logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Koncert edukacyjny szkolnego Koła muzycznego Drukuj
Koncert edukacyjny szkolnego Koła muzycznego

W świątecznym nastroju.

Koncert edukacyjny szkolnego Koła muzycznego

 

Czym różni się kolęda od pastorałki? Do kiedy można śpiewać w Polsce kolędy? Kto skomponował „Cichą noc”?

Na te i wiele innych pytań można było znaleźć odpowiedzi, uczestnicząc w szkolnym koncercie kolęd, pastorałek oraz melodii okołoświątecznych w wykonaniu uczniów koła muzycznego prowadzonego przez dyr. Romana Kusego.

 

         Śpiewanie kolęd należy do najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Pieśni te tworzą niezwykły nastrój podczas świąt Bożego Narodzenia. Uwodzą słowami i melodią, dają poczucie wspólnoty, a przede wszystkim są piękną, polską tradycją. Do zwyczajów wspólnego kolędowania nawiązali uczniowie Koła muzycznego, przygotowując pod kierunkiem dyr. Romana Kusego urzekający koncert, na który złożyło się siedemnaście utworów wykonywanych w okresie świątecznym. Były to nie tylko kolędy i pastorałki, lecz również piosenki tradycyjnie kojarzone z Bożym Narodzeniem. W repertuarze młodych artystów nie zabrakło znanych pieśni: „Bóg się rodzi” Franciszka Karpińskiego, wykonywanej już w XVII wieku kolędy „Przybieżeli do Betlejem” czy nawiązującego w warstwie melodycznej do góralskiego folkloru „Jezusa narodzonego”. Słuchaczom spodobały się też melodie okołoświąteczne, takie jak spopularyzowana przez José Feliciano „Feliz navidad” lub utwór "Jingle Bells", którego wcale nie napisano z okazji Bożego Narodzenia.

         Koncert w wykonaniu uczniów Koła muzycznego miał również wymiar edukacyjny. Prezentowanym utworom towarzyszyły krótkie zapowiedzi zawierające informacje na temat poszczególnych pieśni. Prezentowali je uczniowie klasy 7 b Alicja, Lena i Mateusz, którzy wystąpili w roli konferansjerów.  Scenariusz uroczystości przygotowali dyr. Roman Kusy i Grzegorz Szczechowicz.

         Występ spodobał się zebranym słuchaczom i z pewnością tradycja szkolnego kolędowania na stałe wpisze się w kalendarz szkolnych uroczystości.

Zachęcamy do obejrzenia filmowej relacji z koncertu:

 https://youtu.be/M8xowMyxHW8

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„Zakochaj się w Armii Krajowej". Drukuj
„Zakochaj się w Armii Krajowej

15 lutego 2024 roku w Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Płockiej miało miejsce

wydarzenie, którego hasłem przewodnim było "Zakochaj się w Armii Krajowej". To nawiązanie nie tylko do popularnych Walentynek i szlachetnej postaci św. Walentego, a przede wszystko do ważnego momentu w historii Polski – do powstania Armii Krajowej. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z płockim kołem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej i Stowarzyszeniem Historycznym im. 11 GO NZS, oraz naszą szkołą SP 23. To właśnie występ chóru pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci, rozpoczął to wydarzenie. Chórzyści podbili serca słuchaczy wspaniałym występem, wykonując zarówno na początku i jak i na bis "Rotę". Wraz z delegacją szkoły na spotkanie przybyła dyrektor p. Liliana Tomaszewska. Na widowni zasiedli także uczniowie – harcerze wraz z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Lelicach. W tych "Walentynkach z historią” uczestniczyli także ukraińscy beneficjenci CPMiU płockiej Caritas, którzy uczęszczają m.in. do naszej szkoły oraz do Centrum na lekcje języka polskiego. Główną częścią spotkania była prelekcja o Armii Krajowej, o której opowiadał historyk Paweł Felczak, prezes SH im. 11 GO NSZ.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Klasa sportowa w roku szkolnym 2024/25- nabór Drukuj
Klasa sportowa w roku szkolnym 2024/25- nabór

SP 23 Płock zaprasza wszystkie dzieciaki chętne z rocznika 2014 do spróbowania swoich sił w procesie rekrutacji do klasy sportowej o profilu piłka ręczna dziewcząt i chłopców. Nie musisz być uczniem SP23, żeby przejść rekrutacje. Wystarczy, że chcesz się sprawdzić  i dołączyć do tak wyjątkowej społeczności sportowej jaką jest klasa sportowa w jednej z najlepszych sportowych szkół w Płocku.

Już dziś zapraszamy!!!

