logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Ach, co to był za bal. Drukuj
Ach, co to był za bal.

Karnawał to czas wesołych i radosnych zabaw. Uczniowie klas młodszych spotkali się wspólnie na balu karnawałowym. Dzieci przygotowały wspaniałe przebrania. Można było spotkać żołnierzy, piratów, księżniczki i królowe, nie zabrakło również bardzo popularnej ostatnio Wednesday Addams.  Dzieci zaprezentowały wiele układów tanecznych do ich ulubionych utworów, między innymi Toca Toca lub Chocolate. Bawiły się świetnie! Również uczniowie z klas 4- 8 świetnie się bawili na swoim balu. Zobaczcie  galerię zdjęć, którą przygotowała  p. Edyta Paradowska.  

Do zobaczenia za rok.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasi młodzi artyści laureatami konkursu muzycznego! Drukuj
Nasi młodzi artyści laureatami konkursu muzycznego!

20 stycznia 2023 roku odbył się XIII Szkolno-Parafialny Festiwal Kolęd i Pastorałek, organizowany corocznie przez Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rogozinie, Parafię pw. św. Faustyny Apostołki Bożego Miłosierdzia w Rogozinie i Centrum Kultury i Sportu w Radzanowie. W tym roku rywalizowało ponad stu młodych artystów z Płocka i powiatów płockiego oraz sochaczewskiego.

   Nasz zespół "Viva la musica" prowadzony przez p. Małgorzatę Podwójci zdobył Złotą Gwiazdę w kategorii zespołów wokalnych i tytuł najlepszego zespołu w tej kategorii oraz Grand Prix w klasyfikacji ogólnej.

   W kategorii solista Złotą Gwiazdę i tytuł najlepszej solistki otrzymała Alicja Kowalska również przygotowana przez p. Podwójci.

   W kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych Złotą Gwiazdę zdobył zespół wokalno-instrumentalny prowadzony przez p. Romana Kusego.

   W jury zasiedli: Robert Krajewski, Paweł Pilichowicz, Anna Gruszczyńska a nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali: Anita Gontarek – przewodnicząca szkolnej rady rodziców i Piotr Jakubowski - Wójt Gminy Radzanowo.

   Patronami honorowymi festiwalu byli: Sylwester Ziemkiewicz - Starosta Płocki i Piotr Jakubowski - Wójt Gminy Radzanowo.

Gratulujemy naszym zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Podziękowanie Drukuj
Podziękowanie

25.01.23 r. Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski i Prezes związku ZPRP Henryk Szczepański wręczyli pamiątkowe medale za pomoc w  przebiegu Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej. Uhonorowani zostali także uczniowie naszej szkoły z klasy sportowej Vis wraz z trenerem Cezariuszem Raczkowskim. Brawo!!!

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Niemiecko- i Anglojęzycznej Drukuj
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Niemiecko- i Anglojęzycznej

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Niemiecko- i Anglojęzycznej, organizowany przez nauczycieli języków obcych Szkoły Podstawowej Nr 23 w Płocku skierowany jest do uczniów klas starszych szkoły podstawowej, a jego celem jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień językowych wśród uczniów oraz motywowanie ich do samodzielnej pracy w tym zakresie.

Konkurs odbędzie się dnia 20 marca 2023 o godzinie 8.00

w Szkole Podstawowej Nr 23 w Płocku.

Zgłoszenia wraz z załączoną kopią utworu należy nadsyłać do dnia

06 marca 2023 r na adres

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Zapraszamy do udziału, dokumenty do pobrania:

Regulamin konkursu.

Karta zgłoszenia.

Deklaracja zgody na udział w konkursie.

Rodo konkursu.

 
Joga i uważność w 4 a i 3 b Drukuj
Joga  i uważność w 4 a i 3 b

Uczniowie naszej szkoły mają najlepszych nauczycieli!

Jednym z nich jest pani Asia Pankowska, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz jogi, instruktorka programu "Uważność w edukacji " - Kosmos i Kajo.

Klasa integracyjna 4a i 3b uczestniczyły dzisiaj w niezwykłych zajęciach z jogi i uważności. Pani Asia przyjęła nasze zaproszenie bez wahania, a radość dzieci była ogromna! Poznali asany stojące, w tym arcy trudną ardha chandrasanę i wspaniale sobie z nią poradzili. Podczas lekcji uważności dzieci dowiedziały się jak ich ciało reaguje na stres i dlaczego tak się dzieje. Podczas zabaw z uważnością liczyły dźwięki, poszukiwały kolorów. Były też uważne na swoje ciało i poszukiwały emocji w nim ukrytych. Poznały oddech z klaskaniem, na koniec obserwowały uważnie klepsydrę. Podczas refleksji po zajęciach większość uczniów podkreślała, że czuje spokój.. Okazało się, że nawet dzieci, których zawsze rozpiera energia, dzieci z niepełnosprawnościami potrafią przez wiele minut pracować nad swoim oddechem i wyciszeniem. Szymon z 4a powiedział, że to był najlepszy w-f w jego życiu!

