Wicemistrzostwo Płocka dla SP 23 !!! Drukuj

Vice- mistrzostwo Płocka dla SP 23 !!!

W dniu 16.05.2019 roku na obiektach sportowych SP23 Płock odbyły się finały Mistrzostw Płocka w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. Zarówno w kategorii chłopców jak i dziewcząt, w ścisłej piątce najlepszych drużyn piłkarskich mieliśmy swoich przedstawicieli. Dziewczęta zajęły piąte miejsce w Płocku, natomiast chłopcy zajęli  II miejsce w Mistrzostwach Płocka w ramach Młodzieżowej Ligi Sportowej organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Drużyna chłopców w składzie: Kamil Rutkowski, Krystian Szostak, Mateusz Grzybowski, Jakub Serwach, Miłosz Cichosz, Adrian Ziemkiewicz, Dawid Szczepański, uległa w finale zawodów drużynie SP 21 Płock, przegrywając 0-1.Trenerami zespołu są Arkadiusz Ławnicki i Cezariusz Raczkowski.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Olimpiada Wiedzy Biblijnej Drukuj
Olimpiada Wiedzy Biblijnej

Zakończyła się Olimpiada Wiedzy Biblijnej. W tym roku na etapie szkolnym i dekanalnym należało wykazać się znajomością Ewangelii wg św Łukasza.

Z naszej szkoły do etapu dekanalnego wszedł uczeń z klasy VI D - Sebastian Furmański. Wykazał się dobrą znajomością materiału i zakwalifikował do ostatniego etapu - diecezjalnego. Materiał został poszerzony o treść Katolickiego Komentarza Biblijnego.

Finał diecezjalny odbył się 10 maja w Szkole Podstawowej w Grudusku. W prawdzie nie udało się znaleźć w pierwszej dziesiątce ale miejsce 13 na 57 uczestników, biorąc pod uwagę zakres materiału, jest bardzo dobre. Ze swej strony dziękuję Sebastianowi za zaangażowanie i włożony trud. S Ewa

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej Drukuj

XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 

W dniach 10-13 .05 2019r w naszej szkole odbyły się XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej. Gościliśmy najlepsze zespoły siatkarskie z całego Mazowsza zarówno dziewcząt jak i chłopców .Płock  reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 w kategorii dziewcząt ,oraz Szkoła Podstawowa ze Słupna w kategorii chłopców. Rozgrywki „czwórek siatkarskich” rozpoczęły się grami eliminacyjnymi chłopców 10.05.2019r zakończone finałami w dniu 11.05.2019r.W niedzielę 12.05.2019 swoją rywalizację sportową rozpoczęły dziewczynki. Gry finałowe dziewcząt zakończyły  się w poniedziałek 13.05.2019.Stawką zawodów był awans do Mistrzostw Polski.

                               

                                                                    WYNIKI KOŃCOWE CHŁOPCY

1.    SP 4 Warszawa

2.    SP 5 Wołomin

3.    SP 2 Garwolin

4.    PSP 24 Radom

5.    SP 2Żuromin

6.    SP Międzyborów

7.    SP 5 Wyszków

8.    SP Słupno

WYNIKI KOŃCOWE DZIEWCZĘTA

1.    SP Nadarzyn

2.    SP 323 Warszawa

3.    SP Tłuszcz

4.    PSP 34 Radom

5.    SP 5 Wyszków

6.    SP Opinogóra

7.    SP 2 Węgrów

8.    SP 3 Płock

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Robotyka Drukuj
Robotyka

 

 

Czy jest na świecie dziecko, które nie lubi bawić się klockami LEGO?

9 maja uczniowie klasy 2D uczestniczyli w niecodziennych zajęciach - warsztatach z robotyki. Wykorzystując najnowocześniejsze zestawówy klocków LEGO dzieci samodzielnie konstruowały roboty. Zestawy klocków pozwały na zbudowanie nieskomplikowanych konstrukcji, których interaktywne elementy (czujniki, silnik) były sterowane przy pomocy komputera. Ostatnia część zajęć to był czas na zabawę robotem, eksperymenty, przebudowy, próby rozwiązania problemów zadanych przez prowadzącego. Warsztaty z robotyki wprowadziły dzieci w świat nowoczesnych technologii i programowania.

Na twarzach młodych inżynierów nie brakowało szerokich uśmiechów.

 

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Kosmos w oczach dziecka" Drukuj
Międzyszkolny Konkurs Plastyczny

9 maja w Pracowni Działań Twórczych POKiS, w Galerii Wisła nastąpiło uroczyste rozstrzygnięcie XXII edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Kosmos w oczach dziecka" organizowanego przez SP nr 18 w Płocku oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

W tegorocznej edycji wzięły udział szkoły podstawowe z miasta Płocka i powiatu płockiego. Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Leśkiewicz - instruktor plastyk w POKiS w Płocku, p. Małgorzata Roszko - plastyk, wicedyrektor SP - nr 1 w Płocku oraz p. Iwona Jóźwicka - nauczyciel z SP nr 18 w Płocku wyłoniła laureatów konkursu.

Bardzo miło jest nam poinformować, że drugie miejsce zajął uczeń klasy 2D Filip Ziembiński.

Na wystawie znalazły się również prace Julii Dybowskiej i Zofii Gajewskiej również uczennic klasy 2D. Wszystkie prace wykonane były pod kierunkiem Joanny Skubiszewskiej.

Młodym artystom serdecznie gratulujemy.

