logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Dzień Barbie Drukuj
Dzień Barbie

11 marca w naszej szkole mimo deszczowej pogody za oknem panowała gorąca atmosfera. A to wszystko dzięki Samorządowi Uczniowskiemu, który przygotował dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły moc atrakcji. 

Tematem przewodnim była Barbie, której święto przypada na 9 marca, a zatem w ubiorze wszystkich dominował róż oraz błękit. 

Najmłodsi uczniowie mogli malować buźki oraz rączki dzięki uprzejmości naszego gościa specjalnego – pani Aleksandry Jaszczak. 

Na wszystkich czekała specjalnie przygotowana na tę okoliczność fotobudka Barbie, w której każdy mógł wykonać pamiątkowe zdjęcie. 

Nie zabrakło również upominków oraz nagród za najciekawsze stylizacje, które  ufundował Przewodniczący Rady Rodziców - pan Piotr Gryszpanowicz. 

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji dzisiejszej imprezy, w szczególności panu Piotrowi Gryszpanowiczowi, pani Aleksandrze Jaszczak, pani Edycie Paradowskiej, pani Ilonie Borczuk, pani Joannie Kacperskiej – Michota oraz Samorządowi Uczniowskiemu wraz z opiekunami panią Magdaleną Nejman oraz panią Agnieszką Jakubiak.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Aktywny Dzień Kobiet w klasie integracyjnej 5a Drukuj
Aktywny Dzień Kobiet w klasie integracyjnej 5a

Dzień Kobiet w klasie integracyjnej 5a był pełen niesamowitych wrażeń, wyjątkowych doświadczeń i niezapomnianej zabawy. Na Dzień Chłopaka koleżanki zabrały chłopców na kręgle, stąd Dzień Kobiet również musiał być pełen dynamicznej i ekscytującej formy aktywności. W Parku Trampolin AIR JUMP, pod okiem doświadczonego instruktora uczniowie odkrywali fascynujący świat akrobatyki rozwijając swoje umiejętności, poprawiając kondycję fizyczną i pogłębiając integrację klasy. Pobyt w parku trampolin, pod opieką nauczycieli p. Edyty Paradowskiej i p. Grzegorza Szczechowicza okazał się dla uczniów świetną zabawą i kolejną okazją do zacieśniania relacji koleżeńskich. Po aktywnie spędzonym czasie ucztowaliśmy w McDonald’s. Dziękujemy rodzicom za nieocenione wsparcie!

To był wspaniały Dzień Kobiet- zapraszamy do fotorelacji.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Zapraszamy do zapisów- ostatnie dni rekrutacji Drukuj
Zapraszamy do zapisów- ostatnie dni rekrutacji

Szanowni  Rodzice i Uczniowie,

Ostatni dzwonek, ostatnie chwile zapisów do naszej szkoły  Przyjdź, zapisz się.

Szczegółowe informacje znajdują się  w zakładce po prawej stronie w dziale

„Rekrutacja”  ( Informacja dotycząca zgłoszenia dziecka do szkoły obwodowej, Informacja dotycząca rekrutacji do klas I szkół podstawowych dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły).

Zapraszamy do zapisów.

 
Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry. Drukuj
Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry.

04 marca  świętowaliśmy  Międzynarodowy Dzień Mistrza Gry. Nie telefon i nie komputer a zajęcia sportowe przygotowane przez cały zespół nauczycieli wychowania fizycznego z SP23... Super zabawa, mega emocje i niesamowite nagrody od Rady Rodziców. Nie zwalniamy tempa powiedział  przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Gryszpanowicz. Dziękujemy!

Obejrzyj zdjęcia i film.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
SP23 pamięta i pielęgnuje pamięć Żołnierzy Wyklętych Drukuj
SP23 pamięta i pielęgnuje pamięć Żołnierzy Wyklętych

Powiedzcie mojej Babci, że zachowałam się jak trzeba…SP23 pamięta i pielęgnuje pamięć Żołnierzy Wyklętych i z tego zaszczytnego powodu  Poczet Sztandarowy SP23 pod opieką Pani Renaty Cichockiej i Arkadiusza Ławnickiego wziął udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych i odsłonięciu tablicy pamiątkowej SERCA DLA INKI.

