Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Światowy Dzień Pluszowego Misia Drukuj
Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty i taki z łatką, 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci, niezastąpiona przytulanka  przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Światowy Dzień Pluszowego Misia świętujemy prawie od 20 lat – od 2002 roku.Historia pluszowego niedźwiadka zaczęła się dużo wcześniej i dlatego biblioteka szkolna zaprosiła wszystkie dzieci z klas pierwszych z ich ulubionymi pluszakami.Dzieci dowiedziały się od kiedy mogą przytulać pluszowego misia i jaka była jego prawdziwa historia  Poznały wszystkie najsłynniejsze misie świata –Kubusia Puchatka, Misia Uszatka, Coralgola, Paddingtona i misia Yogi.Opowiadanych historii wysłuchały przy dźwiękach piosenek. Myślę, że bardzo miło spędziliśmy wspólnie czas i wszyscy dowiedzieliśmy się, że  „ Miś po to misiem jest, żeby było kogo tulić kiedy pada deszcz…”

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
"Co to jest muzeum?". Drukuj
alt

 

23 listopada klasa 2A wybrała się do Muzeum Mazowieckiego na spotkanie z historią. Uczestniczyliśmy w lekcji "Co to jest muzeum?". Dowiedzieliśmy się kiedy powstało płockie muzeum i kto był pomysłodawcą jego stworzenia. Już wiemy, że możemy tu podziwiać zbiory secesji. Poznaliśmy wystawy w aranżowanych wnętrzach. Zachwyciły nas eksponaty, o których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych historii. Obejrzeliśmy wystawę biżuterii oraz galerię malarstwa. Udało nam się też dowiedzieć wielu ciekawostek na temat funkcjonowania muzeum, na przykład jak opisane są zbiory i gdzie ukrywają się eksponaty, które nie są w danej chwili eksponowane na wystawie. Było to nasze pierwsze spotkanie z tajemnicami muzeum. Nie możemy doczekać się następnej wizyty.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć

https://photos.app.goo.gl/CWDDxtfoUvUq9HNE9

 
UNICEF- prawa dziecka Drukuj
UNICEF- prawa dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka stał się inspiracją do przeprowadzenia zajęć z uczniami naszej szkoły. Data 20 listopada upamiętnia podpisanie najważniejszego dokumentu gwarantującego prawa wszystkim dzieciom – Konwencji o prawach dziecka. To była doskonała okazja do jej zaprezentowania. Biblioteka szkolna gościła uczniów z klasy 7D, 3B, 3C, 2A oraz „Świetliczaków”.

Niech w każdym dniu towarzyszą dzieciom słowa  Janusza Korczaka, wielkiego przyjaciela dzieci „Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku.”

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Nasza chórzystka zajęła I miejsce! Drukuj
Nasza chórzystka zajęła I miejsce!

 Alicja Kowalska z kl. 5b jest solistką szkolnego chóru "Viva la musica".

19 listopada wzięła udział w I Festiwalu Piosenki Polskiej. Lata 70', 80', 90' i zajęła I miejsce w kategorii klas IV-VI. Konkurs odbył się na szczeblu międzypowiatowym w Szkole Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Zwoleniu a organizatorem było Gminne Centrum Kultury i Tradycji Wsi Gminy Gostynin w Białem. Alicję przygotowała do konkursu p. Małgorzata Podwójci.

Gratulujemy!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
BohaterON Drukuj
BohaterON

Uczniowie naszej szkoły w ramach projektu fundacji BohaterON wykonali kartki dla powstańców biorących udział w powstaniu warszawskim. Wyrazili w nich podziękowanie za ich poświęcenie i walkę dla Ojczyzny a także życzyli  zdrowia na dalsze lata życia. Wyrazem wdzięczności dla kombatantów był także nagrany przez uczniów montaż słowo muzyczny z okazji rocznicy powstania Polskiego Państwa podziemnego pod kierunkiem p. Anny Frąś. Koordynatorem akcji BohaterON w szkole była p. Renata Cichocka 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Zajęcia metodą Football3 Drukuj
Zajęcia metodą Football3

W naszej szkole odbyły się już trzecie zajęcia Fair Play metodą Football3.

