian Galaszewski, Krystian Szostak i Mateusz Lewandowski przystąpili do rozgrywek bardzo zmotywowani i skoncentrowani co przyczyniło się do wygrania trzech pierwszych meczy w turnieju z SP 6 3-0, z SP 20 3-0 i SP 18 4-0. Układ wyników innych spotkań dał chłopcom jeszcze przed rozegraniem ostatniego meczu z SP 22 I miejsce w turnieju.

  Trzy pierwsze miejsca w turnieju: SP23, SP22, SP20.

       Chłopcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

  Zajęcia plastyczne z uczniami klas IV-VI odbywały się przez dwa dni pod opieką p. Małgorzaty Podwójci. Dzieci wykonywały walentynkowe prezenty dla swoich bliskich wykorzystując płyty kompaktowe: ramki do zdjęć, podkładki pod kubek, mozaikowe doniczki. Malowały koszulki, wykonywały miseczki ze zwijanych gazet. Zajęcia były świetną formą miłego spędzenia czasu i okazją stworzenia własnoręcznie prezentów.​​​​​​

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literacko - Plastycznym zdobyła uczennica klasy IIIg! Drukuj

 

   8 lutego w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się XVI edycja Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Plastycznego „Bohaterowie naszych lektur”. Do zmagań w części literackiej przystąpili uczniowie z SP 15, SP 16, SP 18, SP 23 i SP 3. Uczennica z naszej szkoły  - Aleksandra Waliszewska z klasy 3g zajęła zaszczytne 2 miejsce. Nasza radość sięgnęła zenitu, gdy okazało się, że również w części plastycznej Magdalena Cichocka z klasy 3g zdobyła wyróżnienie. Dziewczynki przygotowywały się pod opieką p. Emilii Wiśniewskiej. W konkursie brały udział również Natasza Guzek z klasy 3c oraz Olga Mroczkowska z klasy 3e.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 16