Zapraszamy do naszej szkoły wszystkich przyszłych uczniów, takie wspaniałe zajęcia czekają na Was!

Bardzo dziękujemy pani Asi Pankowskiej i liczymy na kolejne cudowne zajęcia z jogi i uważności.

Fotorelacja- Edyta Paradowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Spotkanie z przedszkolakami Drukuj
Spotkanie z przedszkolakami

10 stycznia odwiedzili naszą szkołę mili goście. Przedszkolaki z Przedszkola nr 6 i Przedszkola nr 31 przyszły zobaczyć przedstawienie przygotowane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły.  Po występie i wspólnym tańcu, dzieci zostały zaproszone przez starsze koleżanki i kolegów do ich sal lekcyjnych. Tam goście mogli zobaczyć jak wyglądają szkolne zajęcia, zeszyty, książki i różne pomoce służące do nauki. Mamy nadzieję, że pozostawiliśmy miłe wspomnienia z wizyty w naszej szkole. Do zobaczenia we wrześniu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania  za pomocą linku umieszczonego poniżej.

 

https://photos.google.com/share/AF1QipOGbQTAs-ulFsxJPaXhvtwJ1kgSgzTGlTUQEXFuGy4w0oXZpZChxYI1WR0EvCV5GQ?key=dGx5X2hCd19pUjJ1X1ZhUER6Y0VPaEJDdFg1SjNn

 

 

 
Warsztaty ekologiczne Drukuj
Warsztaty ekologiczne

Klasy 1c i 3b zostały zaproszone na warsztaty ekologiczne organizowane przez fundację" Fundusz Lokalny Ziemi Płockiej Młodzi Razem". Tematem przewodnim projektu było działanie na rzecz czystego powietrza i mniejszego hałasu. Podczas warsztatów dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych poświęconych ochronie środowiska, a w części praktycznej sadziły samodzielnie rośliny, a także grały w grę sprawdzającą ich wiedzę. Kontynuacją warsztatów był udział w konkursie, który polegał na przedstawieniu pomysłów uczniów w temacie walki z hałasem i zanieczyszczenia powietrza. Prace konkursowe klasy 1 c i 3b można obejrzeć na fanpage szkoły. Nagrodą za udział w konkursie był nowoczesny oczyszczacz powietrza do klasy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Życzenia 2022 Drukuj
Życzenia 2022 Prawdziwie  radosnych świat  Bożego Narodzenia

oraz  uśmiechu i życzliwości na każdy dzień Nowego Roku

życzy Dyrekcja oraz Społeczność SP z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 im. Armii Krajowej w Płocku.

 

 

 

Obejrzyj magiczną kartkę świąteczną
 
Jasełka Drukuj
Jasełka 2022

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych momentów w roku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Świąteczne spotkanie odbyło się 21 grudnia. Rozpoczęło się przekazaniem na ręce pani dyrektor Liliany Tomaszewskiej Betlejemskiego Światła Pokoju, które harcerze przywieźli do naszej szkoły.

W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii nawiązującej do Betlejem uczniowie przypomnieli wszystkim wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Był św. Józef, Maryja, Aniołowie, Trzej Królowie, pasterze, dzieci grające na fletach, tancerze i cheerleaderki.

Piękny śpiew kolęd i pastorałek uświadomił wszystkim, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Piernikowy medal Mistrza Zdobienia Drukuj
Piernikowy medal Mistrza ZdobieniaW czwartek, 20 grudnia, uczniowie klas: 1a, 2a, 2c i 2d mieli okazję uczestniczyć we wspaniałych warsztatach zdobienia pierników. Wszyscy otrzymali po trzy duże pierniki, każdy innego kształtu, lukier i kolorowe ozdoby. Motywem przewodnim były święta Bożego Narodzenia. Wszyscy, z ogromnym zapałem i zaangażowaniem ozdabiali swoje ciastka. Pomysłów nie brakowało, dzięki czemu powstały małe arcydzieła, każde jedyne w swoim rodzaju. Na zakończenie każdy otrzymał piernikowy medal Mistrza Zdobienia. Pierniki, zapakowane w przeźroczyste  torebeczki, dzieci zabrały do domów, chociaż trudno było oprzeć się pokusie, żeby ich nie schrupać.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 10