Biegniemy w XXVI Biegu Tumskim Drukuj

 

   6 października na Starym Rynku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXVI "Biegu Tumskim".

   Uczniowie startowali na dystansie 250m i 1200m, rywalizowało w sumie ponad 600 dzieci. Wśród uczestników znalazło się 18 reprezentantów naszej szkoły z klasy IV-VI i byli to: Kozłowska Julia IVF, Pabian Bartosz IVF, Bzymek Kacper VA, Żuławik Iga VC, Krzeszewska Maja VC, Nowakowska Zosia VC, Kobla Kacper VC, Szczepański Kuba VC, Śladowska Joanna VD, Glińska Martyna VD, Bryk Adam VD, Wiśniewski Bartek VD, Wiśniewski Piotr VF, Bilicki Bartłomiej VIA, Brzezińska Oliwia VIA, Józefoska Patrycja VIA, Miech Wiktor VIB, Nowakowski Adam VIB.

   W znakomitej atmosferze i przy dobrej pogodzie dzieci pobiegły w ramach swoich możliwości mając satysfakcję z przebiegniętego dystansu.

   Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Bieg Przełajowy w SP nr 13 Drukuj


   Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Biegu Przełajowym o Puchar Dyrektora SP nr 13 w Płocku. Na trasie 750m  17 – osobowa ekipa naszych uczniów złożona z chłopców i dziewcząt z klas czwartych i piątych rywalizowała z lekkoatletami z innych płockich podstawówek.     

   Na trudnej trasie najlepiej poradziła sobie Aleksandra Rama (kl. IVE), która jako pierwsza minęła linię mety w swojej kategorii wiekowej, na trzeciej pozycji uplasowała się Zuzanna Wolińska (kl. IVC). Pozostałe dziewczęta, które reprezentowały SP23 również świetnie poradziły sobie z tym dystansem: Aleksandra Budek (IVE), Alicja Kucharska (Kl. IVC) oraz Zuzanna Żelazka (kl. VF) 

   Wśród chłopców trójka uczniów znalazła się w pierwszej szóstce: IV miejsce Aleksander Stupecki (kl. IVD), V miejsce Szymon Krzyżanowski (kl. IVE), VI miejsce Mateusz Naguszewski (kl. IVC). Pozostali chłopcy reprezentujący naszą szkołę: Oliwier Jurczuk (kl. IVC), Kuba Maślanka (kl. IVC), Wereszyński Adam (kl. IVC), Adrian Ziemkiewicz (kl. IVC), Adam Kotkiewicz (kl. IVD), Aleksander Stelmach (kl. IVD), Mateusz Kalkowski (kl. IVE), Mateusz Lewandowski (kl. IVE), Wojciech Wyszyński (kl. IVE).

   W naszej ekipie startowała większość czwartoklasistów, którzy po raz pierwszy zmierzyli się z tak długim dystansem. Wszyscy byli zadowoleni z zawodów, tym bardziej, że na mecie czekała pyszna kiełbasa z grilla. Na koniec odbyło się podsumowanie biegów, wręczenie pucharów, medali i dyplomów.   

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Pierwszaki – bezpieczne na drodze Drukuj
 

   W środę do pierwszaków przybyli wspaniali goście. Byli to przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta, Policji i Straży Miejskiej. Znany już dzieciom Lew Honorek zadawał dzieciom pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Egzamin wypadł doskonale. Wszyscy wiedzieli do czego służą odblaski, z jakiej odległości kierowca widzi pieszego i jak być widocznym na drodze. W nagrodę nasi goście rozdali prezenty – zestawy odblaskowe. Najbardziej podobały się kosmiczne bransoletki. Teraz każdy pierwszak będzie bezpieczny w drodze do szkoły i do domu.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Piknik integracyjny pierwszaków Drukuj
 

   Październik to pierwszy jesienny miesiąc. Pierwszoklasiści z czterech klas postanowili sprawdzić czy jesień już zawitała do lasu. Mino małego deszczyku we wtorkowy poranek wyruszyli wraz z paniami Joanną Matuszak, Małgorzatą Gomułką, Katarzyną Kapelą, Joanną Skubiszewską, Anną Adamkiewicz i Joanną Kamińską do Nadleśnictwa Łąck. Podczas zajęć z panią leśnik dowiedzieli się jak las i zwierzęta przygotowują się do zimy. Dokonali obserwacji zmian w wyglądzie jesiennych drzew. Potem nastąpił najmilszy moment pikniku – ognisko z samodzielnie pieczonymi kiełbaskami. Tu pierwszoklasiści zdali egzamin na medal. Tylko trochę pomagali im rodzice i panie.  Wszystkie kiełbaski upiekły się doskonale, a jak smakowały … zapytajcie pierwszaków.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wygraliśmy I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP12 Drukuj

