Pomimo siarczystego mrozu chórzyści dzielnie śpiewali kolędy na Orszaku Trzech Króli Drukuj

 

   W piątek 6 stycznia ulicami Płocka przeszedł już po raz szósty Orszak Trzech Króli. W tym roku odbył się on pod hasłem "Pokój i dobro". Na czele kolorowego pochodu szli Trzej Królowie, symbolizujący trzy kontynenty: Europę, Azję i Afrykę. Trasa korowodu wiodła od bazyliki katedralnej pw. Najświętszej Maryi Panny ulicami: Tumską, Kościuszki, pl. Obrońców Warszawy, Kolegialną i Słoneczną do parafii św. Józefa Rzemieślnika na płockiej Cholerce.
   Każdy z uczestników orszaku otrzymał królewskie korony i śpiewniki z kolędami. W śpiewaniu pomogli reprezentanci naszego szkolnego chóru "Viva la musica" pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci oraz Zespół Pieśni i Tańca "Masovia" z Politechniki Warszawskiej Filia w Płocku pod kierunkiem p. Małgorzaty Panek.
   Orszakowi, od początku towarzyszy również konkurs na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową przygotowywaną wspólnie przez całe rodziny - dzieci, rodziców i dziadków. Wyróżnienie otrzymała rodzinna szopka ucznia naszej szkoły Alana Zielińskiego z kl. 5c.
   Dziękujemy p. Dyrektor Lilianie Tomaszewskiej za pomoc i opiekę nad chórzystami podczas Orszaku.

   16 stycznia w Kurii Diecezjalnej w Płocku ks. Bp Piotr Libera dokonał uroczystego wręczenia nagród w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową przygotowywaną wspólnie przez całe rodziny. W uroczystości wziął udział Alan Zieliński wraz z nauczycielką religii p. Bernadettą Staniszewską. Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Młodzi matematycy stają w konkursowe szranki Drukuj

 

   Tradycją naszej szkoły jest, że w jej murach odbywa się etap rejonowy Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W roku szkolnym 2016/17 gościliśmy 33 uczestników z Delegatury Płock a wśród nich sześcioro naszych uczniów.

   Trzymamy kciuki za wszystkich młodych matematyków i życzymy kwalifikacji do etapu centralnego.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Szkolne jasełka 2016. Drukuj

 

   Jasełka Bożonarodzeniowe to piękna tradycja tych magicznych świąt. Nikt nie wyobraża sobie, aby mogło ich zabraknąć w naszej szkole. Tradycyjnie więc w ostatnim dniu przed zimową przerwą świąteczną zapachniało świerkiem i popłynęły świąteczne melodie. Cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście zgromadzeni na hali obejrzeli „Betlejemską dobranockę”. Pojawił się Pinokio, który przestał kłamać, Czerwony Kapturek, który złożył w darze swój koszyczek, Calineczka, Kopciuszek oraz wiele innych postaci. Maryja z Józefem serdecznie witali wszystkich gości i przyjmowali upominki. W ten sposób  przypomnieliśmy sobie, że Jezus przyszedł do każdego z nas bez względu na pochodzenie, cechy charakteru czy pozycję społeczną. Treści ubogacił śpiew chóru szklonego.

   Na zakończenie Pani dyrektor złożyła wszystkim obecnym świąteczne życzenia.

   Tradycyjnie odbył się konkurs na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. Wielu uczniów wraz z najbliższymi zaangażowało się w wykonanie bardzo pięknych prac i wszystkim należą się gratulacje.

 

czytaj więcej
 
Wigilia w szkolnej świetlicy. Drukuj
 

   We wtorek 20 grudnia w świetlicy szkolnej odbyła się wigilia dla dzieci. W świątecznym nastroju opowiadaliśmy sobie o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Odwiedził nas również św. Mikołaj, który obdarował dzieci słodkimi drobiazgami. Spotkanie uświetnił solowy występ uczennicy kl. Ic, Ewy Orzechowskiej, która przepięknie zaśpiewała kolędę „Mizerna cicha”. Na koniec spotkania podzieliliśmy się opłatkiem życząc sobie zdrowych i wesołych świąt.

obejrzyj galerię zdjęć
 
„Christmas cards” - świąteczne kartki w klasach Ia, Ib,IIId i IIIe Drukuj
 

   Angielską tradycją Bożego Narodzenia jest obdarowywanie bliskich własnoręczne wykonanymi kartkami z życzeniami. Uczniowie tworzyli je różnymi technikami i z różnych materiałów na lekcjach języka angielskiego. Wszystkie kartki były wspaniałe – zostały nagrodzone ocenami z przedmiotu. W trakcie pracy nad kartkami dzieci nauczyły się śpiewać świąteczne piosenki, które chętnie prezentowały wspólnie oraz indywidualnie.

