Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Kosmos w oczach dziecka" Drukuj
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

9 maja w Pracowni Działań Twórczych POKiS, w Galerii Wisła nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie XXII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Kosmos w oczach dziecka" organizowanego przez SP nr 18 w Płocku oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

W tegorocznej edycji wzięły udział szkoły podstawowe z miasta Płocka i powiatu płockiego. Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Leśkiewicz - instruktor plastyk w POKiS w Płocku, p. Małgorzata Roszko - plastyk, wicedyrektor SP - nr 1 w Płocku oraz p. Iwona Jóźwicka - nauczyciel z SP nr 18 w Płocku wyłoniła laureatów konkursu.

Bardzo miło jest nam poinformować, że drugie miejsce zajął uczeń klasy 2D Filip Ziembiński.

Na wystawie znalazły się również prace Julii Dybowskiej i Zofii Gajewskiej również uczennic klasy 2D. Wszystkie prace wykonane były pod kierunkiem Joanny Skubiszewskiej.

Młodym artystom serdecznie gratulujemy.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wspólny polonez z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Drukuj
Wspólny polonez z okazji święta Konstytucji 3 Maja.

 

7 maja uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczystym zatańczeniem poloneza. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, ubrani na galowo, z przypiętymi kotylionami lub biało-czerwonymi wstążkami, spotkali się na sali gimnastycznej. Tam wysłuchali krótkiego wprowadzenia na temat wagi uchwalonego 3 maja 1791 roku dokumentu, który był wówczas pierwszą w Europie i drugą na świecie sformułowaną na piśmie ustawą zasadniczą. Następnie, po odśpiewaniu hymnu, uczniowie ustawili się w pary i zatańczyli poloneza, dla wielu osób pierwszego w życiu. Wszyscy spisali się znakomicie!

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Moje miasto bez elektrośmieci- prezentacja dla rodziców Drukuj

Zapraszamy Rodziców  do zapoznania się z prezentacją

Link do prezentacji 

 
1A i 1C w Toruniu! Drukuj

 

1A i 1C w Toruniu!

W czwartek, 4 kwietnia, uczniowie klas 1a i 1c wybrali się na wycieczkę do  Torunia. Poznanie miasta rozpoczęli od wizyty w lalkowym teatrze „Baj Pomorski,  w którym obejrzeli  bajkę pt. „Masza i niedźwiedź”. Następnie razem z panem Piotrem –przewodnikiem powędrowali na Starówkę. Oglądali stare budowle, wysłuchali toruńskie legendy i przywitali się z Mikołajem Kopernikiem. Przecież Toruń to miasto Kopernika i pierników, dlatego każdy obowiązkowo kupił po paczce tych ciastek. Ostatnim punktem programu było Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Tutaj wzbogacili swoje wiadomości na temat różnych urządzeń i zjawisk. Późnym popołudniem,  pełni wrażeń, wrócili do Płocka. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Małgorzata Szulborska, Joanna Dobrogoszcz i Katarzyna Rydzewska.  Wszyscy, zarówno dzieci jaki  panie, uznali  ten wyjazd za bardzo udany.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Podwójne złoto dla kasy 6s Drukuj
Podwójne złoto dla kasy 6s

W dniu 04.04.2019 roku dziewczęta z klasy 6S w zdobyły I miejsce w międzypowiatowych zawodach z piłki ręcznej w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej a tym samym wywalczyły  awans na  finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które w dniach 06 – 08.05.2019 roku odbędą się w Płocku. Tam też wystąpi osiem najlepszych szkolnych zespołów z Mazowsza, a walka toczyć się będzie o awans na Mistrzostwa Polski Szkół. Na dzisiejsze zawody stawiły się poza zespołem gospodyń SP 23 zespoły z SP 2 Sierpc i Sp Łęg Probostwo. Dwa bardzo pewne zwycięstwa 24-4 z SP2 Sierpc i 25-3  z Łęgiem dały zwycięstwo i upragniony awans. Tu trzeba zaznaczyć, że jest to drugi z rzędu awans dziewcząt z klasy 6S na Mazowieckie Igrzyska. Dziewczyny zagrały w składzie: Martyna Dudzik, Laura Wincenciak, Zuzanna Wereszczyńska, Natasza Zimny, Natalia Niedzielak, Karolina Akimow, Zuzanna Balasiewicz, Klaudia Koperska, Maja Przysocka, Klaudia Komuda, Aleksandra Kluge, Zuzanna Kozubska, Anna Nejman,Gabriela Wójcik,Oliwia Zagórska Trenerami zespołu są Arkadiusz Ławnicki i Andrzej Wolano

Również chłopcy z klasy 6s tego dnia zdobyli I miejsce. Grali w składzie :Akimow Bartosz, Brzozowski Filip, Ciołek Jakub, Galaszewski Damian, Jaworski Jakub. Karaś Jakub, Kopeć Mikołaj, Lewandowski Filip, Nawrocki Dominik, Obidowski Mateusz, Rutkowski Kamil, Sowul Jakub, Szostak Krystian, Żurawski Oliwier.

