Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

Chór "Viva la musica" już od wielu lat wspiera WOŚP. Drukuj
Chór

     Jak co roku zaśpiewaliśmy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem daliśmy koncert kolęd w Galerii Mazovia. Spotkaliśmy się na scenie z Prezydentem Płocka p. Andrzejem Nowakowskim, p. posłanką Elżbietą Gapińska i dyrektorką MDK w Płocku p. Litosławą Koper, którzy oficjalnie rozpoczęli finał WOŚP w naszym mieście.

    Tegoroczna zbiórka w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie przeznaczona jest na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w polskiej dziecięcej medycynie zabiegowej a my swoim śpiewem i datkami wspieramy ten szczytny cel. 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Laury w konkursie ”Złoty Aniołek” Drukuj
Laury w konkursie ”Złoty Aniołek”

 

  

Wiersz Agaty Dziechciarczyk był tematem międzyszkolnego konkursu ogłoszonego przez Klub Osiedla Kochanowskiego. Miło nam poinformować, że nagrody za najpiękniejsze prace otrzymali: Zofia Gajewska, Marta Kurkowska i Iga Mroczkowska z klasy 3d   (wychowawca Joanna Skubiszewska).Wyróżniono: Pawła Walkiewicza z klasy 3d i Tatianę Stępień z klasy 1b ( wychowawca Urszula Kosińska). Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Chór i klasa 6b w Teatrze Wielkim w Warszawie na balecie "Dziadek do orzechów" Drukuj
Chór i klasa 6b w Teatrze Wielkim w Warszawie na balecie

        21 grudnia, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia chór szkolny i klasa 6b pod opieką p. Małgorzaty Podwójci oraz troskliwym okiem p. Janiny Łukasiak i p. Ilony Jastrzębskiej wybrali się na przepiękny balet Piotra Czajkowskiego pt. "Dziadek do orzechów".  Wnętrze Teatru Wielkiego wyglądało magicznie: na środku foyer stała ogromna kilkumetrowa choinka, wokół jeździł na wrotkach Św.Mikołaj a na uboczu chór jednej z warszawskich szkół śpiewał kolędy. Tak wprowadzeni w świąteczny klimat baletu chwilę później obejrzeliśmy przepiękne muzyczne widowisko, które na długo zostanie nam w pamięci.

         Po balecie zrobiliśmy sobie spacer po Starym Mieście. Przywitaliśmy się z Kolumną Zygmunta III Wazy i weszliśmy na dziedziniec Zamku Królewskiego, a potem wróciliśmy do domów, aby rzucić się w wir przedświątecznych przygotowań.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Jasełka 2019 Drukuj
Jasełka 2019

Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to jeden z najpiękniejszych momentów w roku. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły tradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe.

Świąteczne spotkanie odbyło się 20 grudnia 2019 r. Rozpoczęło się przekazaniem na ręce pani dyrektor Liliany Tomaszewskiej Betlejemskiego Światełka Pokoju, które harcerze przywieźli do naszej szkoły.

Uczniowie klasy III c i II d  wraz z gościnnie występującym uczniem klasy IIc i uczennicami klas Vg, VIf, Ve. przygotowali inscenizację pod opieką swoich wychowawczyń : p. Katarzny Kapeli, p.Bożeny Koper i p.Jolanty Matusiak.

W specjalnie przygotowanych kostiumach oraz scenografii nawiązującej do Betlejem przypomnieli wszystkim wydarzenie sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Był św. Józef, Maryja. Aniołowie, Trzej Królowie, pasterze i dzieci przybyli złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence.

 Piękny śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru pod kierunkiem p. Małgorzaty Podwójci, uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko.

Jasełka w wykonaniu dzieci wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, a uczniowie swym pięknym występem podbili serca publiczności.

Pani dyrektor Liliana Tomaszewska w imieniu gości, podziękowała małym aktorom za występ oraz złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Podczas spotkania wręczono nagrody i wyróżnienia w dwóch konkursach.Konkurs Rodzinnych Szopek Bożonarodzeniowych został zorganizowany przez panie uczące religii, A oto  nagrodzeni  uczniowie :I miejsce Natalia Adamczyk kl. VI B,II miejsce Amelia Piotrowska kl. I B, III miejsce Dorian Tomaszewski kl. V S, Wyróżnienia: Zofia i Wiktor Skulscy kl. III C i VI F,Julia Wojtycka kl. VIII S,Alicja Siwek kl. VI B,Maria Biesaga VI S. Karolina Makowska kl. I B. W szkolnym konkursie plastycznym „Anioły” , zorganizowanym przez p.Katarzynę Kapelę, p.Anetę Olszewską i p.Ilonę Borczuk, brali udział uczniowie klas I-III i IV-VIII. Trudno było wybrać najpiękniejszą pracę, gdyż każda była niepowtarzalna. Jury przyznało 3 nagrody Laureata w klasach I-III i 3 w klasach IV-VIII. Uczniowie nagrodzeni: Jagoda Paradowska, Barbara Kapkowska, Zuzanna Jóźwiak, Olga Tokarczuk, Hania Kozicińska. Wszystkim uczestnikom konkursów dziękujemy za udział, nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.W przygotowanie zaangażowały się również panie dbające o dekoracje: p.A.Olszewska, p.I.Borczuk, p.K.Kapela, panowie czuwający nad jakością dźwięku i oświetlenia – pan dyrektor Roman Kusy, p.Robert Marciniak, p.Grzegorz Urbaczewski. Fotorelację przygotowała p. Janina Łukasiak. Wszystkim dziękujemy i życzymy magicznych Świąt Bożego Narodzenia!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Koncert świątecznych piosenek i kolęd . Drukuj
Koncert świątecznych piosenek i kolęd 18.12.2019

