„Majowe spotkanie z książką”. Drukuj

 

   Maj, to miesiąc tradycyjnie poświęcony książce i czytelnictwu dlatego biblioteka szkolna we współpracy z panią Marzeną Nejman zorganizowała dla klas I – III imprezę czytelniczą „Majowe spotkanie z książką”.

   Uczniowie klasy III E pod kierunkiem wychowawczyni przygotowali przedstawienie „Sąd nad książką”. Prokuratorzy i Obrońcy zastanawiali się nad jej rolą w naszym życiu i co ważniejsze – komputer, audiobook czy tradycyjna, drukowana książka. Z pasją przedstawiali argumenty za oraz przeciw. Sprawiedliwy wyrok wydał mądry Sędzia obwieszczając, że słowo drukowane na papierze powinno istnieć zawsze. W tym miejscu wypada zacytować słowa Ambrożego Grabowskiego – polskiego historyka i księgarza -„Książka to mistrz, co darmo nauk udziela, kto ją lubi doradcę ma i przyjaciela”.

   W dalszej części imprezy dzieci odpowiadały na zagadki literackie dotyczące bohaterów bajek, baśni i wierszy. Następnie wzięły udział w konkursie plastycznym „Awantura w świecie baśni – portret bohatera literackiego”. Radości było co niemiara ponieważ z trzech wylosowanych postaci należało stworzyć jeden portret.

   Uczestnicy zabawy wykazali się kreatywnością i dobrą znajomością literatury dziecięcej, a prowadzący mają nadzieję, że impreza zachęci dzieci do jeszcze częstszych odwiedzin w bibliotece szkolnej.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
"Zachowaj Trzeźwy Umysł". Drukuj

 

   30 maja, już po raz kolejny odbyły się rozgrywki sportowe dla klas 4 - 7 w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

   Do rozgrywek przystąpiły grupy mieszane dziewcząt i chłopców jako przedstawiciele poszczególnych klas. Uczniowie zmagali się w kilku konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego oraz zespół psychologiczno - pedagogiczny. Klasy czwarte rywalizowały w konkurencji cztery ognie usportowione, klasy piąte - unihokej, klasy szóste i siódme - koszykówka.

   Zawody odbywał się pod okiem jury, w którym zasiedli: dyrekcja szkoły, członkowie zespołu pomocy psychologiczno - pedagogicznej oraz nauczyciele WF.

   Walka drużyn była zacięta. Dzieci chętnie, z ogromnym zaangażowaniem brały udział w rywalizacji sportowej. Każdy uczestnik spotkania otrzymał słodki upominek, a za pierwsze trzy miejsca wręczono dyplomy.

 

klasy czwarte: I miejsce - klasa 4g, II miejsce - klasa 4f, III miejsce - klasa 4e

klasy piąte: I miejsce - klasa 5e, II miejsce - klasa 5f

klasy szóste i siódme: I miejsce - klasa 7b, II miejsce - klasa 6a, III miejsce - klasa 6b

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Uczestniczymy w Dniu Cichociemnych Drukuj

 

   27 maja, w niedzielę, przedstawiciele naszej szkolnej społeczności uczestniczyli, na zaproszenie organizatorów, w uroczystościach związanych z Dniem Cichociemnych w Brzozowie Starym.

   W ramach Dnia Cichociemnych wzięliśmy udział we Mszy Św. w kościele parafialnym w intencji żołnierzy AK - Cichociemnych, a także w uroczystościach patriotycznych na Skwerze im. Żołnierzy AK Cichociemnych gdzie, między innymi, złożyliśmy kwiaty przy obelisku.

   Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy inscenizację historyczną operacji "Jacket" mającej miejsce w grudniu 1941 r. w okolicach Brzozowa Starego. Wzięliśmy również udział w pikniku historycznym podczas którego posililiśmy się żołnierską grochówką i obejrzeliśmy koncert orkiestry szkockiej Pipes&Drums.

