Przedszkolaki w naszej szkole- szukamy wiosny „Pod Tęczą”. Drukuj
Przedszkolaki w naszej szkole- szukamy wiosny „Pod Tęczą”.

 

27 lutego odwiedziła nas niezwykła grupa teatralna „Pod Tęczą”. Przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 37, pod opieką p. Anny Komudy za pomocą tańca, obrazu, muzyki opowiadały o tym, co najbardziej niesamowite i magiczne w otaczającym nas świecie- o przyrodzie. Młodzi aktorzy reprezentujący pory roku przypomnieli nam o Wiośnie, na którą bardzo już czekamy. Naszych artystów ugościliśmy słodkim poczęstunkiem, a klasa Ic pod opieką p. Małgorzaty Szulborskiej zaprosiła do wspólnej zabawy.
         Fotorelację przygotowała p. Edyta Paradowska.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
I miejsce w II Ogólnopolskim Walentynkowym Turnieju Piłki Ręcznej. Drukuj
I miejsce w II Ogólnopolskim Walentynkowym Turnieju Piłki Ręcznej.

W dniu 23.02.2019 roku dziewczęta z klasy VI S reprezentujące naszą szkołę rewelacyjnie spisały się na II Ogólnopolskim Walentynkowym Turnieju Piłki Ręcznej. Turniej  organizowany przez Urząd Gminy w Regiminie, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Czarni" Regimin oraz Warszawsko - Mazowiecki Związek Piłki Ręcznej w Regiminie przyniósł mnóstwo sportowej walki, pozytywnych emocji i łez szczęścia , gdy na koniec po ostatnim gwizdku meczu finałowego z MUKS Czarni Regimin można było rozpocząć świętowanie I miejsca w turnieju. Dziewczyny wygrały wszystkie 5 spotkań pozostawiając w pokonanym polu takie zespoły jak MUKS „Czarni” Regimin, APR Radom, UKS Wkra Sochocin, KS Zawkrze Mława, UKS Dwójka Małkinia, Varsovia II Warszawa, Varsovia I Warszawa. Wszystkie dziewczyny zagrały rewelacyjnie, ale na wyróżnienie zdaniem organizatora zawodów do najlepszej siódemki turnieju trafiły Zuzanna Wereszczyńska – prawe rozegranie, Gabriela Wójcik – obrotowa i Zuzanna Balasiewicz – lewe skrzydło. Dziękuję przybyłym na miejsce rodzicom za gorący doping.

Dziewczyny z klasy VI S grały w składzie: Martyna Dudzik, Laura Wincenciak, Zuzanna Wereszczyńska, Natasza Zimny, Natalia Niedzielak, Karolina Akimow, Zuzanna Balasiewicz, Klaudia Koperska, Maja Przysocka, Klaudia Komuda, Aleksandra Kluge, Zuzanna Kozubska, Anna Nejman, Gabriela Wójcik, Oliwia Zagórska.

Trenerami zespołu byli Arkadiusz Ławnicki i Andrzej Wolano

 

  Link do finałowego spotkania z Regiminem i ceremonii dekoracji można znaleźć tu:

https://bit.ly/2Trbz71

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
A może będę piekarzem? Drukuj

A może będę piekarzem? 

22 lutego uczniowie klasy integracyjnej VIII a, pod opieką nauczyciela wspomagającego Edyty Paradowskiej po raz kolejny odwiedzili Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy n 2 w Płocku.

Poznaliśmy dwa zawody: piekarza oraz pomocnika obsługi hotelowej. Ubrani w specjalną odzież roboczą wytwarzaliśmy różnego rodzaju pieczywo: słodkie bułeczki z marmoladą, kruche rogaliki, chałeczki z kruszonką. Omawialiśmy receptury i obserwowaliśmy obsługę pieca z aparaturą kontrolno- pomiarową. Dowiedzieliśmy się, że piekarz powinien cechować się m.in. dokładnością, cierpliwością i umiejętnością współdziałania z innymi.

Drugim poznanym zawodem był pomocnik obsługi hotelowej, który może podejmować pracę w różnego rodzaju obiektach hotelowych (hotele, pensjonaty, motele, domy wycieczkowe, kempingi). Odpowiedzialny jest za obsługę gościa hotelowego oraz za utrzymanie miejsca pracy w czystości i dobrym stanie technicznym. Uczyliśmy się m.in. trudnej sztuki składania postaci misiów z ręczników materiałowych. Podziwialiśmy elegancko nakryty stół z misternie ułożonymi serwetkami w kształcie kwiatu lotosu. Dowiedzieliśmy się, że pomocnik obsługi hotelowej powinien cechować się ponadprzeciętną komunikatywnością, uczciwością, zaangażowaniem, a także znajomością języka obcego- jeśli marzy o awansie.

