„…Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…” Drukuj
 

   „…Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…” i dlatego, kiedy już ta pora roku zagościła w kalendarzu, biblioteka szkolna zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 6 na zimowe spotkanie. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się ze zbiorami dla młodszych dzieci.  Wysłuchały również opowiadania „Wielki Mróz” Jadwigi Jasny ze zbioru „Opowiadania z morałem”. Opowiedziana historia o Zimie i Wielkim Mrozie stanowiła punkt wyjścia do rozmowy na temat – co się dzieje, kiedy zimą jest niska temperatura, a ziemia nie jest przykryta śniegową kołderką. Dzieci poznały przyrządy, jakich używa się do sprawdzania temperatury, siły wiatru itp.

   Wysłuchały również zimowych piosenek, a także same zaśpiewały jedną z nich robiąc nam niespodziankę. Do zabawy dołączyły starsze dziewczynki – uczennice naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się wesołymi pląsami, a także zapewnieniem o dalszej współpracy.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Karnawałowy Turniej Tańca Towarzyskiego Drukuj
 
   W piątkowy wieczór sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 23 zamieniła się w taneczną arenę, a to za sprawą najmłodszych tancerzy z klasy 1a, 1b, 1c, 1d oraz ich starszych kolegów z klasy 2d i tanecznej innowacyjnej 3g, które zaprezentowały się w tańcach towarzyskich i hip hopie.
   Publiczność, wśród której można było zobaczyć min. rodziców, babcie, dziadków, oklaskiwała i spontanicznie reagowała na każdy ruch i gest tanecznych duetów. Można było zobaczyć brazylijską Sambę, Cha - Chę, Jiv'a a w świat elegancji wprowadził widzów walc angielski i amerykański quickstep. Występ swoim udziałem wzbogaciły także pary i soliści ze Studia Tańca FALCON prezentując bardziej zaawansowane choreografie i figury. Ogromny aplauz i zachwyt widzów wzbudziły również pokazy dziewczęcych grup tańca nowoczesnego.

   Trener tancerzy Tomasz Kadylak był bardzo dumny ze swoich uczniów, a w szczególności z pierwszo i  drugoklasistów, którzy debiutowali na parkiecie i dali sobie radę doskonale, jak mówili, nie mieli w ogóle tremy. Gratulujemy wszystkim tancerzom i zapraszamy na następne imprezy !

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Bezpieczne ferie zimowe Drukuj

   W piątek 11.01.2018r uczniowie klasy 3f pod opieką pani Magdaleny Nejman przygotowali apel na temat bezpiecznych ferii zimowych. Dzieci odegrały scenki sytuacyjne, w których przestrzegały swoich rówieśników przed niebezpieczeństwem, jakie może ich spotkać podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie. Przypominały o zasadach, które zawsze należy przestrzegać. Występ uświetniły piosenki, wiersze oraz taniec Śnieżynek, dzięki któremu wszyscy poczuli się, jak w Krainie Lodu. Nad całym przedstawieniem czuwała Pani Zima, która „Lubi dzieci najbardziej na świecie”.

   Oprawę plastyczną przygotowała pani Ilona Borczuk, a nagłośnieniem zajął się pan Grzegorz Urbaczewski.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty - etap rejonowy. Drukuj

 

   Już od pięciu lat gościmy młodych matematyków zakwalifikowanych do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W roku szkolnym 2017/18 w etapie rejonowym wzięło udział 34 uczniów szkół podstawowych z Delegatury Płock a wśród nich Weronika Rydzewska - uczennica naszej szkoły.

   Wszystkich zebranych powitały - dyrektor Liliana Tomaszewska, wicedyrektor Aldona Fijałkowska, która jednocześnie pełni funkcję przewodniczącej rejonowej komisji konkursowej oraz Marzenna Kuć - koordynator konkursów przedmiotowych. Do pracy w komisji konkursowej powołana została nauczycielka matematyki z naszej szkoły - p. Anna Olczak-Mielczarek.

