Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

Odebrana nagroda Drukuj
Odebrana nagrodaPamiętamy wszyscy ciepłe, majowe dni, gdy w ramach akcji „Rowerowy maj” podróżowaliśmy do i ze szkoły rowerami, na hulajnogach, wrotkach, rolkach czy deskorolkach. Wtedy do akcji bardzo ambitnie włączyła się klasa II b wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Gomułką. Efektem tych działań było zajęcie pierwszego miejsca w szkole. Nagrodą była zabawa na ściance wspinaczkowej w Orlen Arenie.Obecna klasa III b wie, że najlepsze dla zdrowia jest uprawianie sportu na świeżym powietrzu. Ale co robić gdy dzień jest jesienny i słotny? Uczniowie postanowili odebrać swoją nagrodę. W poniedziałek 19 listopada wybrali się w góry, czyli na wspinaczkę. Na razie w hali sportowej, a latem …


Obejrzyjcie efekty ich zmagań. Nie było łatwo, ale warto. Zachęcamy innych do takiej aktywności.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
III miejsce dziewcząt w rozgrywkach w badmintona Drukuj
III miejsce dziewcząt w rozgrywkach w badmintona .

 

W dniu 19 listopada w Zespole Szkół Technicznych w Płocku odbyły się rozgrywki w badmintona dziewcząt rocznik 2005-2006 w ramach Płockiej Młodzieżowej Ligi Sportowej. Do rozgrywek przystąpiło 7 szkól z całego Płocka .Nasze reprezentantki ,uczennice klasy sportowej 8s podjęły zaciętą walkę o miejsce na podium. Mecze rozegrano systemem „ każdy z każdym ”.W pierwszym etapie rozgrywek zaczęliśmy od gier pojedynczych ,następnie odbyły się gry podwójne. Nasze zawodniczki w składzie Zuzanna Gajewska, Gabriela Nych oraz Maja Żebrowska uległy tylko Szkole Podstawowej nr 22 i 15.W końcowej klasyfikacji uplasowały się na trzeciej pozycji zdobywając brązowy medal. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Opiekunem dziewcząt była pani Marzena Wakuła.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Turniej szachowy. Drukuj
Turniej szachowy.

Od dwóch lat w naszej szkole jest realizowany przez Panią Małgorzatę Gomułkę w klasie III b projekt „Szachy w mazowieckiej szkole”.  Wszyscy uczniowie poznali podstawy gry w szachy, strategie i tajniki. Wiedzą co to gra do centrum, roszada, szachowanie i matowanie. Pozostali uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich otrzymali propozycję uczestnictwa w kołach szachowych. Oni także zgłębiają tajniki tej królewskiej gry.

We wtorek 19 listopada reprezentanci naszej szkoły w składzie: Alicja Kowalska, Paulina Zarzycka, Kacper Michalik, Mateusz Karwat z klasy III b oraz Stanisław Kowalczyk z klasy II c i Wojciech Toboła z klasy II b wzięli w wielogodzinnym I Turnieju Szachowym. Każdy rozegrał 7 partii z wylosowanym przeciwnikiem spośród ponad 80 osobowej grupy uczniów klas II, III i IV płockich i okolicznych szkół. Wszystko to odbywało się w MSCDN pod patronatem Polskiego Związku Szachowego. Były szachownice, zegary oraz bardzo surowi sędziowie szachowi. Nasza drużyna uplasowała się w środku stawki. Obiecujemy sumiennie trenować i w następnym turnieju zdobyć pierwsze miejsca i pojechać na dalsze rozgrywki do Warszawy.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Pinokio Przyjacielem klasy I A Drukuj

PINOKIO PRZYJACIELEM KLASY I A19 listopada klasa integracyjna Ia poznała zabawną i niezwykle poruszającą historię chłopca wystruganego z drewna- Pinokia.  Aktorzy Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku przenieśli nas do bajkowej opowieści, która wywołała wiele emocji- od smutku po radość. Polubiliśmy Pinokia, pomimo jego początkowej lekkomyślności, ciągłego popadania w tarapaty i kłopoty. Dostrzegliśmy w nim i nasze codzienne, nieustanne potyczki ze złymi uczynkami i niewłaściwymi wyborami. Dlatego stał się dla nas tak bliski. Wszyscy jednogłośnie stwierdziliśmy, że Pinokio byłby wspaniałym przyjacielem. Na pewno utwierdziłby nas w przekonaniu, że najważniejsze są miłość i szacunek innych.
Uczniowie byli pod opieką nauczycielek: Joanny Matuszak i Edyty Paradowskiej.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Razem dla Autyzmu. Drukuj
Razem dla Autyzmu.

 

 

 

Zapraszamy klasy integracyjne i nie tylko  do udziału w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Razem Odczarujmy Inny Świat - udana zabawa bez używek”. Czkają atrakcyjne nagrody.