Również  1 marca Poczet Sztandarowy SP23 i reprezentacja sportowa klasy 6S uczestniczyła we mszy Św. w intencji ofiar systemu komunistycznego, która została odprawiona   przez Biskupa Seniora Piotra Liberę. Po nabożeństwie złożone zostały kwiaty pod pomnikiem Rotmistrza Pileckiego. Następnie uczniowie klasy 6S pod opieką Michała Królikowskiego wzięli udział w dorocznym biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych ulicami naszego miasta.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Miesiąc Świadomości ADHD Drukuj
Miesiąc Świadomości ADHD

Minął październik - Miesiąc Świadomości ADHD.

Szacuje się, że na 20 osobową klasę przypadają 2 osoby z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi.

Pamiętajmy, że ADHD nie jest winą uczniów i nie zależy od nich, nie jest również brakiem dyscypliny ani skutkiem złego wychowania czy odżywiania.

 A czym jest?

Jest zaburzeniem neurorozwojowym uwarunkowanym genetycznie, mózg osób z ADHD jest neuroaypowy co oznacza, że pracuje inaczej, ale nie gorzej.

A co my zrobiliśmy, żeby zwiększyć świadomość w temacie ADHD?

W młodszych klasach uczniowie wysłuchali historyjki o budowaniu relacji z osobami z ADHD pt.: “Tudno usiedzieć w miejscu”. Główna bohaterka mimo swoich problemów i trudnych zachowań, dzięki zastosowaniu odpowiednich metod wychowawczych, przestała być nazywana niegrzeczną, miała szanse  pokazać swoje super moce, w konsekwencji  była podziwiana i lubiana przez kolegów. Był to początek do rozmów o zasadach panujących w klasie - co sprzyja nauce a co utrudnia nabywanie wiedzy.  Dzieci uczyły się tolerancji i szacunku dla kolegów, dla odmienności i potrzeb drugiej osoby.

Starsi uczniowie obejrzeli animacje, która przedstawiała dzień z życia dziecka z zaburzeniami koncentracji, jego zmagania z wyzwaniami szkole. W klasach w których uczą się osoby z ADHD dodatkowo wszyscy uczniowie wysłuchali ważnych wiadomości  nagranych przez dzieci i młodzież z ADHD, w których tłumaczą swoje zachowania i potrzeby z nimi związane, apelują do nauczycieli prosząc o specjalne metody i zrozumienie dla nadmiernej potrzeby ruchu.

Kolejną akcją była psychoedukacja naszych neuroatypowych podopiecznych. Wspólnie z terapeutą odkrywali swój podtyp ADHD poprzez ustalenie objawów wiodących, tego jak one wpływają na ich codzienne funkcjonowanie i uczyli się sposobów radzenia sobie z trudnościami.

Zadbaliśmy również o rozwój Rodziców naszych uczniów  informując o możliwości udziału w bezpłatnej konferencji „Wyrównaj szanse dziecka z ADHD. Zauważ, zrozum, wspieraj”, zorganizowanej przez Książnicę Płocką oraz Gabinet Pedagogiczno-Terapeutyczny „Równe Szanse” Agata Strzegowska w partnerstwie z MSCDN Wydział w Płocku. Byliśmy tam razem z Nimi.

Podczas wydarzenia eksperci odpowiadali na pytania: Czy moje dziecko ma ADHD? Gdzie to sprawdzić? Gdzie udać się po diagnozę? Jak je wspierać? Jak zadbać o siebie?.

Chętni Rodzice zapisali się na Warsztaty Dla Dobrych Rodziców  podczas których poznają praktyczne narzędzia i techniki wychowawcze, lepiej zrozumieją potrzeby swoich dzieci oraz nauczą się skutecznie radzić sobie konfliktami I zachowaniami niepożądanymi.

