Weronika laureatką, a Igor i Szymek finalistami Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego! Drukuj

 

   23 maja w Warszawie w Auli Wyższej Szkoły Menadżerskiej w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania i wręczenie dyplomów laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla Uczniów Szkół podstawowych z języka polskiego i matematyki, organizowanych na zlecenie Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie.

   Wśród wyróżnionych z Mazowsza laureatów  konkursu matematycznego znalazła się uczennica naszej szkoły klasy 6b – Weronika Rydzewska. Nie można również zapomnieć o dwóch młodych matematykach, którzy uzyskali tytuł finalisty - Igorze Pawlaku z kl.6b i Szymonie Maćkowiaku z kl. 6s. Ci wspaniali uczniowie do konkursu przygotowywali się pod kierunkiem p. Anny Olczak-Mielczarek. 

  Laureatce, Finalistom, ich Rodzicom oraz Nauczycielce składamy gratulacje i słowa uznania za zaangażowanie w przygotowaniu do konkursów. Życzymy dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do celu!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
„Dobry przykład – dobry przekład” Drukuj

 

   Jak przekonać dzieci do czytania książek? Jak rozbudzić wyobraźnię? Takie pytania zadawali sobie uczniowie klasy 2B, którzy brali udział w projekcie „Dobry przykład – dobry przekład”.  

   Projekt podzielony był na dwie części. W pierwszej części uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której odbyło się głośne czytanie fragmentów książki „Dziennik cwaniaczka” oraz różne zabawy słowotwórcze. W drugiej części projektu, uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Efektem ogromnej pracy i zaangażowania obu grup są dwie, kolorowe książki, w języku polskim oraz w języku angielskim, które wejdą w skład naszej, szkolnej biblioteki i będą dostępne dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

   Opiekunowie projektu: P. Anna Malik oraz p. Ewa Marciniak-Mańkowska

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Noc spędzamy w szkole. Drukuj
 

   Dnia (a właściwie i nocy) z 19 na 20.05.2017r. Uczniowie klasy 4E i 4F wraz z wychowawcami - Iwoną Szymańską i Justyną Woźniak spotkali się o godzinie 19.00 w naszej szkole, by spędzić w niej noc. Uczestnicy mieli możliwość poznać inne niż na co dzień formy spędzenia wolnego czasu. Spędzenie nocy poza domem wśród wychowawców oraz kolegów i koleżanek z klasy, to doskonała okazja do lepszego poznania się i integracji, przełamywania różnorodnych barier, umacniania więzi.

   Gry i zabawy były tak dobrane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca oraz działanie wszystkich.

   Podczas "Nocy w szkole" uczniowie zobaczyli szkołę od innej, mniej oficjalnej strony. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom bardziej polubić szkołę. Szkoła okazała się nie tylko miejscem nauki, ale także zabawy i rozrywki lepszej od komputera, czy telewizji.

   Atrakcje "Nocy w szkole": seans filmowy, bitwa na poduszki, podchody, gry i zabawy ruchowe, gimnastyka poranna.

   Oprócz gier i zabaw uczniowie wzięli udział w warsztatach pt. "Ile jestem wart" i "Mój przyjaciel".

   Wszyscy świetnie się bawili. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc w realizacji zadań, a uczestnikom za wspaniale wspólnie spędzony czas. Mamy nadzieję, że za rok powtórzymy to wydarzenie.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Złoto na Igrzyskach Mazowieckich! Drukuj

 

   W dniach 19–21.05.2017 w Ostrołęce odbyły się Mazowieckie Igrzyska w piłce ręcznej chłopców. Wzięło w nich udział 8 zespołów z Mazowsza, w tym chłopcy z naszej szkoły.

   Drużyny podzielono na dwie grupy po 4 zespoły, gdzie grano systemem  każdy z każdym.

   Po trzech zwycięstwach w grupie z zespołami z Legionowa, Mławy i Węgrowa nasi chłopcy zajęli pierwsze miejsce w grupie i awansowali do półfinału.

   W drugiej grupie grały zespoły z: Warszawy, Radomia, Sochaczewa i Wyszkowa.

   Półfinał okazał się doskonałym widowiskiem w wykonaniu naszych zawodników, którzy pokonali zespół z Radomia.

   W meczu o I miejsce ponownie spotkaliśmy się z zespołem z Węgrowa. Po 30 minutach ciężkiej walki zeszliśmy z boiska jako zwycięzcy i zdobyliśmy upragniony złoty medal i awans do Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych, które odbędą się w dniach 09 – 12.06.2017 w Głuchołazach.

   Chłopcy grali w następującym składzie: Jakubiak Oliwier, Wakuła Kamil, Marchewka Krystian, Kamiński Oliwier, Fleming Wiktor, Kalinowski Wiktor, Maćkowiak Szymon, Antoszek Bartosz, Marcinkowski Patryk, Kapuściński Oliwier, Gogół Bartosz, Wielgucki Jakub, Kwiecień Dominik, Zasada Bartosz.