   Trzymamy kciuki za wszystkich młodych matematyków i życzymy kwalifikacji do etapu centralnego.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
XXIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” - etap rejonowy Drukuj
 

   W dniu 10 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się etap rejonowy XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Do wypełniania trudnych testów przystąpiło 20 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Płocka, powiatu płockiego, sierpeckiego oraz gostynińskiego. Uczestników powitały p. Liliana Tomaszewska – dyrektor naszej szkoły oraz p. Katarzyna Majewska – zastępca dyrektora Delegatury MKO a także przewodnicząca komisji konkursowej - p. Joanna Wodowska, nauczycielka historii z naszej szkoły.

   Nasza szkoła przygotowała upominki dla wszystkich uczestników, przepięknie wydaną publikację „Płockie mosty na Wiśle” ufundowaną przez samego autora, p. Piotra Gryszpanowicza.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
"Służba Ojczyźnie jest moim prawem" - 7B realizatorami projektu Drukuj
 

   Od października do końca listopada ub. roku uczniowie klasy 7B pod opieką nauczycielki historii – p. Renaty Cichockiej realizowali projekt edukacyjny „SŁUŻBA OJCZYŹNIE JEST MOIM PRAWEM” - za przykładem gen. Józefa Hallera.

   Organizatorami projektu była Fundacja Bo Warto, Instytut Pamięci Narodowej, Mazowiecki Kurator Oświaty oraz Ministerstwo Obrony Narodowej, z którymi to nasza szkoła współpracuje od wielu lat.

   W ramach projektu uczniowie przygotowali szereg działań mających przybliżyć innym działalność gen. Hallera i Błękitnej Armii. Pierwszym podjętym działaniem była gra miejska "Szlakiem Błękitnej Armii", podczas której uczniowie klasy 7A rozwiązywali zadania, krzyżówki, szyfry oraz pokonywali trasę według przygotowanego przez kolegów planu. Kolejnym zadaniem było wykonanie na korytarzu szkoły gazetki informacyjnej o bohaterze projektu, gdzie umieszczono także wyróżnione prace ze szkolnego konkursu plastycznego „Gen. Haller i Błękitna Armia”. Niewątpliwie największym zainteresowaniem wśród uczniów klas 6 - tych okazała się multimedialna prezentacja przygotowana przez chłopców z klasy 7B, którą mogli przedstawić na lekcjach historii swoim młodszym kolegom.

   Podsumowaniem działań projektowych było podziękowanie od organizatorów za udział w postaci pamiątkowych dyplomów, które właśnie do nas dotarły i ocena celująca z historii.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Jasełka 2017. Drukuj
 

   20 grudnia cała społeczność szkoły wraz z przybyłymi Gośćmi spotkała się na hali, aby wspólnie przeżyć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

   Świąteczne spotkanie rozpoczęło przekazanie na ręce Pani Dyrektor Liliany Tomaszewskiej Betlejemskiego Światełka Pokoju, które to harcerze przywieźli do naszej szkoły.

   Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stajemy się dla siebie lepsi, milsi, zapominamy o wszystkich sporach i waśniach. Dla podkreślenia wyjątkowego charakteru świąt uczniowie, tradycyjnie jak co roku, wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe. Autorem scenariusza, scenografii i reżyserem spektaklu była p. Marzena Nejman, która wraz z obecnymi wychowankami - klasą 3e, byłymi wychowankami - klasą 6a oraz gościnnie występującymi dziewczynkami z klasy 2a, przygotowała wyjątkowe przedstawienie. Dzieci idealnie wczuły się w role granych postaci, a trafnie dobrana muzyka, pozwoliła przeżywać kolejne sceny biblijne w sposób czytelny i zrozumiały, zarówno dla młodszych, jak i starszych uczniów naszej szkoły, a także zaproszonych gości, rodziców i dziadków.

   Byli Adam i Ewa, którzy za swoje nieposłuszeństwo zostali wypędzeni z raju. Byli Józef i Maryja, opiekujący się płaczącym, nowonarodzonym Jezusem. Byli aniołowie ogłaszający wesołą nowinę, pastuszkowie z owieczkami, postacie z bajek i trzej królowie. Wszyscy z radością przybywali do ubogiej stajenki, by oddać pokłon Dzieciątku. 

   Pięknym śpiewem pastorałek i kolęd w wykonaniu chóru, pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci, zostaliśmy wprowadzeni w nastrój Bożego Narodzenia, które jest już bardzo blisko.    