W szkole SOSW nr 2 jak zawsze przyjęto nas bardzo serdecznie. Wróciliśmy z torbami pełnymi własnych wypieków, którymi poczęstowaliśmy także panią Dyrektor. Już nie możemy doczekać się następnej wizyty, a mamy poznać m.in. zawód  mechanika pojazdów samochodowych.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
"Kulturalne Mazowsze" - czyli o słynnych mieszkańcach naszego regionu. Drukuj
alt

W grudniu i styczniu bieżacego roku ucznnice klay 7s: Natalia Krajewska, Julia Wiankowska i Julia Wojtycka pod opieką p. Ewy Wojtyckiej realizowały projekt edukacyjny w ramach "Konkursu Wiedzy o Mazowszu". Jego efektem była gra planszowa, podsumowująca zdobyte wiadomości na temat regionu. Swoimi spostrzeżeniami dziewczęta podzieliły się z pozostałymi uczniami naszej szkoły, prowadząc ciekawe zajęcia na temat swojej małej ojczyzny. W trakcie lekcji uczennice przybliżały koleżankom i kolegom najważniejsze fakty i ciekawostki związane z położeniem i historią regionu oraz sylwetkami sławnych Mazowszan. Sprawdzianem zdobytych wiadomości była gra planszowa "Kulturalne Mazowsze". Gracze, podzieleni na drużyny, pokonywali trasę, wykorzystując wcześnej przedstawione informacje. Taka forma zajęć bardzo spodobała się uczniom, którzy aktywnie uczestniczyli w zabawie. Na koniec podziękowali koleżankom za niecodzienną lekcję. Niektórzy przyznali nawet, że chętnie kupiliby sobie podobną grę do domu. Ponieważ zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, mimo zakończenia projektu, dziewczęta poprowadziły część lekcji jeszcze w lutym.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mistrzostwo Płocka w piłce nożnej chłopców klas czwartych Drukuj
Mistrzostwo Płocka w piłce nożnej chłopców klas czwartych

W dniu 14.02.2019 roku na obiektach szkoły podstawowej nr 20 w Borowiczkach odbył się turniej o Mistrzostwo Płocka w piłce nożnej chłopców klas czwartych rocznika 2008. Wstępnie do rywalizacji zgłosiło się 14 szkół z Płocka, ale ostatecznie do rozgrywek przystąpiło 10 reprezentacji szkół. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Nasza szkoła trafiła do silnej i wyrównanej grupy B. Tam też rozegraliśmy 4 mecze grając kolejno z SP 11 0-0, SP 22 3-0, SP 21 0-0 i na koniec jak się okazało mecz o awans do półfinału rozgrywek  ze szkołą gospodarzy SP 20 zwycięski 2-1.

W półfinale trafiamy na II zespół grupy B SP Profesor wygrywając 1-0 i świętując awans do finału turnieju gdzie na naszych chłopców czekał tam już zespól SP 15 Płock. Finał od samego początku rozgrywany pod dyktando naszego zespołu, w pełni kontrolowany i wygrany w bardzo dobrym stylu 1-0 po bramce strzelonej przez Dawida Szczepańskiego. Zwycięstwo bardzo cieszy a zdobyte 20 punktów do klasyfikacji generalnej szkół tym bardziej motywuje do dalszej pracy i walki do samego końca o tryumf w klasyfikacji sportowej szkól podstawowych.

Drużyna chłopców zagrała w następującym składzie: Oliwier Przybyliński, Franciszek Szypulski, Dominik Jąderko, Mateusz Lewandowski, Dawid Szczepański, Patryk Królikowski, Szymon Głuszek, Szymon Kasperczak i Igor Romanowski. Trenerem zespołu był Arkadiusz Ławnicki.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
I Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora SP 23 w Płocku "Gramy dla Julii" Drukuj

  I Charytatywny Turniej Piłki Ręcznej o Puchar Dyrektora SP 23 w Płocku

                                        

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Jan Paweł II

W dniu 25.01.2019 r.w naszej szkole odbył się I Charytatywny Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej dziewcząt i chłopców o Puchar Dyrektora SP 23 w Płocku "Gramy dla Julii". Wystąpiło w nim 6 drużyn. Oprócz gospodarzy: uczniów i uczennic klasy 5s gościły u nas zespoły ze szkół podstawowych z Sochocina, Gostynina, Radzanowa oraz SP nr 16 z Płocka. Jak zawsze na meczach rozgrywanych w naszej szkole nie brakowało wspaniałej walki, emocji, zapału i wspaniałego dopingu, który na trybunach zafundowali nauczyciele, rodzice i uczniowie SP 23. Dzięki Panu Krzysztofowi Miaśkiewiczowi i PETRO ENERGO REM wszyscy uczestnicy zjedli pyszny obiad, a Pani Lidia Kicińska -Szypulska ufundowała słodki poczęstunek.

