Spędzam wolny czas z moją babcią i z moim dziadkiem. Drukuj

   Uczniowie klas pierwszych jak co roku pamiętają o święcie Babci i Dziadka. Z tej okazji wzięli udział w projekcie „Spędzam wolny czas z moją babcią i z moim dziadkiem”. Realizacja rozpoczęła się już w grudniu, kiedy to podczas świątecznych przygotowań można było popracować ze swoimi babciami i dziadkami. Całość została zilustrowana, a efekty możemy zobaczyć na szkolnej wystawie. Dzieci przygotowały prace w formie plakatu, albumu, rysunku, zdjęć a także prace przestrzenne. Gratulujemy wszystkim uczniom wspaniałych pomysłów i ogromnego zaangażowania.   

   Koordynatorkami projektu były panie: Małgorzata Gomułka, Joanna Matuszak i Joanna Skubiszewska.

   Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy 100 lat!      

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Zabawa karnawałowa w świetlicy szkolnej. Drukuj
 

   We wtorek 30 stycznia w świetlicy odbyła się zabawa karnawałowa. Cóż to była za zabawa! Taniec i śpiew ogarnął wszystkich uczestników, łącznie ze studentami PWSZ w Płocku.

   Były gry, konkursy i wybór najlepszego tancerza. Śmiechom i żartom nie było końca. Wszyscy bawili się wspaniale. Pozostaje tylko jeden smutek: że do kolejnej zabawy karnawałowej trzeba czekać cały rok!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Zima w mieście, ferie ... w szkole! Drukuj

 

   W czasie tegorocznych ferii zimowych dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach zorganizowanych w świetlicy szkolnej, pracowni muzycznej czy na hali sportowej.

   W dniach 15 i 16 stycznia w naszej szkole odbywały się zajęcia muzyczne prowadzone przez p. Małgorzatę Podwójci. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klas 4-7. Zajęcia polegały na uczestnictwie w różnych formach muzycznej aktywności: ćwiczenia wokalne (emisyjne, relaksujące), śpiewanie piosenek, nauka tańców integracyjnych ("Papaja", "Choco chocolate") i podstawowych kroków samby oraz cza-czy, granie na instrumentach muzycznych, gry i zabawy twórcze - ilustracje muzyczne do wierszy i tekstów literatury, a w przerwach ciasteczka i ciepła herbatka wprowadzające w jeszcze milszy nastrój i integrujące wszystkich uczestników zajęć.

   Codziennie w drugim tygodniu ferii w godzinach od 9.00 do 13.00 można było atrakcyjnie i ciekawie spędzić czas pod okiem opiekunów: Agnieszki Jakubiak i Pauliny Szymborskiej. Udział w zajęciach mogły wziąć wszystkie dzieci, które wcześniej zgłosiły chęć swojego uczestnictwa. Naszą wspólną przygodę rozpoczęliśmy realizując wcześniej opracowany program zajęć. Zajęcia zorganizowane przez wychowawców cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Czas spędzony w świetlicy podczas ferii został dobrze zagospodarowany, wykorzystane zostały uzdolnienia, zainteresowania, kreatywność i samodzielność dzieci. Gry i zabawy edukacyjne, które sprawiły wszystkim wiele radości pomogły w przełamywaniu słabości i barier. Zajęcia kreatywne uwolniły „twórczego geniusza” a codzienne spacery na świeżym powietrzu pozwoliły cieszyć się piękną zimą.

 

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Gramy z WOŚP Drukuj

 

   W niedzielę 14 stycznia 2018r. odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla wyrównywania szans noworodków. Wśród wolontariuszy kwestujących w całym kraju i poza jego granicami nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły. Wśród kwestujących w Galerii Mazovia znaleźli się: Natalia Borkowska, Kacper Przygódzki, Marta Potulska, Zuzia Tomaszewska, Weronika Rydzewska – uczniowie z klasy 7b oraz Paulina Gierzyńska i Oliwia Niemirowska – uczennice z klasy 7s. Pomimo tak wielkiej ilości wolontariuszy udało im się zebrać kwotę ponad 1600 złotych. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Renata Cichocka, Sylwia Pyrzak i Jolanta Czyżewska.

   Chór szkolny „Viva la musica” pod kierunkiem pani Małgorzaty Podwójci jak co roku  włączył się w zbiórkę na rzecz Orkiestry. Na scenie przygotowanej w Galerii Mazovia chórzyści wystąpili z repertuarem kolęd i pastorałek.  