   Prawdziwą niespodzianką była piosenka "Jest taki dzień", w wykonaniu Pań Dyrektor i nauczycieli naszej szkoły, którzy zajęli miejsce chórzystów i na zakończenie przedstawienia zaśpiewali wspólnie z uczniami. Niejednemu z nas zakręciła się łezka w oku. 

   Bardzo ucieszyły nas życzenia składane przez Panią Dyrektor i zaproszonych Gości. Wierzymy, że się spełnią!

czytaj dalej
 
Wigilijny wieczór pełen nostalgii... Drukuj

 

   17 grudnia, na zaproszenie Stowarzyszenia Historycznego im. "11 Grupy Operacyjnej NSZ", przedstawiciele społeczności szkolnej uczestniczyli w zorganizowanym w Szkole Muzycznej pełnym nostalgii wieczorze wigilijnym. Były rozmowy, wspólne śpiewanie kolęd, życzenia składane podczas łamania się opłatkiem ... Świąteczno - patriotyczny nastrój stworzył swoimi piosenkami p. Paweł Orkisz - gość specjalny wieczoru.

   Spotkanie było doskonałą okazją do przekazania przez uczniów własnoręcznie wykonanych kartek świątecznych dla p. Janiny Pietrek ps. Celinka - ostatniego, żyjącego przedstawiciela 11 Grupy Operacyjnej NSZ, która obecnie przebywa w DPS w Zabrzu. To była bardzo wzruszająca chwila. Przez prawie miesiąc, na lekcjach plastyki i techniki uczniowie wykonywali kartki, wychowawcy pomagali im wypisać świąteczne życzenia.

   Dziś wiemy, że prawie 600 kartek przygotowanych przez nas trafiło już do Zabrza. Wzruszenie Pani Janiny, Jej uśmiech i niedowierzanie są dla nas wystarczającym podziękowaniem.

   Dziękujemy Stowarzyszeniu za zaproszenie i świąteczny podarunek - replikę ryngrafu Żołnierza Wyklętego Franciszka Majewskiego ps. Słony, która znajdzie się w naszej Izbie Pamięci.

   Zachęcamy do przeczytania artykułu na portalu ePłock "Kilkaset kartek z życzeniami uczniowie posłali Celince, ostatniemu żołnierzowi okręgu płockiego".

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wigilia w świetlicy szkolnej. Drukuj
 

   19 grudnia do szkolnej świetlicy przybył oczekiwany gość – Święty Mikołaj. Powitaliśmy miłego gościa wierszem i kolędą.Mikołaj obdarował wszystkich dobrym słowem i cukierkami. W tak ciepłej atmosferze przy zapachu świerkowych gałązek i dźwiękach kolęd rozmawialiśmy o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia kultywowanych w naszych domach. Ważnym i pięknym momentem było dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Wierzymy, że się spełnią.

Wesołych Świąt !

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
"Magic Christmas" Drukuj

 

   Już po raz trzeci uczniowie z zaangażowaniem wzięli udział w szkolnym projekcie ‘Magic Christmas’, zorganizowanym przez p. Joannę Jakubowską. Również i tym razem dzieci zaimponowały swoją pomysłowością, oryginalnością oraz ukazaną magią, którą przepełnione były przygotowane przez nich prace plastyczne. Projekty, przygotowane przez uczniów klas III- VI ukazywały, jak bardzo dzieci czekają na ten magiczny czas, który kojarzy się z choinką, prezentami i rodzinną atmosferą.

   Klasa IIIc, w ramach innowacji pedagogicznej, na zajęciach języka angielskiego  przygotowała wspólny projekt ‘Magic Christmas’, przedstawiający  kartki z samodzielnie wypisanymi życzeniami świątecznymi w języku angielskim oraz magiczne ozdoby. Wyjątkową atmosferę na zajęciach stworzyły również wspólnie śpiewane ‘Christmas carols and songs’.

   Uczniowie p. Justyny Matusiak i p. Anny Malik również włączyli się do projektu, przygotowując prace na zajęciach języka angielskiego lub w domu.

   Serdeczne podziękowania  za kreatywność i zaangażowanie dla dzieci oraz rodziców, którzy pomagali w projektach.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 8 z 17