logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Przepraszamy Drukuj

Tryb konserwacji.

Przepraszamy za niedogodności.

Nasza strona jest obecnie poddawana pracom konserwacyjnym.

Dziękujemy za zrozumienie.

 
Projekt Dziesięć wieków Płocka w integracyjnej klasie 5a Drukuj

Projekt Dziesięć wieków Płocka w integracyjnej klasie 5a

W dniu 14 listopada 2023 r. klasa 5a w praktyce sprawdzała swoją wiedzę w obszarze znajomości Małej Ojczyzny. Trening logicznego i kreatywnego myślenia uczniowie rozpoczęli przy pozostałościach XIV -wiecznego muru obronnego. Na Starym Rynku grupa wczuła się w życie średniowiecznego miasta, a następnie magicznym dyliżansem pocztowym przemieściła się pod pomnik Bolesława Krzywoustego. Szlak nad Wisłą zawiódł grupę do Katedry, aby nie zabrakło strawy dla ducha wszyscy z uwagą wysłuchali fragmentu koncertu. Zwieńczeniem projektu były podchody w Muzeum Mazowieckim, gdzie uczniowie brawurowo poradzili sobie z rozwiązywaniem zagadek związanych z Małą Ojczyzną i tropieniem kolejnych śladów przeszłości. Grupa z żalem opuszczała mury muzeum zapewniając, że wróci tu jeszcze nie raz!

Pomysłodawczyniami projektu były nauczycielki integracyjnej klasy 5a: p. Edyta Paradowska i p. Joanna Wodowska

 
PUMPKIN DAY DZIEŃ DYNI Drukuj
PUMPKIN DAY – DZIEŃ DYNI

Jesień to czas, który kojarzy nam się z pięknymi, kolorowymi i opadającymi liśćmi. To również czas, w którym główną rolę odgrywa dynia i tak na początku listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Dyni.

W związku z Świętem Dyni klasy 6b, 7b p. Joanny Czarneckiej wzięły udział w lekcji „Jesienne wyzwania”. Uczniowie  rozwiązywali krzyżówki, poznawali jesienne wyraĹźenia dotyczące Dnia Dyni oraz wzięli udział w Quizie "Autumn expressions". Na zajęciach uczniowie przygotowali przepisy na dania z dyni w języku angielskim. W ten sposób powstały ciasteczka z dynią, zupa dyniowa, dyniowa kawa latte, jesienne curry z dynią i kurczakiem, pizza z dyniowym puree i wiele innych ciekawych przepisów.

Najmłodsi uczniowie p.Joanny Jakubowskiej na zajęciach poznali piosenkę Pumpkin Patch Song, która wprowadziła ich w nastrój Święta Dyni. Następnie dzieci oglądały bajkę "Happy Pumpkin Day, Mouse!" oraz przygotowały rysunki dyni przedstawiające róźne uczucia: happy, sad, scared, friendly and surprised. 

Klasa czwarta p. Joanny Jakubowskiej oglądała film "Miss Stephanie's pumpkin patch", który zabrał ich na wirtualną wycieczkę na pole dyniowe. Uczniowie dowiedzieli się jak rośnie dynia oraz jakie potrawy można z niej przygotować. Dzieci przygotowały równieź projekty o tematyce jesiennej.

Uczniowie z klas 2a i 3a p. Joanny Czarneckiej wykonywali na lekcjach języka angielskiego quizy związane z jesienią, poznawali słownictwo oraz rozwiązywali rebusy i zagadki. Klasa 2a świętowała ten dzień ubierając się na pomarańczowo, uczniowie oglądali prezentację i wykonywali różne ćwiczenia w języku angielskim.

Został również zorganizowany konkurs "Wyczaruj dynię" z okazji Święta Dyni. Na głównym holu szkolnym powstała piękna wystawa dyń wykonanych przez uczniów naszej szkoły. 