 

   Płocka Akademia Piłkarska przy współpracy ze szkołą SP12 zorganizowała I Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora SP12. Turniej rozegrany został na nowym obiekcie „Dwunastki”. W zawodach uczestniczyły dzieci objęte systemem szkolenia w Płockiej Akademii Piłki Nożnej ze Szkół Podstawowych Nr 11, 17, 12, 5 oraz gościnnie nasza szkoła 23. Organizatorami turnieju był trener koordynator Płockiej Akademii Piłki Nożnej p. Zbigniew Mierzyński wraz z Dyrekcją i nauczycielami wf-u z SP12.

   Rozgrywki przebiegały na zasadzie pojedynków każdy z każdym. Nasi chłopcy zaczęli walkę w turnieju od pokonania SP5 7-0. Następnie pewnie pokonali gospodarzy turnieju, SP12, 6-0. Z SP11 również zdecydowanie wygrali 8-3 i na koniec zmagań wygrali z SP17 5-0.

   Bardzo dobre wyniki pozwoliły zająć I miejsce w turnieju.

   Końcowa kolejność wyglądała następująco:

1. SP23, 2. SP11, 3. SP12, 4. SP5, 5. SP17

   Królem strzelców i najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Franek Szypulski z klasy 4S, a najlepszym bramkarzem Jakub Przybyliński z klasy 3D.

   Podopieczni trenera Arkadiusza Ławnickiego wystąpili w następującym składzie: Jakub Przybyliński, Franek Szypulski, Dominik Jąderko, Michał Krynicki, Patryk Królikowski, Oliwier Przybyliński, Dawid Szczepański i Mateusz Lewandowski.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Harcerski start! Drukuj
 

   W dniu 29 września zuchy oraz harcerze z naszej szkoły rozpoczęli rok harcerski biorąc udział w starcie harcerskim organizowanym przez Hufiec ZHP Płock. W czasie startu harcerskiego wzięliśmy udział w apelu, otwarciu Izby Historycznej Hufca ZHP PŁOCK oraz harcerskim ognisku. Podczas apelu rozpoczynającego Harcerski Start, druhna Agnieszka Elwertowska otrzymała granatowy sznur drużynowej, a druhna Przewodniczka Ilona Borczuk otrzymała odznakę członkini Zespołu Kadry Kształcącej Hufca Płock.

   Gromadą zuchową opiekowała się druhna Ilona Borczuk, a drużyną harcerską druhna Agnieszka Elwertowska oraz druh Robert Elwertowski.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia Drukuj

 

   Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna prowadzona 29 września w szkołach na całym świecie. W tym roku po raz drugi do akcji przystąpiła nasza szkoła. ŚDTM okazał się wielkim szkolnym wydarzeniem do którego przygotowywaliśmy się przez cały tydzień przypominając sobie, w różny sposób, tabliczkę mnożenia.

   W piątek, podczas edukacji matematycznej w klasach młodszych i na lekcjach matematyki w klasach starszych uczniowie brali udział w zabawach promujących znajomość tabliczki - losowali zadania indywidualne, rozwiązywali łamigłówki, malowali plakaty, którymi ozdabiali swoje pracownie, grali w gry stolikowe, brali udział w konkursach. Nauczyciele matematyki prezentowali różne sposoby "sprytnego" mnożenia.

   Tego dnia na uczniów czekały również niespodzianki przygotowane przez ich kolegów.  Miłosz przedstawił swój kalkulator kwadratowy: po wrzuceniu pionka do odpowiedniej rubryki wyskakiwały wartości kwadratów liczb np. wrzut 22, wynik mnożenia dwóch dwójek przez siebie czyli 4, wrzucamy 72, pionek wylatuje i wskazuje 49. Wiktoria pokazała swój numer w dzienniku szczęśliwą 13, czyli 13 razy 1, Klaudia przygotowała rymowanki ułatwiające zapamiętanie trudnych przykładów z tabliczki:  „Czekoladę z orzechami poproszę: 6 razy 8=48”, „Pies za płotem szczerzy kły- 9 razy 7 to 63”oraz”Czekolada jest pyszna i trzeba ją jeść - 8 razy 7=56”.