Turniej wygrała drużyna gospodarzy czyli chłopcy z 5s, drugie miejsce zajął zespół z SP 16 Płock, a trzecie SP z Sochocina. Pozostałe miejsca zajęły dziewczęta z klasy 5s, SP Radzanowo oraz drużyna MUKS Skrwa Gostynin.

Dzięki życzliwości i uprzejmości dyrektora SMS Płock Pana Bogdana Zajączkowskiego, dyrektora marketingu SPR Orlen Wisła Płock Pani Katarzyny Przykłoty oraz koordynatora APR w Płocku Pana Krzysztofa Kisiela udało się rozegrać mecze pokazowe z reprezentacją Polski Juniorek, a także drużyną SPR Wisła Płock.

Oprócz zmagań sportowych ważniejsze było jednak przesłanie oraz cel turnieju. Zbieraliśmy bowiem środki finansowe, które przeznaczone zostały na leczenie i rehabilitację uczennicy naszej szkoły Julii Swat. Dziewczynka pod koniec ubiegłego roku zachorowała na nowotwór złośliwy kości piszczelowej. Czeka ją operacja usunięcia kości piszczelowej i zastąpienie jej endoprotezą. Po operacji Julia będzie wymagać częstej, systematycznej i specjalistycznej rehabilitacji. "W ciągu kilku dni nasza Juleczka musiała wydorośleć i stawić czoła ciężkiej chorobie" - słowa babci Julii chwytały za serca, a łzy same cisnęły się do oczu. Każdy z nas bez wątpienia zrobiłby wiele, aby móc przyczynić się do powrotu Julii do zdrowia.

Właśnie ten cel połączył nas wszystkich w Szkole Podstawowej nr 23. Na koniec zawodów odbyła się licytacja pamiątek, między innymi: piłek z autografami zawodników piłki nożnej Wisły Płock, piłki ręcznej SPR Orlen Wisły Płock, koszykarza Marcina Gortata oraz reprezentantów kraju; koszulki kadrowiczów, takich jak: Marcin Wichary, Przemysław Krajewski, Łukasz Fabiański, Adam Wiśniewski, Sławomir Szmal, Bartosz Kwolek oraz Ryszard Jedliński; koszulki sędziów Międzynarodowych: Bartosza Leszczyńskiego i Szymona Marciniaka, rękawice bokserskie Mistrza Świata Jacka Jasiona oraz Marcina Różalskiego, kalendarz miasta Płocka z podpisem Prezydenta Andrzeja Nowakowskiego oraz wiele innych niespodzianek, takich jak piękne obrazy, vouchery, bilety do teatru, na koncert, karnety na jogę, biżuteria. Za wszystkie podarowane przedmioty w szczególności dziękujemy Prezydentowi Miasta Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu,  Bartoszowi Leszczyńskiemu, Katarzynie Przykłocie, Tomaszowi Marcowi, Katarzynie Nowysz, Jackowi Jasionowi, Marcinowi Różalskiemu, Katarzynie Jóźwiak, Wiśniewskiej i WOPR Płock, Marcinowi Piechocie, Krzysztofowi Kisiel, Michałowi Dolnemu, Tomaszowi Żórawskiemu, Iwonie Podsędek, Justynie Woźniak, Mariuszowi Pogonowskiemu, Beacie Ambroziak, Renacie Cichockiej, Aleksandrowi Piechowiczowi, Joannie Pankowskiej i Płockiej Akademii Jogi, Lilianie Tomaszewskiej i Kapeli Płockiej, Joannie Dobrogoszcz, Tomaszowi Swat, Anecie Olszewskiej, Dariuszowi Iwaniakowi, Jackowi Karolakowi, Małgorzacie Podwójci, Annie Kleniewskiej, Dianie Głoskowskiej, Krystynie Bromce oraz wielu innym osobom, które okazały nam swoje wsparcie. Swoją kreatywnością i ogromnym potencjałem podczas licytacji wykazał się prowadzący Maciej Tarka, któremu serdecznie dziękujemy za niezawodną współpracę. Dzięki uczestnikom licytacji, społeczności szkoły, rodzicom, nauczycielom, uczniom oraz wszystkim zaangażowanym udało się zebrać kwotę ponad 8 500 zł. Za każdą podarowaną "złotówkę" składamy Państwu ogromne wyrazy wdzięczności i uznania.