 

Chętnych prosimy o kontakt przez mobidziennik lub telefonicznie z nauczycielami w-fu:

 

Ławnicki Arkadiusz, tel.:603 751 995,

 

Raczkowski Cezariusz, tel.:503 097 094

Obejrzyj ulotkę
 
Międzynarodowy Dzień Puzzli i Łamigłówek. Drukuj

Dziś Międzynarodowy Dzień Puzzli.  Uczciliśmy go bardzo godnie w SP23.  Było mnóstwo gier i zabaw przygotowanych przez nauczycielki  dla naszych najmłodszych, ale też to co nasze dzieci uwielbiają czyli niespodzianki. Z funduszy Rady Rodziców zakupiliśmy fajne puzzle, które otrzymało  każde dziecko. Udało nam się również uzyskać wsparcie zewnętrzne stąd to nie jedyne niespodzianki dla dzieci. Blisko tysiąc pudełek puzzli przyznacie robi wrażenie. To jednak nie koniec atrakcji, gdyż niespodzianek dla naszych dzieciaków mamy znacznie więcej! Dziś oprócz zabawy odbyły się też zawody w układaniu puzzli na czas... a wcześniej konkurs na plakat promujący nasze wydarzenie. Wręczenie nagród niebawem!

Ogromne podziękowania kierujemy do pana Piotra Gryszpanowicza - przewodniczącego Rady Rodziców - pomysłodawcę całej akcji. Organizacją wydarzenia zajęły się panie  Joanna Pankowska i Agnieszka Jakubiak. Dyrektor delegatury UMWM Tomasz Kominek wsparł naszą inicjatywę.

Partnerem Wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/25 Drukuj
Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/25

Szanowni  Rodzice i Uczniowie,

uprzejmie prosimy o zapoznanie się z terminami zgłoszeń i rekrutacji  na rok szkolny 2024/2025 do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

 

Informacje znajdują się  w zakładce po prawej stronie w dziale „Rekrutacja”  ( Informacja dotycząca zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej, Informacja dotycząca rekrutacji do klas I szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły).

 

Zapraszamy do zapisów w wyznaczonych terminach oraz na Dzień  Otwarty SP23.

Dzień otwarty dla rodziców przyszłych uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku odbędzie się w dniu 17 lutego w godz. 10.00- 11.30

Serdecznie zapraszamy  przedszkolaki wraz z rodzicami do obejrzenia naszej szkoły w ramach dnia otwartego.

 
Magic Christmas 2023 Drukuj
Magic Christmas 2023

Wzorem lat ubiegłych, w grudniu odbył się szkolny konkurs języka angielskiego pod nazwą Magic Christmas, który wprowadził magiczną atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie projekty miały zróżnicowane formaty oraz techniki wykonania, ale wszystkie przepełnione były zaangażowaniem, kreatywnością i oczywiście … Magią Świąt.

Dzieci z  klas I-III przygotowały projekty prezentujące słownictwo dotyczące Świąt Bożego Narodzenia. Wśród prac można było podziwiać lapbooki i prace przestrzenne.

Uczniowie klas IV-VI pisali listy do świętego Mikołaja (Letters to Santa), gdzie przedstawiali serdeczne prośby dotyczące wymarzonych prezentów gwiazdkowych, które chcieliby znaleźć pod choinką. Ponadto, uczniowie wykonali również kartki z życzeniami w języku angielskim.

Klasy VII- VIII miały za zadanie przygotować prace  w języku angielskim na temat ‘Facts about Polish and British Christmas’, ukazując podobieństwa i różnice między Świętami Bożego Narodzenia w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Poniżej przedstawiamy Laureatów i osoby wyróżnione w konkursie:

- klasy I-III

1 miejsce- Borys Kania 3b

2 miejsce- Nela Cichocka 1d

3 miejsce- Mikołaj Kalinowski 1e

Wyróżnienia: Basia Ziętara 2d, Julia Pawłowska 2d,Zuzia Ławnicka 1c i Hania Głowacka 2e

 

- klasy IV-VI

1 miejsce- Filip Szczyciński 4b

2 miejsce- Jagoda Paradowska 5c

3 miejsce- Antek Cichocki 5c

Wyróżnienia: Borys Ciarciński 4b, Natalia Czarnecka 5b i Zuzia Zielińska 6b

 

 - klasy VII-VIII

1 miejsce- Gabryś Błaszczak 7s

2 miejsce- Zosia Skulska 7c

3 miejsce- Mateusz Brzozowski 8c

Wyróżnienia: Nikola Michalska 8c i Jan Bosiak 8d

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i osobom wyróżnionym oraz dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w naszym konkursie. Podziękowania i gratulacje składamy również Rodzicom.