   Cichociemni to wzór patriotów oddanych Polsce, a wydarzenie "Dzień Cichociemnych - Brzozów Stary 2018" upamiętniło trudne drogi Polaków do niepodległości.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
„Habit zamiast…” - spotkanie z ks. Adamem Węgrzynem Drukuj

 

   W ramach realizacji projektu edukacyjnego z religii „Habit zamiast…”, 24 maja  klasy VI i VII miały spotkanie z Salezjaninem, ks. Adamem Węgrzynem. Ksiądz Adam jest duszpasterzem młodzieży znanym m.in. z prowadzenia w TVP programu „Ziarno” i słynnych w Płocku „Wieczorów Chwały”. Nasz gość w sposób bardzo ciekawy opowiadał o sensie życia zakonnego i o swoim Zgromadzeniu. Wyjaśniał nam również czym jest powołanie. Uczniowie słuchali z ogromnym zaciekawieniem. Było to już drugie spotkanie z osobą zakonną, podczas którego próbowaliśmy przybliżyć uczniom tajemnicę życia zakonnego.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Mamy I i II miejsce w III Powiatowym Konkursie Piosenki Ekologiczno - Turystycznej!!! Drukuj

 

   23 maja w Szkole Podstawowej nr 17 odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Ekologiczno - Turystycznej współorganizowany przez PTTK w Płocku i GOK w Łącku. Jury w składzie: p. Małgorzata Szpotańska, p. Eliza Łochowska, p. Tadeusz Zalewski i p. Anna Siulborska wysłuchało wielu wykonawców z powiatu płockiego w dwóch kategoriach wiekowych i wykonawczych i doceniło naszych reprezentantów przygotowanych przez p. Małgorzatę Podwójci. Mamy:

   I miejsce dla zespołu muzycznego "Tacy nie inni" (12 chórzystów z akompaniamentem gitarowym Bartosza Miecznika) -  kat. zespołów muzycznych klas IV-VII;
   II miejsce dla Anny Budnickiej z kl. 5d - kat. solista kl. IV-VII;
   wyróżnienie dla Julii Osickiej z kl. 3d p. - kat. solista kl. I-III.
   Gratulujemy wykonawcom i opiekunowi!
 
obejrzyj galerię zdjęć
 
Wspaniałe wyniki SP 23 w Międzyszkolnej Lidze Przedmiotowej 2018 Drukuj

 

   21 maja w SP nr 3 w Płocku odbyło się uroczystość podsumowania Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej – 2018, organizowanej przez Wydział Edukacji i Kultury oraz Oddział Edukacji Urzędu Miasta Płocka w SP nr 3 w Płocku. XXIV edycja była organizowana pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka – pana Andrzeja Nowakowskiego.
Konkursy miały miejsce w kwietniu 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Płocku. Uczniowie ze szkół podstawowych Płocka i okolic sprawdzali swoją wiedzę, rywalizując w 20 konkursach przedmiotowych.

Kolejny raz mamy powody do radości!  Nasza szkoła wypadła rewelacyjnie !!!

   W klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy 11 dyplomów, w tym najwięcej ze wszystkich szkół, bo aż 6 pucharów za pierwsze miejsca. Nie gorsza również była klasyfikacja indywidualna. Tytuł laureata uzyskało 14 uczniów, w tym aż pięciu zdobyło I miejsce, również pięciu - II miejsce i czterech - III lokatę.

   I miejsca zdobyli:

 • Weronika Rydzewska kl.7b- matematyka klasy siódme- opiekun- p. Anna Olczak-Mielczarek,
 • Julia Wojtycka kl.6s  - język polski klasy szóste - opiekun - p. Małgorzata Lechowicz,
 • Julia Wojtycka kl.6s - język angielski klasy szóste - opiekun - p. Justyna Grzyb,
 • Miłosz Matuszewski kl.5d – przyroda klasy piąte- opiekun - p. Agnieszka Kochanowska-Matuszewska,
 • Miłosz Matuszewski kl.5d – matematyka klasy piąte- opiekun - p. Anna Olczak-Mielczarek.