Trenerem zespołu jest Michał Królikowski. Brawo 6s!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Spotkanie z ks. Zawadzkim Drukuj
Spotkanie z ks. Zawadzkim

2 kwietnia odbyło się drugie spotkanie w ramach realizacji projektu „Ecce Homo – Oto Człowiek”. Udział w spotkaniu brali uczniowie klas VI i VII. Tym razem nauczyciele religii zaprosili księdza Radosława Zawadzkiego, który przez 9 lat realizował swoje powołanie na misjach w Peru. W niezwykle ciekawy sposób opowiedział o Iquitos – mieście w którym mieszkał. Uczniowie dowiedzieli się m.in., że jest ono jedynym tak dużym miastem na świecie, do którego nie prowadzi żadna droga kołowa ani tor kolejowy a transport odbywa się głównie drogą wodną (rzeka Amazonka) i lotniczą. Ponadto ksiądz Radek opowiadał o tym jak wygląda życie codzienne mieszkańców, jak świętują Boże Narodzenie, gdzie gromadzą się na modlitwie, w jakich warunkach uczą się dzieci. Wszyscy słuchali z ogromnym zainteresowaniem i oglądali przygotowane materiały multimedialne.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
SP 23 na niebiesko! Drukuj
SP 23 na niebiesko!

2 kwietnia, jak co roku, cała nasza społeczność szkolna brała udział w akcji „POLSKA NA NIEBIESKO” z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Nauczyciele wraz z uczniami ubrali się tego dnia „na niebiesko”, tak jak mieszkańcy wszystkich kontynentów- aby okazać solidarność z rówieśnikami ze spektrum autyzmu. Wykonywaliśmy pamiątkowe zdjęcia pod niebieskimi drzewami z bajecznymi motylami. Tego dnia towarzyszył nam motyw skrzydeł, których dodali nam na pewno dzisiejsi goście naszej szkoły!
Zaproszonych artystów powitały organizujące akcję nauczycielki wspomagające szkoły. Spotkanie poprowadziła pani Edyta Paradowska, która wprowadziła nas w temat autyzmu. Swój talent wokalny zaprezentował niezwykle uzdolniony uczeń naszej szkoły ze spektrum autyzmu- Adam Okraszewski z klasy integracyjnej Va. Na temat swojego „niebieskiego” postrzegania świata wypowiedział się spontanicznie nasz uczeń z Zespołem Aspergera- Paweł Adamski z klasy VII b. Wiele pozytywnych emocji przeżyliśmy podczas poruszającego przedstawienia aktorów grupy teatralnej „Cudne Manowce” ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego nr 2 w Płocku. Sztuka autorstwa pani Magdaleny Pesty pt. „Skrzydła” przypomniała nam, że nigdy nie powinniśmy zamykać się na drugiego człowieka, szczególnie, gdy potrzebuje on pomocy. Nasz najmniejszy gest może dodać mu prawdziwych „skrzydeł”, a przy okazji i my sami możemy poczuć się lepiej. Podczas końcowej sceny usłyszeliśmy- „Każdy z nas zasługuje na skrzydła”. Były łzy wzruszenia, a brawa brzmiały naprawdę głośno!
Po uroczystym wręczeniu dyplomów przez panią Dianę Głoskowską, wszyscy zebrani goście udali się na plac apelowy. Wspaniały dzień zakończył się uroczystym wypuszczeniem w niebo setek niebieskich balonów wypełnionych helem.
Dziękujemy za bajeczne dekoracje Zespołowi Dekoracyjnemu, za słodki poczęstunek pani intendentce- pani Krystynie Czerniak, Radzie Rodziców za hel i balony, Panu Robertowi Elwertowskiemu i Robertowi Marciniak za oprawę techniczną.
Koordynatorami akcji „POLSKA NA NIEBIESKO” byli wszyscy nauczyciele wspomagający szkoły: Joanna Kamińska, Jolanta Czyżewska, Diana Głoskowska, Iwona Lewińska, Klaudia Godlewska, Agnieszka Ławnicka, Monika Czyżewska, Edyta Paradowska.
Fotografie wykonały: Diana Gloskowska i Edyta Paradowska.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
VIII a i SOSW nr 2 w Bełchatowie Drukuj
VIII a i SOSW nr 2 w Bełchatowie