   Opiekunowie, panowie - Raczkowski Cezariusz i Ławnicki Arkadiusz.

   Gratulujemy!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Przedszkolaki z wizytą w szkole. Drukuj

 

   15 maja do uczniów klasy 3D przybyli goście. Była to grupa sześciolatków z Przedszkola nr 16. Młodsi koledzy i koleżanki mieli okazję przez chwilę poczuć się uczniami. Miejsce w ławce, plecak i podręczniki wzbudzały ogromne zainteresowanie. Wraz z trzecioklasistami wykonali wspólne prace plastyczne. Nawiązane przyjaźnie, zwiedzenie szkolnych zakamarków na pewno przekonały przedszkolaków, że bycie uczniem to wspaniała przygoda.

Tego samego dnia przedszkolaki odwiedziły również klasę 2A. Dzieci miały możliwość poznania sali lekcyjnej, przyglądania się lekcji dydaktycznej prowadzonej przez nauczyciela, obejrzenia książek z jakich korzystają strasi koledzy i koleżanki. Uczniowie klasy 2A z dumą prezentowali swoje umiejętności, po czym chętnie zamienili się miejscami z przedszkolakami, którzy zasiedli w ławkach i przez chwilę mogli poczuć się jak prawdziwi uczniowie. Następnie razem z naszymi gośćmi przespacerowaliśmy się po szkole, odwiedzając świetlicę, bibliotekę, stołówkę czy gabinet pani pielęgniarki. Finalnym akcentem wizyty było obejrzenie na sali gimnastycznej spektaklu przygotowanego przez świetlicę szkolną pt."Babcia Jaga".

Dzieciom bardzo podobała się wizyta w szkole i już umówiliśmy się na kolejne spotkanie w niedalekiej przyszłości.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
XIX Piknik Europejski już za nami. Znamy wyniki w kategoriach konkursowych! Drukuj
 

   10 maja, w ramach Pikniku Europejskiego odbyła się gra miejska, w której wzięli uczniowie płockich podstawówek oraz gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali: Damian Królikowski, Adam Błaszczyk, Kacper Przygódzki, Kacper Kluczyński oraz Michał Wolfigiel z klasy VIb pod opieką pań Renaty Cichockiej i Edyty Paradowskiej.

Drużyny podczas marszu do kilku punktów kontrolnych, które znajdowały się w obrębie Starego Miasta, otrzymały zadania, które należało rozwiązać. Za każde zadanie otrzymywały punkty. Zadania dotyczyły między innymi: znajomości kuchni państw europejskich, rozwiązywania szyfrów, znajomości miast partnerskich Płocka oraz rzek przez nie płynących. Najtrudniejszym zadaniem dla naszej drużyny było odgadnięcie hymnu wylosowanego państwa. Hymn Mołdawii pomylił się uczestnikom gry miejskiej z hymnem Gruzji, przez co stracili 4 cenne punkty. Na szczęście rywalizacja miała formę zabawy, więc nie było aż tak ciężko przegrywać. Cóż, nie zawsze można być najlepszym!

   13 maja już od rana panie – Aneta Olszewska i Katarzyna Kapela, z pomocą panów – Grzegorza Urbaczewskiego i Roberta Elwertowskiego budowały na Starym Rynku nasz niemiecki kram. Odwiedzających nasze stoisko uczennice z klasy 6B zapraszały do spotkania z niezwykłymi i ważnymi postaciami kultury niemieckiej. Przypomnieliśmy postać Johanna Gutenberga i jego niezwykły wynalazek jakim była ruchoma czcionka. Każdy mógł się poczuć jak w pracowni dawnego mistrza, obejrzeć ciekawe ryciny i zapoznać się z techniką drukowania. Następnie można było przenieść się w świat baśni Braci Grimm i odwiedzić miasto Bremę, z której pochodziły baśniowe muzykalne zwierzęta – "Czterech muzykantów z Bremy". Nie zapomnieliśmy także o dwóch niemieckich kompozytorach - Bachu i Bethovenie, którzy machali do nas z okien dawnych niemieckich kamieniczek i zachęcali do słuchania niezwykłych utworów, w tym utworów zespołu Rammstein! Pokazaliśmy również współczesne Niemcy i ich motoryzacyjną potęgę. Niemieckie marki samochodów, ich symbole przyciągały fanów czterech kółek.

czytaj dalej
 
Z wizytą u Babci Jagi Drukuj
 

   W baśniowej, pięknej scenerii 15 maja uczniowie kl. Ic, IVd, Va i VIb wcielając się w postacie m.in. Baby Jagi, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosi, Wilka, Krasnali stoczyły batalię o bajkowy las. Akcja rozegrała się przed chatką Baby Jagi, którą wszyscy znamy, jako złą czarownicę. W tym przedstawieniu była miłą, starszą panią, którą Jaś z Małgosią chętnie odwiedzały. Służyła wszystkim pomocą i dobrą radą. W chwili zagrożenia dla bajkowego lasu musiała poprosić o pomoc Czarodzieja, ale ostatecznie jednak, to Wilk uratował siedlisko Baby Jagi.