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły i radosny dla rodziny i przyjaciół, czas na życzenia, prezenty i wspólne śpiewanie. Założeniem koncertu angielskojęzycznych piosenek i kolęd była wspólna zabawa w świątecznej atmosferze oraz podróż w czasie, z niezwykłymi przewodnikami: muzyką, tekstem oraz ich autorami, dla których Święta były, podobnie jak dla nas, magicznym i niezapomnianym przeżyciem. 

Uczniowie klas: 4b, 6b, 6d i 7d oraz nauczyciele: Agata Rychlik, Wojciech Gajewski i Roman Kusy zaprosili klasy I – VI na historyczną podróż w czasie – znane i lubiane utwory prezentowane były z akompaniamentem gitary, od najstarszego do najmłodszego.

 

1. We wish You a Merry Christmas, około 320 letnia kolęda z południowo-zachodniej Anglii

2. Stile Nacht, 201 lat (1818r.), Austria, język niemiecki

 W kolejnych latach świat poznał tę najsławniejszą kolędę jako Silent night, po      

 angielsku i Cicha noc, po polsku.

 Zaśpiewaliśmy w języku niemieckim, angielskim i polskim.

3. Jingle bells, 162 lata (1857r.), Stany Zjednoczone

4. White Christmas, 77 lat (1942r.), Stany Zjednoczone

5. Rudolph the red-nosed reindeer, 70 lat (1949r.), Stany Zjednoczone

6. Feliz Navidad ,49 lat (1970r.), Jose Feliciano, Stany Zjednoczone

7. Last Christmas, 35 lat (1984r.), George Michael, Zjednoczone Królestwo

8. All I want for Christmas is You, 25 lat (1994r.), Mariah Carey, Stany Zjednoczone 

Cieszymy się ogromnie, że koncert spotkał się z wielkim zainteresowaniem uczniów i ich nauczycieli. Bawiąc się wspólnie mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się Świąt dostarczając sobie nawzajem radości i uśmiechu. 

Dziękujemy i życzymy:

Merry Christmas   Frohe Weihnachten   Feliz Navidad   Wesołych Świąt

Obejrzyj galerię zdjęć
 
„Magic Christmas” Drukuj
„Magic Christmas”

Magia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dotarła również na lekcje języka angielskiego. Od kilku dni do pomysłodawczyni i opiekuna szkolnego projektu „Magic Christmas” p. Joanny Jakubowskiej spływały prace plastyczne od dzieci z kl. I-III oraz IV-VIII. Projekty miały zróżnicowane formaty oraz techniki wykonania, ale wszystkie przepełnione były zaangażowaniem, starannością i oczywiście … Magią Świąt.

Projekty ‘Magic Christmas’, przygotowane przez uczniów klas I-III ukazywały, jak bardzo dzieci cenią sobie ten magiczny czas, który kojarzy się z choinką, prezentami i rodzinną atmosferą.

Dzieci z  klasy Ic, w ramach innowacji metodycznej, poznały świąteczną opowieść o Rudolfie Czerwononosym,  piosenkę w uproszczonej wersji ‘Rudolph the Red- nosed Reindeer’ oraz wykonywały Christmas craft-  renifera czerwononosego z papieru.

Uczniowie klas IV-VI z zaangażowaniem pisali ‘Letters to Santa Claus’, gdzie przedstawiali serdeczne prośby dotyczące wymarzonych prezentów gwiazdkowych, które chcieliby znaleźć pod choinką.

Klasy VII- VIII miały za zadanie przygotować prace plastyczne w języku angielskim na temat ‘Facts about Polish and British Christmas’, ukazując podobieństwa i różnice między Świętami Bożego Narodzenia w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Uczniowie  p. Justyny Matusiak  również włączyli się do projektu, przygotowując prace na zajęciach języka angielskiego lub w domu.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wigilia w świetlicy. Drukuj
Świetlicowa wigilia.