Wzruszający gest wykonała jedna ze szkół biorących udział w naszym turnieju, SP Sochocin  "cicha" bohaterka całego naszego wydarzenia. Młodzież tej szkoły wraz z trenerem, rodzicami i Dyrekcją zorganizowali w swojej gminie zbiórkę pieniędzy na leczenie Julii. Jest to wspaniały, niespotykany gest. W sumie przywieźli do nas kwotę ponad 3 000 zł.

Do organizacji wydarzenia; Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Ręcznej oraz licytacji na rzecz uczennicy Julii Swat przyczynili się  dyrektor SP23 Liliana Tomaszewska, wicedyrektorzy: Zofia Jakubowska, Roman Kusy a w szczególności nauczyciele i zarazem pomysłodawcy przedsięwzięcia:  Michał Królikowski, Agnieszka Elwertowska, Ilona Borczuk, Aneta Olszewska, Robert Elwertowski, Arkadiusz Ławnicki, Cezariusz Raczkowski,  Magdalena Nejman. Nieocenioną pomocą wykazali się uczniowie klasy 5D oraz harcerze 303 Drużyny Harcerskiej "DYWIZJON", którzy dzielnie kwestowali i pomagali w zbiórce pieniędzy. Za wspaniałe zdjęcia dziękujemy Janinie Łukasiak.

Dziękujemy wszystkim którzy tego dnia byli z nami DLA JULII i otworzyli swoje serca… BYLIŚCIE, GRALIŚCIE, POMOGLIŚCIE!!!

Zapraszamy również do obejrzenia filmów i zdjęć. 

Film na YouTube 

Film na Facebooku 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Ruszamy z projektem „Z podstawówką w świat” Drukuj

Ruszamy z realizacją projektu „ Z podstawówką w świat” 

Poniżej  regulamin projektu, prosimy o zapoznane się. 

Regulamin 

 


 

 
Projekt "Z podstawówką w świat" Drukuj


Na terenie naszej szkoły będzie realizowany projekt "Z podstawówką w świat".  
Więcej informacji można znaleźć w załączniku.

 
Muzyczne ferie w szkole Drukuj
Muzyczne ferie w szkole

 

W ferie zimowe, jak co roku, odbywały się zajęcia dla uczniów naszej szkoły. Jedną z form miłego, aktywnego i artystycznego spędzania czasu były zajęcia muzyczne prowadzone przez p. Małgorzatę Podwójci. Uzdolnieni uczniowie uczestniczyli w zajęciach wokalnych, podczas których pracowali nad emisją głosu, dykcją, opracowaniem piosenek na głosy. Każdy mógł zaśpiewać do mikrofonu i pograć na pianinie. A wszystko to w miłej, przyjaznej atmosferze z herbatką i ciastkami w przerwach między zajęciami.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Bezpiecznie i wesoło spędzamy ferie zimowe. Drukuj
 Bezpiecznie i wesoło spędzamy ferie zimowe.

25 stycznia klasy Ic i IIId przygotowały apel na temat bezpiecznych ferii zimowych. Koledzy podzielili się ze swoimi koleżankami i kolegami radami dotyczącymi bezpiecznych zabaw zimowych, a następnie zostały one utrwalone podczas prezentacji na ekranie.

   Pamiętajcie ich rady: Wychodząc z domu, mówcie rodzicom gdzie idziecie. Nie zjeżdżajcie na sankach w pobliżu ulicy. Nie ślizgajcie się na zamarzniętych stawach, jeziorach i rzekach. Bawiąc się śnieżkami nie róbcie twardych, lodowych kul. Będąc sami w domu, nie otwierajcie nikomu drzwi.

Mali artyści zaśpiewali również piosenki o zimie oraz pięknie zatańczyli w barwnych strojach.

   Przygotowaniem dzieci oraz oprawą plastyczną zajęły się panie - Małgorzata Szulborska oraz Urszula Kosińska. Po inscenizacji głos zabrała pani Bożena Koper, która podziękowała za występ i życzyła dzieciom udanych ferii zimowych.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 14