   II miejsca zdobyli:

 • Julia Wiankowska kl.6s- język polski klasy szóste- opiekun- p. Małgorzata Lechowicz,
 • Julia Wojtycka kl.6s- matematyka klasy szóste—opiekun- p. Aldona Fijałkowska,
 • Gabriela Śpiegowska kl.4c- język angielski klasy czwarte—opiekun- p. Joanna Jakubowska,
 • Aleksandra Rydzewska kl.3c- edukacja polonistyczna klasy trzecie- opiekun- p. Małgorzata Szulborska,
 • Aleksandra Rydzewska kl.3c- edukacja matematyczna klasy trzecie- opiekun- p. Małgorzata Szulborska.

  III miejsca zdobyli:

 • Maja Krzeszewska kl.5c- przyroda klasy piąte—opiekun- p. Agnieszka Kochanowska-Matuszewska,
 • Wiktor Czubak kl.5c- przyroda klasy piąte—opiekun- p. Agnieszka Kochanowska-Matuszewska,
 • Martyna Glińska kl.5d – matematyka klasy piąte- opiekun - p. Anna Olczak-Mielczarek,
 • Eliza Klus kl.3g- edukacja polonistyczna klasy trzecie- opiekun- p. Joanna Dobrogoszcz.

   Również w klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy 11 dyplomów, w tym najwięcej ze wszystkich szkół, bo aż 6 pucharów za pierwsze miejsca. Nasze drużyny zdobyły:

6 pucharów za pierwsze miejsca:

czytaj dalej
 
Weronika ponownie laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego! Drukuj

 

   17 maja w Warszawie w Auli Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenie dyplomów laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla Uczniów Szkół podstawowych z języka polskiego, matematyki i informatyki, organizowanych na zlecenie Mazowieckiej Kurator Oświaty w Warszawie. Kolejny raz wśród 58 wyróżnionych z Mazowsza laureatów konkursu matematycznego znalazła się uczennica naszej szkoły klasy 7b – Weronika Rydzewska. Konkursy przedmiotowe z języka polskiego, matematyki i informatyki corocznie są organizowane na zlecenie Mazowieckiej Kurator Oświaty przez MSCDN w Warszawie. Składają się z trzech etapów i mają bardzo wysoki poziom. Laureat konkursu przedmiotowego o zasięgu wojewódzkim otrzymuje z danych zajęć edukacyjnych najwyższą pozytywną roczną ocenę klasyfikacyjną, jest zwolniony z egzaminu ósmoklasisty z tego przedmiotu z najwyższym wynikiem i  przyjmowany w pierwszej kolejności do wybranej przez siebie publicznej szkoły ponadpodstawowej.
W tym roku szkolnym do  trzech konkursach przystąpiło 20 840 uczniów z Mazowsza. W etapie szkolnym konkursu matematycznego brało udział 936, ale do etapu rejonowego zakwalifikowało się 616, a do wojewódzkiego 178 najzdolniejszych matematyków ze szkół podstawowych Mazowsza.

   Naszą Perełkę- jedyną z regionu Delegatury Kuratorium w Płocku  laureatkę konkursu matematycznego tegorocznego i ubiegłorocznego do konkursu  przygotowywała p. Anna Olczak-Mielczarek. Weronika już teraz ma szóstkę z matematyki, jest zwolniona z maksymalnym wynikiem z egzaminu ósmoklasisty z matematyki w roku szkolnym 2018/2019 i ma pewność, że każda szkoła ponadpodstawowa przyjmie ją w pierwszej kolejności.