   Wolontariuszom, wspomagającym i wszystkim, którzy włączyli się w „wielkie granie w pomaganie” serdecznie dziękujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Złoci medaliści z IIIG! Drukuj
 

   W sobotę, 13 stycznia odbył się pierwszy w tym roku turniej tańca o Puchar Burmistrza Miasta Kurzętnik. Miło nam donieść, że reprezentanci z klasy IIIG tanecznej innowacyjnej w kategorii 8-9 lat kl.G - Zuzia Aleks i Kacper Mierzejewski zdobyli na tym turnieju I miejsce! To świetny początek. Gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy naszych par!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
„…Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…” Drukuj
 

   „…Zima lubi dzieci najbardziej na świecie…” i dlatego, kiedy już ta pora roku zagościła w kalendarzu, biblioteka szkolna zaprosiła dzieci z Przedszkola nr 6 na zimowe spotkanie. Przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się ze zbiorami dla młodszych dzieci.  Wysłuchały również opowiadania „Wielki Mróz” Jadwigi Jasny ze zbioru „Opowiadania z morałem”. Opowiedziana historia o Zimie i Wielkim Mrozie stanowiła punkt wyjścia do rozmowy na temat – co się dzieje, kiedy zimą jest niska temperatura, a ziemia nie jest przykryta śniegową kołderką. Dzieci poznały przyrządy, jakich używa się do sprawdzania temperatury, siły wiatru itp.

   Wysłuchały również zimowych piosenek, a także same zaśpiewały jedną z nich robiąc nam niespodziankę. Do zabawy dołączyły starsze dziewczynki – uczennice naszej szkoły. Spotkanie zakończyło się wesołymi pląsami, a także zapewnieniem o dalszej współpracy.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Karnawałowy Turniej Tańca Towarzyskiego Drukuj
 
   W piątkowy wieczór sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej nr 23 zamieniła się w taneczną arenę, a to za sprawą najmłodszych tancerzy z klasy 1a, 1b, 1c, 1d oraz ich starszych kolegów z klasy 2d i tanecznej innowacyjnej 3g, które zaprezentowały się w tańcach towarzyskich i hip hopie.
   Publiczność, wśród której można było zobaczyć min. rodziców, babcie, dziadków, oklaskiwała i spontanicznie reagowała na każdy ruch i gest tanecznych duetów. Można było zobaczyć brazylijską Sambę, Cha - Chę, Jiv'a a w świat elegancji wprowadził widzów walc angielski i amerykański quickstep. Występ swoim udziałem wzbogaciły także pary i soliści ze Studia Tańca FALCON prezentując bardziej zaawansowane choreografie i figury. Ogromny aplauz i zachwyt widzów wzbudziły również pokazy dziewczęcych grup tańca nowoczesnego.

   Trener tancerzy Tomasz Kadylak był bardzo dumny ze swoich uczniów, a w szczególności z pierwszo i  drugoklasistów, którzy debiutowali na parkiecie i dali sobie radę doskonale, jak mówili, nie mieli w ogóle tremy. Gratulujemy wszystkim tancerzom i zapraszamy na następne imprezy !

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Bezpieczne ferie zimowe Drukuj

   W piątek 11.01.2018r uczniowie klasy 3f pod opieką pani Magdaleny Nejman przygotowali apel na temat bezpiecznych ferii zimowych. Dzieci odegrały scenki sytuacyjne, w których przestrzegały swoich rówieśników przed niebezpieczeństwem, jakie może ich spotkać podczas zabaw zimowych na śniegu i lodzie. Przypominały o zasadach, które zawsze należy przestrzegać. Występ uświetniły piosenki, wiersze oraz taniec Śnieżynek, dzięki któremu wszyscy poczuli się, jak w Krainie Lodu. Nad całym przedstawieniem czuwała Pani Zima, która „Lubi dzieci najbardziej na świecie”.

   Oprawę plastyczną przygotowała pani Ilona Borczuk, a nagłośnieniem zajął się pan Grzegorz Urbaczewski.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Wojewódzki Konkurs Matematyczny dla Uczniów Szkół Podstawowych, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty - etap rejonowy. Drukuj

 

   Już od pięciu lat gościmy młodych matematyków zakwalifikowanych do etapu rejonowego Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego dla Uczniów Szkół Podstawowych, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty. W roku szkolnym 2017/18 w etapie rejonowym wzięło udział 34 uczniów szkół podstawowych z Delegatury Płock a wśród nich Weronika Rydzewska - uczennica naszej szkoły.

   Wszystkich zebranych powitały - dyrektor Liliana Tomaszewska, wicedyrektor Aldona Fijałkowska, która jednocześnie pełni funkcję przewodniczącej rejonowej komisji konkursowej oraz Marzenna Kuć - koordynator konkursów przedmiotowych. Do pracy w komisji konkursowej powołana została nauczycielka matematyki z naszej szkoły - p. Anna Olczak-Mielczarek.

   Trzymamy kciuki za wszystkich młodych matematyków i życzymy kwalifikacji do etapu centralnego.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
XXIII Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej” - etap rejonowy Drukuj
 

   W dniu 10 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbył się etap rejonowy XXIII Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887-1922. O Niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Do wypełniania trudnych testów przystąpiło 20 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Płocka, powiatu płockiego, sierpeckiego oraz gostynińskiego. Uczestników powitały p. Liliana Tomaszewska – dyrektor naszej szkoły oraz p. Katarzyna Majewska – zastępca dyrektora Delegatury MKO a także przewodnicząca komisji konkursowej - p. Joanna Wodowska, nauczycielka historii z naszej szkoły.

   Nasza szkoła przygotowała upominki dla wszystkich uczestników, przepięknie wydaną publikację „Płockie mosty na Wiśle” ufundowaną przez samego autora, p. Piotra Gryszpanowicza.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 10 z 19