Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

„maTEMATYCZNIE o Płocku” Drukuj
„maTEMATYCZNIE o Płocku”

Drużyna z klasy 5d, w składzie: Larysa Jułkowska, Olga Tokarczuk, Oskar Bieńkowski, Bartosz Grzyb, Jakub Przybyliński w dniu 25 września 2019 r. wzięła udział w historycznej grze miejskiej „maTEMATYCZNIE o Płocku”, która została zorganizowana przez Książnicę Płocką i MSCDN w ramach obchodów Roku Matematyki. Uczniowie musieli wykazać się znajomością topografii miasta, aby trafić do kolejnych punktów, gdzie rozwiązywali trudne zadania matematyczne. Opiekę nad drużyną sprawowała Joanna Wodowska

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„Płock na 6” klasy 5d Drukuj
„Płock na 6” klasy 5d

Od marca do września 2019 roku klasa 5d rozwijała swoją wiedzę w zakresie edukacji lokalnej uczestnicząc w projekcie PLOT „Płock na 6”. Uczniowie pod opieką wychowawczyni Joanny Wodowskiej odwiedzili Muzeum Mazowieckie, Muzeum  Poczty Polskiej, siedzibę „Dzieci Płocka” oraz byli na wycieczce z przewodnikiem po średniowiecznym Płocku. Odwiedzili także Ratusz i jego gospodarza. Zwieńczeniem działania był koncert w Szkole Muzycznej w wykonaniu „Dzieci Płocka” oraz Szkolnej Orkiestry Dętej. Udział w projekcie rozbudził apatyty na dalsze poznawanie historii rodzinnego miasta.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pozytywny poranek! Drukuj
Pozytywny poranek!

Za oknem szaro i buro a do szkoły trzeba przyjść… Nie każdemu z rana dopisuje dobry humor … Czasami  jednak jeden, drobny gest może sprawić, że uśmiech będzie towarzyszył nam do końca dnia J Na ścianie przed drzwiami do sali lekcyjnej klasy IIB zawisły trzy symbole. Nie bez powodu.  Każdego ranka przed pierwszą lekcją, uczniowie ustawiają się w rzędzie i podchodząc do swojej wychowawczyni p. K. Karpińskiej-Kuciapskiej wskazują na jeden symbol, który oznacza formę przywitania: serce – przytulenie, dłonie, przybicie piątki, nutka – taniec. Niby niepozorne znaczki a mogą wprowadzić bardzo pozytywną atmosferę w klasie. Tak więc przybijamy z Wami piątkę i przytulamy!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Słona sól Drukuj
Słona sól

Uczniowie klasy III b i III d wraz z wychowawczyniami p. M. Gomułką i J. Skubiszewską oraz J. Matuszak i A. Elwertowską 26 września postanowili sprawdzić czy sól jest słona. Udali się w tym celu do największej w Polsce Kopalni Soli w Kłodawie. Ubrani w kaski zjechali 200! pięter pod ziemię. Tam spacerując po korytarzach dokonali odkrycia! Sól jest słona! Można to zobaczyć na zdjęciach. Widać na nich badaczy używających specjalistycznego sprzętu – własnego języka.

Po południu mali górnicy przeistoczyli się w badaczy dzikiej przyrody. Udali się do Borysewa, gdzie jeżdżąc kolejką zwiedzali mini ZOO. Spotkali tam wiele dzikich, groźnych zwierząt. Uczestniczyli też w pokazie karmienia foki. Na zajęciach dydaktycznych poznali i dotknęli żółwia, jeża i jaszczurkę. Wieczorem zmęczeni wrócili do domów.

Takie  lekcje lubią wszyscy, mogłyby odbywać się każdego dnia.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Niezwykła lekcja historii Drukuj
Niezwykła lekcja historii

26 września w naszej szkole odbyła się niezwykła lekcja historii pt.: „Polska. 1918-1945”. Lekcję poprowadzili członkowie Stowarzyszenia Historycznego im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ. W lekcji udział wzięły klasy: 7a, 7b, 7d, 7s i 8b. Stowarzyszenie przybliżyło uczniom dzieje naszego kraju od momentu odzyskania niepodległości aż do końca II Wojny Światowej. Przypomniane zostały sylwetki „ojców niepodległości” oraz osiągnięcia gospodarcze, sportowe i inżynieryjne naszego kraju podczas XX-lecia międzywojennego. Uczniowie oglądali zdjęcia przedwojennej Warszawy, ukazujące jej piękną architekturę niedługo przed tym jak Niemcy napadli na Polskę.