Wyniki konkursu:

1 miejsce ex aequo: Alicja Kobielska, Laura Dorabialska, Oskar Cywiąkalski

2 miejsce ex aequo: Basia Ziętara, Wiktor Kolczyński, Franek Kamiński

3 miejsce ex aequo : Zosia Jankowska, Hania Budnicka, Filip Szczyciński, Mateusz Rutkowski

Wyróźnienia:

Zuzia Pądzierska, Tymek Pączkowski, Jan Bartczak, Aleksander Kamiński, Lena Michalak, Alicja Lachowicz, Kacper Kruszewski, Antoni Agaciński, Amelia Chrzanowska, Aleksandra Adamkiewicz, Hania Czarnecka, Stanisław Puchalski, Julian Wiśniewski, Alicja Nowak, Hubert Zając, Agata Kowalkowska, Magdalena Przybysz, Kacper Klonowski, Karolina Makowska, Zuzanna Jaskulska, Zuzanna Zielińska, Oliwia Kusy

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom za tak duże zaangażowanie w przygotowanie dyni oraz za wsparcie rodziców. Wszystkie dynie były piękne i kreatywne.

 
II miejsce naszych badmintonistów Drukuj
II miejsce naszych badmintonistów

14 listopada 2023r. po wywalczonym awansie podczas rozgrywek miejskich , do dalszej walki przystąpiła nasza drużyna chłopców z klasy 7a. W Szkole Podstawowej nr 20 chłopcy zdobyli srebro w Międzypowiatowych Igrzyskach Szkolnych w Badmintonie Drużynowym. Była świetna zabawa, dużo emocji i sportowej rywalizacji. Brawo Olek, Szymon, Michał.

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Narodowe Święto Niepodległości Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości

13. listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Ten jakże doniosły moment w dziejach naszego narodu uhonorowany został przez społeczność szkolną biało-czerwonym  strojem . 

O godzinie 10.00 cała szkoła zebrała się na hali sportowej, by uczestniczyć w akademii oraz pokazie biało –czerwonej  mody. Na początku zaśpiewaliśmy nasz hymn narodowy, następnie obejrzeliśmy część artystyczną przygotowaną przez panie Iwonę Kowalczyk, Bożeną Koper i Małgorzatę Podwójci oraz uczniów klas 3d, 5b, 7a i chóru szkolnego.

Drugą część uroczystości – Dumni z barw narodowych poprowadziła pani Renata Idzik. Uczniowie poszczególnych klas przy cudownej muzyce  prezentowali swój biało-czerwony ubiór. Jury w składzie: pani dyrektor Liliana Tomaszewska, Aneta Olszewska, Małgorzata Podwójci i Maria Ossowska-Widzyńska  za niezwykłą pomysłowość, kreatywność i wdzięk nagrodziło następujących uczniów:

Klasy I

I miejsce Nikola Rutkowska  Id

II miejsce Nikola Tomaszewska Ie

III miejsce Lena Michalak Id

Wyróżnienie: Marcel Skulski Ie ;  Hania Dobrzyńska Id

Klasy II

I miejsce Emilia Karwat IIe

II miejsce Hanna Budnicka IIe

III miejsce Wojtek Lewandowski IIc

Wyróżnienie: Franek Kamiński IIa ; Emilia Kozłowska IIb

Klasy III

I miejsce Zosia Jankowska IIIa

II miejsce Nina Bagińska IIIb

III miejsce Lena Domańska IIIe

Wyróżnienie: Marcel Turowski IIIb, Yehorov Andrii IIId

Klasy IV

I miejsce Kalina Bączkowska IVe

II miejsce Agata Kowalkowska IV s

III miejsce Paweł Basiewicz IVa

Wyróżnienie: Zuzanna Śliwińska IV s ; Emilia Zasońska IV a

Klasy V

I miejsce Julia Tworek Vc

II miejsce Larysa Choińska V c

III miejsce Weronika Karwowska Vc

Wyróżnienie: Sebastian Lewandowski Vc ; Jagoda Paradowska Vc

Klasy VI

I miejsce Amelia Rutecka VIa

II miejsce Szymon Zarzycki VIa

III miejsce Amelia Kamińska VIb

Wyróżnienie: Julia Soczewka VI b ; Aleksandra Kaniewska Via

Klasy VII

I miejsce Lena Jułkowska   VIIb

II miejsce Alicja Kowalska   VIIb

III miejsce Michalina Sobecka   VIIc

Klasy VIII

I miejsce Oliwia Krajewska VIIIb

II miejsce Bartosz Jóżwiak   VIIb oraz II miejsce Sylwia Witkowska VIIIa

III miejsce Patryk Ostrowski VIIIa

Całość uroczystości odbyła się przy przepięknej dekoracji wykonanej przez panie Anetę Olszewską i Ilonę Borczuk. Nagłośnienie zawdzięczamy panu dyrektorowi Romanowi Kusemu i Robertowi Elwetowskiemu, a relację fotograficzną pani Edycie Paradowskiej.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
#SzkołaPamięta - STAŃCIE DO APELU Drukuj
#SzkołaPamięta - STAŃCIE DO APELU

W ramach akcji MEiN #SzkołaPamięta - 13 listopada 2023 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca w ramach koła pożarniczego w naszej szkole, pod opieką druhny Ewy Warabida,  z okazji 105 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości przed obeliskiem strażaków zamordowanych przez hitlerowców podczas II Wojny Światowej Apelem Pamięci upamiętniła ich cześć

Cześć ich pamięci!

Polegli na polu chwały.

Chwała bohaterom!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wiwat Niepodległość! Drukuj
Wiwat Niepodległość!

W dniach 11 i 12 listopada w Szczutowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt pod nazwą „ Wiwat Niepodległość!” Pierwszego dnia  swoją walkę o zwycięstwo rozpoczęły dziewczynki z klas 2-4.Naszą szkołę reprezentowały :Agata Berlińska, Aniela Grabarczyk, Antonina Sobolewska ( klasa 4a), Anna Czubakowska, Amelia Rachocka, Wiktoria Sulewska ( klasa 4b). Było dużo emocji , wspaniałej zabawy i sportowej rywalizacji. Wszystkie dziewczynki zaprezentowały się znakomicie. Walczyły dzielnie z dużym zaangażowaniem Był to ich pierwszy start na zawodach. Wiktoria Sulewska po zaciętej walce w rundzie finałowej z reprezentantką Lubowidza wywalczyła II miejsce i srebrny medal. Opiekunem była p. Marzena Wakuła. Drugi dzień zawodów to zmagania w kategorii „trójek siatkarskich”. Mimo, iż był  to turniej klubowy nasze piątoklasistki poradziły sobie doskonale, zajmując V miejsce na 11 drużyn. Szkołę reprezentowały: Amelia Fijałkowska i Wiktoria Grzejda z kl. 5a, Maja Starościńska i Oliwia Żebrowska z kl. 5b, Wiktoria Jankowska, Maja Paradowska i Ola Przybylińska z kl. 5c. Dla dziewczyn był to pierwszy turniej w tej kategorii i na takim poziomie. Każda uczestniczka otrzymała pamiątkowy medal i dyplom. Opiekunem dziewcząt była p. Iwona Szymańska. Gratulacje dla wszystkich dziewcząt. Brawo!!

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
"Do Hymnu!" Drukuj
alt

105. rocznicę obchodów Dnia Niepodległości rozpoczęliśmy w piątek o g. 11.11 wspólnym zaśpiewaniem "Hymnu narodowego" w ramach ogólnopolskiej akcji "Do Hymnu!"

Dziękujemy p. Edycie Paradowskiej  za piękne zdjęcia.

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Niech powiewa biało- czerwona Drukuj
Niech powiewa  biało- czerwona

9 listopada Koło Młodego Chemika Siódmiaków przeprowadziło zajęcia "Chemik patriota". W ramach zajęć uczniowie, aby godnie podkreślić swój patriotyzm i  godnie uczcić dzień, w którym Polska wróciła na mapę świata wykonali chemiczną flagę w probówce. Było zarówno chemicznie, jak i patriotycznie.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Cześć ich pamięci! Drukuj
Cześć ich pamięci!

6 listopada 2023 Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza działająca w ramach koła pożarniczego przy SP23 z okazji Zaduszek Strażackich przed obeliskiem strażaków zamordowanych przez hitlerowców podczas II Wojny Światowej chwilą zadumy upamiętniła ich cześć. Jednocześnie jest to działanie związane z akcją "Szkoła pamięta". Jest to już nasza coroczna inicjatywa.

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 14