   Za życzenia wpisywane na kartki posłużyły uniwersalne słowa świąteczno - noworocznej piosenki: „We wish you a Merry Christmas and a Happy New Year” - Życzymy Wam Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku  - uczniowie i p. Agata Rychlik.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Koncert chóru szkolnego w Domu Technika. Drukuj

 

   17 grudnia chór szkolny "Viva la musica" dał koncert kolęd na świątecznym spotkaniu dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka z całej Polski będących pod opieką Fundacji Orlen - Dar Serca oraz laureatów konkursu na kartkę świąteczną.
   Wykonaliśmy kolędy przy wtórze uczestników spotkania. W podziękowaniu za dobre serce każdy chórzysta otrzymał od Fundacji drobny świąteczny upominek.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
„English Christmas - angielskie Boże Narodzenie” Drukuj
 

   Dwugodzinna impreza bożonarodzeniowa „English Christmas” odbyła się 16 grudnia. Przygotowując się do niej uczniowie poznali świąteczne piosenki „White Christmas”, „Jingle bells”, „Rudolph, the red – nosed reindeer” oraz kolędę „Silent night”, które prezentowali (przy akompaniamencie gitary) na spotkaniu oraz dla klas pierwszych.  Na lekcjach poprzedzających spotkanie zapoznali się również z tradycjami związanymi z angielskim Bożym Narodzeniem Jedną z tych tradycji są gry i zabawy – szarady i pantomima. Uprzyjemniły one naszą imprezę – dzieci prezentowały kolegom i koleżankom przygotowane zagadki. Były zabawne i dostarczyły wszystkim dużo radości.

   Wszyscy uczniowie z pomocą rodziców przygotowali świąteczny poczęstunek: ciasta, sałatki, pierogi  i inne wspaniałe potrawy.                         

   Wszyscy świetnie się bawili. Radośnie, w świetnych nastrojach przygotowali się do świąt.

    „ Merry Christmas and a Happy New Year”  życzą uczniowie i p. Agata Rychlik.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Przedszkolaki w szkolnej bibliotece. Drukuj
 

   Dnia 16 grudnia biblioteka szkolna gościła dzieci z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 w Płocku. Przedszkolaki zwiedziły z zainteresowaniem naszą bibliotekę, a następnie poznały historię pluszowego misia oraz najpopularniejsze misie świata. Opowieści okraszone zostały piosenkami, przy których uczestnicy spotkania wesoło tańczyli naśladując małe niedźwiadki.

   W związku z tym, że zbliżają się Święta Bożego Narodzenia dzieci wysłuchały baśni wigilijnej pt. „Mały Opiekun Zapomnianych Zwierząt” autorstwa Carmen Bernos de Gasztold.

   Rozstaliśmy się z nadzieją na kolejne miłe spotkanie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Klas Czwartych. Drukuj

 

   15.12.2016 roku w hali Szkoły Podstawowej nr 23 w Płocku, przy wsparciu Rady Osiedla Podolszyce Północ i Płockiej Akademii Piłki Nożnej odbył się I Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej Klas Czwartych. W turnieju startowało osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. Nasza szkoła grała w grupie A ze szkołami SP22, SP3, SP17. Młodzi piłkarze SP23 wystartowali bardzo dobrze pokonując zawodników  SP22 4-0. Podopieczni trenera Arkadiusza Ławnickiego w drugim meczu zremisowali 0-0 z późniejszymi finalistami turnieju - SP3. W meczu było dużo walki, emocji i niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Kolejnym przeciwnikiem SP23 była drużyna SP17, dla której mecz z naszymi reprezentantami był bardzo ważny, iż w przypadku porażki odpadali z walki o medale. Nasi piłkarze okazali się lepsi wygrywając swój mecz 3-0, co dało im pierwsze miejsce w grupie. W tej grupie sytuacja na koniec fazy grupowej wyglądała następująco:

czytaj więcej
 
Betlejemskie Światło Pokoju Drukuj

 

   Od 30 lat każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez organizację skautową Austrii odbierają Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Światełko przebyło długą drogę do naszej szkoły, a harcerze dzień i noc czuwali by ono nie zgasło. 

   14 grudnia w naszej szkole odbyła się uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju harcerzom i zuchom z płockich szkół. Zaszczyt ten przypadł zuchom z gromad „Bystre Orły” i „Wesołe Sówki” wraz z druhnami: Iloną Borczuk,  Emilią Wiśniewską i Agnieszką Elwertowską. 

   Zuchy wspaniale odegrały teatr cieni pokazując, czym dla harcerzy jest Światło. Przy dźwiękach Mozarta i Vivaldiego wcielili się w anioły, diabły, żołnierzy, przedstawiając wojnę, pokój, miłość i nadzieję. Podczas inscenizacji panowała absolutna cisza, która podkreślała podniosły nastrój uroczystości. Na koniec przemówił komendant Hufca ZHP Mariusz Fabiszewski oraz pani Dyrektor Liliana Tomaszewska. Ich słowa wniosły radość w serca zuchów, którzy włożyli mnóstwo pracy i energii, by przygotować się do dzisiejszego wydarzenia. W tle słychać było kolędy, a zuchy i harcerze dzielili się Światłem, które trafi do szkół, świetlic, kościołów. Jednak Ono przede wszystkim jak iskierka rozgrzeje nadzieję w sercach płocczan.

   Magiczne chwile zostały uwiecznione na zdjęciach przez p. Edytę Paradowską. Techniczną stroną przedstawienia opiekowali się p. Robert Elwertowski oraz p. Grzegorz Urbaczewski.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 16