Szkoła za udział w projekcie dostała sprzęt sportowy : bramki bazooki, piłki .

U naszych zawodniczek i zawodników klasy 2b widać zdecydowany progres piłkarki,  ogromne zaangażowanie podczas zajęć oraz stosowanie zasad Fair Play .

Innowacyjne zajęcia metodą Football3 prowadzone są przez Agnieszkę Tomaszewską - nauczycielkę wychowania fizycznego .

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Narodowe Święto Niepodległości w klasach I-III Drukuj
Narodowe Święto Niepodległości w klasach I-III

Uczniowie klas I-III wraz z nauczycielami uroczyście obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. W ramach niepodległościowego projektu uczniowie  wykonywali różne zadania, których rozwiązania miały na celu pogłębienie wiedzy na temat Polski - jej historii, ważnych osób, wydarzeń, literatury, wspaniałej przyrody. Uczniowie z należytym szacunkiem i powagą wspólnie śpiewali Hymn Narodowy, a także piosenkę "Jestem Polką i Polakiem". Obejrzeli film pt. "Z albumu dziadka- historia Józefa Piłsudskiego" oraz film pt. "Karolek i 11 listopada". Brali udział w quizie dotyczącym polskich symboli narodowych. Recytowali wiersz Władysława Bełzy pt. "Katechizm polskiego dziecka". Uczestniczyli we wspólnych rozmowach na temat niepodległości naszego kraju odpowiadając m.in. na pytanie, jak dzieci mogą okazać, że kochają Polskę. Wykonali wiele pięknych i patriotycznych prac plastyczno- technicznych. Zdjęcia nadesłały klasy: 1a pod opieką p. Joanny Dobrogoszcz, 1c pod opieką p. Małgorzaty Szulborskiej, 2c pod opieką p. Katarzyny Kapeli, 3a pod opieką p.Joanny Matuszak i p. Edyty Paradowskiej, 3b pod opieką p.Urszuli Kosińskiej i p.Eweliny Malesy.

Fotokolaż: Edyta Paradowska

Obejrzyj galerię zdjęć
 
11 listopada 2021 Drukuj
11 listopada 2021

Z okazji 103  rocznicy Odzyskania Niepodległości przez  Polskę̨,  pani dyrektor przesłała życzenia dla całej  Społeczności SP 23

Szanowni Państwo,

jutro przeżywać będziemy 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości życzymy Państwu przede wszystkim dużo zdrowia, siły i nadziei na drodze ku lepszej, wspólnej przyszłości!

Niech żyje Polska!

Niech żyje Niepodległa! 

a  uczniowie Naszej Szkoły pod kierunkiem nauczycieli, nagrali akademię.Zapraszamy do obejrzenia. 

https://drive.google.com/file/d/1kbqvKaKgTitwGQPGQfA5tgSERMzL-j9i/view?usp=sharing

 

 
I miejsce dla chórzystów !!! Drukuj
I miejsce dla chórzystów w XXIX Konkursie Piosenki i Pieśni Legionowej!

W sobotę 6 listopada odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Legionowej z okazji XXIX Rajdu Niepodległości. Reprezentanci naszego chóru pod opieką p. Małgorzaty Podwójci wyśpiewali I miejsce w kategorii chórów pieśnią "O mój rozmarynie".

Gratulujemy!

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
III miejsce dla SKKT- PTTK „Wojażer” w XXIX Rajdzie Niepodległości Drukuj
III miejsce dla SKKT- PTTK „Wojażer” w XXIX Rajdzie Niepodległości

W sobotę 06.11 grupa uczniów z kl.8D i kl.8E wraz z paniami Agnieszką Kochanowską- Matuszewską i Iwoną Szymańską uczestniczyła w XXIX Rajdzie Niepodległości „Szlakami Legionistów Płockich”. Wędrując trasą spod kościoła św. Józefa do LO im. Władysława Jagiełły oddaliśmy hołd poległym i pomordowanym mieszkańcom Płocka i okolic w obronie Ojczyzny 1920r. Odwiedziliśmy cmentarze: garnizonowy, prawosławny i mariawicki. Zapaliliśmy symboliczny znicz. Uczestnicząc w rajdzie uczciliśmy 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 7