W naszej pracy pomocne były materiały i wiedza zdobyta podczas szkoleń: “Co mogę zrobić , aby wesprzeć ucznia z ADHD? oraz “Interwencje poznawczo-behawioralne w pracy z dzieckiem/nastolatkiem z ADHD” u Anny Lewandowskiej z TherapyTools, ksiązki i artykuły naukowe którymi dzielimy się z Rodzicami.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Odsłoniliśmy wspaniały mural Drukuj
Odsłoniliśmy wspaniały mural

29 lutego miało miejsce wyjątkowe wydarzenie w naszej szkole w związku z tegoroczną 30-tą rocznicą nadania szkole im. ARMII KRAJOWEJ odsłonięty został mural, wykonany przez Marcin Górski Monster Art. Został również rozstrzygnięty konkurs graffiti w którym wzięli udział uczniowie klas 6-8.  III miejsce - Oliwia Kusy klasa 7S, II miejsce- Julia Osicka klasa 8d, I miejsce Daniel Suwała klasa 8c. Wielkie gratulacje dla zwycięzców i podziękowania dla opiekunów! Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego Mazowsze serce Polski.

Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Zaproszenie Drukuj

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z nauczycielami współorganizującymi kształcenie,

którzy pracują z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Spotkanie odbędzie się 5 marca 2024 roku

w Szkole Podstawowejz Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku             o godzinie 17:00 w sali 7C.

 W spotkaniu będą uczestniczyć również logopeda, psycholog, pedagog szkolny.

 

Zaproszenie
 
„Do teatru po garnuszek pełen expa” Drukuj
„Do teatru po garnuszek pełen expa”

Międzynarodowy  Dzień Walki z Depresją przypada na 23 lutego. Celem obchodów tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości istnienia choroby, propagowanie wiedzy na temat jej objawów, odpowiednich na nią reakcji oraz możliwych terapii.

 W zapobieganiu depresji istotną rolę odgrywają aktywność fizyczna, przebywanie w grupie, poczucie przynależności do wspólnoty czy też szczególny rodzaj kształtowania dobrych emocji i postaw, jakie daje obcowanie ze sztuką.

Ten ostatni ze sposobów wybrały klasy integracyjna 5a (nauczyciele Edyta Paradowska, Grzegorz Szczechowicz) oraz sportowa 4a (wychowawca Joanna Wodowska), udając się na spektakl „Świniopas i garnuszek pełen expa”. Przedstawienie zostało przygotowane przez „Zespół Kreacji Teatralnej PIĘTKI” prowadzany przez Łukasza Piętę z POKiSu. Grupę artystyczną tworzą uczniowie płockich szkół, ale nie oznacza to, że widz ma do czynienia z amatorskim spektaklem. Wręcz przeciwnie, aktorzy prezentują nowatorskie podejście do literackiego pierwowzoru, jakim były baśnie Andersena i braci Grimm, bawiąc się tekstem i włączając do niego współczesne czytelnikowi elementy. Zabieg ten sprawia, że przedstawienie jest żywe, zabawne i zajmuje uwagę widza od pierwszych chwil. Świadczą o tym reakcje młodych widzów i burzliwe oklaski.

 

Uczniowie naszej klasy 4s i 5a świetnie się bawili i polecają gorąco spektakl  przygotowany przez „Zespół Kreacji Teatralnej PIĘTKI”. „To najlepsze przedstawienie, jakie widziałam!”, „Świetnie się bawiłem!” – zatem wyruszmy do POKiSu po garnuszek pełen expa”.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Światowy Dzień Walki z Depresją Drukuj
Światowy Dzień Walki z Depresją

23 lutego obchodziliśmy  Światowy Dzień Walki z Depresją! Jest to ogromny problem całego społeczeństwa dlatego też w naszej szkole nie mogliśmy przejść obok niego bezrefleksyjnie! Niemalże przez cały dzień trwały prelekcje z przedstawicielem Płockiego Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju Osobistego oraz szkolnym psychologiem. Nie zabrakło również konkursów , słodkości i wielu nagród. Tylko dzisiaj każdy uczeń mógł dostać kolorowy długopis, lizaka, czekoladki czy też małego pluszaka. A wszystko po to, abyśmy szczególnie ten dzień zapamiętali na długo! Była również obrotowa kamera 360 oraz uwaga uwaga!... nauka zumby z pełną energii FittbyAnn. Za organizację i koordynację całego wydarzenia szczególne podziękowania kierujemy  do p. Arlety Urbańczyk, p.  Adriany Chrobot, p. Małgorzaty Chrząszczewskiej i p. Piotra Gryszpanowicz

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 11