   Tabliczka mnożenia była również obecna na lekcjach informatyki. Uczniowie korzystali z programów edukacyjnych doskonalących techniki mnożenia.

   Nie tylko uczniowie i nauczyciele świetnie się bawili podczas tabliczkowych zmagań. Szóstoklasiści postanowili przepytać płocczan ze znajomości tabliczki mnożenia. Napotkani przechodnie, z uśmiechem na twarzy, brali udział w tych zmaganiach.

   W naszej szkole tego dnia aż roiło się od ekspertów i mistrzów tabliczki mnożenia!

   Koordynatorami ŚDTM w naszej szkole były panie - Barbara Gasińska i Luiza Frankowska, w rolę ich Asystentów wcielili się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, matematyki i informatyki. Wspólnie odkryliśmy, że matematyka nie musi być nudna i trudna! 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Piszemy listy! Drukuj
 

   Dawniej, kiedy nie było telefonów komórkowych, laptopów – pisało się listy… I tak tygodniami oczekiwało się na odpowiedź, na kilka słów… A słowa te nie były byle jakie. Każde z nich było odpowiednio wyważone. Obecnie, kiedy komunikacja elektroniczna nabrała ekspresowego tempa, nie zwracamy uwagi na to, co piszemy i jak. A listy? Jakoś powoli zanikają… Jednak nie w naszej szkole!

   Od października klasa 3a wraz ze swoją wychowawczynią p. Karoliną Karpińską-Kuciapską dołączyła do ogólnopolskiej akcji „Piszemy listy”.

   Krótko mówiąc przedsięwzięcie polega, na tym, iż dzieciaki korespondują z uczniami z innego miasta, najlepiej w tym samym wieku. Naszym trzecioklasistom udało się nawiązać współpracę z inną klasą trzecią z Zielonej Góry, również 23-osobową. Liczba uczniów jest ważna ponieważ każdy uczeń powinien mieć swojego odbiorcę.

   Pierwsze listy już napisane i wysłane. Czekamy na odpowiedzi!

   Być może te kilkadziesiąt słów napisanych na zwykłej kartce papieru dadzą początek wspaniałym znajomościom i przyjaźniom.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Chłopaka w pierwszych klasach Drukuj

 

   Pierwszoklasiści świętowali Dzień Chłopaka podczas wyjść i zajęć integracyjnych. Wykorzystali ten dzień, aby lepiej się poznać, ale również po to, aby nauczyć się czegoś nowego. Klasa Ia z wychowawczynię p. Joanną Matuszak wybrała się do osiedlowej pracowni ceramiki. Poznali tam tajniki pracy z gliną. Samodzielnie wykonali prace, które będą wypalone w specjalnym piecu, a na następnych zajęciach pokolorowane. Klasa Ib z paniami Małgorzatą Gomułką i Ewą Marciniak – Mańkowską  pojechali do Zakątka Odkrywców w Stróżewku na warsztaty plastyczne. Podczas nich wykonali samodzielnie kredki, którymi namalowali piękne rysunki. Niespodzianką był pokaz iluzjonisty, w którym mogli wziąć udział mali czarodzieje z klasy Ib. Klasy Ic i Id z paniami Anną Adamkiewicz i Joanną Skubiszewską powędrowali do kina na film "Lego Ninjago"  oraz „Tarapaty”. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszaków.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Niezwykła lekcja historii Drukuj
 

   W piątek – 29 września, po raz kolejny gościliśmy w murach szkoły, naszych Przyjaciół - kombatantów. Niezwykła lekcja historii odbyła się z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej i utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego.

   Uczniowie klas 6- tych pod kierunkiem pani Renaty Cichockiej przygotowali montaż słowno - muzyczny, który szanownym gościom dostarczył wielu wzruszeń. Następnie uczniowie klasy 5s zadawali kombatantom pytania, na które uzyskali interesujące odpowiedzi, historie napisane przez życie naszych gości, których nie znaleźliby w podręcznikach do historii.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 12