Wigilia w świetlicy szkolnej Drukuj

Wigilia w świetlicy szkolnej

  

 W dniu 19 grudnia weszliśmy z radością w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Wigilia połączyła naszą rodzinę świetlicową jeszcze bardziej poprzez dzielenie się opłatkiem, życzenia i wspólny śpiew kolęd. Miłym gościem był Święty Mikołaj, który obdarzył nas dobrymi słowami i słodkimi prezentami. Zapach Świąt Bożego Narodzenia zaniesiemy do naszych kochanych, rodzinnych domów.

 Wesołych Świąt !!!

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Szkolny projekt ‘Magic Christmas’ Drukuj

Szkolny projekt ‘Magic Christmas’

Szkolny projekt ‘Magic Christmas’, zorganizowany przez p. Joannę Jakubowską również w tym roku cieszył się  dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dzieci kolejny raz zaimponowały swoją pomysłowością oraz  oryginalnością.

 

 

Projekty ‘Magic Christmas’, przygotowane przez uczniów klas I-III ukazywały, jak bardzo dzieci cenią sobie ten magiczny czas, który kojarzy się z choinką, prezentami i rodzinną atmosferą.

Uczniowie klas IV-VI z zaangażowaniem pisali ‘Letters to Santa Claus’ (według pomysłu p. Anny Malik), gdzie przedstawiali serdeczne prośby dotyczące wymarzonych prezentów gwiazdkowych, które chcieliby znaleźć pod choinką.

Klasy VII- VIII miały za zadanie przygotować prace plastyczne w języku angielskim na temat ‘Facts about Polish and British Christmas’, ukazując podobieństwa i różnice między Świętami Bożego Narodzenia w Polsce i Wielkiej Brytanii.

Uczniowie p. Anny Malik, p. Justyny Matusiak oraz p. Renaty Idzik również włączyli się do projektu, przygotowując prace na zajęciach języka angielskiego lub w domu.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Tylko w mikołajki wszystko jest jak z bajki. Drukuj

Tylko w mikołajki wszystko jest jak z bajki.

 

14 grudnia klasy II a i III a miały okazję przenieść się do bajkowego świata wierszy Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Inscenizacje bajek przygotowali dla dzieci uczennice i uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego przy PWSZ pod czujnym okiem pana  Mariusza Pogonowskiego. Studentki i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przygotowali dla naszych uczniów moc atrakcji m.in. Magiczne balony, kącik fryzjerski, malowanie twarzy, zawody sportowe, tworzenie biżuterii. Dzieciaki bawiły się znakomicie, a podczas zabawy opiekowały się nimi panie: Marzena Nejman, Joanna Kamińska i Joanna Pankowska.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Loteria świąteczna Drukuj

Loteria świąteczna

Nauczyciele świetlicy szkolnej zorganizowali w dniach 12-13 grudnia loterię świąteczną, której dochód przeznaczony zostanie na potrzeby uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej. Loteria cieszyła się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Już pierwszego dnia sprzedano 100 losów. Drugiego dnia po 50 kolejnych losów ustawiła się długa kolejka. Losowaniu towarzyszyły ogromne emocje i wielka radość, gdyż nie było pustych losów. Tuż po zakończeniu imprezy dzieci dopytywały o kolejną loterię.

Jako wychowawcy świetlicy kierujemy szczególne podziękowania do rodziców Jasia Kwasiborskiego, którzy przeznaczyli kilkanaście gipsowych aniołków.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Losy żołnierza Drukuj
Losy żołnierza

Tradycyjnie już w naszej szkole został przeprowadzony etap rejonowy Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Temat 24. edycji to: W walce o wolną Polskę 1939-1948. Konkurs został przeprowadzony w dniu 13 grudnia 2018 r. Wzięło w nim udział 29 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Uroczystego otwarcia konkursu dokonali pani Liliana Tomaszewska – dyrektor naszej szkoły oraz pan Krzysztof Wiśniewski – dyrektor Delegatury MKO w Płocku. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki książkowe ufundowane przez Radę Rodziców SP 23. Przewodniczącą konkursu była Joanna Wodowska.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Odkryj z nami Płock Drukuj
Odkryj z nami Płock