  Laureatce, Jej Rodzicom oraz Nauczycielce składamy gratulacje i słowa uznania za zaangażowanie w przygotowaniu do konkursów. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasi matematycy kolejny raz wyróżnieni w Międzynarodowym Konkursie KANGUR MATEMATYCZNY Drukuj

 

   W maju otrzymaliśmy wyniki Międzynarodowego Konkursu „KANGUR MATEMATYCZNY 2018”, którego XXVII edycja odbyła się 15 marca na terenie naszej szkoły. Z wielką radością informujemy, że kolejny raz uczniowie naszej szkoły znaleźli się wśród najlepszych, wykazując się umiejętnościami i wiedzą matematyczną. Niemiernie miło jest pogratulować wyników wszystkim 10 wyróżnionym w konkursie uczniom. I tak:

- jedno wyróżnienie za bardzo dobry wynik zdobył Miłosz Matuszewski z kl.5d - uczeń pani Anny Olczak-Mielczarek. Miłosz zdobył 135 punktów i do nagrody głównej zabrakło mu tylko 2 punktów. W kategorii Beniamin dla uczniów klas 5-6 okazał się niedościgniony.

-  9  następnych wyróżnień otrzymali kolejni nasi matematycy: w kategoriach: KADET- Szymon Maćkowiak z kl.7s (uczeń p. Anny Olczak-Mielczarek), w kategorii BENIAMIN- Adrian Mazur i Julia Wojtycka z kl.6s (uczniowie p. Aldony Fijałkowskiej) oraz Joanna Śladowska z kl.5d (uczennica p. Anny Olczak-Mielczarek), w kategorii MALUCH: Maciej Kowalski z kl.4e (uczeń p. Sylwii Sulkowskiej), Mateusz Sobociński z kl.4s (uczeń p. Barbary Szymborskiej), Aleksandra Rydzewska z kl.3c (uczennica p. Małgorzaty Szulborskiej), Jan Wyszyński kl.3a  (uczeń p. Katarzyny Kapeli) oraz w kategorii ŻACZEK:  Kinga Karwowska z kl.2a  (uczennica p. Małgorzaty Lewandowskiej).

   Nasi wspaniali matematycy dyplomy i nagrody otrzymają w czerwcu 2018r.

  Nie możemy zapomnieć o uczniach: Kamilu Wakule z 7s, Weronice Rydzewskiej z 7b, Bartoszu Nowaku z 5d, Dajanie Durce z 5e, Zuzannie Tybuś z 4g, Alicji Kucharskiej z 4c, Macieju Ziółkowskim z 3i, którym do wyróżnienia zabrakło kilku punktów. Również Im gratulujemy wspaniałych rezultatów.
  Przypominamy, że konkurs Kangur Matematyczny odbywa się pod patronatem Rady Europy i  jest  na stałe wpisany do kalendarza imprez UNESCO. Jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Głównym celem konkursu jest upowszechnianie i uatrakcyjnianie wiedzy matematycznej. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych startują w pięciu kategoriach wiekowych: Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet, Junior i Student. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą jego atrakcyjność.

  Dziś prezentujemy w galerii zdjęcia z marca wszystkich startujących matematyków z naszej szkoły, a po otrzymaniu dyplomów od organizatora w czerwcu dodatkowo opublikujemy zdjęcia wyróżnionych.

  SERDECZNIE WSZYSTKIM GRATULUJEMY I CIESZYMY SIĘ Z ICH OSIĄGNIĘĆ!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Mamy laureatkę w konkursie „Magiczny świat Harry”ego Pottera” Drukuj

 

