logo programu laboratoria przyszłości 
        
 
 
 
 
   
     
 
             
 
   
 
 
 
 Fundusze europejskie
 Szkolny Klub SportowyZPRP
Gramy w ręczną! 
 
 
 
 
 

Majowe Święta w naszej szkole Drukuj
Majowe Święta w naszej szkole

W tym roku w naszej szkole uczciliśmy Święto 3 Maja zapraszając uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie „Dwa – trzy – trzy KONSTYTUCJA”. Okazało się, że cieszył się ogromnym zainteresowanie. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat szczegółowych informacji zarówno o naszej najstarszej ustawie zasadniczej, jak również okolicznościach jej uchwalenia. Zwycięzcami byli wszyscy, którzy wzięli udział w zmaganiach, ponieważ poszerzyli swoją wiedzę, a także rozwinęli umiejętność krytycznego i szybkiego wyszukiwania informacji. Gratulujemy wszystkim odważnym.

W tygodniu poprzedzającym majowe święta lekcje historii poświęcone były tradycjom związanym z naszymi barwami narodowymi i Konstytucji 1791 r. Na zajęciach WOS-u dyskutowano o współczesnym obchodzeniu świąt narodowych.

Zwieńczeniem całego majowego projektu przygotowanego przez nauczycielki Renatę Wojtycką i Joannę Wodowską był dzień „biało- czerwony” i pamiątkowe zdjęcia.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Ósmoklasisto Pamiętaj! Drukuj
Ósmoklasisto Pamiętaj!

14, 15, 16  maja piszemy egzamin zgodnie z ustalonymi procedurami.

 

 Wszystkim ósmoklasistom życzymy powodzenia. Trzymamy za Was kciuki!

 

Dyrekcja szkoły i nauczyciele SP 23

 
SP 23 na Pikniku Europejskim Drukuj
 SP 23 na Pikniku Europejskim
Obejrzyj galerię zdjęć
 
Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu – obchody w klasie IA. Drukuj
Kwiecień Miesiącem Świadomości Autyzmu – obchody w klasie IA.

Światowy Miesiąc Autyzmu jest powszechnie obchodzony w kwietniu, jako kontynuacja przypadającego na 2 kwietnia Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Klasa IA pod opieką Joanny Skubiszewskiej i Diany Głoskowskiej przez cały miesiąc zwiększała wiedzę na temat funkcjonowania oraz problemów osób z tym zaburzeniem. Promowaliśmy otwartość, empatię i zrozumienie dla odmiennych potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu. Uczestniczyliśmy w szkolnych obchodach Dnia Świadomości Autyzmu włączając się w zorganizowany przez nauczycielki współorganizujące proces kształcenia konkurs ( wyróżnienie Tymek Pączkowski) oraz robiąc piękne zdjęcia w niebieskich strojach. W klasie oglądaliśmy filmiki przybliżające funkcjonowanie osób ze spektrum, malowaliśmy kolorowanki oraz wykonaliśmy piękne niebieskie serce na znak akceptacji, szacunku i zrozumienia. W dniu 3 kwietnia klasa Ia uczestniczyła w hucznych obchodach zorganizowanych pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka w SP nr 24 w Płocku. Było niebiesko i bardzo wesoło. Dzieci brały udział w konkursach, tańczyły w foto budce 3d, robiły wspólne, ciekawe zdjęcia a także uczyły się wykonywać świece z wosku pszczelego. Odbyły się również warsztaty podczas których tworzyły pachnące mydełka. Klasowe łakomczuchy zachwyciły się możliwością zjedzenia popcornu, waty cukrowej oraz wypiciem słodkiej lemoniady.Pamiętajmy, że mimo różnic, każdy z nas w równym stopniu chce być lubiany, szanowany i akceptowany.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Laureaci konkursu Przedmiotowe Igrzyska Trzeciego Drukuj
Laureaci konkursu Przedmiotowe Igrzyska Trzeciego

19 kwietnia 2024r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Płocku odbyła się uroczysta gala podsumowująca tegoroczny konkurs pn. Przedmiotowe Igrzyska Trzeciego.

Wśród laureatów znaleźli się nasi uczniowie:

Jan Kwasiborski uczeń klasy 8B – II miejsce w konkursie matematycznym (opiekun p. Małgorzata Jędrzejewska)  

Ewa Orzechowska uczennica klasy 8C – II miejsce w konkursie z języka polskiego (opiekun p. Justyna Borkowska)

Gratulujemy.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Kampania społeczna "Rowerowy maj 2024". Drukuj
Kampania społeczna

Szanowni Rodzice, Uczniowie

 w maju bierzemy udział w kampanii społecznej "Rowerowy maj".

Zasady kampanii są proste: każdy uczeń, nauczyciel, pracownik szkoły, który w maju dotrze do szkoły w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejkę do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy- uczniowie klas tylko I- III, starsi uczniowie klas IV- VIII , nauczyciele i pracownicy  będą mieli zaznaczane przejazdy tylko w wersji elektronicznej ze względu na ekologię.

Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zapraszamy chętnych  do udziału w kampanii. Warunkiem uczestnictwa w zabawie jest pisemna zgoda rodzica/ opiekuna i dostarczenie jej wychowawcy.

Akcja trwa od 06 do 29 maja 2024 r. Jeśli uczeń lub klasa w jakimś dniu jest nieobecna, nadal bierze udział w zabawie.

Aby otrzymać naklejkę trzeba przejechać minimum 200 m. Przed szkołą wyznaczymy ten odcinek. Na terenie placówki będzie wyznaczony specjalny parking z miejscami do przymocowania rowerów. Klasy wezmą udział w specjalnym szkoleniu, prowadzonym przez wychowawców  lub  policję.

Liczymy na aktywny udział. Jesteśmy  przekonani, że codzienna dawka ruchu przyczyni się do poprawy kondycji zdrowotnej i nastroju dzieci, a także ich odporności na infekcje. To również znakomita okazja do nauki, jak w bezpieczny sposób uczestniczyć w ruchu drogowym.

Koordynatorki programu p. Barbara Gasińska i p. Ilona Borczuk.

 
Światowy Dzień Książki Drukuj
Światowy Dzień Książki

Światowy Dzień Książki to coroczne międzynarodowe święto na cześć książek i czytelnictwa obchodzone 23 kwietnia. Święto to zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO w celu promowania czytelnictwa, ochrony praw autorskich oraz zachęcania ludzi do częstszych wizyt w bibliotekach i księgarniach.  

W tym dniu uczniowie klasy Ib wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Gomułką starali się zachęcić swoje koleżanki i kolegów do odwiedzania wszelkich bibliotek, księgarni i czytania. Robili to przy pomocy wierszy Jana Brzechwy z cyklu ZOO. Wesołe i krótkie wierszyki to znakomita forma czytelnictwa na początku drogi do świata książek.

Czytanie jest ważne, ponieważ rozwija nasze myśli, daje nam niekończącą się wiedzę, jednocześnie utrzymując aktywność umysłu. Czytanie książek, pomaga nam się uczyć i rozumieć oraz czyni nas mądrzejszymi i  wrażliwszymi.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Ziemi Drukuj
 Dzień Ziemi

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi- największe międzynarodowe święto ekologiczne. W tym roku uczniowie klas 4-8 przygotowali prace plastyczne nt. „Nasze skojarzenia z Dniem Ziemi”. Pomysłowość autorów była niebywała. Uczniowie w swoich pracach ukazywali piękno naszej planety. Przedstawiali także miejsca zniszczone działalnością człowieka. Ukazywali rolę różnorodności biologicznej w środowisku naturalnym. W trosce o planetę proponowali, co robić, aby uchronić ją przed zmianami krajobrazowymi i klimatycznymi.

Prace można podziwiać na I piętrze w segmencie D. Zapraszamy.

Wystawę wspólnie z uczniami przygotowały panie: Joanna Kowalczyk, Agnieszka Kochanowska- Matuszewska i Monika Woźniak.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
II miejsce dla SKKT-PTTK „Wojażer” w Rajdzie „Do Miejsc Pamięci Narodowej” Drukuj

II miejsce dla SKKT-PTTK „Wojażer” w Rajdzie „Do Miejsc Pamięci Narodowej”20 kwietnia członkowie i sympatycy SKKT-PTTK „Wojażer” uczestniczyli w XLVII Rajdzie „Do Miejsc Pamięci Narodowej”. Wędrowali wspólnie z opiekunkami koła panią Moniką Czyżewską i panią Agnieszką Kochanowską Matuszewską z Podolszyc Południowych do SP Nr 20 w Borowiczkach. Na trasie rajdu widzieli przepiękne widoki nad Wisłą oraz odpoczywali przy rozłożystym dębie, który jest pomnikiem przyrody. Byli także w miejscu pamięci narodowej w Borowiczkach- tablicy upamiętniającej 40 pracowników cukrowni zamordowanych w czasie II wojny światowej. Na zakończenie rajdu otrzymali puchar i dyplom za zajęcie II miejsca. Następnie zjedli pyszną turystyczną grochówkę i w dobrych humorach, tuż przed deszczem, wrócili do Płocka.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Spotkanie z seniorami Drukuj
Spotkanie z seniorami

12 kwietnia zawitali w naszej szkole seniorzy: Pan Andrzej z Płockiej Rady Seniorów i Pani Teresa z Klubu Seniora im. W. Kordy przy Mazowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którzy spotkali się z klasą 5c, aby budować międzypokoleniowe więzi. Płoccy seniorzy mówili o historycznych miejscach w Płocku i czytali opowiadania, które są częścią publikacji powstałej po ogólnopolskim konkursie na opowiadanie o Płocku. Spotkanie pomógł zorganizować p. Dariusz Petera prowadzący zajęcia muzyczne i animator kultury w osiedlowym domu kultury MSM. Dziękujemy za spotkanie!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 14