Konkurs plastyczny ogłoszony przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną „Odkryj z nami Płock” już rozstrzygnięty. Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli konkursie. Przedstawiciele, którzy wykonali najpiękniejsze prace zostali zaproszeni na uroczyste wręczenie nagród do siedziby płockiego Ogrodu Zoologicznego: Zuzanna Józwiak uczennica klasy 1A pod opieką pani Joanny Dobrogoszcz Marika Szymańska, Amelka Kamińska, Julia Soczewka z klasy 1C pod opieką pani Małgorzaty Sulborskiej Gabriel Błaszczak, Jakub Bryk, Zofia Gajewska, Marta Kurkowska, Antonina Łączyńska, Jakub Łęcki, Iga Mroczkowska, Weronika Nowakowska, Szymon Przybyliński, Tomasz Woliński z klasy 2D pod opieką Joanny Skubiszewskiej.

Z około trzystu rysunków nadesłanych z płockich placówek oświatowych wyróżniono kilkadziesiąt, tworząc wystawę w herpetarium. Różnorodność form i technik prac jest naprawdę imponująca. Każda z nich ukazuje piękno naszego miasta. Wyróżnione praca, jak co roku, ozdobią kalendarz wydawany przez PLOT. Autorom najpiękniejszych prac gratulujemy.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołaje z klasy integracyjnej VIII a odwiedzają Przedszkole nr 31! Drukuj
Mikołaje z klasy integracyjnej VIII a odwiedzają Przedszkole nr 31!


Czas świąt jest magiczny. Wiedzą o tym na pewno uczniowie z klasy integracyjnej VIII a, przedstawiciele naszego chóru „Viva la musica” i przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi nr 31 w Płocku. 12 grudnia przenieśliśmy się w „bajkowy świat”. Towarzyszyły nam pani dyrektor szkoły- Liliana Tomaszewska i pani dyrektor przedszkola- Grażyna Kalaszczyńska. Chórzyści pod opieką pani Małgorzaty Podwójci przepięknie zaśpiewali kolędy, a ósmoklasiści przebrani za elfy, śnieżynki i mikołaje zaprosili do wspólnego tańca i zabawy. Artyści z VIII a zdradzili wielką tajemnicę- że święty Mikołaj istniał naprawdę jako pomagający  potrzebującym, biskup Miry. Przedszkolaki poznały tradycje i legendy  związane ze świętym patronem i obiecały zawiesić mnóstwo skarpet na prezenty. Podziękowały cudownie śpiewając nastrojowe kolędy. Jednak to nie był koniec niespodzianek! Nasi uczniowie zaprosili do wspólnego wykonywania postaci mikołaja, a przedszkolaki zaprezentowały wzruszające przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Otrzymaliśmy także słodkości czekoladowe. Poczuliśmy prawdziwą, świąteczną atmosferę.
         Oczywiście zaprosiliśmy przedszkolaków do naszej szkoły, według z żalem kończących ją uczniów- najlepszej na świecie! Koordynatorem akcji była p. Edyta Paradowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Z mikołajową rewizytą Drukuj
Z mikołajową rewizytą

We wtorek 11 grudnia uczniowie, a właściwie mikołaje z klasy IIb i IId wraz z paniami – mikołajami Małgorzatą Gomułką i Joanną Skubiszewską, pojechali z rewizytą do Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 24 w Płocku. Wraz z dziećmi i nauczycielkami z tej szkoły uczyli się kolędy w języku migowym. Nauka szła bardzo sprawnie. Znana nam dobrze pani Monika jest świetnym nauczycielem!

Następnie w grupach wykonano karty świąteczne i wspólny, kolorowy łańcuch na choinkę. Potem uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali piosenkę „I ty możesz zostać świętym Mikołajem” w języku migowym. Na zakończenie wspólnie zatańczono przy wesołej muzyce.