 
Pamiętajmy o płockich męczennikach. Drukuj
Pamiętajmy o płockich męczennikach.

W niedzielę 17 listopada delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym pod opieką pań S. Pyrzak, A. Malik i B. Staniszewskiej uczestniczyła we Mszy Świętej w Płockiej Katedrze. Modliliśmy się w intencji pielgrzymów, którzy każdego roku w ostatnią sobotę września odwiedzają Działdowo -  miejsce męczeńskiej śmierci bł. abp Antoniego Juliana Nowowiejskiego oraz bł. bpa Leona Wetmańskiego. Celem pielgrzymki jest rozbudzanie patriotyzmu wśród młodych ludzi oraz utrwalanie pamięci o miejscach związanych z zamordowanymi Polakami, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę.

W Tym roku pielgrzymka odbyła się 28 września, wzięli  niej uczniowie klasy VIII B wraz z nauczycielami. Złożyliśmy  kwiaty i znicze na placu obozu zagłady Soldau, następnie wzięliśmy udział w Mszy św., podczas której modliliśmy się za prześladowanych chrześcijan na całym świecie. Nabożeństwo uświetnił występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”. Ostatnim punktem pielgrzymki był przejazd do Lasu w Białutach, miejsca masowych grobów pomordowanych więźniów.

Dziękujemy Pani Teresie Krowickiej za zorganizowanie tej uroczystości i zaproszenie skierowane do naszej społeczności.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Drukuj
101 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.

  

W piątek 8. Listopada w naszej szkole obchodziliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie klas pierwszych i drugich spotkali się, aby wspólnie uczcić Święto Niepodległości. Maluchy, odświętnie ubrane odśpiewały hymn Polski oraz inne utwory patriotyczne, rozmawiały też  o symbolach narodowych. Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym otrzymali dyplomy i wspólnie pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Na koniec było najweselej – klasy drugie kleiły biały łańcuch, a pierwsze czerwony – oczywiście na czas. Najdłuższe łańcuchy wykonały klasy IB i IIB. Po połączeniu prac wszystkich powstała flaga narodowa. Emocjom i radości nie było końca. 

Dla klas IV- VIII odbyła się uroczysta akademia pod hasłem „Droga do wolności”, która w poetycki sposób ukazała losy zniewolonej przez zaborców ojczyzny. Uczniowie usłyszeli wiersze i pieśni patriotyczne opiewające bohaterskie czyny Polaków. O godzinie 11.11, podobnie jak w ubiegłym roku, wspólnie zaśpiewaliśmy hymn narodowy.Akademię poprowadzili uczniowie klasy VIB wraz z solistkami szkolnego chóru. Oprawą artystyczną uroczystości zajęły się panie Bożena Koper, Ilona Jastrzębska, Małgorzata Podwójci. Piękną dekorację przygotowały panie Ilona Borczuk i Aneta Olszewska, a zdjęcia wykonały panie  Janinan Łukasiak i Edyta Paradowska.

W drugiej części imprezy z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości odbył się po raz drugi pokaz mody biało-czerwonej w ramach lekcji języka angielskiego "Dumni z barw narodowych" zorganizowany przez Renatę Idzik i Justynę Grzyb. Uczniowie klas III-VII wystąpili w pięknych , biało-czerwonych strojach przy angielskich piosenkach o modzie.

Jury wybrało uczniów w najpiękniejszych strojach.

Klasy trzecie: Imiejsce Jułkowska Lena III B,II  miejsce Ulicka Natalka III B, III miejsce strzelecki Witold III B.

Wyróżnienia: Kowalska Alicja III B, Przybyliński Szymon III D, Ciska Hania III C

Klasy czwarte: I miejsce Jan Kwasiborski IV B, II miejsce Alicja Rycharska IV D, III miejsce Staś Kuciński IV B

Wyróżnienia: Nadia Derkus IV A i Michalina Madanowska IV C

Klasy piąte: I miejsce  Larysa Jułkowska V D, II miejsce Olga Tokarczyk V D, III miejsce Wiktor Szczepaniak V E

Wyróżnienia: Eliza Klus V F i Adam Wiśniewski V E

Klasy szóste:I miejsce Bartosz Pabian VI E, II miejsce  Wiktoria Żołek VI E, III miejsce Klaudia Mielczarek VI B

Wyróżnienie: Mateusz Lewandowski VI B

Klasy siódme:I miejsce Natalia Zenaty VII D, II miejsce Leon Kowalski VII B, III miejsce Sebastian Furmański VII D

Wyróżnienia: Weronika Głoskowska VII B i Maja Ogieniewska VII B.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Karczew Cup. Drukuj
Karczew Cup.