27 marca uczniowie klasy integracyjnej VIII a pod opieką nauczyciela Edyty Paradowskiej, na specjalne zaproszenie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, wyjechali na wspólną  wycieczkę z jego uczniami i wychowawcami do muzeum nauki w Bałchatowie.
Zwiedziliśmy PGE Giganty Mocy, jedną z największych atrakcji turystycznych województwa łódzkiego. Podziwialiśmy ekspozycję stanowiącą interaktywne centrum edukacji, które w multimedialny sposób prezentowało proces wytwarzania energii elektrycznej z wykorzystaniem węgla brunatnego, wydobywanego i przetwarzanego przez bełchatowskie giganty mocy- czyli kopalnię węgla brunatnego i elektrownię konwencjonalną. Przeprowadzaliśmy doświadczenia z zakresu fizyki i zjawisk elektryczności, np. spacerowaliśmy po dnie morza, odwiedzaliśmy las tropikalny by dowiedzieć się o poszczególnych fazach formowania się złóż węgla brunatnego czy też eksperymentowaliśmy w generatorze odpowiedzialnym za wytwarzanie prądu, podziwialiśmy szczątki mamuta żyjącego właśnie w Bełchatowie, na terenie dzisiejszej odkrywki węgla brunatnego.
         Razem z przesympatycznymi kolegami i koleżankami z SOSW nr 2 i zawsze uśmiechniętą panią kierownik wycieczki- Ewą Konieczną, poznaliśmy zagadnienia z zakresu nauk ścisłych, w tym geografii, geologii, biologii, paleontologii, chemii oraz fizyki.
         Przez całą wycieczkę towarzyszyła nam piękna, słoneczna pogoda i dobry humor. Nasi koledzy i koleżanki z SOSW nr 2 okazali się bardzo pomocnymi, serdecznymi i towarzyskimi rówieśnikami. Przy wspólnym, smacznym obiedzie obiecaliśmy spotkać się ponownie, może na kolejnej, niezapomnianej wycieczce.
         Bardzo dziękujemy!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Kolejne sukcesy naszych par sportowych w turniejach!!! Drukuj

Kolejne sukcesy naszych par sportowych w turniejach!!!  

 

Za nami 2 turnieje z których przywieźliśmy dużo medali i pucharów. Cieszymy się również z tego ,że kilka par zdobyło wyższą klasę taneczną!!!

A oto nasze wyniki:

1.Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego o puchar Wójta Gminy Czerwińsk nad Wisłą. Paweł Wiśniewski- Eliza Klus 2 miejsce kl.10-11

2.Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego przy Mistrzostwach Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich w Sierpcu, 9-10 marca.

Kategoria 8-9 Kl.H

1 miejsce:Sołtyszewski Kamil - Olejnik Klementyna  kl. G

 2 miejsce: Borczuk Franciszek - Krakowiak Nina, Krajewski Piotr - Malinowska Wiktoria Kuciński Stanisław - Kapuścińska Lena, Kwiatkowski Bartosz - Igielska Barbara, Stencel Szymon - Zarzycka Paulina

kategoria 8-9 Kl.G

2 miejsce: Kolankiewicz Jakub - Palusińska Antonina

kategoria 10-11 Kl.H

1 miejsce: Bosiak Jan - Drożdż Michalina kl. G

kategoria 10-11 Kl.G

1 miejsce: Matusiak Kacper - Nowak Julia, Wiśniewski Paweł - Klus Eliza  kl.F

2 miejsce: Borczuk Stanisław - Dominika Wiśniewska, Mierzejewski Kacper - Sowa Anna

kategoria 10-11 Kl.F

1 miejsce: Łopatowski Maciej - Wojciechowska Julia

kategoria 10-11 Kl.E

2 miejsce: Dobroś Błażej - Aleks Zuzanna

Wszystkim gratulujemy i trzymamy kciuki za następne zawody.Trener Tomasz Kadylak

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Gabriela Popławska laureatką Festiwalu Piosenki Angielskiej! Drukuj
Gabriela Popławska laureatką Festiwalu Piosenki Angielskiej!

 

To był już XVII Międzyszkolny Festiwal Piosenki Angielskiej "SONG" organizowany przez Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku. Po raz trzeci reprezentantką naszej szkoły była Gabriela Popławska z kl. VIc i po raz trzeci została laureatką. Konkurs jest dwuetapowy. Na każdym etapie młodzi artyści wykonują piosenkę w j. angielskim, następnie jury po podsumowaniu punktów z obydwu etapów, wybiera najlepszych solistów. Publiczność również wybiera swojego faworyta. Gabrysia wyśpiewała I miejsce w konkursie, ale też, co było dla nas miłą niespodzianką, otrzymała Nagrodę Publiczności! Gratulujemy Gabrysi i jej nauczycielce p. Małgorzacie Podwójci!

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 16