18 grudnia w świetlicy szkolnej poczuliśmy świąteczny nastrój. Tego dnia, jak co roku odbyła się wigilia świetlicowa. Wszyscy wspólnie podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie życzenia. Spotkanie to umilił nam śpiew kolęd i świąteczne wiersze recytowane przez uczniów klasy VIE 

Nie zabrakło również wizyty niespodziewanego gościa – Świętego Mikołaja, który obdarował naszych świetliczaków cukierkami, życząc wszystkim Wesołych Świąt. W tę rolę wcielił się p. Adam Szymborski. Zwieńczeniem naszego spotkania była loteria świąteczna.

Słodki poczęstunek zapewniła dyrektor naszej szkoły Pani Liliana Tomaszewska oraz firma RONIN z Płocka, za co bardzo dziękują nauczyciele świetlicy i dzieci. 

Fotografie – p. Janina Łukasiak

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Chór "Viva la musica" koncertuje z Płocką Orkiestrą Symfoniczną Drukuj
Chór

  13 i 15 grudnia 2019 r. mieliśmy przyjemność wystąpić na koncertach kolęd z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Trzy koncerty były 13 grudnia w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku i jeden koncert 15 grudnia w kościele Św. Marcina w Gostyninie.

   Do współpracy zaprosił nas z naszą dyrygentką p. Małgorzatą Podwójci dyrektor Orkiestry Adam Mieczykowski i znany dyrygent Bernard Chmielarz. Praca nad repertuarem, który obejmował 15 kolęd (w tym 9 polskich, 3 ukraińskie i 3 w języku angielskim) trwała miesiąc. Ostatnie dwie wspólne próby generalne siedmiu chórów płockich podstawówek z Orkiestrą odbyły się na dwa dni przed koncertami. Wszystkie występy i próby były dla nas ogromnym przeżyciem i cennym doświadczeniem. Pierwszy raz braliśmy udział w takim przedsięwzięciu 10 lat temu.

    Koncerty w szkole muzycznej dały nam możliwość poczucia się artystami przez wielkie "A", natomiast koncert w kościele w Gostyninie pokazał, jak wygląda życie artysty. Wyjazd z Płocka z kilkugodzinnym wyprzedzeniem, próba nagłośnieniowa, niesprzyjające warunki termiczne, oczekiwanie na występ. Na szczęście wspaniały odbiór słuchaczy, zadowolone miny opiekunów chórów, dyrygenta i rodziców, którzy przyjechali posłuchać koncertu zrekompensowały wszystkie trudy.

Dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierali za cierpliwość, wyrozumiałość i dobre serce. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców chórzystów za morze serdeczności i gotowość do wszelkiej pomocy.

  

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Konferencja „Rówieśnicy Niepodległej walczący o niepodległość!” Drukuj
Konferencja „Rówieśnicy Niepodległej walczący o niepodległość!”

14 grudnia w naszej szkole odbyła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Historyczne im. 11 Grupy Operacyjnej NSZ pt. „Rówieśnicy Niepodległej walczący o niepodległość!” ,podczas której odbyła się promocja książki „Działalność oddziału Franciszka Majewskiego „Słonego” w latach 1947-49” autorstwa p. Pawła Felczaka, prezesa Stowarzyszenia.

Na konferencję przybyli również zacni prelegenci, p. prof. Jan Żaryn oraz p. Michał Wołłejko, z Muzeum Żołnierzy Wyklętych.

Po konferencji przyszedł czas na część artystyczną oraz dzielenie się opłatkiem oraz składanie świątecznych życzeń. W tej części wystąpił nasz szkolny chór Viva La Musica, pod batutą p. Małgorzaty Podwójci, soliści – Agata Zawadzka i Mikołaj Pęsik, uczniowie Szkół Katolickich w Płocku oraz p. Patrycja Malinowska. Oprawą muzyczną zajęli się  p. Roman Kusy i p. Maciej Karczewski. Za obsługę sprzętu odpowiadali p. Michał Krzywda oraz p. Robert Marciniak.

Samorząd szkolny wraz z opiekunem, p. Sylwią Pyrzak, przekazał drobny świąteczny upominek wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi dla Pani kapitan Katarzyny Nowakowskiej „Kasi” powstańca warszawskiego oraz przyjaciela naszej szkoły. Z powodu nieobecności Pani Kasi, upominek i życzenia zostały przekazane na ręce syna Pani kapitan, p. Krzysztofa Nowakowskiego.

Współpraca z SH im. 11GO NSZ: p. Renata Cichocka i p. Anna Malik

Zdjęcia: p. Jacek Filipczak oraz p. Edyta Paradowska

Dodatkowe relacje z konferencji można znaleźć na:

 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1749742215159999&id=522390681228498

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Otwieramy serca... Drukuj
 Otwieramy serca...

 

 

W tym roku przed Świętami Bożego Narodzenia nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce podarunków dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla dzieci w Kraszewie-Czubakach. Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca i wspomogli naszą akcję, w imieniu dzieci i pracowników ośrodka opiekuńczego, serdecznie dziękujemy.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 11