W dniach 8-11.11.2019 roku dziewczęta z klasy sportowej VI S i VII S brały udział w XI Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Karczew Cup. To jeden z największych w Polsce turniejów piłki ręcznej dziewcząt, w którym w tym roku brało udział prawie 500 zawodniczek w dwóch kategoriach wiekowych. Dziewczyny z VII S rywalizowały w turnieju w kategorii rocznika 2005, czyli z rocznikiem starszym i ostatecznie zajęły X miejsce na 16 zespołów. Dziewczyny z klasy VI S grały w swojej kategorii wiekowej rocznika 2007, gdzie ostatecznie zajęły bardzo dobre 3 miejsce. Wyniki końcowe obu kategorii znajdują się poniżej:

Kategoria I rocznik 2005 i młodsze

I Kadra Śląska I

II UKS Bukowia Buk

III MKS Karczew I

IV MTS Kwidzyn I

V Kadra Śląska II

VI SPR Olkusz I

VII UKS Dwójka Radzymin

VIII MTS Kwidzyn II

IX SKS Kusy Kraków

X UKS 23 Płock

XI CHKS Łódź

XII SP 16 Płock

XIII Junak Włocławek

XIV MKS Karczew II

XV KU AZS Polotechnika Koszalińska

XVI SPR Olkusz II

 

Kategoria II 2007 i młodsze

I MKS Tuzinek Gniezno

II KKS Polonia Kępno

III UKS 23 Płock

IV MKS Ochota Warszawa

V MKS Karczew I

VI CHKS Łódź

VII KU AZS Politechnika Koszalińska

VIII UKS Dwójka Radzymin

IX SP 16 Płock I

X UKS Dwójka Radzymin II

XI MKS Karczew II

XII SP 16 Płock

 

W klasyfikacjach indywidualnych najlepszą zawodniczką w zespole UKS 23 Płock z rocznika 2007 wybrana została Oliwia Olewnik z klasy VI S, a w kategorii rocznika 2005 i  młodsze najlepszą zawodniczką zespołu UKS 23 Płock została wybrana Martyna Dudzik z klasy VII S.

W klasyfikacji strzelców świetny wynik rzuconych 27 bramek, co dało drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej rzuconych bramek turnieju zdobyła Oliwia Jasińska z klasy VI S.

Opiekunami zespołów byli trenerzy Arkadiusz Ławnicki i Cezariusz Raczkowski.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny. Drukuj
Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny


8 listopada naszą szkołę odwiedzili pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, którzy wraz z Samorządem Województwa Mazowieckiego, Mazowiecką Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w porozumieniu z Wojewódzkimi Ośrodkami Ruchu Drogowego rozpoczęli w 2014 roku kampanię społeczną „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”.
 Nasi uczniowie otrzymali elementy odblaskowe, gdyż już jeden sprawia, że jesteśmy widoczni z ponad 150 m. Te dodatkowe metry często ratują nam życie. Dlatego uczniowie usłyszeli, jak ważny jest element odblaskowy przy ich plecaku lub kurtce. Dbajmy o nasze bezpieczeństwo!

Fotorelacja- Edyta Paradowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Muchomorki z Ia na warsztatach ceramicznych! Drukuj

Muchomorki z Ia na warsztatach ceramicznych!Nagrodą dla uczniów z klasy integracyjnej Ia za aktywne uczestnictwo w projekcie „Jesień” były październikowe spotkania na warsztatach artystycznych w Pracowni Ceramicznej w Płocku. Ustaliliśmy, że wyczarujemy tam muchomory, które tak magicznie zdobią nasze jesienne la Na pierwszej lekcji dowiedzieliśmy się m.in.  czym jest ceramiczna glina, dlaczego nie można jej za długo i za mocno ugniatać, obserwowaliśmy jej cięcie struną. Każdy otrzymał specjalną podkładkę z korka, na której formowaliśmy kulkę będącą podstawą/ trzonem grzyba.  Następnie z kolejnego kawałka lepiliśmy ogromny kapelusz, do którego przyklejaliśmy kropki muchomora. Złączone części grzyba i podpisane prace zostały wypalone na biskwit. Na drugim spotkaniu ozdabialiśmy nasze muchomorki odpowiednim szkliwem, które w formie pigmentu miało mało intensywny kolor. Dopiero po około trzech tygodniach, po kolejnym wypaleniu zachwycaliśmy się naszym dziełem. 

         Warsztaty ceramiczne uczyły nas nie tylko kreatywności, ale i cierpliwości. Dowiedzieliśmy się, że zabawa z gliną ma także działanie terapeutyczne, nie tylko wspomaga terapię ręki, ale także uwalnia od codziennych stresów. Dla nas była to kolejna, niezapomniana przygoda pogłębiająca integrację naszej klasy.
         Uczniami opiekowały się nauczycielki: Joanna Matuszak oraz Edyta Paradowska, która również jest autorką zdjęć.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 14