Uczniowie mieli okazję oglądać m.in. mundur powstańca warszawskiego, jak również przyniesione eksponaty. Była to broń z czasów okupacji niemieckiej np.: typu mauser lub granat ręczny.

Niezwykłe spotkanie z historią będzie mieć swój dalszy ciąg. Kolejna lekcja z udziałem  SH im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ, będzie dotyczyła Żołnierzy Wyklętych i walki z sowieckim okupantem.

Organizacja: p. Anna Malik

Obsługa sprzętu audiowizualnego: p. Robert Elwertowski, p. Grzegorz Urbaczewski

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Podsumowanie roku sportowego 2018/2019. Drukuj
Podsumowanie roku sportowego 2018/2019.

W dniu dzisiejszym, tj. 25.09.2019 roku na ogródkach Miejskiego Zespołu Obiektów Sportowych odbyło się podsumowanie roku sportowego 2018/2019 w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej.

Ponad 4000 zawodników z poszczególnych kategorii szkół rywalizowała w 18 dyscyplinach sportowych. Wśród dzieci punktowało 19 szkół, w kategorii młodzieży punktowały 23 szkoły, natomiast w licealiadzie punktowało 15 szkół. Pod względem organizacyjnym i finansowym przy realizacji tego zadania współpracowali ze sobą: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o., Płocki Szkolny Związek Sportowy, Wydział Promocji i Sportu UMP oraz płockie szkoły. Podsumowanie współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży obejmuje łączną punktację z następujących szczebli rywalizacji – gminnego, powiatowego, rejonowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego.

Naszą szkołę na tej uroczystości reprezentowali Dyrektor Roman Kusy i Trenerzy Michał Królikowski i Arkadiusz Ławnicki. Uroczystej ceremonii przewodniczył Zastępca Prezydenta Płocka do Spraw Społecznych Roman Siemiątkowski. Ubiegły rok sportowy był jednym z najlepszych w trzydziestoletniej historii szkoły. Zaowocowało to zwycięstwem w klasyfikacji w kategorii chłopców i trzecim miejscem w kategorii dziewcząt, co łącznie dało pierwsze w historii szkoły zwycięstwo w klasyfikacji generalnej szkół.  Szczegółowe wyniki poniżej:

WYNIKI WSPÓŁZAWODNICTWA SPORTOWEGO SZKÓŁ PŁOCKICH W SEZONIE 2018/2019
W kategorii: DZIECI (13 lat i młodsi)
•     SP nr 23 - 351 pkt. - nagroda Prezydenta 1 500,00 zł na zakup sprzętu 
•     SP nr 20 - 292 pkt. - nagroda Prezydenta 1 000,00 zł na zakup sprzętu 
•     SP nr 6 - 266 pkt. - nagroda Prezydenta 500,00 zł na zakup sprzętu

W kategorii: MŁODZIEŻ (14-16 lat)
•     SP nr 14 - 398 pkt. - nagroda Prezydenta 1 500,00 zł na zakup sprzętu 
•     SP nr 20 - 288 pkt. - nagroda Prezydenta 1 000,00 zł na zakup sprzętu 
•     SP nr 6 - 262 pkt. - nagroda Prezydenta 500,00 zł na zakup sprzętu 

W kategorii LICEALIADA:
•     Zespół Szkół Centrum Edukacji - 292 pkt. - nagroda Prezydenta 1 500,00 zł na zakup sprzętu 
•     L.O. im. W. Jagiełły - 266 pkt. - nagroda Prezydenta 1 000,00 zł na zakup sprzętu 
•     I LO CN-B - 250  pkt. - nagroda Prezydenta 500,00 zł na zakup sprzętu 

Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła także kolejny sezon sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży. Uczniowie będą zmagać się w różnych dyscyplinach sportowych do czerwca 2020 r. Organizatorzy zapowiedzieli nową formułę rywalizacji i punktowania.

Wielkie brawa dla całej Katedry Wychowania Fizycznego.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Magiczny Weekend‼ Drukuj
MAGICZNY WEEKEND‼

 

Sami jeszcze w to jeszcze nie możemy uwierzyć, ale to fakt! - reprezentantka naszej szkoły - klasy tanecznej 5f Zuzanna Aleks , tańcząca w parze z Błażejem Dobrosiem na Mistrzostwach Polski Dzieci Federacji Tańca Sportowego w kombinacji 8 tańców dostali się do ścisłego finału-najlepszej szóstki polskich par z najlepszych klubów.To naprawdę WIEEEELKI sukces. Finaliści Mitrzostw Polski -ogromne GRATULACJE!!!

