Fundusze europejskie
 
 
 
 
 

Wychowawca za rzetelną pracę dziękuje! Drukuj

Wychowawca za rzetelną pracę dziękuje!

 

 

 Klasa II c w czasie pandemii nie próżnuje tylko radośnie pracuje. Najpierw biedronki poszukuje, później pod popcornowym drzewkiem chroni się przed koronawirusem. Dba o zdrowie i poprzez działania praktyczne zdobywa wiedzę

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
ABC- zdrowego odżywiania w ramach zdalnego nauczania techniki Drukuj
ABC- zdrowego odżywiania w ramach zdalnego nauczania techniki

 

 Dzieci z klas V chciałyby podzielić się swoimi pracami i zachęcić innych do kulinarnych eksperymentów. Zajęcia techniki w domu też mogą być ciekawe :) Zdrowa przekąska wspólnie przygotowana z  rodziną, estetyka stołu i jedzenia. MasterChef Junior w domu czyli ABC- zdrowego odżywiania w ramach zdalnego nauczania.Było smacznie, zdrowo, kolorowo.Brawo.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzieło sztuki w nowej odsłonie Drukuj
Dzieło  sztuki w nowej odsłonie

Najlepszą metodą nauczania  i chyba najprzyjemniejszą dla dzieci, jest nauka przez zabawę. Mogli o tym przekonać się uczniowie klas VII,  którzy w ramach lekcji plastyki stworzyli „Niezwykłe dzieła sztuki w nowej odsłonie”.  Omawiając  takie pojęcia z dziedziny sztuki jak pastisz, reprodukcja, kopia, czy falsyfikat, uczniowie zachęceni zostali do stworzenia pastiszu znanego obrazu, czyli świadomego naśladownictwa danego dzieła, przedstawionego np. w sposób żartobliwy lub uwydatniający cechy tego dzieła.Nasi uczniowie dokonali niezwykle ciekawych realizacji tego tematu, angażując przy tym swoich najbliższych. Świetna zabawa dla Wszystkich, stała się też wspólną nauką w odkrywaniu dzieł sztuki i nadawaniu im nowego wymiaru.Największą popularnością cieszyły się dwa obrazy wielkich mistrzów: „Dama z gronostajem” – Leonarda da Vinci i „Dziewczyna z perłą” – Jana Vermeera                                                                                                                           

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Dzień Dziecka Drukuj
Dzień Dziecka

  

Wita Was słoneczny ranek,

tyle dzisiaj niespodzianek,

tyle przygód czeka nas.

Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !

Dzisiaj święto wszystkich dzieci –

to szczególny dla nas dzień.

Jasne złote słonko świeci,

spoza chmur uśmiecha się. 

 

 

1 czerwca  to wyjątkowy dzień w roku , co roku  tego dnia Obchodzimy Dzień Dziecka . W okresie zdalnego nauczania tradycyjne obchody Dnia Dziecka nie są możliwe., ale my  pamiętamy o Was i życzymy dla wszystkich  Dzieci w dniu ich święta wszystkiego najlepszego i najpiękniejszego.

                                               Dyrekcja szkoły i nauczyciele SP 23

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Prawa Dziecka Drukuj
Prawa Dziecka

Każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa - prawa dziecka. Najważniejszym dokumentem dotyczącym praw dziecka jest Konwencja o prawach dziecka uchwalona w 1989 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych i uznana przez Polskę w 1991 roku.

O tym, jak ważne są w naszym kraju prawa dziecka świadczy również fakt, iż zostały one uwzględnione w Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej.

Dziecko powinno znać swoje prawa, rozumieć je i świadomie z nich korzystać. Państwo powinno traktować dziecko podmiotowo i bezwzględnie przestrzegać przysługujących mu praw.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka klasa ID przygotowała  wspaniałe rysunki i hasła prezentujące prawa dziecka. Zapraszamy do obejrzenia filmu ;).

 

 

 
Tęsknota za szkołą. Drukuj
Tęsknota za szkołą.

 

 

 

Wydawałoby się, że to niemożliwe! A jednak - uczniowie z klasy 2a tęsknią za szkołą! Tak to wyrazili - Niespodzianka. 

 
Dzień Polskiej Niezapominajki Drukuj
Dzień Polskiej Niezapominajki


 

15 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. W tym dniu zwracamy szczególną uwagę na walory naszej polskiej przyrody oraz jej różnorodność. Dlatego uczniowie naszej szkoły w ramach zajęć z plastyki  starali się uchwycić, za pomocą zdjęć, piękno wokół siebie- to co ich zachwyca :) Efekty ich pracy są oszałamiające. Brawo.

 

 

 

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Podziękowanie Drukuj
Podziękowanie

W czasie zdalnego nauczania jeden z uczniów  klasy integracyjnej  nagrał film , który przesłał p. dyrektor Lilianie Tomaszewskie, za pomocą którego chciał podziękować wszystkim nauczycielom wspomagającym za ich trudną i oddaną pracę  na rzecz uczniów. Paweł dziękuje przede wszystkim p. Iwonie Lewińskiej i p. Dianie Głoskowskiej, ale też pamięta o innych.

Obejrzyj film a dowiesz się ,że kiedy czujesz się odosobniony i jest Ci czasami źle ,to zawsze możesz liczyć na nauczycieli wspomagających.

  www.youtube.com/watch?v=Ls56ID85fPY

 
Giganci Programowania Drukuj
Giganci Programowania

*** Nasza szkoła dołączyła do programu “Szkoła z Gigantami” organizowanego przez szkołę @Giganci Programowania. Projekt został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Cyfryzacji.

Wszystkich naszych uczniów zapraszamy do zapisów na darmowe warsztaty z programowania. Młodsi uczniowie (9 - 12 lat) mogą wziąć udział w zajęciach z podstaw programowania w Scratch oraz tworzeniu aplikacji w App Inventorze. Starsi uczniowie natomiast będą mieli okazję do rozpoczęcia przygody z programowaniem w języku Python. Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe (9-12 lat oraz 13-18 lat), dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

Zapisów można dokonywać poprzez link:

https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/SzkolaZGigantami

Serdecznie zapraszamy również Rodziców naszych uczniów do udziału w bezpłatnym webinarze “Bezpieczny Internet Online”.

Będą to darmowe warsztaty adresowane specjalnie do rodziców. Podczas warsztatów nasi trenerzy edukują m.in. o tym, czym jest dark web oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi.

Webinar odbędzie się w kilku terminach: 7.05., 11.05., 14.05, 21.05.

Zachęcamy do rejestracji poprzez stronę:

https://giganciprogramowaniaformularz.edu.pl/app/BezpiecznyInternet

 
Zostańmy Razem w Domu. Drukuj
Zostańmy Razem w Domu.

W ramach zajęć plastyki, uczniowie klas IV – VII przyłączyli się do Akcji # Zostań w domu. Poprzez swoje prace plastyczne  uczniowie pokazali, jak ważne jest pozostanie w domu wśród najbliższych, aby chronić siebie i innych przed chorobą. Powstały piękne, kolorowe ilustracje przedstawiające całe rodziny. Przebywanie w domach stało się czasem, który można wykorzystać na wspólne rozmowy, zabawy, rozwijanie pasji czy nawet rodzinne oglądanie filmów. Obrazy Naszych uczniów zostaną na zawsze pamiętnikiem tych chwil.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 14