Nagrody zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców- bardzo dziękujemy za wsparcie.

 

Opiekunowie konkursu: Joanna Jakubowska i Justyna Matusiak

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasz chór koncertował z Płocką Orkiestrą Symfoniczną! Drukuj
Nasz chór koncertował z Płocką Orkiestrą Symfoniczną!

      Już po raz trzeci chór naszej szkoły miał przyjemność wystąpić na koncertach kolęd chórów szkół podstawowych z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Pierwszy taki koncert miał miejsce w 2009 roku, następny w 2019 a ostatni w grudniu 2023 roku. Chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia dyrektora orkiestry p. Adama Mieczykowskiego. Pod kierunkiem naszej dyrygentki p. Małgorzaty Podwójci przez miesiąc przygotowaliśmy 17 kolęd i uczestniczyliśmy z innymi chórami w próbach do koncertu. Swój występ solowy miała też nasza solistka Alicja Kowalska z kl. 7b wraz z uczennicą LO ZS nr 5 Lidią Koc. W towarzystwie chórów z SP 3, SP 5, SP 8, SP 11, SP 16 i szkoły muzycznej daliśmy dwa koncerty poranne dla szkół, na które zaprosiliśmy klasę 5c i 5b oraz wieczorny koncert galowy w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej, na który przybyła również p. dyrektor Liliana Tomaszewska. Emocje były ogromne a i satysfakcja niemała. Dziękujemy za przybycie na to wydarzenie rodzicom, przyjaciołom i sympatykom naszego chóru.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dyskoteka Mikołajkowa Drukuj
Dyskoteka Mikołajkowa 

Zapraszamy do obejrzenia  fotorelacji z dyskoteki , którą przygotowała p. Edyta Paradowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
3a i 3c w EC1 w Łodzi. Drukuj
3a i 3c w EC1 w Łodzi.

     

   Uczniowie klas 3a i 3c byli na wycieczce w Łodzi. Pierwszym punktem programu był pokaz pt.„ Wszyscy jesteśmy kosmitami” w kinie sferycznym EC 1, podczas którego wszyscy odbyli kosmiczną podróż. Drugim puntem programu było przejście na „ulicę żywiołów”, która przeniosła uczestników w wir zabawy, rozpaliła emocje i pozwoliła na wspólne odkrywanie świata. Ostatnią atrakcją była  wizyta w Centrum Nauki i Techniki EC1 i spacer z przewodnikiem ścieżką „przetwarzanie energii”, obejmującą zabytkowe wnętrza Łódzkiej elektrowni, gdzie dla najmłodszych stworzona jest specjalna wersja przeplatana grami oraz animacjami.

Późnym wieczorem zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy wrócili do Płocka.

   Serdeczne podziękowania dla pań: Eweliny Malesy i Oleny Ovdiienko za pomoc w opiece nad uczniami składają wychowawczynie: Joanna Dobrogoszcz i Małgorzata Szulborska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Jasełka 2023 Drukuj
Jasełka 2023

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka wprowadzające społeczność szkolną w świąteczny nastrój Bożego Narodzenia. W tym roku jak zawsze panowała w naszej szkole radosna i ciepła atmosfera. Ten niezwykły czas udzielił się wszystkim: zaproszonym gościom, dyrekcji, nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły.

W dniu 21 grudnia o godz. 11.00 zgromadziliśmy się  w sali gimnastycznej, by obejrzeć jasełka. Przygotowane dekoracje (p. Aneta Olszewska, p. Ilona Borczuk, p. Sylwia Pyrzak)  nawiązujące do Betlejem, uświetniły świąteczną scenografię. Aktorzy, w tym roku uczniowie klasy III c przygotowani przez p. Małgorzatę Szulborską i p. Katarzynę Popek znakomicie odegrali swoje role: Józefa i Maryi, aniołów, pasterzy, Trzech Króli, owieczek oznajmiając radosną nowinę o narodzeniu Jezusa. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami w wykonaniu solistów i chóru szkolnego pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci. Uczniowie pod kierunkiem  p. dyr. Roma Kusego uświetnili całość grą na fletach. Pokłon Dzieciątku niezwykłym tańcem oddała uczennica kl. VII c Michalina Sobańska.

Dopełnieniem jasełek były piękne życzenia bożonarodzeniowe złożone przez p. dyr. Lilianę Tomaszewską. 

Jasełka zostaną zapamiętane przez wszystkich, a na kolejne czekamy z niecierpliwością.

Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 14