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Wspólny polonez z okazji święta Konstytucji 3 Maja. Drukuj
Wspólny polonez z okazji święta Konstytucji 3 Maja.

 

7 maja uczciliśmy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczystym zatańczeniem poloneza. Wszyscy uczniowie naszej szkoły, ubrani na galowo, z przypiętymi kotylionami lub biało-czerwonymi wstążkami, spotkali się na sali gimnastycznej. Tam wysłuchali krótkiego wprowadzenia na temat wagi uchwalonego 3 maja 1791 roku dokumentu, który był wówczas pierwszą w Europie i drugą na świecie sformułowaną na piśmie ustawą zasadniczą. Następnie, po odśpiewaniu hymnu, uczniowie ustawili się w pary i zatańczyli poloneza, dla wielu osób pierwszego w życiu. Wszyscy spisali się znakomicie!

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Moje miasto bez elektrośmieci- prezentacja dla rodziców Drukuj

Zapraszamy Rodziców  do zapoznania się z prezentacją

Link do prezentacji 

 
1A i 1C w Toruniu! Drukuj

 

1A i 1C w Toruniu!

W czwartek, 4 kwietnia, uczniowie klas 1a i 1c wybrali się na wycieczkę do  Torunia. Poznanie miasta rozpoczęli od wizyty w lalkowym teatrze „Baj Pomorski,  w którym obejrzeli  bajkę pt. „Masza i niedźwiedź”. Następnie razem z panem Piotrem –przewodnikiem powędrowali na Starówkę. Oglądali stare budowle, wysłuchali toruńskie legendy i przywitali się z Mikołajem Kopernikiem. Przecież Toruń to miasto Kopernika i pierników, dlatego każdy obowiązkowo kupił po paczce tych ciastek. Ostatnim punktem programu było Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Tutaj wzbogacili swoje wiadomości na temat różnych urządzeń i zjawisk. Późnym popołudniem,  pełni wrażeń, wrócili do Płocka. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie: Małgorzata Szulborska, Joanna Dobrogoszcz i Katarzyna Rydzewska.  Wszyscy, zarówno dzieci jaki  panie, uznali  ten wyjazd za bardzo udany.

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
II edycja Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu" Drukuj

II edycja Ogólnopolskiego Konkursu

5 kwietnia 2019 r. nasza szkoła brała udział w przesłuchaniu w ramach II edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Do Hymnu" organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji obchodów 100-lecia niepodległości.

      Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły "Hymnu Narodowego" oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Nasi uczniowie z klas I - VIII, ubrani w odświętne stroje zaśpiewali pod batutą p. Małgorzaty Podwójci, oprócz hymnu jeszcze "Gaude Mater Polonia" (polską pieśń po łacinie z ok. XIII w.) oraz "Odę do radości" L. van Beethovena (dla uczczenia piętnastej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej).

      Dwuosobowe jury w towarzystwie kamer i fotografów wysłuchało naszego wykonania pieśni. Szkoła otrzymała dyplom za udział w konkursie, a każdy uczeń otrzymał dyplom imienny. W konkursie brało udział 300 szkół z całej Polski. Czekamy na werdykt jury ogólnopolskiego.

      Dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie i wielkie serce, jakie włożyła w przygotowanie się do tak ważnego wydarzenia. Były omdlenia i drżące serca oraz głosy, ale daliśmy z siebie wszystko.

 

 

Obejrzyj galerię zdjęć
 
Podwójne złoto dla kasy 6s Drukuj
Podwójne złoto dla kasy 6s

W dniu 04.04.2019 roku dziewczęta z klasy 6S w zdobyły I miejsce w międzypowiatowych zawodach z piłki ręcznej w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej a tym samym wywalczyły  awans na  finały Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, które w dniach 06 – 08.05.2019 roku odbędą się w Płocku. Tam też wystąpi osiem najlepszych szkolnych zespołów z Mazowsza, a walka toczyć się będzie o awans na Mistrzostwa Polski Szkół. Na dzisiejsze zawody stawiły się poza zespołem gospodyń SP 23 zespoły z SP 2 Sierpc i Sp Łęg Probostwo. Dwa bardzo pewne zwycięstwa 24-4 z SP2 Sierpc i 25-3  z Łęgiem dały zwycięstwo i upragniony awans. Tu trzeba zaznaczyć, że jest to drugi z rzędu awans dziewcząt z klasy 6S na Mazowieckie Igrzyska. Dziewczyny zagrały w składzie: Martyna Dudzik, Laura Wincenciak, Zuzanna Wereszczyńska, Natasza Zimny, Natalia Niedzielak, Karolina Akimow, Zuzanna Balasiewicz, Klaudia Koperska, Maja Przysocka, Klaudia Komuda, Aleksandra Kluge, Zuzanna Kozubska, Anna Nejman,Gabriela Wójcik,Oliwia Zagórska Trenerami zespołu są Arkadiusz Ławnicki i Andrzej Wolano

Również chłopcy z klasy 6s tego dnia zdobyli I miejsce. Grali w składzie :Akimow Bartosz, Brzozowski Filip, Ciołek Jakub, Galaszewski Damian, Jaworski Jakub. Karaś Jakub, Kopeć Mikołaj, Lewandowski Filip, Nawrocki Dominik, Obidowski Mateusz, Rutkowski Kamil, Sowul Jakub, Szostak Krystian, Żurawski Oliwier.

Trenerem zespołu jest Michał Królikowski. Brawo 6s!

Obejrzyj galerię zdjęć
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

Strona 3 z 16