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Bezpieczni uczniowie naszej szkoły! Drukuj

Bezpieczni uczniowie naszej szkoły!W piątek 20 września do pierwszaków przybyli wspaniali goście. Byli to przedstawiciele Państwowej Policji w Płocku. Policjanci zadawali dzieciom pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Egzamin wypadł doskonale. Wszyscy wiedzieli do czego służą odblaski, z jakiej odległości kierowca widzi pieszego i jak być widocznym na drodze. W nagrodę nasi goście rozdali prezenty – plany lekcji.Teraz każdy pierwszak będzie bezpieczny w drodze do szkoły i do domu.

Fotorelacja- Edyta Paradowska

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pasowanie na świetliczaka. Drukuj
Pasowanie na świetliczaka

W dn. 20.09.2019 w naszej świetlicy odbyło się pasowanie na świetliczaka. Aby zostać przyjętym do grona naszych świetliczaków dzieci bardzo chętnie przeszły kilka pozytywnych prób m.in. odgadywały zagadki, quiz prawda – fałsz. Natomiast zabawa przy jesiennej muzyce wprowadziła dzieci w radosny jeszcze pełen jesiennego słońca nastrój. Wspólny taniec wokół Pani Jesieni na polanie pełnej jej darów: owoców, warzyw, grzybów wywołał uśmiech na naszych twarzach i zachęcił do szukania w nich witamin zdrowia. Uwieńczeniem przyjęcia dzieci do rodziny świetlicowej były spadające krople deszczu i rozwianie włosów przez jesienny wiatr pobudzając naszą wyobraźnię. Fotorelacja p. Edyta Paradowska

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„SportGeneracja” 2019 Drukuj
„SportGeneracja”  2019

W czwartek 19 września  na Stadionie Miejskim odbyła się ogólnopolska  impreza lekkoatletyczna „SportGeneracja”, której celem jest upowszechnianie sportu i rekreacji wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Udział w niej wzięli uczniowie z płockich podstawówek. Wśród nich oczywiście znalazła się nasza szkoła. Przed rozpoczęciem rywalizacji każdy uczestnik otrzymał koszulkę odpowiednią dla swojej kategorii wiekowej. Impreza rozpoczęła się biegiem integracyjnym na dystansie 600m z udziałem wszystkich przybyłych zawodników. Po skończonym biegu każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal. Po oficjalnym rozpoczęciu zaczęły się rywalizacje na trzech arenach lekkoatletycznych: bieg sprinterski na dystansie 33m, bieg przez płotki również na 33m i bieg na 200m. Wśród wyróżnionych sportowców znaleźli się: Mateusz Szymczak kl.5s (I miejsce w biegu sprinterskim) i Adrian Ziemkiewicz kl.6c (I miejsce w dwóch biegach sprinterskich). Całość imprezy zakończyła rywalizacja sztafet na dystansie 200m dziewcząt i chłopców. W tej rywalizacji chłopcy z naszej szkoły zajęli II miejsce w składzie: Brzozowski Mateusz 4c, Chmielak Feliks 4c, Głuszek Szymon 5s, Lasocki Gabriel 5s, Mazurowski Ksawery 5s, Szymczak Mateusz 5s, Tomaszewski Doriam 5s, Krzyżanowski Szymon 6b, Lewandowski Mateusz 6b, Naguszewski  Mateusz 6c, Ziemkiewicz Adrian 6C, Stupecki Aleksander 6d. Dziewczęta reprezentujące szkołę wystąpiły w składzie: Borycka Dorota 4b, Ticha Greta 4b,  Druś Nadia 4b, Karwowska Kinga 4b, Lelis Gabriela 4c, Szczerbakowska Maja 4c, Sztenderewicz Anna  5s,  Kubiak Zuzia 5s, Dudek Karolina 5s, Borycka Nela 5s, Gradowska Wiktoria 6b, Rama Ola 6b. Wszystkim uczniom gratulujemy i zachęcamy do aktywności fizycznej. Opiekę nad grupą sprawowały: Agnieszka Tomaszewska i Iwona Szymańska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 11