Niestety czas minął bardzo szybko. Do zobaczenia wkrótce!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
British animals – wystawa projektów z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Zwierząt Drukuj
British animals – wystawa projektów z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Zwierząt

International Animal Rights Day (Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt ) obchodzony jest corocznie 10 grudnia z poszanowaniem Światowej Deklaracji Praw Zwierząt uchwalonej 21 września 1977 roku Londynie i przedstawionej UNESCO, która podpisała ją w tym samym roku, aby bronić maltretowane zwierzęta.. Na obchody nieprzypadkowo wyznaczono 10 grudnia – tego dnia w 1948 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ratyfikowało Powszechną Deklarację Praw Człowieka.

Z tej okazji uczniowie klas 5d i 5e na zajęciach poświęconych kulturze krajów angielskojęzycznych, pod kierunkiem p. Agaty Rychlik, poznali zwierzęta o brytyjskim rodowodzie, a także inne niezwykle lubiane i szanowane przez Brytyjczyków, których cały świat określa mianem miłośników zwierząt. Przykład idzie z góry – królowa Elżbieta II ma kilkanaście psów (walijskie corgie pembroke i cardigan)  i dużą ilość koni.  Brytyjskich ras psów jest bardzo wiele: beagle, fox terrier, yorkshire terrier, Scottish highland terrier, border collie, spaniel, wilczarz irlandzki czy wspaniałe setery. Jedyną brytyjską rasą kota jest British shorthair, bardzo inteligentny, zrównoważony kot o krótkim i grubym futrze. Nie tyko rasowe zwierzęta hodowane są na Wyspach Brytyjskich, mądre kundelki zarówno psie jak i kocie mają kochających właścicieli.

Na projektach uczniów można zobaczyć jeszcze innych przedstawicieli fauny, zarówno hodowanych przez człowieka jak i dzikich – są wśród nich wiewiórki, jeże, owce, krowy, wydry, bobry i sarny.

Aby chronić zwierzęta przed okrucieństwem ze strony ludzi w Zjednoczonym Królestwie działa wiele organizacji, z których najbardziej znaną i szanowaną jest działające od 1824 roku Królewskie Towarzystwo Przeciwdziałania Okrucieństwu w Stosunku do Zwierząt RSPCA ( The Royal Society for the Prevention of Cruelty to Animals) pod patronatem królowej Elżbiety II.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Mikołajkowe spotkanie klas drugich. Drukuj
Mikołajkowe spotkanie klas drugich.

 

10 grudnia uczniowie klas drugich spotkali się, aby hucznie świętować imieniny Świętego Mikołaja. Były tańce, zabawy, turniej sportowy oraz przegląd piosenki. Uczniowie wykazali się nie lada wiedzą o mikołajowych zwyczajach oraz Świętach Bożego Narodzenia. Spotkanie było okazją do rozstrzygnięcia konkursu plastycznego pod tytułem „Pojazd Świętego Mikołaja”, na który dzieci z klas drugich przygotowały fantastyczne, barwne prace. Wybór laureatów był bardzo trudny gdyż wszystkie rysunki były piękne i pomysłowe. Jury w składzie: dyrektor Liliana Tomaszewska i zastępca dyrektora Zofia Jakubowska zgodnie uznało, że na wyróżnienie i nagrodę zasłużyli:

Kuba Kolankiewicz 2a,Zuzanna Borkowska 2b, Lena Jułkowska 2b, Alicja Kowalska 2b, Michalina Kapkowska 2c, Oliwier Malinowski 2c, Wiktoria Ntale2c, Jan Owsik 2c,Maja Borowska 2d, Marta Kurkowska 2d, Klementyna Olejnik 2d, Kamil Sołtyszewski 2d

Na wszystkie dzieci czekał słodki poczęstunek. Spotkanie przygotowały i poprowadziły panie : Joanna Skubiszewska i Katarzyna Kapela. Następne mikołajki już za rok.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 11