   Przedstawienie przygotowane przez nauczycieli świetlicy i biblioteki szkolnej z dużym zainteresowaniem obejrzały zaproszone dzieci z płockich przedszkoli oraz uczniowie naszej szkoły.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
II edycja wspólnego programu Fundacji Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – Akademie Klasy Ekstra. Drukuj

 

   15 maja na stadionie ekstraklasowej Wisły Płock odbyła się II edycja wspólnego programu Fundacji Ekstraklasy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki – Akademie Klasy Ekstra. Projekt ten zakłada cykl piłkarskich treningów i turniejów, które odbędą się we wszystkich klubach ekstraklasy. Naszą szkołę reprezentowały dwa zespoły piłkarskie chłopców: SP23 I – rocznik 2006 pod opieką p. Arkadiusza Ławnickiego i SP23 II – rocznik 2007 pod opieką p. Pawła Krawczyńskiego. Zanim jednak zespoły przystąpiły do rywalizacji sportowej wzięły udział w sportowych zajęciach, grach i ćwiczeniach sprawnościowych. W przerwach między zajęciami dzieciaki mogły sprawdzić siłę swojego strzału na bramkę, refleks czy przejść piłkarski tor z przeszkodami.

   Po oficjalnym otwarciu Akademii Klasy Ekstra, której dokonał Jacek Kruszewski - prezes Wisły Płock, przyszła pora na turniej piłki nożnej. Zgłoszone zespoły zostały podzielone na 2 grupy:

Gr. A: SP3, SP23, SP1, SP Łęg Probostwo

Gr. B: SP Nowe Grabie, SP23 II, SP15, SP11

Po fazie grupowej w półfinale zmierzyły się zespoły :

I półfinał – SP23 – SP11 (9:1)

II półfinał – SP15 – SP Łęg Probostwo  (2:4)

Mecz o III miejsce  SP15 –SP11 (3:1)

Finał SP23 – SP Łęg Probostwo 4-4 ( po karnych 0-2)

Zwycięzcom i medalistom serdecznie gratulujemy. Wielkie brawa należą się młodym chłopcom z rocznika 2007, którzy dzielnie, mimo znacznej różnicy wieku, walczyli do samego końca w turnieju.

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
Brąz na Igrzyskach Mazowieckich! Drukuj

 

   W dniach 12 – 14.05.2017 w Ostrołęce odbyły się Mazowieckie Igrzyska w piłce ręcznej dziewcząt. Wzięło w nich udział 8 zespołów uczennic z Mazowsza, w tym dziewczyny z naszej szkoły. Drużyny podzielono na dwie grupy po 4 zespoły, gdzie grano systemem każdy z każdym. Po trzech zwycięstwach w grupie z zespołami z Cegłowa, Mławy i Jaktorowa nasze dziewczyny zajęły pierwsze miejsce w grupie i awansowały do półfinału. W drugiej grupie grały zespoły z: Zielonki, Warszawy, Radomia i Wyszkowa.

Półfinał okazał się doskonałym widowiskiem, niestety musieliśmy uznać wyższość drużyny z Zielonki i zadowolić się grą o brązowy medal. W meczu o III miejsce ponownie spotkaliśmy się z zespołem z Jaktorowa, po 30 minutach ciężkiej walki zeszliśmy jako zwycięzcy i zdobyliśmy upragniony medal.

Dziewczęta grały w następującym składzie : Panek Ala, Wincenciak Laura, Bachurska Kinga, Igielska Zosia, Balasiewicz Natalia, Maruszewska Natalia, Ostrowska Larysa, Brząkalska Nikola, Zawadzka Oliwia , Staniszewska Julka , Borycka Oliwia i Niemirowska Oliwia.

Opiekunowie: Raczkowski Cezariusz i Królikowski Michał.

 
Kolejne sukcesy par tanecznych z klasy 2g! Drukuj
 

   W sobotę, 13 maja, w ten piękny słoneczny dzień, odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Miasta Rypina i Starosty Rypińskiego, organizowany przez szkołę tańca FALCON i szkołę ArtDance z Sierpca. Wzięły w nim udział pary z całej Polski, bardzo liczną reprezentację stanowiły pary z klasy 2g o profilu tanecznym.

   A oto wyniki naszych tancerzy, którym oczywiście gratulujemy, w szczególności zaś tym, którzy zdobyli wyższą klasę taneczną:

Ania Porębska i Mateusz Koper, Kendra Gałczyńska i Kuba Krajewski, Dominika Wiśniewska i Staś Borczuk, Maja Grzybowska i Kacper Olczak, Gabrysia Budziak i Ksawery Staniszewski, Zuzia Aleks i Kacper Mierzejewski  - II miejsce

Nela Borycka i Paweł Wiśniewski, Zosia Konstantynowicz i Kacper Olczak - I miejsce

Weronika Klepczarek i Maciej Łopatowski - I miejsce oraz awans do wyższej klasy tanecznej! Super!

 

obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 16