   14 maja odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu czytelniczego pt. „Magiczy świat Harry’ego Pottera”, którego organizatorem była Książnica Płocka Filia nr 7. Celem konkursu była  popularyzacja twórczości Joanne K. Rowling oraz rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Cieszył się on ogromnym powodzeniem, do udziału zgłosiło się prawie 200 miłośników przygód małego czarodzieja. Zmagania przebiegały w dwóch etapach. W pierwszym wszyscy musieli zmierzyć się z niezwykle trudnym testem sprawdzającym znajomość wskazanych utworów. Wyłonił on 32 laureatów, wśród których znalazły się nasze dwie uczennice: Wiktoria Rudowska z klasy 6b oraz Julia Wojtycka z klasy 6s. Należy podkreślić fakt, że zdecydowaną większość uczestników stanowili uczniowie gimnazjum, więc samo zakwalifikowanie się do dalszej tury było już dużym sukcesem. Kolejnym etapem było napisanie pracy twórczej na temat: „Jak wyglądałby świat, gdyby Voldemort zdobył kamień filozoficzny?” Okazało się, że jury doceniło kreatywność, poczucie humoru i nienaganny styl pracy Julii Wojtyckiej, przyznając jej II miejsce. Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
XX Piknik Europejski już za nami! Drukuj

 

   Od wielu lat społeczność Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 23 w Płocku bierze udział w Pikniku Europejskim, angażując się we wszystkie działania przewidziane w tej imprezie.     

   W tym roku reprezentujemy Serbię – czar Bałkanów.

   Z Serbią związani są sławni ludzie, tacy jak reżyser filmowy Emir Kusturica czy kompozytor Goran Bregovic, który wraz z polską wokalistką Kayah nagrał płytę, cieszącą się w Polsce ogromną popularnością. Na stoisku przygotowanym przez uczniów i nauczycieli można było skosztować potraw kuchni bałkańskiej oraz zdobyć więcej ciekawych informacji na temat Serbii i jej związków z Polską i Płockiem.

   Ale Serbia – to przede wszystkim wyjątkowy naród: „dumny w sercu i umyśle, bardzo rodzinny i kochający muzykę”. Dlatego społeczność SP23 zaprosiła wszystkich na serbskie wesele!

   Na początku korowodu szedł poczet weselny – nieśliśmy flagę, instrumenty muzyczne i tort. Pięknie ubrana młoda para wobec wszystkich zgromadzonych złożyła przysięgę małżeńską.

   Wszyscy goście weselni w orszaku wznieśli okrzyki: Zdravlje Srbije! A gości było co niemiara, bo na weselu serbskim nie najważniejsze jest jedzenie, a właśnie ilość gości – im więcej, tym lepiej! I oczywiście muzyka, która towarzyszy Serbom wszędzie i jest nieodłączna dla tej kultury. Rozlegające się wokoło głosy trąbek, instrumentu tak charakterystycznego dla serbskich miasteczek, oznajmiają ważne wydarzenie w życiu człowieka. A czy nie jest takim ślub Młodej Pary?

   Jeszcze jeden szczególny element, związany z serbskimi zwyczajami, należy podkreślić: wiązanie na przegubach rąk czerwonych wstążeczek. Mają je zawiązane Państwo Młodzi, jak i goście orszaku weselnego. Zapewnia to bowiem szczęście w życiu.

   Narodowa pieśń serbska „Tamo daleko” wykonana przez chór szkolny na scenie przed Ratuszem na długo pozostanie w sercach słuchaczy i dopełni obrazu tego niezwykłego kraju.

   Opisane wyżej wydarzenia miały miejsce 12 maja. 9 maja poprzedziła je gra miejska. Nasi reprezentanci musieli stawić czoła trudnym zadaniom: wykazywali się znajomością flag, zabytków, strojów ludowych, wyjaśniali symbolikę herbów narodowych, rozpoznawali po melodii hymny państwowe i ze zdjęć… potrawy narodowe. Zmagania były niezwykle zacięte. Nasza drużyna wykazała się niezwykłą kreatywnością, a przede wszystkim umiejętnością współpracy.

   Nasza szkoła, w klasyfikacji ogólnej, zajęła IX miejsce. Wszystkim zaangażowanym w to duże przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 19